Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Zbog novajlija(Monako,Uniks) koji su cak konkurenti za top8,stabilne Zvezde, Asvela i slicnih kao i velikana u pravom sjaju poput Olija moze se diskutovati o cuvenoj nikad jacoj EL.

Kljuc igraju ta dva kluba iz EK,znala je ranije npr Valensija da lako osvoji to takmicenje pa nastrada u EL sledecu sezonu a sada standardni evroligasi gledaju  da ne nastradaju od Uniksa,Monako dovede igraca renomea Dzejmsa kakva adaptacija kakvo cekanje odmah tim odmah napad na top8.

Stvarno se moze reci da nema lakih protvnika,daleko od toga, pa je tako kvalitet prosecnog EL kluba nikad bolji.Eventualno je Zalgiris zalutao ali tesko da se ko bas raduje gostovanju u Litvaniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna utakmica u Pioniru sinoc. Nadmudrivanje dva trenera. Radonjicu se isplatio rizik sa premalo minuta Kuzmica , zbog cega je trpeo skok, ali dosta kvalitetniji napad je odlucio pobednika. Zvezda pokazala da ume i za tri poena, dosta suteva su pogodili, bas su bili u ritmu. Kalinic je odlican. 

Sto se tice Bajerna, Lucic je sjajan. Ima petlju i obozava da igra u ovakvim utakmicama. Vredi izdvojiti jos i Huntera i to je to. 

Definitivno najbolji mec kola.

Link to comment
Share on other sites

Po meni se ove godine prilicno rano odvojilo 8 ekipa za TOP 8. 7. 1ma 3 pobede vise od 9. tesko se to stize, bas mi neka od ekipa trebala da ima ozbiljanj raspad. Za mene bi bilo velko iznenadjenje da sadasnjih TOP 8 ne budu ist i na kraju, ipak mi je EFES  sguran iako je na 8-8

Link to comment
Share on other sites

Hezonja se u jednom Uniksu, koji je najprijatnije iznenadjenje ove EL sezone, igra košarke sa 14,3ppg, 5 defanzivna skoka i 14,7 indexom korisnosti. Imao je tekme i sa 5,5,8,9 poena ali to su mu jedine jednocifrene. I pored utiska da ove brojke nisu njegov gornji limit, u ovako napadački potentnom rosteru su puna kapa. Ionako bije 28,5 mpg.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Barcelona 14-2

Real 13-3

Oly 11 - 5

Zenit, Unics, CSKA i Armani po 10 - 6

Efes 8-8

----------------------------------------

onda idu Fenerbahce, Maccabi, Crvena zvezda, Bayern i Asvel sa po 7-9.

 

Bas tezak zadatak ceka ove ekipe ispod crte - biti bolji od Efesa ili imati tri pobede vise od neke ruske ekipe ili Armanija do kraja sezone.

 

Treba napomenuti i da su u najboljem polozaju ekipe Bayerna, Barcelone i Panathinaikosa (znaci, Bayerna jer za ove druge dve i nije toliko bitno) sa samo 7 odigranih meceva kod kuce, a u najgorem ekipe Olympiacosa, Unicsa i Armanija koje su vec odigrale po 9 meceva na svojim parketima.

 

Ako bi racunali samo + za svaku pobedu u gostima i minus za svaki poraz na domacem terenu dobili bismo sledecu situaciju:

 

Olympiacos, CSKA, Zenit +2

Armani, Unics +1

Efes, Bayern 0

Crvena zvezda, Fenerbahce, Asvel -1

 

Deset ekipa, a samo 6 mesta u TOP 8.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva sezona za ruse...nek su i sto puta pijani milioneri, valja to posložiti i proigrati do nivoa Uniks dominacije. Ali kada stigne kraj sezone i finalisti izbace bilanse...a osvajač EL najmanje 15 miliona u minusu, kao i svaki u prethodnih 10 sezona. Verovatno ne postoji sport ili liga u Evropi u kojoj F8 timovi završavaju sezone u minusu bez obzira na plaman.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...