Jump to content

VN Madjarske 2021, Hungaroring


Radoye

Recommended Posts

Quote

 

Lewis Hamilton believes the effects of COVID-19 are lingering after he needed medical attention following a dizzy spell on the podium of the Hungarian Grand Prix.

 

“I had real dizziness and everything got a bit blurry on the podium,” Hamilton said having recovered. “I’ve been fighting all year, really, with the health, you know staying healthy after what happened at the end of last year and it’s still… it’s a battle.

 

“I haven’t spoken to anyone particularly about it, but I think it is lingering. I remember the effects of when I had it and training’s been different since then and the levels of fatigue that you get is different and it’s a real challenge, as I said. Just continue to try and train and prepare the best way I can.

 

“Today, I think, as well as yesterday, maybe it’s hydration. I don’t know, but I’ve definitely not had that experience. I had something similar in Silverstone, but this is way worse.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ Downforce

 

Puno mi znači što si navijao da pobedimo i što si me se setio. Veliko hvala!

 

Juče je bio jako važan dan za mene.

Jutros sam se probudio i Alpina je pobednik u F1... Sada će svako jutro moći tako da počne i to je nepromenljivo. Tako jebeno divan osećaj!

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpiner said:

@ Downforce

 

Puno mi znači što si navijao da pobedimo i što si me se setio. Veliko hvala!

I u slast sam popio juce rakije i rakije. Prelep dan!

 

Posebno mi je drago sto se sve desilo na istoj onoj stazi na kojoj sam sa tobom gledao do sada svoju jedinu F1 uzivo trku. Fenomenalno je bilo. Takva pasija prema ovom sportu koju ti imas se ne zaboravlja tako lako. 

 

Hvala tebi na svemu. I jos mnogo pobeda Alpine da vidimo. Ja nemam nista protiv. 🙂

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Veoma brzo se vratio. Propustio je samo 1 trku, pa je za pretpostaviti da je imao lakši oblik gripa. 

Moja dva drugara su 2 nedelje imale +40°C temperaturu, 3nedelje nisu mogli da progovore, a da se ne uguše od kašlja, pa se ne smatra da su imali teži oblik corone. 

Bolest nije za zajebanciju, a F1 nije ni malo lak sport. Nije mu potrebno ikakvo opravdanje za malaksalost posle trke. Šta bi bilo da je u nedelju temperatura bila u Pešti +40°C, kao što sam očekivao jer su toliko najavljivali kod nas? Ne smem ni da pomislim.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Red Bull team principal Christian Horner said his team had suffered “hugely bad luck” after a first-lap collision involving both of his cars at the Hungaroring.

 

“That’s the brutality of racing, isn’t it?” said Horner after the race. “I think that unfortunately you saw Valtteri make a poor start, he obviously misjudged his braking and he’s done a great job for Mercedes in taking out both of our cars.”

 

“We lost another engine with Sergio and obviously Max was then hugely compromised,” said Horner. “And I have to say the mechanics worked wonders to get that car running again because just to get some of the pipes straightened on it, for the fluids, was an incredible response.”

 

Bottas has been given a five-place grid penalty at the next race for the collision. Horner doubts it will prove a significant handicap at Spa-Francorchamps, where overtaking is much easier than the Hungaroring.

 

“The penalty is what it is. Unfortunately, if it was a track like this one it’s obviously a bit more consequential, a track like Spa I would think he’ll be back in position by the end of the second lap.”

 

“I would think Mercedes… he’s done a good job for them today, hasn’t he?” Horner added.

 

Quote

Max Verstappen was left with a car that was “almost impossible to drive” after being collected in an incident triggered by Valtteri Bottas at the start of the Hungarian Grand Prix.

“Again, taken out by a Mercedes…” Verstappen said. “That’s not what you want, and from there onwards I was missing my whole side of the car – the whole bargeboard area. The floor was damaged as well. It was almost impossible to drive to be honest. I still tried my very best and I still scored one point so…it’s at least something but of course, it’s not what we want.”

“There’s a lot of freak moments at the moment which have cost us a lot of points. We will see. Of course, they are very quick, but we will never give up. We have to focus on ourselves and we will keep pushing, then see where we end up.”


lbvBoA4.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Inace i Binoto se pridruzio Horneru sto se tice price o finansijskim troskovima ovih udesa, i pozvao FIA da ako vozac bude kaznjen zbog udesa u kome napravi stetu na protivnickom bolidu da njegov tim mora da kompenzuje taj novac ostecenim timovima. To u vezi sa ogranicenjem budzeta gde svaka veca steta na bolidu moze da probije budzet za sezonu.

 

Sva sreca da to nije jos na snazi, inace bi Mercedes samo na ove dve trke ispucao ceo budzet za narednu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Posle dosta vremena pogledah i ja trku F1.

 

Pocetak bas katastrofa, uzasna voznja Bottasa i karambol za koji nisu krivi vozaci. Detalj koji je svakako privukao paznju je muceni Leclerc kojeg je neki vozac zajahao, naravno i Verstappen koji je odvezao trku reda radi jer je bilo jasno da u onakvom bolidu on nema sta da trazi.

 

Hamilton mi vec opasno ide na zivce, ali su iz Mercedesa spremili opasnu taktiku. Celu trku on se primicao prvom mestu, to je ono kad znas da ce da sve obidje i niko ne moze nista da uradi. Sreca pa se Alonso dobro drzao u svom bolidu, covek je legenda i jedan od mojih najomiljenijih vozaca. 

 

Moram da priznam da nisam mogao da pohvatam koji su ciji bolidi - dobar odabir McLarena i narandzaste boje, mada mi to nikako ne ide uz McLaren, nikako da se setim da postoji i Aston Martin u F1 i njihovi zeleni bolidi. Svaka cast i mucenom Williamsu na prvim osvojenim bodovima, bas su losi poslednjih godina. Generalno se sve svelo na Williams i Red Bull, naravno da sam uz Red Bull i Maxa.

 

Idemo dalje, odlicno potrosena dva sata, nadam se da ce i sledece trke biti isto ovako zanimljive.

Link to comment
Share on other sites

Inace i Binoto se pridruzio Horneru sto se tice price o finansijskim troskovima ovih udesa, i pozvao FIA da ako vozac bude kaznjen zbog udesa u kome napravi stetu na protivnickom bolidu da njegov tim mora da kompenzuje taj novac ostecenim timovima. To u vezi sa ogranicenjem budzeta gde svaka veca steta na bolidu moze da probije budzet za sezonu.
 
Sva sreca da to nije jos na snazi, inace bi Mercedes samo na ove dve trke ispucao ceo budzet za narednu sezonu.

Debilniju i gluplju ideju nisam cuo. Eto jos jhednog razloga zasto je Buget cap retardirana ideja. Kao i ogranicenje testiranja, razvoja i svega. Ponovo po 1000-ti put, deregulacija, ne jos vise i vise ogranicenja.

To da li ce F1 opstati zbog visokoh troskova nije problem. Ako ne moze, prosto ce se samo raspasti odnosno timovi ce izaci, novi ce doci, imace dominaciju jednog tima (i sada je imamo, imali u proslosti imacemo i u buducnosti). Ali mora ostati kao slobodna serija. Ovo je katastrofa na sta su je sveli.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez pokusaja da se kontrolisu troskovi u zadnjih vec skoro 20 godina danas bi u F1 postojalo samo 3 tima - Mercedes, Red Bul i Ferari. Takmicenje bi se pretvorilo u cirkus sa timskim naredbama (videli smo to vec u DTM koji je slicno prosao) i onda bi na kraju jedan ili dva od preostala tima napustio. FIA bi verovatno titulu svetskog prvaka prebacila na Formulu E i to bi bio kraj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...