Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

Just now, Angelia said:

e onaj treci sto mu niko ne pamti ime :classic_biggrin: Nije hodao na mesecu. 

ja ne virim u imena slika :lol_2:

E pa...  Michael Collins je čovek koji je pilotirao sa orbiterom Columbia, koji je nazvan tako po romanu Žila Verna. Modul koji je sleteo na mesec je imao kodno ime "Eagle" a ovaj "Columbia" što je i passphrase za steghide.
Steghide se široko koristi na tviterima u subverzivnim grupama za razmenu informacija u zadnje vreme, inače super je zabavna priča kako su nekad komunicirali u zori interneta. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

E pa...  Michael Collins je čovek koji je pilotirao sa orbiterom Columbia, koji je nazvan tako po romanu Žila Verna. Modul koji je sleteo na mesec je imao kodno ime "Eagle" a ovaj "Columbia" što je i passphrase za steghide.
Steghide se široko koristi na tviterima u subverzivnim grupama za razmenu informacija u zadnje vreme, inače super je zabavna priča kako su nekad komunicirali u zori interneta. 

Inace mislim neopravdano uvek zaboravljen, gledala sam dokumentarac o restauraciji modula, i kad je pricao kako je cekao da vidi da li ce oni moci da uzlete, mislila sam uvek ga zaboravljaju a on je imao jako tezak posao. Zamisli da sedis i znas da mozda moras da odes sam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Inace mislim neopravdano uvek zaboravljen, gledala sam dokumentarac o restauraciji modula, i kad je pricao kako je cekao da vidi da li ce oni moci da uzlete, mislila sam uvek ga zaboravljaju a on je imao jako tezak posao. Zamisli da sedis i znas da mozda moras da odes sam.

Collins je inače preminuo proletos, ostao je bistrog duha do kraja, o čemu i svedoči dokumentarac koji si gledala. Oni su stvarno posebna vrsta ljudi, uopšta moja fascinacija Apollo programom je možda preterana, ali se nakon toga ništa stvarno uzbudljivo nije dogodilo tamo gore.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, urosg3 said:

Collins je inače preminuo proletos, ostao je bistrog duha do kraja, o čemu i svedoči dokumentarac koji si gledala. Oni su stvarno posebna vrsta ljudi, uopšta moja fascinacija Apollo programom je možda preterana, ali se nakon toga ništa stvarno uzbudljivo nije dogodilo tamo gore.

Da, mislim da je dokumentarac nedavno snimljen, mozda par godina. 

Inace i ja sam fascinirana programom, samo ne na nivou tehnologije nego vise ljudskog dozivljaja, mislim da sam odgledala svaki dokumentarac :classic_biggrin:

 

Evo nesto lako - koji grad, ovo je iz licne kolekcije:

 

dHQA1ip.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Collins je inače preminuo proletos, ostao je bistrog duha do kraja, o čemu i svedoči dokumentarac koji si gledala. Oni su stvarno posebna vrsta ljudi, uopšta moja fascinacija Apollo programom je možda preterana, ali se nakon toga ništa stvarno uzbudljivo nije dogodilo tamo gore.

Nisam znala da je preminuo. Inace mala trivia, posto sam rekla da me ne fascinira tehnologija,  to bas nije tacno, nego sam samo vise fokusirana na ljudski dozivljaj. Tehnologija je fascinantna, sta su postigli u to vreme. Ja vise od 15 godina radim za firmu koja je bila deo Apollo programa I svi smo jako ponosni na onu plakatu NASA Hall of Fame. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...