Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

53 minutes ago, ControlFreak said:

Drvosek 

 

Mogao bi da bude još jedan naziv alatke, ali...

Šta radimo utornjakom, pravimo utore, ustvari, ne baš mi, nego pinteri, majstori za proizvobnju buradi i kaca. Kad se izrežu duge, uobruče se, reže se utor u koji se uglavljuje dno, dance. Utor mora da bude precizno izrezan, da drži vodu, za to je smišljena ova alatka.

 

Neka neko postavi, ja rano idem na spavanje da bi rano ustao, pre nego Amerikanci legnu.

 

 

Edited by Div
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne želim da okupiram temu, nek se i ostali potrude. Iskrena da budem, uživim se, pokušam da budem brza sa odgovorima, ali i ja rano ležem, rano ustajem. Pre neko veče kad smo se ovde dopisivali, ležim u krevetu s iPadom i šoljom čaja. Probudim se tako i shvatim da sam zaspala, kako nisam prosula taj čaj, uopšte mi nije jasno 😄. Laka ti noć. Ova razlika u vremenu nam kvari dobru igru.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Div said:

@Pletilja treba da postavi zadatak, juče je pogodila a nije postavila novu sliku.

 

Ne stizem...kajacu se ali ipak da probam: mesto - shpajz. Macka, na 38 C izlezava se na frizideru koji, je l te, greje, ne znam u cemu je fora. U pozadini- keramicko srce, zelenoplavo. Bilo u shpajzu moje bake Lele, bilo mi zao da ga bacim pa je sad u mom shpajzu. Ja znam cemu sluzi a vi?

zL7ymqC.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Ako dobro vidim, to je ustvari posuda, okačena na zid. Nešto slično, ali drveno, sam viđao, služilo je kao posuda u koju se stavljala sredstva za rasterivanje štetočina, insekata, moljaca. Lavanda, naftalin ili jednostavno neka mirišljava smesa trava za osvežavanje prostorija. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Bas traljavo sa moje strane, evo dopuna: jeste, ima dzep i kad se koristi, ne stoji u shpajzu vec blizu ulaznoizlaznih vrata stana ili kuce. 

 

Možda u tome stoji ključ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...