Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Stanojevićev poraz, pa nastavi da se povlačiš non stop. Bukvalno me blam bio gledati utakmicu sa kolegama, ljudi se smeju.
Dokle vise da se trpe ovakvi nebulozni postovi?! O kakvom povlacenju ti pricas? Startna formacija poprilicno ofanzivna. Ulazak Jovica nista tu nije promenio. Ulazak Jevtovica je trebalo da nam donese "prevlast" na sredini terena jer su nas tu pojeli, po meni logican potez i nikako povlacenje. Ovde je presudio individualni kvalitet, gde su skoro svi igraci za klasu bolji od nasih, a neki i za 2-3.
Ovo jeste velika blamaza iako su oni mnogo bolja ekipa. Od vecih ekipa nismo primili ovoliko golova. Ono sto je najgore je sto ne mislim da ce ovi igrati sa pola gasa kuci. Stisnuce nas jos vise, a povratak Rikarda nece nista bitno promeniti.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Alek The Great said:

Dokle vise da se trpe ovakvi nebulozni postovi?! O kakvom povlacenju ti pricas? Startna formacija poprilicno ofanzivna. Ulazak Jovica nista tu nije promenio. Ulazak Jevtovica je trebalo da nam donese "prevlast" na sredini terena jer su nas tu pojeli, po meni logican potez i nikako povlacenje. Ovde je presudio individualni kvalitet, gde su skoro svi igraci za klasu bolji od nasih, a neki i za 2-3.
Ovo jeste velika blamaza iako su oni mnogo bolja ekipa. Od vecih ekipa nismo primili ovoliko golova. Ono sto je najgore je sto ne mislim da ce ovi igrati sa pola gasa kuci. Stisnuce nas jos vise, a povratak Rikarda nece nista bitno promeniti.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Startna formacija? OK. Onda sam večeras lud bio i ja kao navijač Partizana i ostatak ljudi koji su navijači Fajnorda. Ako su oni jači za 2, 3 klase šta bi nam tek Ajax uradio koji je od njih bolji za 3 klase? Stanoje neka nastavi sa šablonskim izmenama, čuvanjem rezultata i ostalim stvarima koje očigledno zbog sujete ne želi da promeni. Povlačenje nije ulazak defanzivnog igrača već kada pustiš da ti ekipa koja jedino što zna trči non stop na gol, u takvoj situaciji gubiš 1/1 a nije da nije bio upozoren od Ace Rankovića da to nikako ne dozvoli, i eto šta bi. Sa Holanđanima kad igraš ili se brani ceo meč ili napadaj ceo meč jer oni čekalicu neće igrati nikada. 

 

@Patriota iz kaucaSavo je bio egal protiv tada jaček Alkmara od ovog Fajnorda. 

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites



Startna formacija? OK. Onda sam večeras lud bio i ja kao navijač Partizana i ostatak ljudi koji su navijači Fajnorda. Ako su oni jači za 2, 3 klase šta bi nam tek Ajax uradio koji je od njih bolji za 3 klase? Stanoje neka nastavi sa šablonskim izmenama, čuvanjem rezultata i ostalim stvarima koje očigledno zbog sujete ne želi da promeni. Povlačenje nije ulazak defanzivnog igrača već kada pustiš da ti ekipa koja jedino što zna trči non stop na gol, u takvoj situaciji gubiš 1/1 a nije da nije bio upozoren od Ace Rankovića da to nikako ne dozvoli, i eto šta bi. Sa Holanđanima kad igraš ili se brani ceo meč ili napadaj ceo meč jer oni čekalicu neće igrati nikada. 
 
[mention=1053]Patriota iz kauca[/mention]Savo je bio egal protiv tada jaček Alkmara od ovog Fajnorda. 


Moram da repliciram.
Kao prvo, ako su ti te kolege iz Srbije i navijale su za Fejnord, ti druze moras da menjas drustvo.
Kao drugo, igraju sa Ajaxom za 10 dana pa cemo videti. Ali da, vrv je taj Ajax bolji za 6 klasa od nas, ako se uopste moze tako uporedjivati.
Kao trece, hipoteticki, skupimo se mi sa termina i dodje Klop licno da nas trenira protiv npr OFK-e. I kaze on nama da ce oni da nas napadnu i da se nikako ne povlacimo. Mislis da bi to nesto presudilo?
A te sezone kada je AZ izborio LE i igrao sa nama Fejnord je bio bolje rangiran i dobijali su i Ajax i njih i PSV. A inace, Savo je smejurija od trenera. Vec sam govorio kako je dosao u klub. Imao je srecu da mu strucni stab bude jako dobar. Djuricic je jako dobar strucnjak i on je tu vodio glavnu rec. Steta sto mu se sve ovo desava, vidi se i po igrama Napretka koliko su izgubili njegovim odlaskom.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fudbal je komplikovan sport i kvalitet igrača nije uvek presudan. Juče smo videli kako najbolja ekipa na svetu prima 3 gola za 15 minuta, a mogli su još tri.
Poraz u derbiju nas je uništio.
Stanojevićeva tvrdoglavost nam je mnogo toga dobrog donela ali ekipa NE SME da ti izgleda ovako, pa sve i da je protivnik za klasu bolji a nije. Mi smo igrali preplašeno i kriminalno loše, posebno na sredini terena.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marokanac said:

Ja ne kontam nikako kako ove strane ekipe izgledaju brze, brze vode loptu, brze se krecu, brze se dodavaju..sve je drugacije u odnosu na nas. Ne kontam, i nasi treneri budu napolju, prate trendove, valjda su iste metodologije rada, iste štoperice..Kako to sve onda drugacije izgleda, nikad mi nece biti jasno.

Nek bude da gresim ali po meni sve to ide od selekcije igrace jos dok su klinci.

 

Ajde iskreno jel mozes ti zamislis bar pola igraca Partizana da igraju fudbal u Holandiji a ne da budu neke druge profesije? Ja ne mogu Jojica da zamislim kao Holandjanina koji se bavi fudbalom cak, a kamoli neke druge igrace eto. 

 

Nije ni tamo na tom zapadu bajno, i sve pravicno, i imaju i oni malverzacija i razna muljanja sve to stoji, na kraju niko nije savrsen, ali brate mili ne moze niko da me ubedi da se eto u Holandiji recimo radi selekcija igraca jos od juniora tamo isto kao kod nas. Prvo to. 

Ako ti muljas jos dok su klinci u petlicima onda ces imati problem sa samom selekcijom igraca. I pored toga iz Srbije ispadne fin broj igraca koji se mogu nazvati fudablerima i ocigledno da je ljudima i u savezu i svuda koji imaju veze sa fudbalom to dovoljno. Ali da moze mnogo bolje, moze 100%.

 

Druga stvar je liga koja je celokupno mnogo jaca od nase celokupne lige. Zvezda i Partizan jesu jaci nego pre nekoliko godina, pogotovo Zvezda koja je i u Evropi napravila nesto sto odavno nije. I zbog uspeha Zvezde i Partizana liga nam je visoko plasirana pa ce iz Srbije ici dva kluba cak u kvalifikacije za LS. Ali liga brate mili celokupno gledano je uzas, losa jednostavno. Timovi su krs iz nekog razloga, verovatno jer nema puno ni ljudi sa ambicijom da bude bolja. Ono Imas dva kluba i to je to.

Holandska liga je svemirski brod za nasu po svemu. Ti kad vidis recimo Herenven i Ujtrejht to je bolji i kvalitetniji fudbal bude nego derbi izmedju Zvezde i Partizana, a kamoli ovih ostalih nekih koji realno tri pasa ne mogu da sastave. 

 

Jbg da se manje mulja i da je mnogo ljudi iza resetaka umesto sto se mota oko fudbala bilo bi bolje, sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek ce nasi klubovi ovako prolaziti , usotalom kao i Zvezda veceras jer nema dugorocne strategije! Da se napravi tim koji ce bar 5-6 godina igrati zajedno, 

pa prvih par godina makar ih svi "trpali" ali kad tim sazri i uigra se da bude tim za velika dela!!! Ovako, cim se neki igrac dokaze odmah ga prodaju?!!?!?

Da bi se neki menadzeri "ugradili"!!! 

I to je mozda OK jer tako klubovi prezivljavaju, ali je frustrirajuce biti navijac takvih klubova! Da je Partizan prosao Fejenord i usao u 1/4 finale, bio bih

zadovoljan ucinkom za narednih 10 godina! Ovako, ko zna kad ce nam se ponovo ukazati ovakva prilika!?!?!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da smo mogli da igramo drugačijim stilom nego sinoć, da kao nešto napadnemo, jer nemamo s kim. Povremeno postaje komično kako mi ne možemo da iznesemo loptu iz 16, kako onda da gradimo igru?

 

Imam utisak da je Stanoje izgubio tim, nešto se dešava već mesecima. Nije Fejenord prvi jak protivnik s kojim smo igrali ove sezone (nisu ni bauk -  na stranu što su pojedinačno jači, dozvolili su da im damo dva a maltene tri gola ni iz čega). Izgledali smo neuporedivo bolje protiv Sočija, imali rapsodiju na Kipru, bili odlični protiv Sparte ili u dobrom delu prvog derbija. Nismo mi naprasno zaboravili da igramo, većina nije ni znala, nestale su disciplina, koncentracija, snaga, pozitivan govor tela, onaj pritisak kojim smo lomili rivale... Svi oni detalji o kojima je Arsenije pričao da su Stanojev forte. To je očigledno i u našoj ligi već mesecima, pauza nije ništa promenila. Mečevi protiv Sparte su očigledno bili anomalija. Sinoć, u prvom, posle nekog našeg neuspelog kornera kreće međusobna rasprava i lagano trčkaranje nazad dok gosti ne čekaju ni sekund, osetili prazninu i samo zuje. Nekoliko sekundi smo kasnili s reakcijom. Zdjelarovo trčkaranje kod prvog gola je drugi primer a bilo ih je masa. Ne ide mi u glavu da mi ne možemo da se skoncentrišemo da dva puta sačuvamo vođstvo bar neko vreme. Primamo četiri gola u drugom pol. Ej!

 

Ne znam kako smo postigli da ovako loše igramo nakon pauze i priprema, povrede zaređale, očajna forma pojedinaca ubija. Sve manje smo tim a tada svih milion mana izlazi na videlo.

 

Popović mi nije kriv za golove ali je izgubljen. Ume on da se postavi, odbrani šut ili 1na1, ali povremeno kao da je isključen, ne prati igru. Nema sigurnost i konstantnost a to se odražava na tim.

 

Ok, Miljkon fali nazad ali to nije razlog da se odbrana toliko gubi. Rešenje za desnu stranu nemamo ali nas upropastiše i u sredini. Urošević ubedljivo najsigurnije i najbolje izgleda na terenu.

 

Zdjelar se raspao. Kako i zašto, pojma nemam. Jojić nije neki fudbaler ali je delovao najkonstantnije krajem jeseni. Ovo što sad igra je za slanje na tribine. Natho je daleko najveći znalac ali očigledno može da bude samo džoker. Jevtović nikako da uhvati ritam.

 

Bočne igrače možemo da menjamo i kombinujemo do sutra ali mi je sve zajedno smućkaj i prospi. Pritim su u fazi odbrane poprilično opušteni.

 

Rikardo daje golove i ima limite, ok, znamo na čemu smo. Za MM napisah sinoć, ne sviđa mi se kako se kreće i kako učestvuje u igri. Mnogo čeka da mu drugi nameste gol. Ajde, klinac je pa ima vremena.

 

Do pauze imamo Napredak kući i Radnik u gostima, uz pokušaj da nas ne ponize u Roterdamu. Ne znam kako ćemo to izgurati. Ta pauza je poslednja šansa da se sastavimo, inače će uslediti slobodan pad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio sam na stadionu i na kraju nisam izašao nešto preterano nezadovoljan koliko god to čudno zvučalo.

Bila mi zanimljivija ova utakmica od derbija na kome smo imali jednu polušansu Meniga.

 

Pokušali smo da napadnemo i guramo loptu napred koliko su nam dozvoljavali.

To nam je što nam je. Treba prihvatiti da nam je tim izuzetno limitiran. Mislim da igrači nisu krivi već jednostavno ne mogu bolje. Čak i taj Jojić koji nas je sve izluđivao i koji kad uhvati sprint izgleda kao da brzo hoda verujem da fizički ne može iznad ovoga. Zašto nam je on takav najbolja opcija je pitanje za Stanoja i upravu. Uostalom Stanoje je rekao da je zadovoljan timom i da mu ne trebaju pojačanja. Fokusirao se na povratnike računajući da će napraviti disciplinovanu skupinu koja daje sinergijski efekat iznad prostog zbrajanja individualnog (ne)kvaliteta. I to je funkcionisalo, dok je bilo te discipline i koncetracije, kao što su gore pisali Arsenije i Barkli. Čim to popusti mi se raspadamo i pravimo dečije greške.

Savov tim je ipak imao Sadika, Asana, Sumu uz Natha...takvi igrači ovde fale da reše jednim potezom. Da li se išlo na uštedu ili je ovakav tim isključivo Stanojeva želja, nemam pojma ali činjenica je da je ova grupa igrača realno postizala rezultate iznad očekivanja. Sad je samo došla do izražaja ta razlika u kvalitetu u kombinaciji sa manjkom discipline, povredama, bolešću...i protiv komšija i protiv Fejenorda.

Ono što treba uraditi sad je podržati ovaj i ovakav tim na putu do titule. Imamo i dalje realnu šansu. Možemo da pišemo romane i o upravi i o Stanoju ali mislim da fokus kod svih Partizanovaca treba da bude na tituli i da se dolazi na stadion u većem broju. I sam sam se smorio prethodnih godina (decenija?) od našeg fudbala i znam da ima milion razloga da se ne dolazi ali ja ću se eto potruditi to da promenim kod sebe i da se nateram da dolazim češće do kraja ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam snimak i moram priznati da mi ovo ne liči na ekipu koju vodi Stanojević. Kod njega je uvek bilo discipline i izgaranja i iznad maximuma na terenu. Da li je do umora ili su pali psihički ne znam sigurno ali ovoj ekipi treba jedan mini odmor da se resetuje. Puno toga u ofanzivi zavisi od Rikarda i  Natha pa kad njih nema u igri osetan je veliki pad.

Za nešto više u Evropi potrebna je dobra selekcija pojačanja. 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...