Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

4 minutes ago, implant said:

 

Misliš da je nemoguć zbog pretrpanog rasporeda, zato što je igra postala zahtevnije ili zbog nečeg trećeg?

I jedno i drugo, plus fizička dimenzija, promene u igri usled upotrebe današnjih reketa i pritisak medija i društvenih mreža gde su današnji igrači više pod lupom nego ikada ranije. 

Mislim da će se mogućnosti za kalendarski slem povećati jednog dana kad se pređe na format od dva dobijena, što mi deluje neminovno pre ili kasnije :classic_sad: ali i tada mora da se pojavi neko s naročitim mentalnim sklopom, ko će imati opsesivan fokus na tenis uz naravno ogroman psihofizički potencijal. Desiće se opet jednog dana, ali ne bih rekla još par decenija barem. Današnji igrači, nextgen i mlađi prosto imaju previše distrakcija da bi bili baš skroz posvećeni tenisu. Neko bi rekao da je tako i zdravije :classic_smile:

Što se tiče ženskog tenisa mogućnost je malo veća ali treba da se pojavi igračica dominantna kao Serena na svim podlogama, a da ne podlegne pritisku kao ona, što opet u bliskoj budućnosti ne vidim.

Uostalom zato oni i jesu all time greats što se takve veličine ne rađaju često.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da Noksa vrlo male šanse ima da osvoji US open, 'ebale ga OI, nije odigrao nijedan jedini pripremni turnir. Međutim, imao je vremena da treninzima i ishranom natempira formu baš za drugu nedelju slema, ima sopstveni teren za trening, možda se i desi neverovatno.

 

U vezi ovogodišnjeg finaliste Vimbldona, prošlogodišnjeg finaliste US opena i ovogodišnjeg finaliste AOa (koji je i finalista US opena pre dve godine), tu je Zverev najopasniji, ali uz svo dužno poštovanje prema njima (kad tad će neko da ga pobedi), Noksa sa njima ima skor 6-0. Jedan za drugim pa trećim, biće teško, još jednom videćemo da l' je natempirao formu, ako jeste, sve je moguće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ne znam sto je ovo tezak zreb, malo je manje smesan nego na Vimbldonu. Niti on igra gore nego u prvim kolima W i RGa. Bilo bi veliko iznenadjenje da ne osvoji.

 

Pa ne znam baš. Ovo nije Vimbldon gde broj igrača koji znaju da igraju na travi može da se izbroji na prste jedne ruke prosečnog radnika pilane. Jača je konkurencija na betonu, više igrača koji mogu da naprave problem i razvuku meč, iscrpe snagu. Onda, 2 ili 3 vrlo zeznuta igrača koje treba dobiti u nizu, i to posle debakla na Olimpijadi koji je sigurno makar malo uticao na mentalni aspekt njegove igre. Voleo bih da sie u pravu ali sumnjam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

I jedno i drugo, plus fizička dimenzija, promene u igri usled upotrebe današnjih reketa i pritisak medija i društvenih mreža gde su današnji igrači više pod lupom nego ikada ranije. 

Mislim da će se mogućnosti za kalendarski slem povećati jednog dana kad se pređe na format od dva dobijena, što mi deluje neminovno pre ili kasnije :classic_sad: ali i tada mora da se pojavi neko s naročitim mentalnim sklopom, ko će imati opsesivan fokus na tenis uz naravno ogroman psihofizički potencijal. Desiće se opet jednog dana, ali ne bih rekla još par decenija barem. Današnji igrači, nextgen i mlađi prosto imaju previše distrakcija da bi bili baš skroz posvećeni tenisu. Neko bi rekao da je tako i zdravije :classic_smile:

Što se tiče ženskog tenisa mogućnost je malo veća ali treba da se pojavi igračica dominantna kao Serena na svim podlogama, a da ne podlegne pritisku kao ona, što opet u bliskoj budućnosti ne vidim.

Uostalom zato oni i jesu all time greats što se takve veličine ne rađaju često.

 

Ako se to desi, a nadam se da nikad nece, onda ce biti jos teze, jer ce u takvom formatu iznenadjenja biti cesca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se i ja da nikad neće, ali bojim se da će televizija presuditi na kraju :classic_sad:

Trebalo bi da si u pravu, ali evo vidimo da se u ženskom tenisu u istom formatu to događalo češće nego u muškom, plus smo imali više nekalendarskih slemova u međuvremenu, tako da ne bih otpisala da porastu šanse i kod muškaraca. Ali opet, ne verujem da ću to doživeti.

Link to comment
Share on other sites

Da se igra na 2 dobijena seta, Djokovic ne bi mogao 2 slema da veze, a kamoli 4.
 
U best of 3, on je trenutno solidan igrac, nista vise od toga.
Da su Djokovicu u fokusu bo3 (npr mastersi), on bi svoju igru prilagodio tom formatu. Npr ulazio bi u meceve mnogo jace i slicno.

Posto je vise puta rekao da su mu sad u fokusu jedino slemovi, normalno je da sve podredi bo5. I ne ide mu lose na slemovima od kad je to izjavio
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djordjem said:

Da se igra na 2 dobijena seta, Djokovic ne bi mogao 2 slema da veze, a kamoli 4.

 

U best of 3, on je trenutno solidan igrac, nista vise od toga.

Danas ne, ali danas ima malo više godina nego 2015. kad je igrao sva živa finala u oba formata. Ali ne znam kakve veze on ima s tom pričom, govorimo o nečemu što bi eventualno nekad moglo da se desi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, djordjem said:

Da se igra na 2 dobijena seta, Djokovic ne bi mogao 2 slema da veze, a kamoli 4.

 

U best of 3, on je trenutno solidan igrac, nista vise od toga.

naravno, covek koji ima tzv. dvostruki zlatni masters (koji niko drugi nema), koji je osvojio 36 mastersa (najveci broj, izjednacen s Nadalom), koji je 2015-te osvojio 6 mastersa i igrao u finalu preostala 2, koji ima 5 IW i 6 Majami titula s 96 igraca u zrebu ne bi imao ni 2 GS titule da se igra u Bo3

Novak-Djokovic-thumbs-up.jpg

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

I jedno i drugo, plus fizička dimenzija, promene u igri usled upotrebe današnjih reketa i pritisak medija i društvenih mreža gde su današnji igrači više pod lupom nego ikada ranije. 

Mislim da će se mogućnosti za kalendarski slem povećati jednog dana kad se pređe na format od dva dobijena, što mi deluje neminovno pre ili kasnije :classic_sad: ali i tada mora da se pojavi neko s naročitim mentalnim sklopom, ko će imati opsesivan fokus na tenis uz naravno ogroman psihofizički potencijal. Desiće se opet jednog dana, ali ne bih rekla još par decenija barem. Današnji igrači, nextgen i mlađi prosto imaju previše distrakcija da bi bili baš skroz posvećeni tenisu. Neko bi rekao da je tako i zdravije :classic_smile:

Što se tiče ženskog tenisa mogućnost je malo veća ali treba da se pojavi igračica dominantna kao Serena na svim podlogama, a da ne podlegne pritisku kao ona, što opet u bliskoj budućnosti ne vidim.

Uostalom zato oni i jesu all time greats što se takve veličine ne rađaju često.

 

I ja mislim da pritisak moze  biti prevelik da se osvoji slem, hiljadu stvari treba da se poklopi.

Ne znam ko ce i kako nagovoriti slemove da smanje na dva seta, ali to bi samo otezalo stvari.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Pare i TV prava. Što kasnije, nadam se.

ne mora da znaci. Gledala sam nocas malo ESPN (nasla neki stream koji daje bas kako oni prenose za USA trziste, a ne cele meceve kao sto ES player npr. daje) : oni se setaju od meca do meca i prikazuju ono sto im se u tom trenutku cini najzanimljivijim, nekad daju uporedo 2 meca (razdvojene slike na jednom ekranu) kad je nesto bas zanimljivo istovremeno. Tako da je svejedno da li je Bo3 ili Bo5, prenos meceva tece.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Po meni su Novakove sanse da osvoji USO izmedju 30 i 40%, ali i dalje najvece od svih, eventualno Medvedev ima iste.

Zreb je svakako mogao biti laksi. Da je Zverev u Medinoj polovini, Novak bi bio apsolutni favorit. Ipak, cak i da se ostvari *projektovani* zreb do kraja (Mateo > Zverev > Medvedev), Novak je definitivno the guy koji moze to da izvede. Plus smo valjda do sada naucili da generalno igra bolje kada je ozbiljnije testiran pre (polu)finala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, wwww said:

ne mora da znaci. Gledala sam nocas malo ESPN (nasla neki stream koji daje bas kako oni prenose za USA trziste, a ne cele meceve kao sto ES player npr. daje) : oni se setaju od meca do meca i prikazuju ono sto im se u tom trenutku cini najzanimljivijim, nekad daju uporedo 2 meca (razdvojene slike na jednom ekranu) kad je nesto bas zanimljivo istovremeno. Tako da je svejedno da li je Bo3 ili Bo5, prenos meceva tece.

Mene baš nervira kad na ES počnu to s paralelnim prikazom više terena na ekranu, ne vidim dobro nijedan a oči mi ispadnu.

A takođe me nervira i kad šetaju od meča do meča jer kao da biraju mečeve koji me ne zanimaju ič. Doduše verujem da je to sve u cilju da nam se proda ES plejer, što me još više učvršćuje u odluci da im ne dam ni pare za inat, čak i kad bi mi odgovaralo :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

 

Mene baš nervira kad na ES počnu to s paralelnim prikazom više terena na ekranu, ne vidim dobro nijedan a oči mi ispadnu.

A takođe me nervira i kad šetaju od meča do meča jer kao da biraju mečeve koji me ne zanimaju ič. Doduše verujem da je to sve u cilju da nam se proda ES plejer, što me još više učvršćuje u odluci da im ne dam ni pare za inat, čak i kad bi mi odgovaralo :classic_tongue:

nemam pojma, verovatno im je neko ko istrazuje trziste sugerisao da je to tako zanimljivije za publiku (najveci deo) i da ce vise ljudi gledati.

 

i ja uglavnom gledam cele meceve (stream najcesce jer obicno nemacki ES ne bira mec koji bih ja da gledam), ali cesto otvoriim nekoliko streamova paralelno, pa malo gledam jedan, malo drugi mec. doduse, stoji da se covek ne moze istovremeno skoncentrisati na vise meceva i da cesto propusti neke momente, ali sta da se radi kad paralelno idu mecevei koji mi se svi gledaju.

Link to comment
Share on other sites

nego, svima je promaklo da Novak ni sinoc nije slao srca publici (ni ovde na forumu a ni na twiteru, u medijima, koliko sam videla)

:classic_biggrin:

i bio je prilicno uzdrzan u intervjuu na terenu, nije se uopste trudio da bude zabavan za publiku (kad ga je Kejhel pitao da ponovi pricu o vuku - samo je prebacio pricu da voli svoju zenu), nije ni hvalio publiku (na pitanje da li oseca ljubav publike rekao je: sada da (posle meca)).

 

izgleda da su pale neke kapi kise, mec dubla prekinut.

 

zatvoren krov na LA

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Nije isto kad su samo finala. Što se mastersa tiče mislim da je ovako OK, ipak su npr. RIm i Madrid preblizu za takva finala, ali ne bi mi smetalo da finale završnog turnira bude u 5. Mada su tada svi već mrtvi umorni pa je pitanje kakav bismo kvalitet dobili u tih potencijalnih 5 setova.

Link to comment
Share on other sites

citam da ovaj mali Brooksby primenjuje Sonego taktike: stenjanje pocinje kad je loptica vec uveliko na putu ka protivniku i traje kad ovaj udara lopticu, plus da je coaching na nivou Tsitsipas-seniora. a i pravio je vece pauze za presvlacenje/wc od Tsitsipasa.

:classic_blink:

bice veselo (plus kao Amer imace publiku na svojoj stani)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

citam da ovaj mali Brooksby primenjuje Sonego taktike: stenjanje pocinje kad je loptica vec uveliko na putu ka protivniku i traje kad ovaj udara lopticu, plus da je coaching na nivou Tsitsipas-seniora. a i pravio je vece pauze za presvlacenje/wc od Tsitsipasa.

:classic_blink:

bice veselo (plus kao Amer imace publiku na svojoj stani)

tako mlad, a vec kompletan soumen 😂  ....................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...