Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ja se ne slažem da je potrošnja u odbrani uzrok ovoliko lošeg šuta za 3.

Ok, sigurno smanji par procenata, ali ako loše šutiramo kad smo istrošeni, to bi valjda značilo da na početku utakmice (možda i na početku drugog poluvremena) treba da budu mnogo bolji, a to uopšte nije slučaj. 

Ili igrač kad uđe odmoran sa klupe, sigurno ne umre za minut i po pa ne može da bude koncentrisan pri šutu. 

Isto važi i za slobodna bacanja, gde smo takođe pri samom dnu EL. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Inace vd je zakazao izbore za 27. decembar, klasa 96'.

 

Bice, eee ja kandidujem Covica..ko je za, svi...program za naredne 4g je koliko mi vucic da para. Protivkandidat ima velike dve nedelje da se spremi 😂

 

da ima protivkandidata davno bi bili spremni.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Pa ne moze i jaka odbrana i dobar sut.

gde to pise ?

basketball 101? introduction to radonja ball?

sta znaci 3 kod  3&D igrac? 

 

isto, na osnovu cega se ovde tvrdi da je kkcz los sut posledica dobre odbrane i trosenja u istoj?

zar nismo tako uvek igrali pod radonjom pa nikad nismo ovako bacali cigle?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

gde to pise ?

basketball 101? introduction to radonja ball?

sta znaci 3 kod  3&D igrac? 

 

isto, na osnovu cega se ovde tvrdi da je kkcz los sut posledica dobre odbrane i trosenja u istoj?

zar nismo tako uvek igrali pod radonjom pa nikad nismo ovako bacali cigle?

Ne znam da li ces prestati posle ovog ali cu pokusati da ti objasnim slikovito.

 

Mi smo trenutno najbolja odbrana EL i drugi po sutu za dva poena iza Fenera to ti pisem jer nemamo mipuno sutera u ekipi bar ne klasicnih. Jedini bi to mogao biti Simon koji i ne igra, Ivanovic i Volters su pored Simona na nekih 35%, ispod ocekivanja su Dobric i Holins, opet Holins se mnogo daje u odbrani i oba igraca su prosla kroz neke povrede,a sam Dobric vuce neku cistu i ne znam sta je sa njom mozda Sarac moze reci nesto vise ili nema vremena zbog velike skupstine 27 decembra...

 

Namasve dolazi iz odbrane i tu se dajemo sto posto,napadi su nam uglavnom staticni i dugacki i realnost je da nemamo ozbiljne a posebno ne sutere koji ce iz meca u mec davati konstantno trojke i to jeste cinjenica. Ono sto moze da nas raduje da polako tim ulazi u fazu izlecenosti od povreda i da ce biti lakse i da ce se polako procenti dizati, ali nikad nece biti konstantni jer u EL jedino Barsa sutira 40% svi su znatno ispod...

 

Dejo je postavio takvu igru jer je svestan da ne moze da se nadigrava po poenima sa ostatkom lige, igra dinamicnu odbranu, sa mnogo izmena da bi drzao intezitet odbrane citavih 40minuta.

 

28% jeste sramotno, ali imamo 6-8 sto je sigurno iznad ocekivanja, i sigurno se nece menjati game plan jer treba nasminkati statistiku za tri. Problem je i do Vajta jer nema ko da siri sut za tri poena i tu pokretljivost cetvorke pa i lazne petice. Simon kao jedan od sutera ne igra jer si ga verovatno i ti pljuckao i prosto nemamo sutersku duzinu u napadu..ali kao sto sam napisao ovom timu ce rasti procenti suta za tri, ali svakako najbitnije treba da bude broj pobeda na kraju sezone a ne procenti suta za dva,tri ili primljen broj poena...kroz statistiku samo vidimo na koji nacin tim funkcionise i kako dolazi do pobeda ili poraza.

 

 

Sve u svemu ususkaj se jer ZIMA DOLAZI

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Radonja odustao od ideje u vezi Dobrića. U poslenje dve utakmice nema više onih trapavih prodora i pokušaja asistiranja centru, a i minutaža mu se smanjila. Vidi se da i Dobriću nije lako, on najviše kipti od besa što igra ovako kako igra. Previše se očekivalo od njega, bio je zbog toga i pod pritiskom, a realno ono što je sa njim bilo zamišljeno nije bilo ostvarljivo. On može biti dobar tricotrpač, praviti akcije za njega, koristiti njegovu brzinu za kontre, da malo poboljša svoju odbranu i dovoljno od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne znam da li ces prestati posle ovog ali cu pokusati da ti objasnim slikovito.

stvarno nema potrebe da ti meni objasnjavas sta mi igramo, i gde je fokus

moj komentar je na temu da sutiramo sramnih 28% za 3, ubedljivo najgore u EL, i verovatno najgore u novijoj istoriji

i reagovao sam na tvrdnju da ne moze bolje da se sutira zato sto igramo odbranu

kod radonje se odbrana uvek igrala, pa se nije ovoliko ciglarilo

 

razlozi mogu biti da se ne pravi dovoljno otvorenih suteva za 3, sto moze da ide na dusu treneru

ili da se pravi dovoljno pozicija, samo nemamo igrace koji te otvorene suteve mogu da pogode, sto je stvar selekcije

kada je umesto sutera doveden pefi, jasno je bilo da radonja o sutu i ne razmislja

da li je to pravi koncept, ili ce se opet desiti cibona '14 kad bude najvaznije videcemo do kraja sezone

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NikadProtivKaline said:

stvarno nema potrebe da ti meni objasnjavas sta mi igramo, i gde je fokus

moj komentar je na temu da sutiramo sramnih 28% za 3, ubedljivo najgore u EL, i verovatno najgore u novijoj istoriji

i reagovao sam na tvrdnju da ne moze bolje da se sutira zato sto igramo odbranu

kod radonje se odbrana uvek igrala, pa se nije ovoliko ciglarilo

 

razlozi mogu biti da se ne pravi dovoljno otvorenih suteva za 3, sto moze da ide na dusu treneru

ili da se pravi dovoljno pozicija, samo nemamo igrace koji te otvorene suteve mogu da pogode, sto je stvar selekcije

kada je umesto sutera doveden pefi, jasno je bilo da radonja o sutu i ne razmislja

da li je to pravi koncept, ili ce se opet desiti cibona '14 kad bude najvaznije videcemo do kraja sezone

😂😂😂 najjaci si 🙂 Vidimo se u Kelnu 💪🍻😎

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Holins, Ivanović,Volters, Dobrić,White i Lazić su igrači koji mogu da pogode trojku sa 35% što se smatra korektnim šutem i kada se kompletiramo porašće i procenti.

Ja sam prezadovoljan igrom i rezultatima sa obzirom na okolnosti,raspored....moram priznati iznad očekivanja.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Šut je takav kakav je zato što Dobrić i Holins ne isporučuju i zato što smo ostali bez Vajta.

 

Za ostale igrače se i ne može reći da su nešto podbacili u tom segmentu.

Problem je u tome sto upravo Dobric u Holins najvise i sutiraju a i Davidovac je doprineo ocajnom  sutu takodje

Link to comment
Share on other sites

Šut je takav kakav je zato što Dobrić i Holins ne isporučuju i zato što smo ostali bez Vajta.
 
Za ostale igrače se i ne može reći da su nešto podbacili u tom segmentu.
Gledaj sa vedrije strane .U poslednje dve utakmice smo dali 12 +9 trojki , uz prilično solidan procenat.
Neke , jako bitne utakmice , smo dobili sa užasnim % za tri.
Tačno je da nemamo nekog Bilija ali dosta naših igrača može da pogodi za tri

Sad , protiv Olija su to bili DeDa , Kalina a Nejt i Laza su praktično rešili utakmicu svojim šutevima...


Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

6-8 nije iznad ocekivanja nego u okviru ocekivanja. Ove 2 naredne utakmice ce mnogo toga pokazati. Utakmica sa Barsom moze biti prekretnica. 

Pa kladinice su jasno rekle da smo u tri najslabija kluba u EL. 12 mesto je znaci iznad objektivog ocekivanja, to sto ti  hoces F8 je epska fantazija. Salo ima 5-9 e to je meni u skladu mojih ocekivanja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikadProtivKaline said:

za holinsa je izgovor da igra odbranu pa zato valjda baca airballs

a koji je dobricev za to sto sutira duplo slabije nego prosle god?

Nije opravdanje ali recimo protiv Zenita je barem 3 ili 4 trojke (ne znam koji je tačno procenat imao) mora da izbaci iz nekih očajnih pozicija (iz driblinga, sa 8-9 metara, ili potpuno preko ruke) jer je dobijao loptu bukvalno u poslednjim trenucima napada. Kod ni jednog drugog igrača ove sezone nemamo toliko uvaljicanja koske u poslednoj sekundi van 6,75 kao njemu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ridji said:

Nije opravdanje ali recimo protiv Zenita je barem 3 ili 4 trojke (ne znam koji je tačno procenat imao) mora da izbaci iz nekih očajnih pozicija (iz driblinga, sa 8-9 metara, ili potpuno preko ruke) jer je dobijao loptu bukvalno u poslednjim trenucima napada. Kod ni jednog drugog igrača ove sezone nemamo toliko uvaljicanja koske u poslednoj sekundi van 6,75 kao njemu

 

Takvih šuteva će biti cele sezone jer igramo strogo kontrolisane napade pa se i dešava dosta puta da šutiramo pri isteku napada. 

Voleo bih da vidim statistiku da li smo i koliko poena primali iz tranzicije posle takvih šuteva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ridji said:

Nije opravdanje ali recimo protiv Zenita je barem 3 ili 4 trojke (ne znam koji je tačno procenat imao) mora da izbaci iz nekih očajnih pozicija (iz driblinga, sa 8-9 metara, ili potpuno preko ruke) jer je dobijao loptu bukvalno u poslednjim trenucima napada. Kod ni jednog drugog igrača ove sezone nemamo toliko uvaljicanja koske u poslednoj sekundi van 6,75 kao njemu

Na utakmici protiv Olimpijakosa je 2 puta uvaljena koska Laziću gde je jedva stigao da izbaci loptu. Što kaže @propolis to je zbog strogo kontrolisanih napada koje traži Radonjić.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...