Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

6 hours ago, NikadProtivKaline said:

nemam napredne statse za to(mozda guru ima nesto), ali siguran sam da je to negde pri dnu EL

 

Defensive rebound percentage: 59.7%, 16. u EL (lošiji samo Žalgiris i Alba)

 

6 hours ago, NikadProtivKaline said:

jesmo solidni na drugoj strani, pre svega zbog par odlicnih partija kuza gde je sam imao po 5-6 of. skokova

 

Ofensive rebound percentage:  27.3%, tu smo trenutno 6. u EL

 

6 hours ago, NikadProtivKaline said:

jos jedna stvar koja limitira taj tranzish ofens je broj igraca koji ume da vodi loptu

tu je holins posebno razocarenje, ne samo zbog ballhandlinga, vec i zbog velikog broja glupih odluka u napadu i prodatih lopti

 

Ovde se do sada posebno istakao Kalina: kao tranzicioni ball handler je imao 10 poseda, od kojih je loptu izgubio čak 7 puta... Hollins je od 6 poseda izgubio loptu 4 puta... 

 

Mada nam je efikasnost u tranziciji generalno dosta dobra, trenutno smo 6. u EL.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NikadProtivKaline said:

jos jedna stvar za brigu, iako mozda na prvi pogled ne izgleda tako je def. skok

u poslednjih 4-5 EL tekmi mi dozvoljavamo protivniku prosecno 14-15 of. skokova

nemam napredne statse za to(mozda guru ima nesto), ali siguran sam da je to negde pri dnu EL

jesmo solidni na drugoj strani, pre svega zbog par odlicnih partija kuza gde je sam imao po 5-6 of. skokova...ali ovo je solidan problem za radonja koncepciju igre

ako nema def. skoka dzabe hard difenz kad iz toga ne nastane tranzishn ofens

 

druga stvar, cini mi se da kod nas, da bi obezbedili taj def. skok, mnogo vise igraca mora da ucestvuje, i samim tim se smanjuje broj igraca koji su vec u kontri

to je, cini mi se, posebno primetno kad je luka u igri

on to donekle kompenzuje time sto moze sam da povuce loptu odmah posle skoka...ali je generalno prilicno inferioran u samom skoku

 

jos jedna stvar koja limitira taj tranzish ofens je broj igraca koji ume da vodi loptu

tu je holins posebno razocarenje, ne samo zbog ballhandlinga, vec i zbog velikog broja glupih odluka u napadu i prodatih lopti

nadam se da ce luigi biti raspolozen kao sinoc

solidno guranje domacina

 

Da, ovo sam i ja primetio kao dosta veliki problem. Jer nam je taj defanzivni skok uvek bio trademark i u večini slučajeva zatvoren do perfekcije. Jako je bitno da se pronađe razlog  za to i što pre popravi taj segment igre, koji nam je od izuzetne bitnosti. 
Meni se je u nekim utakmicama činilo kao da je problem bila dekocentracija. Odigramo odličnu odbranu, i onda u momentu kad se ispali taj zadnji šut, prestanemo da igramo. I sa svakim dozvoljenim ofanzivnim skokom, nervoza je bila veča i gore smo gradili taj skok. Najbolji primer utakmica sa Albom.

 

Što se tiče toga da moraju skoro svi igrači učestvovati, jeste tačno. Ali tako je bilo oduvek, i nije nas sprečavalo da razvijamo tranziciju. Znači manjak poena iz tranzicije nije zbog toga što svi učestvuju na def skoku, nego to da ga ne osiguravamo u tolikom procentu kao ranije. A ove brojke što ih je izbacio Guru, to potvrđuju

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hogar said:

Dobro, daj recept kako se to prave ti silni velemajstori, gde ih to ima. 

 

"Veliki trener" Dragan Jakovljević koji se ubi da dokaže kako je on stvorio Bogdanovića je non-stop kenjao protiv stranaca i kako jadni naši ne dobijaju šansu a sad trenira Mladost Zemun i u KLS ima 3-4 stranca, ej serator u KLS ima strance a ovamo pametuje ka i vi mnogi.

Plus imamo Mega menadžera Miška koji može igračima dati šansu, nabijati im statistiku pa ih prodati. 

Zato većinom idu kod njega ili odmah sa 13-14 g odoše preko. 

 

Eto bar trojica trenutno imaju šansu da napreduju i dokažu se.

Kao da ima čarobni štapić, pa eto  šta na velikoj sceni kad su prešli u Zvezdu napraviše Rebić, Tejić, Radanov, Simanić... 

Najlakše pametovati i pljuvati po svemu. 

 

Опет овај пита, као да сам ја као навијач одговоран!?:classic_laugh:

Не знам да ли си ти балавац или си једноставно незрео човјек али стално је присутно пребацивање одговорности и оправдавање неодбрањивог, исто је тако нажалост и на фудбалским темама.

Аман људи, на челу клуба као председник је човјек који узгред стално истиче како је 45 година у кошарци, а постоје и запослени у клубу и сви они примају плате. Човић је са собом у Звезду донио и ФМП као филијалу (и хвалио се са тим) и за све ове године доминације Звезде, ФМП је требао бити много озбиљнија прича поготово јер разиграваш играче у АБА лиги.

Сјећам се добро једне од првих Каријевих изјава гдје је помињао да се радује повратку у Србију и раду са младим играчима користећи ФМП-ову инфраструктуру. Није пуно прошло запалио је из Звезде, чиста логика налаже да овај маг што је до тада био 35 година у кошарци, није дао да се то спроведе како је познати стваралац играча замишљао. Да је прошло како треба не би у вријеме доминације ни Мишко безецовао кога замисли.

Ја немам никакву сумњу ко је за то одговоран и зато сам и тужан да га то нема ко питати у Србији. Исто као што немам никакву сумњу да један председник клуба има примарну обавезу да нађе паре(и генерално гледајући) и набилда конкретно овај ростер са квалитетним беком и шутером.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Константин said:

 

Опет овај пита, као да сам ја као навијач одговоран!?:classic_laugh:

Не знам да ли си ти балавац или си једноставно незрео човјек али стално је присутно пребацивање одговорности и оправдавање неодбрањивог, исто је тако нажалост и на фудбалским темама.

 

E crni Konstantine, šta da ti normalan čovek odgovori. 

Očigledno nisi sposoban da razumeš najednostavnije stvari pa onda  vredjaš.

Ti bi to verujem sve bolje uredio, a vidimo na sve strane kako to mnogo uspešnije rade stručnjaci po drugim klubovima. Samo svi nam gledaju u ledja JSD, Cibona, Olimpija, Budućnost... ali ti bi to bolje radio jer može to, može ali u bajkama. 

Može se namaknuti i 15-20 miliona i stvarati svake godine po par reprezentativaca, sve može kod takvih navijača. 

Probaj pratiti boćanje ili sinhronizovano plivanje možda ćeš bolje razumeti. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Константин i @Hogar da se ukljucim u vasu diskusiju, ako nemate nista protiv. 

 

U nekim delovima se slazem i sa jednim i sa drugim. Sa Konstantinom u delu kad se pita koja je svrha FMP-a i da li ce to neko IKADA da upita Dr Covica. 

A sa Hogarom se slazem da je ove godine, mozda situacija i za nijansu bolja nego prethodnih, gde imamo dva igraca (a ne tri, jer Pavicevic je igrac FMP-a a ne vise Zvezde), a ta dva zaista i dobijaju neku sansu da igraju.

 

Prosle sezone, ako ne racunamo Lazara Stefanovica koji i nije mlad, od nasih igraca priliku je dobio Nemanja Popovic i to 6 min po utakmici i to ne na svim utakmicama vec na 14.

Ove sezone Saranovic i Vujicic dobijaju po 12 min u proseku i igrali su na svim utakmicama osim Vujicic na prvoj. 

 

E sad, zasto jos mislim da je bolje sada, bolje i da igraju stranci koji prave neku razliku, poput Jones-a, ili da se eksperimentise sa nekim mackama u dzaku nego da igraju neke Seslije. 

Mada je ovo mozda samo mala anomalija, uvek ima nekog nepotrebnog matorog srpskog igraca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk,Pavičević i ako nije formalno naš kad bi se Radonjiću svideo za Zvezdu bez problema bi ga prebacili kao i ostale igrače.

Tamo smo slali Radanova, Kuzmića, Simanića, Lazarevića....ko zna koliko njih. 

Spomenuo si Šešliju kao nešto što nije valjalo a kad su dovedeni on i Bursać iz Vojvodine bili su mladi reprezentativci.Za Bursaća sigurno znam da ga je tražila Valensija i još neki ali eto na kraju nije dospio dalje od FMP i Zadra. 

Godinama su naši juniori kao tim medju najboljima ali kad se napravi prelaz medju seniore malo njih dospe do EL timova ili reprezentacije. 

Hoću reći da klub obezbedi sve uslove dovede mlade talente koje može, evo recimo Pažin bio kao talenat veliki pa ništa ni u Partizanu ni kod nas nije uradio. 

Ni ovi koji su  nas napustili jer su mislili da im je bolje po drugim timovima ništa nisu uradili, Stojanović, Aranitović... 

Ti baš pravi kao Dončić, T. Vukčević, Mirotić... odmah zapale za Real ili slično. 

 

 

Edited by Hogar
Link to comment
Share on other sites

Kad bi bilo tako i kad bi se odmah znalo ko će prelomiti na bolje.

Mislim lako je kod Dončića i sličnih ali tih je 1%, ovi ostali sve talenti nadaš se biće nešto. 

Možda je i do trenera, ne znam

Evo koliko su kod nas Simanić i Radanov kao baš ekstra talenti pa ni kod jednog trenera ne iskoračiše nešto značajno. 

Edited by Hogar
Link to comment
Share on other sites

Ako je to sa Markovicem uopste istina - bas je super da se Markovic sada nudi, a kada je trebalo proci kroz pripreme i biti tu kada nema Ivanovica, nije mu se vracalo u Srbiju. Neka hvala. Tih kojima je kao zelja da igraju u Zvezdi, a kao nece da se vracaju kad su previse matori i slicno, mi je bas onako, dosta. Radije bih rizikovao sa Jovicem. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Ako je to sa Markovicem uopste istina - bas je super da se Markovic sada nudi, a kada je trebalo proci kroz pripreme i biti tu kada nema Ivanovica, nije mu se vracalo u Srbiju. Neka hvala. Tih kojima je kao zelja da igraju u Zvezdi, a kao nece da se vracaju kad su previse matori i slicno, mi je bas onako, dosta. Radije bih rizikovao sa Jovicem. 

ne moram ni da proveravam, budalastina 1/1.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, srlepajce said:

Na svu nasu muku ludje od ne dovesti nikoga bilo bi dovesti Stefana Markovica 😂

Abrovi po tnjiteru

Navodno se nudi 

 

 

Neka hvala. Da uopšte ne ulazimo u raspravu star/nestar, fit/nije fit, treba/netreba... Ali takvih koji su "spremni da dodju i peške", tek kad im vrata pred nosom zalupe Avtodor i Trabzonsporr, mi je milo rečeno pun q

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Hogar said:

Kad bi bilo tako i kad bi se odmah znalo ko će prelomiti na bolje.

Mislim lako je kod Dončića i sličnih ali tih je 1%, ovi ostali sve talenti nadaš se biće nešto. 

Možda je i do trenera, ne znam

Evo koliko su kod nas Simanić i Radanov kao baš ekstra talenti pa ni kod jednog trenera ne iskoračiše nešto značajno

jedna strana medalje je da možda ipak i nisu ekstra talenti,

a druga, da su svi ti treneri zajedno u svojim karijerama možda od jednog mladog igrača napravili klasnog seniora...i to neplanirano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče predstojećeg derbija očekujem da bude ružno , da bude krljanja i da mi dobijemo.

E sad defanzivna prednost i krvava kolena koje ovde potenciramo kao naš forte su u stvari i grobljanskoj forte samo što ne upada u oči jer su davali dosta poena i jer su imali lak raspored.

 

Ledej, Smajli i Rod su problem u defanzivnom smislu za sve , a posebno nama i to defanzivno nije mnogo lošije od Kaline, Kuza, Lazarevića. Problem im nastaje kad izadje Ledej/Smajli.

 

Na bekovskim linijama isto peglaju dobar difens čak i nominalno loši defanzivci Mur i Avramović.

 Naša prednost je iskustvo i nešto duža klupa pod košem, ali suštinski sastaju se dve ekipe sa istim stilom igre u smislu da su krvavokolenaški nastrojene i da nama nedostaje poena, a njima kreacije što miriše na hrkljuš.

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dropkick Murphys said:

nisam ubeđen da je jednosmerna ulica u pitanju...

Ekstra talenti nisu bili, kao što se ovde naglašava. Treneri pomažu igračima da budu bolji, i ništa preko toga ...

nema magije, čarobnih štapića i t.d. Glava se ne menja, to nije moguće.:classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kankkunen said:

Ekstra talenti nisu bili, kao što se ovde naglašava. Treneri pomažu igračima da budu bolji, i ništa preko toga ...

nema magije, čarobnih štapića i t.d. Glava se ne menja, to nije moguće.:classic_smile:

Nije ni Bane Đekić bio ekstra talenat, ispostavilo se na kraju, pa je igrao i F4 EL sa 19 godina. Za mene je to pružanje šanse. 

 

Treneri uče igrače da postanu bolji, tačno...i postoje oni koje mlade umeju da nauče i oni koje ne znaju i/ili nemaju strpljenja. 

Neko bi pre naučio osedelog Simonovića da počne da dribla loptu nego od klinca napravio solidnog seniora. 

 

Nećemo se složiti po ovom pitanju nikad verovatno, pa bolje da ne počinjemo temu po 56. put 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...