Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Laki21 said:

 

Nas je nastavnik tehničkog obrazovanja (u radionici gde su bili alati, iverica, neke krpe i sl) učio bejziku tako što je pisao komande na tabli. Za računare smo samo čuli da postoje 🙂

 

1 hour ago, bodo said:

to je to. jer ja sam zavrsio gimnaziju mat-informaticki smjer, gdje su se učili Basic, Pascal i Fortran a prvi kompjuteri bili Spectrum i Commodore. dva na nas 35

 

Cuo li je iko od vas za cuveni domaci komp Tim011? Jos ako se hardu nadju jos cuveniji tenkici zabavi nikad kraja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mmajstor said:

 

 

Cuo li je iko od vas za cuveni domaci komp Tim011? Jos ako se hardu nadju jos cuveniji tenkici zabavi nikad kraja. 

 

Da da imali u Drapšinu informatiku na njima,profa je bio izvesni Šulc.

Sećam se da smo programirali da neki pravougaonik na krugovima ide po ravnoj liniji, kao automobili se kreće po putu.

Animacija i grafika neverovatna 😂😂😂

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mmajstor said:

 

 

Cuo li je iko od vas za cuveni domaci komp Tim011? Jos ako se hardu nadju jos cuveniji tenkici zabavi nikad kraja. 

Ja iskreno ne. Morao sam proguglat.ali to je u to vrijeme, 88 sam završio gimnaziju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

Nije bio na uobičajenom mestu (pored naše klupe) već gore u loži... video ga moj drugar koji je bio na tribini D

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Da, nisam ga video na standardnom mestu pa zato sam pitao.

Link to comment
Share on other sites

Sinoć Volkap ulazi u igru i pokušava da se demarkira da bi primio loptu ali Laza kao da je znao svaki njegov naredni korak...kako da te ne istera iz pamet. Bravo matoreee. Inače... Larenzakis 3 poena, Fall 3, Volkap 3, Papanikolau 3, Printezis 4...pa se vi ložite kako se braća nisu raspala u Pioniru. Dajte sad i tu Barsu da je raspadnemo takodje.

 

 

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

(Uglavnom čitam, vrlo rijetko pišem, a između pisanja zaboravim i username i sve, pa tako evo sa novog naloga...)

 

Ono sinoć je bila fantazija, meni definitivno među najboljim utakmicama i generalno doživljajima u zadnjih 15-tak godina.

 

Gledao sam dosta Oly ove sezone, zato što ih iskreno volim kao klub (mnogo od prije ove "bratske" euforije), a i jer su ove godine stvarno sastavili odličnu ekipu - lijepo je neko primijetio u jednom od ranijih postova da su zadnjih par sezona bili taoci Spanulisa, iako je bio sjenka nekadašnjeg igrača, i baš loši.  Čini mi se da je Barcokas krenuo sa interesantnom nestandardnom postavom, podigao je Vezenkova koji im je nerijetko ove sezone prva opcija u napadu na četvorku, sa idejom da profitira na poziciji na kojom smo najslabiji, a startovao sa Papanikolauom na trojci, da brani Kalinu kao nominalno bolji defanzivac.  Takođe, počeo je sa Vokapom umjesto Mekizika, sa idejom da brani Voltersa.  Na sreću, Deda se dobro snašao, a Kalina odmah počeo da plodi, tako da smo krenuli jako, i onda održali taj ritam do kraja utakmice, tako da ni kasnije kad se vratio na standarnu varijantu sa Slukasom i Mekizikom vani, Vezenkovom na tri te sinoć Printezisom na četiri u ključnim momentima, uspjeli smo da odolimo, i prelomimo na našu stranu.  Odlična su ekipa, sjajno sklopljena i dobro vođena, iskreno im želim da ove sezone odu na F4, možda i ostvare još nešto više - utoliko je moćnije ovo što smo sinoć uradili.  Još samo da dodam i da mi je bilo drago kad sam poslije utakmice pročitao da je Jorgos oborio rekord EL u pogođenim šutevima iz igre, ako i protiv nas.  Gaze i njega godine, ali on je meni najbolja četvorka EL u ovom vijeku, i svakako najgotivniji ne-naš igrač, i bilo je uživanje da ga gledam sinoć, možda i poslednji put uživo.

 

Što se naših tiče, stvarno je osim Dobrića svako dao neki doprinos, ako je opet i bilo nekih standardno idiotskih poteza u smislu bacanja lopte protivniku u ruke za čistu kontru, opet su se svi kako-tako povadili.  Fol je čini mi se sva tri faula napravio na Džonijeve prodore, mislim da je bilo značajno da mu je time limitirao minutažu.  Tako da, iako jeste tačno da nerijetko zna da ulazi u serije brljotina, složio bih se da je bitno da pokušava sa ulazima.  Sa druge strane, u odbrani je sinoć bio baš loš, nema mi ništa gore nego kad se igrač isfolira cimanjem ramena da kao pokušava da isprati protivničkog pleja kroz blok, a onda ispadne i ostane da kaska iza njega kao zečić dok ovaj lagano završava na košu (Volden mi npr. ostaje možda i najgori stranac koji je igrao kod nas zadnjih godina upravo zato što je to non-stop radio prošle sezone) - to mora da se popravi.  Za Kalinu i Mitra, odn. i Voltersa, je već sve rečeno u prethodnim postovimima.  Mitar je toliko košarkaški inteligentniji od ostatka ekipe da ponekad izgleda da bukvalno bacamo lopte u bunar jer ostali ne ukapiraju šta je ovaj imao na umu.  Da ima nešto bolje fizikalije, i da nije bilo povreda, igrač koji bi ostavio mnogo veći trag u evropskoj košarci.  Kuz sad već standardno odličan, ljudi nisu svjesni koji on posao radi u odbrani iskakanjem na piku, bukvalno sludi protivničkog pleja kad počene da mu maše onim ručerdama, natjera ga u ćošak i da stane sa driblingom i onda se lagano vrati na svog igrača.  To npr. sa Cirbijem nikako ne prolazi, lagano nas buše.  Ipak, nekako bih volio da zadržimo tog lika, nekako da se utegne na brzinu kao Pefi, pa da Radonja eventualno i njega reanimira - e kad bi mu to pošlo za rukom onda je stvarno čarobnjak.

 

Na kraju, atmosfera je bila stvarno neuobičajeno dobra.  Navijanje tzv. delija je obično smiješno, tule svoje pjesmice 40 minuta, bez ikakve veze sa dešavanjima na terenu, a opet time guše svaki pokušaj normalnog navijanja ostatka.  Plus, obično

ih ugasi prva trojka protivnika.  Sinoć su se, u pokušaju da spriječe zviždanje Oly-ju fokusirali da u jakom ritmu bodre naše čitavo vrijeme, što je odlično leglo ostatku sale, tako da je navijanje bilo možda i najbolje još od onih ludila iz Arene.  Meni nije smetalo što su skandirali Oly-ju na pauzi prije zadnje četvrtine, to je OK način da se ispoštuju, ali naravno da će da im se zviždi kad se lomi završnica.  Treba generalno da se spusti lopta sa tim glupostima, lijepo bi bilo kad bi se mogli održavati prijateljski odnosi na nivou klubova (a ne ovih besposličara tzv. profesionalnih navijača), ali teško je to napraviti ovako kad se stalno sudaraš u takmičenju gdje ti je svaka utakmica bitna.  Tako da onda počinje da biva iritatno, npr. sinoć se baš vidjelo koliko su igrači Oly-ja bili smoreni kad ih je jedan od likova sa klupe vratio da kao pozdrave naše navijače kad su već bili krenuli prema svlačionici.

 

PS.  E moji sinovci, kakva srednja škola i programiranje, u moje vrijeme se to učilo tek na studijama, Fortran 77 na VAX-u 😉

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

 

Cuo li je iko od vas za cuveni domaci komp Tim011? Jos ako se hardu nadju jos cuveniji tenkici zabavi nikad kraja. 

Prva godina srednje u "Tesli" imali Tim011 na informatici. Posle u trećoj godini radili na 486.

2 hours ago, propolis said:

 

Da da imali u Drapšinu informatiku na njima,profa je bio izvesni Šulc.

Sećam se da smo programirali da neki pravougaonik na krugovima ide po ravnoj liniji, kao automobili se kreće po putu.

Animacija i grafika neverovatna 😂😂😂

 

Generation X? Ti si tu negde kraj 70-tih?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

jbt ovakvi kamenjari nikad nismo bili

stvarno neshvatljivo

 

 

32 minutes ago, Darko Pancev said:

Strasno ,polozaj na tabeli je vrhunski rezultat uzimajuci ovo u obzir

 

1. vidim puno se recimo zalgiris usrecio sa time sto su deveti po procentu za 3..

2. ne postoji ekipa koja ce da igra hard difenz i sutira 50% za 3, pri tom nas forte ni nije sut za 3

3. brzo se zaboravlja da mi jos uvek nismo odigrali ni jednu utakmicu kompletni, a proslo je bez malo 3 meseca, i gde smo usli sa cirke 5 povredjenih igraca, koji se postepeno vracaju..

4. a i da smo kompletni, svakako nemamo tip centra koji bi skupljali protivnicku odbranu..

 

tako da ono, kad se uzme sastav u obzir, povrede koje od starta imamo, putovanja, utakmice na svaka 3 dana, ne znam kakvi se to procenti ocekuju?

 

Edited by n4l1m
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

Nas je nastavnik tehničkog obrazovanja (u radionici gde su bili alati, iverica, neke krpe i sl) učio bejziku tako što je pisao komande na tabli. Za računare smo samo čuli da postoje 🙂

 

4 hours ago, bodo said:

to je to. jer ja sam zavrsio gimnaziju mat-informaticki smjer, gdje su se učili Basic, Pascal i Fortran a prvi kompjuteri bili Spectrum i Commodore. dva na nas 35

 

4 hours ago, Horium said:

 

Nas su isto ucili pascal u gimnaziji... ali 2008, kada je bilo i malo naprednijih kompjutera.

 

3 hours ago, mmajstor said:

 

 

Cuo li je iko od vas za cuveni domaci komp Tim011? Jos ako se hardu nadju jos cuveniji tenkici zabavi nikad kraja. 

 

2 hours ago, propolis said:

 

Da da imali u Drapšinu informatiku na njima,profa je bio izvesni Šulc.

Sećam se da smo programirali da neki pravougaonik na krugovima ide po ravnoj liniji, kao automobili se kreće po putu.

Animacija i grafika neverovatna 😂😂😂

 

 

2 hours ago, bodo said:

Ja iskreno ne. Morao sam proguglat.ali to je u to vrijeme, 88 sam završio gimnaziju.

 

17 minutes ago, Knipex said:

Prva godina srednje u "Tesli" imali Tim011 na informatici. Posle u trećoj godini radili na 486.

Generation X? Ti si tu negde kraj 70-tih?

 

10 minutes ago, propolis said:

 

Da, da 78-mo.

 

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:


tesla ‘78 ovde

crazy-kids-granny.gif

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CGorac said:

(Uglavnom čitam, vrlo rijetko pišem, a između pisanja zaboravim i username i sve, pa tako evo sa novog naloga...)

 

Dobrodosao!

 

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

ne ubedljivo najgore u EL i najgore u novijoj kkcz istoriji

 

Pa ne moze i jaka odbrana i dobar sut.

 

Nisu to vanzemaljci nego igraci KK Crvena zvezda.

 

Mi osim Kalinica i Woltersa i nemamo u timu neku ofanzivnu opciju koja moze da svako kolo isporucuje 10+ poena. Igramo na kos manje i da probamo da ubijemo protivnika u pojam, a u napadu na sto lakse poentiranje, sto se opet svodi na poene iz reketa i Kaliniceve i Woltersove ulaze.

 

To je jedini recept kako uspeti, a u ovom formatu EL, u kojem su klubovi malo - malo pa u fazonu "meh, sto bi se cimali, ima jos 20 meceva da se ovo popravi" jaka odbrana ume da bude jako mocno oruzje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpuno pogresno. Bas zbog ovakvog formata se ne moze odbrana igrati u dugom roku na tom nivou.

Ponovo cemo se ispumpati kao balon, i izgubiti 3 ili 4 u nizu. Sto se kaze, dzabe smo krecili.

 

Nadam se da gresim, ali ne deluje tako.

Sto se tice sledece nedelje, 1-1 bi bio super skor. Kad bismo kojim cudom dobili obe, pomislio bih da ima dzebane u borbi za top8.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...