Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

21 minutes ago, NikadProtivKaline said:

uhh, djekic ti je bas los argument za poentu koju pokuzavas da istaknes

djekic = borisa, i u smislu sanse koju su dobili i karijere koju su napravili...s tim da za borisu jos uvek ima neke nade

sto se tice igranja F4:
fbAqtL5.png

Znam koliko je igrao na F4, nije bila konkretna poenta u nastupu tamo, već što je igrao te sezone sa 18-19 godina 10ak min prosečno u EL. 

Igrao je po nekoliko minuta i onaj Mitrović, koji takođe ništa nije napravio u karijeri...možda zato što je došao drugi trener nakon DV-a koji nije umeo sa tim mladim igračima. 

Npr, kod tog novog trenera, kasnije nije mnogo igrao ni Bogdan, iako je bio talenat... I da se DV nije vratio i istog trenutka ga napravio projektom, sklonio konkurenta na toj poziciji, ko zna kad bi i on dobio pravu šansu. 

Eto, nekoliko primera za dva trenera, gde je jedan umeo sa mladima, a drugi nije. 

 

Ne kažem ja da su ovi naši bili neki supertalenti, ali jednostavno, za mene, to je bilo alibi davanje šanse, uglavnom kad se obezbedi pobeda i kad nema rizika. Nisam ni kod jednog igrača, izuzev Gudurića, video kontinuitet davanja šanse, tolerisanje grešaka dok je aktivan rezultat, pa onda i ubacivanje na mesto startera i minuti u završnici, što da ne... Mi računamo da su mladi npr sa 21 godinom, pa sede na klupi, čekaju šansu, a oni su u tom trenutku možda izgubili 3 godine seniorske košarke. 

 

Daću jedan primer, pa ne mora niko da se složi. Da je neki Kosta Perović bio kod nas sa 17-18-19 godina, verovatno bi sa 25 prešao da se bavi građevinom ili šumarstvom. Ovako, iako je drven...i po mom mišljenju slab sa talentom, imao je karijeru iznad svakog očekivanja...eto, zbog trenera koji ga je i takvog nešto naučio. 

 

Meni je čak i u redu da treneru nije jača strana rad sa juniorima i timu. Ne mogu svi biti isti, niti da su im identični prioriteti. Neki Trinkijeri npr neće doći da ti pravi igrača za reprezentaciju, već rezultat i to je 100% ok. 

I košarka je kao škola. Ako imaš talentovanog, a npr lenjog đaka, možeš da ga pustiš tokom godine da sam radi koliko hoće, da bude jedan od njih 30, pa koliko na času nauči, sve je do njega. A možeš i da ga uzmeš pod svoje...motivišeš i stalno uključuješ u aktivnosti, stimulišeš i na kraju će vrlo verovatno biti bolji nego da je bio samo jedan u gomili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta reći za večeras osim da moramo dobiti PAO a potom i Asvel ako se ičemu nadamo u EL. U slučaju poraza u ova 2 meča, možemo polako da se pripremamo za aba plej of.

 

Iako im ne igra Nedović mnogo će više nama faliti Dzoni i White, mogu oni da nadomjeste poene Nedovića. Očekujem još jedan tvrd meč i igru živaca.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ne kažem ja da su ovi naši bili neki supertalenti, ali jednostavno, za mene, to je bilo alibi davanje šanse, uglavnom kad se obezbedi pobeda i kad nema rizika. Nisam ni kod jednog igrača, izuzev Gudurića, video kontinuitet davanja šanse, tolerisanje grešaka dok je aktivan rezultat, pa onda i ubacivanje na mesto startera i minuti u završnici, što da ne... Mi računamo da su mladi npr sa 21 godinom, pa sede na klupi, čekaju šansu, a oni su u tom trenutku možda izgubili 3 godine seniorske košarke. 

kad vec pominjes gudurica - moje vidjenje je sledece:

- nije on dobio blanko uopste vecu sansu i vise minuta od borise/radanova/nekog treceg

- ako se dobro secas bio je planiran za pozajmicu u MZT

- igrom slucaja je ostao i svojom dobrom igrom se izborio za vise

 

kao sto kankunen rece, na igracu je teret da dobijenu sansu iskoristi, ili ako je ne iskoristi odmah, da pokaze da zasluzuju novu, vecu, u kontinuitetu

nego to mogu da iznesu, neki ne mogu

 

isto tako, ne moze radonjic ili neki drugi trener EL ekipe da uci igraca da vodi loptu(borisa) ili da sutira(radanov)

ako negde treba traziti problem u klubu, to je, po meni, u mladjim kategorijama, i nedostatku tog individualnog rada sa igracima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Covic je bas poznat kao dobar biznismen  samo njega cekaju. Pesic isto veze nema i nije resenje. Apsolutno nisam siguran sta EL timovi ocekuju npr Barselona koja ima dvoranu od 5-6k mesta. previse je utakmica, ako hoce vise para moraju izaci iz domacih liga ne vidim drugo resenje, pa mozda cak da se ko i NBA poveca minutaza na 12minuta. U buducnosti ne znam sta moze da se desi da dodje do vece zainteresovanosti za EL i vise para u njoj.

 

Kad kazem lige, mora se uzeti u obzir da se utakmice igraju radnim danima, pa vikend prvenstvo, to je malo previse. Da se EL igra vikendom verovatno bi bilo vise ljudi na tribinama...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Apsolutno nisam siguran sta EL timovi ocekuju npr Barselona koja ima dvoranu od 5-6k mesta. previse je utakmica, ako hoce vise para moraju izaci iz domacih liga ne vidim drugo resenje, pa mozda cak da se ko i NBA poveca minutaza na 12minuta. U buducnosti ne znam sta moze da se desi da dodje do vece zainteresovanosti za EL i vise para u njoj.

 

Ovo nema nikakvog smisla - kako mislis da dodju do vise para ako smanje broj utakmica (izlaskom iz domacih liga)?! Tako ce samo izgubiti neke sponzore koji su zainteresovani zbog ucesca u domacoj ligi jer se igraju utakmice sirom Spanije, a izgubice prihode od karata na tim utakmicama. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ovo nema nikakvog smisla - kako mislis da dodju do vise para ako smanje broj utakmica (izlaskom iz domacih liga)?! Tako ce samo izgubiti neke sponzore koji su zainteresovani zbog ucesca u domacoj ligi jer se igraju utakmice sirom Spanije, a izgubice prihode od karata na tim utakmicama. 

 

Pa povecace se broj utakmica u EL, nece igrati 36, nek igraju sta znam koliko. Za tako nesto treba oporaviti jos dosta klubova. Valensija, Pariz, London mozda, mozda jos jedan iz BG,Skandinavija, Poljska,Ukrajina, Riga iz Letonije, ukljuciti jos neke zemlje i raditi da manje vise svaki deo Evrope bude popunjen sa nekim timom. Dugutrajan je to proces i mozda neostvariv, ali jedino na takav neki nacin, ti isti klubovi moraju imati budzet, halu...pa ce sponzori imat vecu reklamu..bice gledane utakmice po celoj Evropi itd...sta znam, to je sad nemoguce, ali mora se raditi na tome.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

OK znaci ti mislis da bude neka European NBA. 

 

Ne znam, mislim da to nece poboljsati stanje. 

Ne znam sta drugo moze. Moras zainteresovati vece trziste, prosto receno...Meni se ne svidja ni taj F4 format, meni je to idiotski isto. Jer nema neke razlike izmedju 1-4 mesta a ni izmedju 5-8 mesta. Ispadanja u principu isto nema...dosta praznog hoda u nezgodno vreme radnim danom uz sijaset utakmica manje vise nepotrebnih. Spanci imaju jaku ligu, njima je skoro svaki mec jak u sezoni negde bas i daleko putuju. Olimpijakos nije igrao domacu ligu dve sezone i njima to nista nije donelo kao prednost, ne znamo za publiku zbog Covida..Uglavnom mislim da su domace lige nepotrebne, eventualno od PO. Nisam pametan,ali znam da te neke male zzemlje bas vole kosarku kao Finska,pa cak i Svedska, imali su zamah i kod mladjih kategorija jedno vreme. Letonija ima dva dobra kluba, Litvanija isto Ritas Duga je to prica, Poljska je isto veliko trziste, ali jesu nestabilni timovi sto se tice finansija. Danska ima taj Bakken, ali liga je uzasna,mozda za pocetak da naprave neku skandinavsku ligu,bilo bi im bolje mislim :))

 

Duga prica sa milion mina

Link to comment
Share on other sites

Pitanje svih pitanja je kako zaineresovati Evropljane za basket.

20-30% fudbalske publike bi bilo dovoljno  ... posle to sve ide zakonom trzista

Trenutno stanje je bas lose ... tamo gde je kapital, kosarka je nebitna stvar 

Edited by Plant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evropska klupska košarka se vrti u začaranom krugu između UEFA lige šampiona i NBA lige i stalno živi u nekoj iluziji da može i mora početi da liči, organizaciono i finansijski, ne ove organizacije.

U stvarnosti, nema ništa od toga. Košarka u Evropi nema popularnost za tako nešto.  

Link to comment
Share on other sites

Dobra diskusija ali na pogresnoj temi smo 🙂 Da se prebacimo na EL temu? 

 

 

On topic - danas sam se cuo sa onim mojim "kolegom" (radimo za istog klijenta) navijacem Panathinaikos-a, kaze cudno mu je kako se to Nemanja povredio pred utakmicu sa nama 😄 ali ostali koji su bili upitni ce izgleda igrati. 

Link to comment
Share on other sites

Očekujem pobedu s obzirom da oni nisu u sjajnom stanju, iako i mi delujemo prilično loše. Mada uvek sam oprezan kad se igraju utakmice gde smo praktično već upisali pobedu. Nešto slično kao protiv Efesa prošle godine, gde su došli sa 8 igrača i razmontirali nas...

 

Ako izgubimo, praktično postajemo turisti u EL...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

kad vec pominjes gudurica - moje vidjenje je sledece:

- nije on dobio blanko uopste vecu sansu i vise minuta od borise/radanova/nekog treceg

- ako se dobro secas bio je planiran za pozajmicu u MZT

- igrom slucaja je ostao i svojom dobrom igrom se izborio za vise

 

kao sto kankunen rece, na igracu je teret da dobijenu sansu iskoristi, ili ako je ne iskoristi odmah, da pokaze da zasluzuju novu, vecu, u kontinuitetu

nego to mogu da iznesu, neki ne mogu

 

isto tako, ne moze radonjic ili neki drugi trener EL ekipe da uci igraca da vodi loptu(borisa) ili da sutira(radanov)

ako negde treba traziti problem u klubu, to je, po meni, u mladjim kategorijama, i nedostatku tog individualnog rada sa igracima

Kao što napisah ranije, to je dvosmerna ulica. Odgovornost je i na treneru i na igračima, a eto i na mlađim kategorijama. 

Kad pomenusmo Guduruća, naravno da nije dobio blanko podršku, čak je često umeo da presedi celu utakmicu i onda kad ga Radonjić ubaci u završnici, jer je iscrpeo druge opcije...on pokida. Zato je i uspeo. Ali nije svako Guduruć. Da nije vadio kestenje više puta, a to nije trebalo ni da radi na početku karijere, na kraju bi možda i on prošao kao ostali. 

 

Nego, nije samo poenta i u "pružanju šanse", tj minutima, već valjda moraš naučiti nešto tog klinca, a to uglavnom i nije jednostavan posao, jer nije isto objasniti formiranom igraču i početniku šta želiš od njih npr na EL nivou. 

Za Rebića i Tejića smo svi znali da nisu najtalentovaniji igrači u generaciji, ali smo isto znali da će uglavnom ući u igru kad je sve rešeno protiv ABA konkurencije. 

 

Neću da kažem da im Radonjić nije pružio bilo kakvu šansu. Naravno da jeste. Imao je uvid u njihov razvoj i na treningu, a i ostvario je rezultate, za šta je i doveden...samo, često mi se čini da se ovde sva odgovornost prebacuje na te klince, kao da je trener izvukao maksimum iz njih, a ja sam siguran da mu to i nije bilo na prvih 5 mesta u ciljevima tokom sezone. 

 

Mi za sve ove godine nismo imali nijedan projekat od igrača od nekih 18-20 godina. Svi su bili "uvodim ih na 30 razlike da osete igru, pa ćemo videti". Meni se to ne sviđa i za moj ukus to nije pravi put za razvoj, ali eto, ko mene pita... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dropkick Murphys said:

ali smo isto znali da će uglavnom ući u igru kad je sve rešeno protiv ABA konkurencije

ovo mi je isto prilican non-argument

sta ima klinac od 18-19-20 god da bira, da li je to garbage time protiv crnokose ili clutch minuti u EL?

naravno da ako uradi nesto dobro u ovom drugom vise raste samopouzdanje, ali isto tako se i lakse pada u kanal ako se nesto usere

mlad igrac treba da udje sa istom energijom i motivacijom u oba, i da angazovanjem i ucinkom na terenu kupuje svoje minute

 

i da se ogradim na kraju, ukoliko iz prethodne diskusije nije jasno - ne mislim ja da je krivica kada od talenta ili talenta ne ispadne ono sto ocekujemo samo na igracu

ali smatram da veci deo jeste, i tu sam na istoj liniji sa kankunenom

ili da budem jos precizniji, za gore navedenu situaciju, u zavisnosti od slucaja, rekao bih 60-80% na igracu, ostatak klub, menadzer, roditelji/okolina...

biti vrhunski profesionalni sportista zahteva mnogo mnogo, od talenta, preko fizikalija, odricanja, do glave

samo najjaci ostaju...ostali imaju izgovore

 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...