Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Guru said:

 

A sve i da ima para, volje i znanja, ne znači da ima slobodnih i dostupnih igrača kakvi nam trebaju.

 

Kad čujem ovu rečenicu, odmah

 

fall-jump-out-of-the-window.gif

 

Ako nečeg ima na ovoj košarkaškoj planeti, to je bekova. Da sada ne načinjem centre.

 

Ako u klubu "sportski sektor" nije u stanju da iskopa 1 (jednog) krštenog beka koji je DOSTUPAN (bez ugovora/ugovor omogućava izlazak iz istog), neka učine ovo isto što i ja, momentalno.

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

rekao bih da nema potrebe da se deklarativno nabrajaju ili cak izmisljaju olaksavajuce okolnosti za radonju

ovo je njegova selekcija 1/1, njegov tm

to igranje na sigurno, bez promila sanse da izadje van tih svojih okvira je ono sto ga prati godinama unazad...zato se uostalom i vratio u zemlju, umesto da gradi karijeru negde preko

 

on je naravno dobar trener, verovatno i najbolji fit za kkcz od dostupnih domacih trenera

i treba da ostane tu i radi svoj posao najbolje sto ume

samo ne treba zatvarati oci na neke ocigledne greske...tako se ne ide nigde

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Ako u klubu "sportski sektor" nije u stanju da iskopa 1 (jednog) krštenog beka koji je DOSTUPAN (bez ugovora/ugovor omogućava izlazak iz istog), neka učine ovo isto što i ja, momentalno.

 

A šta/ko je u našem klubu taj sportski sektor?

Jedan od naših velikih organizacionih problema je to što nemamo sportskog direktora koji bi svoj posao obavljao u stvarnom kapacitetu, niti, koliko se zna, sarađujemo sa nekim skautima. Radonja možda zna kakvog igrača želi, ali on nema vremena da gleda svaki klub iz svake lige na svijetu i zato nam se rješenja svode na igrače koje je trenirao ili koji su dobro poznati. I otud često čujemo ono "jednostavno nema na tržištu, zar ne možete to da shvatite", a ono rivali svako malo odnekud izvuku nekog zanimljivog igrača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Laki21 said:

 

Kad čujem ovu rečenicu, odmah

 

fall-jump-out-of-the-window.gif

 

Ako nečeg ima na ovoj košarkaškoj planeti, to je bekova. Da sada ne načinjem centre.

 

Ako u klubu "sportski sektor" nije u stanju da iskopa 1 (jednog) krštenog beka koji je DOSTUPAN (bez ugovora/ugovor omogućava izlazak iz istog), neka učine ovo isto što i ja, momentalno.

Sve bi bilo rešeno da nije tog BAT-a, taj bata nas zahebava opasno. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

 

A šta/ko je u našem klubu taj sportski sektor?

Jedan od naših velikih organizacionih problema je to što nemamo sportskog direktora koji bi svoj posao obavljao u stvarnom kapacitetu, niti, koliko se zna, sarađujemo sa nekim skautima. Radonja možda zna kakvog igrača želi, ali on nema vremena da gleda svaki klub iz svake lige na svijetu i zato nam se rješenja svode na igrače koje je trenirao ili koji su dobro poznati. I otud često čujemo ono "jednostavno nema na tržištu, zar ne možete to da shvatite", a ono rivali svako malo odnekud izvuku nekog zanimljivog igrača.

 

Gle, zabole mene stojko™®© što nema pravog sportskog sektora, to nije moj problem kao navijača a i ne treba da bude. Neko navodno tamo prima platu za to, na kraju krajeva.

 

Ako ne znaju šta će, nek zovu menadžere, vrte jućub, pitaju na forumu za savet, jebe mi se, samo neka REŠAVAJU PROBLEM. Kojim metodom, njihova stvar.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kankkunen said:

Sve bi bilo rešeno da nije tog BAT-a, taj bata nas zahebava opasno. :classic_smile:

 

Pogledah BAT stranicu, nema ništa? Naravno, može biti da su neažurni.

 

No, opet ispadamo smešni, ima li neko ko se sporio s nama da nas nije dobio?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

ti svakako imas bolje informacije od mene o razmisljanju i planovima unutar kluba kada se pravi tim, ja samo vidim finalni proizvod. a u taj finalni proizvod je u startu ukljucena ideja da stranaca bude svega 3-4, a da cuvena domaca osnova bude prakticno ista kao i prethodnih godina, maltene bez promene, osim sto je vracen kalina. kada vec znas da je to tako, onda trazis strance koji donose nesto novo, i ne znam kakve to veze ima sa time sto je otpao jovic pa potpisan volters. i sa jovicem i sa voltersom mi smo tanki sa ball handlingom i sutom, te nam takav stranac i treba.

 

Radonjić ne bira igrače samo na osnovu napadačkog skillset-a, nego i na osnovu sajza, fizikalija i defanzivnih sposobnosti. Čovek nas je već vodio dosta dugo i uspešno (za naše standarde) i mislim da smo imali dovoljno vremena da shvatimo da se njegova košarka bazira na izuzetno agresivnoj odbrani - posebno na protivničkim ball handler-ima, otežavanju organizacije, sečenju uglova za dodavanje u piku, kreiranju izgubljenih lopti protivnika i onda efikasnoj realizaciji u tranziciji, dok se u half court-u igraju dugi i strpljivi napadi i dosta se traži dubina, odnosno poeni iz reketa.

 

Da li je istina da nam u postojećem rosteru fali ball handling-a, shot creating & making-a, šuta za tri? Istina je. Istina je međutim i da nam je u sezoni 2016-17 Lazić igrao 23.4 minuta u EL sa prosekom od 4.4 poena... Zbog napada i ball handling-a? Naravno da ne, nego upravo zbog izuzetne odbrane na perimetru, fizikalnosti, borbenosti i sposobnosti da zaključa protivničkog primarnog ball handler-a. Menjao ga je Dangubić, koji je onda nastavljao sa istim zadatkom, samo što je on to radio čistije, na visinu od 204 cm, atleticizam i dužinu. Starter na poziciji 2 nam je za to vreme bio Dženkins - elitni defanzivac na perimetru, sa niskim težištem, jak kao i bik i sa prebrzim rukama (prvi kradljivac EL u toj sezoni i to ne iz zaletanja i kockanja). Starter na poziciji pleja nam je bio 198 cm visoki Stefan Jović, koji je isto top defanzivac na svojoj poziciji. Spoljnu liniju su nam zaokružili ofanzivni bekap swingman Marko Gudurić (18.5 mpg), koji svakako nije neki defanzivac, al' makar ima odličnu visinu za beka i nije tanan i Volters kao bekap plej koji je igrao 15 mpg.

 

Fast forward to 2021. i taj Volters nam je viši i korektniji defanzivac u plejmejkerskom tandemu (ili da kažemo triju), Dobrić taman napravi iskorak na toj strani terena, al' se onda vrati u Bambi na ledu mode i pretrčavaju ga svi živi, 1 Davidovac kao osvedočeni defanzivni krater nam je integralni deo famozne domaće osnove... I šta misliš, što je onda doveden Holins? Da li smo se sa njim ofanzivno limitirali - jesmo itekako. Da li bi nam sa nekim Erikom Grinom npr. napad izgledao nešto bolje - bi svakako, mada bi i dalje bili ispodprosečan ofanzivni tim u EL. Da li se takav igrač uklapa u ono gore opisano što predstavlja trademark sistem našeg trenera - ne uklapa se uopšte. 

 

Znači mi ne samo da nemamo personnel za pristojan napad, mi ga nemamo ni za elitnu odbranu na bazi koje smo napravili najbolje rezultate u novijoj istoriji. Nama nisu potrebni undersized slabotelesni divljaci koji izmišljaju poene - posebno ne na poziciji startera, nego kvalitetni two way igrači koji će da isprate trenerove zamisli. I da smo mogli da dovedemo takvog beka on bi stigao kada i Vajt (koji se recimo u potpunosti uklapa u ono što je Radonjić tražio na toj poziciji). Dva meseca od početka prelaznog roka nas sasvim izvesno čeka neka improvizacija i očekivati tada neki savršen fit je krajnje nerealno. Koji bi profil igrača prosečan navijač radije gledao mi je savršeno jasno, al' se zanemaruje da bi i takav doneo probleme u igri, samo neke druge.

 

1 hour ago, Haggard said:

ali zapravo sve polazi od te preterane potrebe da se forsiraju domaci igraci, da im se godinama tolerisu iste mane koje nisu u stanju da poprave, pa onda ni ta tri stranca (kakvi god da su) ne mogu mnogo da promene krvnu sliku ekipe.

 

Upravo tako, bolje od ovoga ni ja ne bih sročio.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nasi standardi odavno nisu vise toliki. I Milan Tomic je osvojio ABA ligu pa je otisao posle vezanih poraza u Evroligi. Covic je prosle sezone najavio napad na vrh Evrolige pa znamo kako se to sve zavrsilo. Tako da i Radonjin Kalemegdan u junu vise ne zadovoljava standarde ako cemo opet biti 17i u EL. Dakle, ne bi bilo lose da malo izadje iz svojih cipela i da napravi iskorak u svom razmisljanju da bi on kao i klub zajedno napredovali. Dakle niko (ili barem ja) ne tera Holinsa. Nek on bude tu da zatvara rupe u odbrani, ali u sastavu ne postoji igrac koji ce da otkopava kanal u napadu. Rizik od povreda je morao da se tretira jos jednim igracem na mestu beka. 

 

Nije to ne znam kakav ni napredak za Radonjica jer je vec u svojim sastavima imao i MW i QM gde je onaj prvi bio bas krater u odbrani ali je imao svoju svrhu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Moze li neko argumentovano da objasni zasto je Holins los i pri tom da uzme ostatak ekipe sa kojom je isti bio na parketu?

 

Po tome što ima 27% za 2 i 24% za 3.

 

Kakva god da mu je uloga, loše je preblag opis ovoga što je do sada pružio u napadu. A ako si gledao utakmice, vidio si i da je puno tih promašaja bilo iz odličnih pozicija tako da priča da ne postoji akcija za njega ne pije vodu. Da uzima neke teške šuteve iz driblinga onda bih ga i ja pravdao. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Laki21 said:

 

Kad čujem ovu rečenicu, odmah

 

fall-jump-out-of-the-window.gif

 

Ako nečeg ima na ovoj košarkaškoj planeti, to je bekova. Da sada ne načinjem centre.

 

Ako u klubu "sportski sektor" nije u stanju da iskopa 1 (jednog) krštenog beka koji je DOSTUPAN (bez ugovora/ugovor omogućava izlazak iz istog), neka učine ovo isto što i ja, momentalno.

 

Sportski sektor u klubu postoji samo na papiru, u suštini mi imamo trenera, stručni štab i to je to.

 

Bekova naravno da ima, ali ne svaki put kada mi poželimo i ne onakvih kakvi nam trebaju... A i ako ima baš takvih, često ne možemo da ih priuštimo - jer kvalitet nekada mora i da se plati, a ne da se oslanjamo na to da će nam svako pojačanje biti neviđeno otkrovenje koje će baš kod nas da odigra najbolju košarku u dotadašnjoj karijeri.

 

37 minutes ago, NikadProtivKaline said:

rekao bih da nema potrebe da se deklarativno nabrajaju ili cak izmisljaju olaksavajuce okolnosti za radonju

ovo je njegova selekcija 1/1, njegov tm

to igranje na sigurno, bez promila sanse da izadje van tih svojih okvira je ono sto ga prati godinama unazad...zato se uostalom i vratio u zemlju, umesto da gradi karijeru negde preko

 

on je naravno dobar trener, verovatno i najbolji fit za kkcz od dostupnih domacih trenera

i treba da ostane tu i radi svoj posao najbolje sto ume

samo ne treba zatvarati oci na neke ocigledne greske...tako se ne ide nigde

 

Nije nikakvo izmišljanje olakšavajućih okolnosti ako se navede da je svaki trener u Zvezdi limitiran finansijama za nivo EL, zatim skromnim pulom dostupnih domaćih igrača (gde je Radonjić još dobro prošao jer je dobio Kalinu), činjenicom da se ovde na veći broj stranaca u rosteru gleda kao na problem i da su isti uvek prvi na listi za odstrel ako stvari krenu neželjenim tokom, kao i da se ozbiljan skauting radi full time gde se igrači prate u dužem vremenskom periodu i tokom cele sezone, što sigurno nije zadatak Evroligaškog trenera koji tokom te sezone ima 80 utakmica koje treba pripremiti i voditi, treninge, putovanja itd. Pa pošto skauting ne postoji na nivou kluba, onda je za očekivati da će trener birati igrače sa kojima je dobro upoznat - igrače iz liga u kojima učestvujemo (ABA i EL), igrače sa kojima je prethodno sarađivao, poznata imena u padu i sl.

 

Postojali su prelazni rokovi i nakon što je Radonjić otišao 2017. pa nam je isto nekih 80-90% pojačanja bilo: 1. iz ABA lige, 2. igrači koji su u prethodne dve sezone igrali EL, 3. FMP uzdanice, 4. naši bivši igrači, 5. igrači sa kojima je trener sarađivao/eventualno iz lige u kojoj je prethodno radio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Izigrava tatu i trenira strogocu na +18, u trenutku kad protivnik ni u ludilu ne moze da ga ugrozi. Onda pravi spektakl kao da je pobedio ne znam koga, a ne tim u katastrofalnom ofanzivnom izdanju.

 

Meni recimo nije problem što je Messina to radio. Po meni je to veči znak da nas respektuje, nego da mu je svejedno.

 

Jedino što nisam primetio da je takav na svim utakmicama (možda nisam dovoljno dobro obratio pažnju). Što jeste malo onako, ali ako to znači da smo mu nabili komplekse, pa jedva čeka da se osveti, opet plus za nas.

 

Sve u svemu, previše pažnje se daje njegovim reakcijama sinoč.

 

2 hours ago, Filbi said:

Sve stoji, ali reakcija Mesine i pomocnika,kod recimo samo jedne situacije, a to je faul pri sutu za 3 Holinska kad je odbrambeni igrac bukvalno zakoracio da bi Holins doskocio na njega je sramotna.

Toliko da je smatrao da je Holins uradio isto i trazio celendz kasnije kod onog faula u cosku i ispao smesan.

 

Neznam dal sam najbolje video, ali ako jesam, onda je daleko najsramnija reakcija bila posle toga kad je Kalina primio udarac u glavu na kraju tekme. Gde se Mitoglu nasmejao u fazonu, šta padaš, ništa nije bilo. Dozvoljavam mogučnost da nisam dobro video, ali ako jesam, lik je najobičnije smeće.

 

2 hours ago, Haggard said:

 

pa to i jeste problem - sto holins nije ball handling dvojka, a to je ono sto nam treba. ako si vec u tim nagurao toliko domacih igraca koji nisu ball handling, onda valjda treba da dovedes stranca koji jeste. uopste mi nije jasna selekcija po kojoj dovodis stranca koji ima slicne kvalitete i mane kao ova domaca osovina koja je godinama ista. ne mogu da razumem tu logiku, nevezano za to u kojem se mesecu dovode igraci i koliki budzet imamo. kao sto ne razumem ni dovodjenje teskog centra cirbesa, a vec imamo dva domaca teska centra.

 

Wolters, ivanovic, Kalinic, Davidovac... Donekle Dobrić, pa čak i Luka su sve igrači koji dobro barataju sa loptom. Da smo doveli još jednog ball handlera, koji nemože da ubode vola u dupe spolja, komentarisali bi kako smo glupi što nismo doveli šutera, jer nam svi skupljaju.

 

Problem nije što Hollins nije ballhandler, nego što je trenutno bez samopouzdanja, u katastrofalnoj šuterskoj formi. 

 

44 minutes ago, Kronostime said:

Moze li neko argumentovano da objasni zasto je Holins los i pri tom da uzme ostatak ekipe sa kojom je isti bio na parketu?

 

Crnac mora da pravi razlikutm

ofanzivno je u dubokom kanalu, a to je ono što navijačima jako lako upadne u oči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srlepajce said:

A i mi cigani smo cudna sorta

Prosle godine,  Lojd je bio divljak i nije postovao saigrace 

Nije Lojd bio divljak samo što nam je tad falio pravi plej pa je on morao glumi i keca  i dvojku. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Wolters, ivanovic, Kalinic, Davidovac... Donekle Dobrić, pa čak i Luka su sve igrači koji dobro barataju sa loptom. 

 

Problem nije što Hollins nije ballhandler, nego što je trenutno bez samopouzdanja, u katastrofalnoj šuterskoj formi. 

Od ovih Davidovac totalno van forme, samo Volters i Ivanović to mogu. 

Holins je više tri već dva, on jeste odličan igrač ali sa kontrolom  lopte  je na vi, a upravo to se traži od njega. 

Da on radi što zna, pegla odbranu, istrči u tranziciji, šutira kad se odigra za njega ne bi bilo zamerke. 

Bilo je dobrih u ponudi, onaj Kordier što je otišao u Virtus valjda ili onaj iz Galate Akun-Pursel ili tako nešto ali tu nam je Holins i Dobrić i gurajmo.

Edited by Hogar
Link to comment
Share on other sites

Ovo što igra Holins može i Lazarević i to bez problema i to na oba kraja terena, možda i bolje. Znači dečko koji košta bar 200-250K manje. 

 

Taj Lazarević ako ode u Francusku, Španiju, Tursku bilo gde da igra basket moraće da ponudi nešto što nema na domaćem tržištu ili će svi da ga pljuju kao mi Holinsa. Stvar je prosta.

 

U ovom momentu šilbovanje je zaslužio Deda, a ne taj Holins, ali lično mislim da svi treba da ostanu da se dovede bek i da se preraspodele uloge.

 

Bekova  nama cenovno dostupnih ima pun kurac i to dobrih two way igrača i ne mora to da bude EL nivo, može i EC nama će značiti

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgovornost uprave za nepostojanje sportskog sektora ne treba gurati pod tepih, ali meni isto tako nije jasno da bilo koji trener nema posao godinu dve dana i da onda nema bar 5-10 igrača po poziciji spremnih, da ih samo vadi iz rukava.

 

Dakle evo SO trenutno bi morao da je pogledao bar jednu utakmicu svakog tima turske, ruske, italijanske, nemačke , izraelske, francuske, grčke , španske lige. Dakle da je pogledao sve timove, pa ubeležio zanimljive igrače, pa da krene da gleda te timove više, pa iskoči još neko zanimljiv itd.

A to bi trebalo da je radio i Coach Ra i onda da ga zabole imamo li sportski sektor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...