Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Mi jednostavno nemamo sredstva za kontinuirano igranje evrolige. U sustini, nema niko sa ovih prostora.

 

Nema kad je raspodela takva. Dva osrednja igraca manje u rupi bez dna zvanoj FK i imao bi sigurnog ucesnika top8. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Kalinića stoji to da se troši previše, al mi se ne svidja ova njegova uloga. Nalozio se previse, izgorio kao klinac neki ( da ne bude kao sa Gurovicem). Mislim da je korisniji kad obavlja svoj dio posla, cisto da i ostatak ekipe ima neku svoju ulogu u sistemu. Izgleda da je sve ovo previse licno shvatio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nešto razmišljam... 

Ako reagujemo brzo ili bar u 10ak dana za nekog igrača spolja... 

Nije baš izgubljeno sve. 

 

Skor jeste 2-5 ali smo odigrali već utakmice na strani protiv:

 

CSKA 

Makabija

Armanija

Fenera

Monaka

 

Za sad bi se reklo da smo kući "dobili sve". Problem je Ivanović i ako nije baš ušao kako treba ali je problem. S njim bi imali sad bar 3-4 skor skoro pa 100 %. 

 

Ne valja, i mučno je. Bole i oči i uši (od obruča) ali to nam je, što nam je. 

Gore ne može. Pa ni šut za 3 teško da može gore. 

Verujem da će biti neke reakcije. I od tima i od DR i od Čovića. 

 

Edited by StiviKivi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Poraz protiv Milana u gostima sam po sebi nije strašan. Problem je naravno naša napadačka limitiranost. Na početku sezone smo donekle uspijevali dobrim cutovima ili kroz pick and roll sa Mitrovićem da držimo napad na granici pristojnosti, ali kad su nas protivnici skautirali i stisnuli, onda je otišlo sve po đavolu. Opala je izgleda i energija u odbrani, to je sasvim normalno u ovim uslovima. Na to su se nadovazale i neke povrede, i sad smo u baš velikoj rupi. Nije to rezultatski neka apokalipsa, ali trebaće nam što brže neka šok terapija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa na stranici BAT-a nas nema, ali su komsije tamo sa dva komada. TAko da je to dezinformacija, a i da je tacno ne verujem da su to neke ogromne pare, posto su obojica imali male ugovore.

 

Na RSB-u su napisane 2 cifre, za ta 2 BAT-a ukupno 350.000 pa onda 270.000 (od dva clana foruma su ove 2 razlicite cifre). Ako je istina i za BAT-ove i ovi iznosi onda nije mala cifra u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sector said:

Dok se mi kompletiramo i vidimo šta i kako sa postojećim rosterom, ode još jedna EL sezona u zaborav. 

 

 

 

U NBA žargonu rečeno, mi smo 2 wins behind. A 27 ima još da se igra. Nije još vreme da se veša bela zastava.

 

29 minutes ago, BojanaCZV said:

Misljena sam da od Holinsa nema nista i da je tu napravljen bas tesko nadoknadiv propust.

 

Nisam siguran da je Dejo spreman da se odrekne Hollinsa tek tako. Jeste u napadu horor trenutno, ali ko onako lovi bekove kroz blokove če verovatno imati mesta u timu i dalje. Dal sa istom ulogom u napadu ili ne, neznam. Ali mislim da u ovom slučaju od šilbovanja nema ništa.

 

21 minutes ago, srlepajce said:

Jedino dobro sto je Davidovac zakucan za klupu.

Zasto mu Lazarevic nije igrao pre dva dana ni minut? Verujem da nema pojma ni sam Radonjic. 

Kalina u igri na -20 🤐

Super ako nam je Holins jedini problem.

 

 

 

Posle ovoga danas, ovo je legitimno pitanje. Lazarevic opet jako dobar. Ča je i u napadu pokazao više hrabrosti. Onom solo miniaturom kad je smanjo na 19:4, pa trica u drugom poluvremenu. 

Očekivali su neki da če uspeti da izgura Lazića iz postave, ali izgleda če donji ostati Davidovac.

 

 

Zanimljivo, jako alo pozitivno napisanog za mini Diamantidisa, koji je danas odigrao jednu ozbiljnu partiju, protiv izuzetno teškog protivnika. Pohvale za to.

 

Nevezano za ovu utakmicu, zanimljivo je da su najglasniji kritičari posle poraza baš oni koji su nam pre sezone najavljivali 17. mestotm (best case scenario). Ekipa inače trenutno premašuje te projekcije (a tek če da ih premaši), tako da mi kritike od tog dela foruma i nisu baš jasne.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Ne znam za vas ali meni sve ovo lakše pada kad vidim koliko imamo domaćih igrača. :classic_love:

 

Bilo bi jos lakse da su mladji sa dugorocnim ugovorima pa da se ocekuje neki napredak kroz kontinuitet. Vec sledece sezone cemo tesko zadrzati bazu domacih jer ih je dosta u izlaznoj godini. Ostace Lazarevic, Uskok i Kuzmic jos jednu. I Lazu verovatno niko nece hteti. Ne znam sta je Mitar potpisao mada njega i prethodnog bi drzao samo uz Radonjica... bez njega oni se pogube,a i Radonjic nema ugovor. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mmajstor said:

 

Nema kad je raspodela takva. Dva osrednja igraca manje u rupi bez dna zvanoj FK i imao bi sigurnog ucesnika top8. 

Bezveze komentar. Tako se moze reci da nisu doveli Holinsa i usmerili te novce na spica u Zvezdi sada bi Zvezda mozda igrala Ls i uzela 20 milki. To sto tamo imas lopine na sve strane je druga prica. Prava rupa bez dna je basket u Evropi. Tuzno, ali istinito. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Baš teško podnošljiv nivo negativnosti i ponavljanja jednih te istih stavova u krug, po više puta posle svakog poraza.

 

Milano ove sezone nije teren za vađenje. Trenutno su top 3 ekipa u EL, a mislim da če jako verovatno ostati u trci za titulu do samog kraja.

 

 

 

Nažalost nije više to onaj milano pre 2020. Ovo je jedna ozbiljna ekipa, koja če verovatno opet na F4.

 

 

 

Nekako mi bas i ne izgledaju na onu ekipu od prosle sezone. Moje misljenje da tesko mogu do F4, al vidjecemo. Dobijamo ih u BG 100%.

Mozda se sjetimo ovog posta.😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas vise jebe raspodela uloga nego los roster. Jbg, ne moze Dobric na 2. Odatle krece losa selekcija za beka i raspodela ostalih uloga.

Uz to ovakav raspored i silna odsustva ... bas nas je sve poteralo.

Jedan kombo 2/1 bi nam mnogo resio ... i onda preraspodela uloga.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borca said:

 

Na RSB-u su napisane 2 cifre, za ta 2 BAT-a ukupno 350.000 pa onda 270.000 (od dva clana foruma su ove 2 razlicite cifre). Ako je istina i za BAT-ove i ovi iznosi onda nije mala cifra u pitanju. 

Zanimljiv tajming, ništa nije slučajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plant said:

Nas vise jebe raspodela uloga nego los roster. Jbg, ne moze Dobric na 2. Odatle krece losa selekcija za beka i raspodela ostalih uloga.

Uz to ovakav raspored i silna odsustva ... bas nas je sve poteralo.

Jedan kombo 2/1 bi nam mnogo resio ... i onda preraspodela uloga.

 

 

Wolden? 😄😄

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dl91 said:

Bezveze komentar. Tako se moze reci da nisu doveli Holinsa i usmerili te novce na spica u Zvezdi sada bi Zvezda mozda igrala Ls i uzela 20 milki. 

 

Ko bi uzo 20 milki??? 

 

I sta udju u ls i tamo pucaju sa 5-0 ili 6-1? Treba da batalimo sportove u kojima nismo konkurentni i da se fokusiramo na one u kojima mozemo nesto da napravimo. A to jeste kosarka jer je sada razlika u budzetu izmedju nas i prosecne EL ekipe jedno 2-3 puta a u fudbalu je razlika nrkoliko desetina puta. Dakle sve u kosarku, vaterpolo i odbojku, a u fudbalu nek igraju deca - problem je sto su za njih manje provizije pa manje zarade mesetari. Inace ne postoji nijedan zdravorazumski sportski motiv da kosarkaska nacija ulaze najvise u fudbal. 

Edited by mmajstor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mmajstor said:

 

Ko bi uzo 20 milki??? 

 

I sta udju u ls i tamo pucaju sa 5-0 ili 6-1? Treba da batalimo sportove u kojima nismo konkurentni i da se fokusiramo na one u kojima mozemo nesto da napravimo. A to jeste kosarka jer je sada razlika u budzetu izmedju nas i prosecne EL ekipe jedno 2-3 puta a u fudbalu je razlika nrkoliko desetina puta. Dakle sve u kosarku, vaterpolo i odbojku, a u fudbalu nek igraju deca - problem je sto su za njih manje provizije pa manje zarade. Inace ne postoji nijedan zdravorazumski sportski motiv da se ulaze u fudbal a mi dmo kosarkaska nacija. 

A izvini, jel nisi procitao komentar?? Jasno sam ti stavio do znanja ko bi uzeo. Ali jeste tako, kosarka je rupa bez dna, da i ovde ima toliko para kao u fudbalu konkurencije bi bila veca i ista prica bi bila kao u fudbalu. Ne lazi samog sebe o vaterpolu i ne znam ni ja cemu kad znas da su ti sportovi izuzetno nepopularni. Prosto, deca ne igraju taj sport u globalu. 

 

A jos jedno, gde su za deca u kosarci kad smo vec kosarkaska nacija, koga su Zvezda i Partizan poslednjeg izbacili? Dobric koliko godina ima? Lazarevic, Uskokovic, Davidovac, to je nasa "mlada" domaca osnova. Katastrofa! Da ne govorim o Simonovicu i Cirbesu. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Ko bi uzo 20 milki??? 

 

I sta udju u ls i tamo pucaju sa 5-0 ili 6-1? Treba da batalimo sportove u kojima nismo konkurentni i da se fokusiramo na one u kojima mozemo nesto da napravimo. A to jeste kosarka jer je sada razlika u budzetu izmedju nas i prosecne EL ekipe jedno 2-3 puta a u fudbalu je razlika nrkoliko desetina puta. Dakle sve u kosarku, vaterpolo i odbojku, a u fudbalu nek igraju deca - problem je sto su za njih manje provizije pa manje zarade mesetari. Inace ne postoji nijedan zdravorazumski sportski motiv da kosarkaska nacija ulaze najvise u fudbal. 

Fudbal ne pratim , nisam bio na Marakani 20 god ali protiv Brage dodje 20k ljudi da gleda a Albu 5k, mi volimo  mnogo manje popularan i bitan sport jbg

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Kaline, problem ustvari uopšte nije toliko velik. Klasični primer situacije gde bi amerikanci rekli "not letting the game come to him". Samo je potrebno da malo spusti lopti i počne da bira bolja rešenja. Odnosno, da uzima ono što mu odbrana daje. Ima i skill i mozak za to. I kad to krene  da radi, sve če doči  na svoje mesto. A to očekujem več u narednim utakmicama.

Nije Kalina vo. Malo su ga ponele emocije. Verovatno mu i teško padaju ove igre i porazi. Ali biče to ok.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Ko bi uzo 20 milki??? 

 

I sta udju u ls i tamo pucaju sa 5-0 ili 6-1? Treba da batalimo sportove u kojima nismo konkurentni i da se fokusiramo na one u kojima mozemo nesto da napravimo. A to jeste kosarka jer je sada razlika u budzetu izmedju nas i prosecne EL ekipe jedno 2-3 puta a u fudbalu je razlika nrkoliko desetina puta. Dakle sve u kosarku, vaterpolo i odbojku, a u fudbalu nek igraju deca - problem je sto su za njih manje provizije pa manje zarade. Inace ne postoji nijedan zdravorazumski sportski motiv da kosarkaska nacija ulaze najvise u fudbal. 

 

Nije ovo vreme od pre 50 god, nazalost. Svako vrhunsko takmicenje se svodi na obracun poslovnih korporacija ili zaludnih bogatasa.

Od ovakve ekonomije mi ocekujemo iznadprosecne spotske price ... moze ali u proslom veku.

Jos malo pa ce nam i basket biti kao fudbal .... prva EU liga nedostizna. A ako nekako dobacimo, bolje da nismo

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...