Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Teško je već sada ne pomišljati na scenario za narednu sezonu u kojem Kalina sebi isplaćuje obeštećenje da bi se vratio na komotnu i stresa bez poziciju top level glue guy u nekom milijunašu, revitalizovanom Kuzu ističe ugovor pa namakne još dve sezone u Panati, Virtus reši da oproba svoju kuratu sreću i sa Radonjom a Žoc zameni Avrama, Dangubu i Miletića sa Čača Rodrigesom, Papapetruom i Rejnoldsom...jer je tako u mogućnosti.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

istu pricu furaju pojedinci ovde kao i partizanovci u podlednjim godinama uspeha ; u zvezdu se sipa a partizan zivela ljubav. oba tima odokativno imaju vrlo slican budzet koji dobijaju od drzave, tako da je ta poslednja uteha ako puknemo prilicno tuzna i vec vidjena kod partizanovaca. kao uostalom i krvava kolena i sta vec sve. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro secam, neko od upucenijih forumasa jednom rece da smo pusteni niz vodu bas onda kada je trebao taj zavrsni korak da se napravi.

To je ona sezona pred F4 u Bgd, kada nam odlazi skoro ceo tim, sa sve trenerom. Time nismo samo sklonjeni iz borbe za taj F4 vec nam i skoro pa dobijena licenca izmice.

E sad ... zasto se slavina zavrce bas onda ... nemam pojma, predpostavljam da se slucajno ne izadje iz nekog zamisljenog balansa u glavi vrhovnog.

 

I cao, zdravo .... onda mi kao nesto talasamo o napredku, konstantnosti, dugorocnim ciljevima ... bla,bla

Razumem ja da Covic ima svojih limita, ko ih pa nema ... i da verovatno kamen ne moze da baci dalje ... ali sta raditi u tim okolnostima ?

Jedino da konsultuje nekog cenjenog psihijatra i proba da vrhovnom sjebe potrebu za tim balansom 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ako se dobro secam, neko od upucenijih forumasa jednom rece da smo pusteni niz vodu bas onda kada je trebao taj zavrsni korak da se napravi. To je ona sezona pred F4 u Bgd, kada nam odlazi skoro ceo tim, sa sve trenerom. Time nismo samo sklonjeni iz borbe za taj F4 vec nam i skoro pa dobijena licenca izmice.

 

Meni to ,,sklonjeni iz borbe'' zvuči tanko u odnosu na prostu činjenicu da je taj tim zbog brutalnih statsa nosioca i isteklih ugovora bio preskup za nas. Jović genuine past first bekčina sa rekordom EL u asistima, Kuz je par puta bii mvp kola EL lige i biran u idealne petorke... p'n'r mašina i top odbrambeni centar od 2.14, Simke sa raspucanom prangijom...Djenka bio isto na ceni...Radonja je tu bio najjeftiniji...ali da podsetim...samo Lazić nije imao ozbiljnije ponude i samo on je i pretekao i postao kapiten.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Pope, kosarka jeste sport gde smo istorijski uvek imali vise talenta od drugih, ali vise nije tako.

 

 

Ако је мени било упућено онда ниси прочитао мој пост пажљиво. Ја сам поредио кошарку и фудбал и стојим иза тога да и даље кошарка има више талената него фудбал (иако мање него некада). У кошарци је и даље боља струка и квалитетније се ради ту нема никакве сумње.

Након толико година доминације уз ФМП (развојни тим како је презентовано) ми смо требали покупити све таленте у региону што би подмирило овај дио о којем причам. То што Човић није у стању за тај апгрејд (небитни су разлози), па у томе и јесте проблем. Слично као што је тај са твог аватара од славног Звездиног играча и славног Звездиног спортског директора, догурао послије неког времена до функционера који доводи појачања из Милиционара а тали се 50% уговорима са менаџерима, да би зачинио са таргетирањем играча врсте Омега.

И људи имају рок трајања на одређеним мјестима.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Plant said:

Ako se dobro secam, neko od upucenijih forumasa jednom rece da smo pusteni niz vodu bas onda kada je trebao taj zavrsni korak da se napravi.

To je ona sezona pred F4 u Bgd, kada nam odlazi skoro ceo tim, sa sve trenerom. Time nismo samo sklonjeni iz borbe za taj F4 vec nam i skoro pa dobijena licenca izmice.

E sad ... zasto se slavina zavrce bas onda ... nemam pojma, predpostavljam da se slucajno ne izadje iz nekog zamisljenog balansa u glavi vrhovnog.

 

I cao, zdravo .... onda mi kao nesto talasamo o napredku, konstantnosti, dugorocnim ciljevima ... bla,bla

Razumem ja da Covic ima svojih limita, ko ih pa nema ... i da verovatno kamen ne moze da baci dalje ... ali sta raditi u tim okolnostima ?

Jedino da konsultuje nekog cenjenog psihijatra i proba da vrhovnom sjebe potrebu za tim balansom 

Sve sto si napisao nije tacno. Mi smo sjebani pre sezone za F4, tako sto plate nsu isplacivane, tri samo do one cuvene kzs i to je 101% tacno ma sta neko drugi pisao.

 

Pazi sad, hoce grad F4 i daj da damo Covi jedno 15m da sastavi tim nek cela drzava stane svim silama iza KKCZ pa da osvoje evropsku titulu. To bas tako ne ide..

 

Grad BG je to uzeo mahom i zbog turista, njima je cak u nekoj potencijalnoj zaradi mnogo bolje da klub ne igra F4 nego da igra iz razloga vise turista, vis trose itd....

 

U principu nije ni Covic kriv za to nazadovanje ili stagniranje, svejedno, vec sama drzava koja i dalje drzi sva moguca preduzeca  na grbi drzave jer se ne da da se izgube sigurni glasovi gde ce onda da se zaposljavaju kurta i murta, svako ima deo nekog svog kolaca pa i oni navijaci koji ce dobiti kartu da navijaju.

 

Dok ne dodje do drzavnih reformi, nece doci ni u klubovima iste te reforme, tj tacno jeste da kod svakih izbora partizani procvetaju, sad su u vaterpolu, kosarci i relativno u fudbalu.

 

To nam je sto nam je..

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Sta mislite, koliko kosta nas roster trenutno?

 

Ja bih rekao oko 4.5 miliona, onako odokativno. Samo prvi tim mislim. Od toga, na Kalinu, White-a, Hollins-a i Vanilicu ide nekih 2.5. 

 

Od toga, drzava sigurno daje vecinu novca. 

 

I to kako? Tako sto ti kaze "dodjem ti". Nema Covic te pare u kasici pa da ih trosi, nego mu toliko kazu da moze da trosi. On jedino iz svog dzepa da vadi. A zasto bi to radio, klub nije njegov? Zasto da baca pare u bunar?

 

Dakle, meni nije jasno zasto se ne dovodi jos jedan igrac, jer je planiran. Mislili smo centar, mada kako stoje stvari moguce je da nam treba bek. Ali svakako za jednog "ima novca u planiranom budzetu". Ali to je to. Nemamo 10 miliona. Imamo mozda 5. Dakle, jebiga, jeste da treba da se pojacavamo, ali odakle? Jel kupujemo sezonske? Slabo... Koliko kostaju sezonske? Malo... A igraci kostaju. I sta sad?

 

Pogledajte kako se finansira kosarka. Ili su drzavni projekti - Makabi, CSKA, Zalgiris, ili ih odrzavaju fudbalski klubovi FC Barcelona, FC Real Madrid, FC Bayern. Treca opcija je prebogat vlasnik - Armani, Olimpijakos, Panatinaikos.

 

Niko se "leba nije najeo" od prodaje karata. Kosarka je neprofitan sport u evropi.

 

Hajde, posto se svi mi hvalimo da nas ima pola Srbije, 3 miliona. Hajde nas 100 000 da damo po 100 evra i eto nama dobrog budzeta. Kad vec pricamo o parama.

 

Covic nije cvecka, ali ko god da dodje umseto njega imace isti problem. Kod nas je finansiranje profesionalnog sport BOLESNO. To se tako ne radi. Potreban je cist kapital.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Константин said:

 

Ако је мени било упућено онда ниси прочитао мој пост пажљиво. Ја сам поредио кошарку и фудбал и стојим иза тога да и даље кошарка има више талената него фудбал (иако мање него некада). У кошарци је и даље боља струка и квалитетније се ради ту нема никакве сумње.

Након толико година доминације уз ФМП (развојни тим како је презентовано) ми смо требали покупити све таленте у региону што би подмирило овај дио о којем причам. То што Човић није у стању за тај апгрејд (небитни су разлози), па у томе и јесте проблем. Слично као што је тај са твог аватара од славног Звездиног играча и славног Звездиног спортског директора, догурао послије неког времена до функционера који доводи појачања из Милиционара а тали се 50% уговорима са менаџерима, да би зачинио са таргетирањем играча врсте Омега.

И људи имају рок трајања на одређеним мјестима.

Talenti su na papiru, a u praksi nasu reprezentaciju u kojoj se nije pojavio novi igrac 7-8 godina odvali B tim Italije u sred Beograda. Sto se tice talenata tu vise nemamo nikakvu prednost. Svedeni smo na nivo neke Rusije i Turske, ako i toliko.

Edit. Dzajic mi je na avataru od one frke Covica sa Lakijem, jer je prisao Covketu.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ima, ali je i to druga klasa talenta da tako kazem, tipa Smailagic, Pokusevski, videcemo za Petruseva.. Neki novi top talenat se nije pojavio barem 7-8 godina, a i da jeste tesko da je nama dostupan.

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Imamo mi i dalje vrhunskih talenata, samo sto njih vise ne zanima da dodju u Zvezdu i sede na klupi vec da igraju i da se sto pre dokopaju NBA. Zato idu u Megu, jer imaju minutazu plus prolaznost ka NBA, kao i pravo na gresku.

 

Na primer, Nikola Jovic da igra kod nas bi imao manju minutazu nego Simon, a da ne pricamo o tome sta bi mu posle prve promasene step back trojke bilo poruceno, sto u hali sto na internetu. 

 

Edit: imali smo Vasu sa 21 godinom, koji je imao dosta gresaka kod nas, ali i pokazivao potencijal. Na kraju sezone, skoro svi su bili za to da se Vasa ne zadrzava 

 

Edited by Wesley Sneijder
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cavani said:

Pa ima, ali je i to druga klasa talenta da tako kazem, tipa Smailagic, Pokusevski, videcemo za Petruseva.. Neki novi top talenat se nije pojavio barem 7-8 godina, a i da jeste tesko da je nama dostupan.

 

 

pokuševski, smailagić i petrušev nisu druga klasa talenata. jesu za nba ali za xsfrj su top klasa, za srbiju da ne pričamo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cavani said:

Meni je najjace ovo da ne napredujemo zato sto je Radonja tvrdoglav i zato sto je Covic stekara za par plata, pa ne vidi da bi to bila investicija.

A neko gladniji uspeha su verovatno ovi sto dovede Pantera i Ledeja iz prebogatog f4 tima na casove ljubavi u 7. tim Aba lige.

Ukoliko neko nije skapirao novac pokrece svet, Majk Dzejms je dosao u tim kojeg do juce nije bilo na mapi.

Daj Covicu budzet barem nekog Zenita ili Monaka pa bi video iskorak samo takav. Jos neki fini paketic na roster u vidu Panter&Ledeja/Lojd&Nnoka, nebitno, pa bi onda stvarno sve ispod 8 mesta bio neuspeh.

Covic je nesumnjivo pravio greske, a najvece su u vidu nepotizma i Obradovica umesto Radonjica, ostalo igra sa onim sto mu je podeljeno manje vise ocekivano.

Sa novcem moze da nas vodi uspesnije i neki limar iz Prislonice kojeg nam dodele, Djuka Bizon, ili Paja Patak. 

 

Plasticno opisano a do srzi tacno. 
Zvezdine sanse da sa ovakvom finansijskom sposobnoscu napravi neki rezultat u smislu 1/4-finala EL, ili nekom ludom srecom F4, su se srozale onog trenutka kad je napusten stari sistem EL sa grupama. 
Realno je nadati se da se jednom u nekih 5-10 godina desi neki top8 u ovakvom formatu, sa ovoliko novca u totalno neprofitabilnom sportu (rupa bez dna), pri cemu taj novac mozda mali za EL ali i kao takav je u ovoj drzavi sramota sto se baca u bunar. 
Lepo je biti ambiciozan, i treba teziti napretku u zivotu u svakoj sferi, ali treba biti i realan. 
Druga opcija je da klub kupi neki zaludan kome nista ne znaci da potrosi 10ak miliona godisnje, sto se nece desili, ili da svi mi navijaci odvojimo po jedno, lupam 50-100€ godisnje, a to je jos veca utopija nego ono prvo da Zvezdu kupi neko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Wesley Sneijder said:

 

 

Edit: imali smo Vasu sa 21 godinom, koji je imao dosta gresaka kod nas, ali i pokazivao potencijal. Na kraju sezone, skoro svi su bili za to da se Vasa ne zadrzava 

 

 

upravo tako. imamo šizofreno razmišljanje u kojem klinac od 20ak godina treba ujedno i da isporuči odmah i da sedi na klupi ako je neki veteran bolji od njega a i da se tera ako ne bude najbolji u ekipi - sve to kako bi ga za dve sezone prodali nekom timu za milion+ eura

 

ne ide to tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cu samo reci uzivajte dok traje. Naravno da posle 8 sezona igranja EL osecaj kod navijaca nije isti kao pred prvu sezonu, ali ne treba ni sve ovo uzimati zdravo za gotovo. Svaka sezona u EL nam je potencijalno poslednja na neki period, narocito sad kada je tu Partizan sa Zeljkom i plasim se da oni to mesto ne bi izgubili tako lako kao Buducnost one sezone.

 

Necu da se pretvaram i da kazem da je 17. mesto u EL uspeh, ali velika vecina ekipa u EL ima periode kada ima losije rezultate, tako da kontinuitet igranja u EL uopste ne znaci nuzno iskorak.

 

Mi smo taj iskorak vec napravili u prvim sezonama. Prvo je bila grupa, pa top16, pa top8 i onda 9. mesto u ligaskom delu, sto je za mene veci uspeh i od top8 po ranijem sistemu. I kako je Duda rekao za reprezentaciju 2009., mozda smo mi ovakav iskorak napravili prerano, upravo zbog ovoga jer sada mnogi ocekuju neki top8, iako je u EL iz godine u godinu sve vise konkurenata za ta playoff mesta i sve je teze manjim ekipama da se probiju tu.

 

Imamo neku stagnaciju i pad od 2017. do danas, ali koliko ovih vecih klubova je imalo duzi period losih rezultata.

 

Real nije bio na F4 od '95 do 2011., Armani pre prosle sezone poslednji put krajem 80-ih, Barsa pre prosle sezone poslednji put u top 8 kad i Zvezda. Makabi duze od nas nije bio u playoffu, PAO u top8 poslednji put 2017., Olimpijakos 2018. CSKA je pre Dude bio prosecan EL klub. 

I ovde pricamo o samom kremu Evrolige, a onda imamo i taj Zalgiris po kome se ravnamo otprilike. Nakon titule '99 nisu bili u top8 do 2018. Sada su na 0-5, zivot posle Sarasa nije tako lep. Nabrojao sam sve ekipe sa velikom tradicijom i svi su imali neke veoma lose periode, koji su cak trajali i po vise od 10 godina. Ali mi smo sa nasim bednim rosterima van playoff borbe cak 4 godine i to je propast.

 

Tako da mogu samo da ponovim da uzivamo dok traje. Vec sutra mozemo da tavorimo u sredini ABA lige i da molimo Djordija da posalje pozivnicu za EC.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 10/24/2021 at 3:48 PM, Igor_ said:

Ja sam za Dobria  pisao i kada je bio na vrhuncu i pisem i sad. Decko je kupio navijace borbenoscu ala Branko Lazic u onoj sezoni, inace je EC igrac i to cu da tvrdim uvek, dok mi neko ne dokaze suprotno. 

Ali ga ne teram iz tima, i navijacu da veceras utrpa 20 koliko god da ga ne gotivim, ipak nosi dres kluba za koji navijam, isto tako necu terati ni Hollinsa ili bilo koga drugog, vec cu navijati da odigraju sto bolje.

Ivanovic? sta se desava? korona ili ne?

 

Nisam čitao sve komentare posle meča u Baru, pa ne znam da li ti je neko na ovo odgovorio. Ali nema veze, odgovorio ti je Ognjen Dobrić.

1.png

2.png

 

Dobrić nije nikoga kupio borbenošću, već dokazanom mogućnošću da bude koristan two way swingman. Od neke 3&D uloge, preko microwave šutera dolazi polako i do volume šutera. Da li igrom slučaja ili ne, Ognjen je pokazao da na ABA, a pre toga na KLS nivou, može da odgovori i ovoj ulozi. Ostaje pitanje da li isto može i na EL nivou i ono ostaje otvoreno ove sezone, pa ćemo videti. Prošle sezone, od dolasaka Radonje je pokazao da može. U prvoj polovini lige je na 15 mečeva (2 propustio) imao 5.6 ppg, a u drugoj 11 ppg. Poređenja radi, na 5 mečeva koliko se do sada odigralo u EL ove sezone, samo Kalina (11.8 ppg) i Wolters (13.2 ppg) imaju bolji prosek, a Dobrić je i pored lošeg šuta za 3 (15%) na 9 ppg. Nije nerealno očekivati da u nastavku sezone Ognjen preuzme primat prvog strelca tima u EL.

 

Glupo je ponavljati, ali za neke i to mora, Dobrić izlazi iz povrede i duge pauze koja je vremenski zakačila i dobar deo priprema, pa je valjda jasno da će njemu trebati neko vreme da se vrati na nivo od prošle sezone, ali i da ga digne za jedan stepenik gore, što da ne. Dok se ne ustali u formi, od njega treba očekivati promenljive partije kada je procenat šuta u pitanju. Ali, da je naš najbolji šuter, u to valjda ne treba sumnjati, mada mu je konkurencija prilično slaba zbog selekcije tima.

 

Još jedna bitna stvar kod povratka Dobrića na svoju ulogu je i rasterećivanje saigrača od nepotrebnih zadataka koji oni teško mogu da isporuče u kontinuitetu, a tu pre svih mislim na Kalinu. Da je Holins drugačiji tip beka, tj. da ima više poena u rukama i zajedno sa Dobrićem, pa i Džonijem i Woltersom predvodi tim poenterski, onda bi Kalina mogao komotnije da igra i radi ono što najbolje zna, a to je od svega po malo i prvenstveno za tim, a ne da se ispucava za 3 i da se trudi da bude prva napadačka opcija jer to nikada u karijeri nije bio njegov forte.

 

Po meni, Dobrić može i treba da ima vrlo bitnu ulogu u ovom timu Zvezde. Da li je EL ili EC igrač je vrlo teško razlučiti, jer "EL nivo" nije fiksna kategorija, tj. varira od individue do individue. Neko može da smatra da on (i bilo koji drugi igrač) nije EL nivo ako ne isporučuje 20-25 poena po meču. Drugi može da smatra da nije EL klasa, čak i ako daje 20 po meču, ali uz slabije procente šuta. Treći može da mu zameri odbrambene zadatke i kaže da nije kompletan igrač, pa zato nije taj nivo. Ako mene neko pita, Dobrić je legit EL igrač, ne samo zato što ima već cele 4 sezone i odigranih 97 mečeva u istoj, već i zbog svojih košarkaških kvaliteta, ratničkog karaktera borca koji se nikada ne predaje, ali i jednog extra kvaliteta koji se ogleda u clutch momentima koje je ponovio ne mali broj puta. Dodatnu težinu celoj priči mora dodati i čnjenica da je on domaći igrač i da bi zbog toga morao biti prioritet naše košarke (i kluba i Saveza), jer je evidentna tužna činjenica da smo kao "zemlja košarke" skoro nesposobni da izbacimo bar 5-6 igrača svake godine koji imaju potencijal da se takmiče u eliti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milos 3.14 said:

Prvi preduslov za neki iskorak je višegodišnja licenca kako bi mogli da bacimo , NBA rečnikom tankujemo 1-2 sezone i uđemo u rebild i organski porastemo do neke F8/F4 pozicije, a i tada treba dosta toga da se poklopi. Žalgiris je primer.


Sta dobijamo tim tankovanjem? Tj kakav tu rebuild mozemo da napravimo, posto draft koliko znam u Evropi jos ne postoji. A guranje cele generacije mladih u prvi tim dok ne stasaju moze da radi samo ako imas potencijal medju tim mladima. 
I taj Zalgiris ima budzet barem za 2-3 miliona vise od nas, sto mu dodje otrpilike pola naseg budzeta, ili ako ne 3-4 vrhunska igraca ono barem 2-3

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Imamo neku stagnaciju i pad od 2017. do danas, ali koliko ovih vecih klubova je imalo duzi period losih rezultata.

 

Agreed.

 

Tad smo propustili da rebildujemo ekipu, da je podmladimo. A doveli smo Stratosa, Peru Antica i dvojicu Dumb & Dumber Jankovic/Jovanovic.

 

Sad ce neko da kaze "da ali jurili smo titulu u aba". Pa jesmo, ali ne mozemo mi biti veciti sampioni, nekad mora i da se resetuje ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...