Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, pavijan2 said:

Istina je da je Zvezda svako svoje ucesce u EL izborila na terenu.

2013. kao finalista plejofa, 2014. kao prvoplasirani tim regularnog dela posle odustajanja jednog finaliste. 2015., 2016., 2017., 2019., 2021., 2022. kao prvak ABA LIGE. 2020. je ponovljena sezona 2019/20. prekinuta zbog korone.

Sve ostalo su naklapanja.

Ni sam sebi ne veruješ😋

 

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Da se ne zajebavamo, to da cemo imati dva kluba u Evroligi je super vest u svakom pogledu. Ne znam dal je uopste potrebno da se to elaborira. I niko tu nista ne gubi, i cak i da hocu da budem zlonameran (a naravno da necu) ne bih mogao da nadjem ni najmanji minus u toj jednacini. Zvezdasima imponuje to sto ulaze kao sampioni, Partizanovcima to sto su prepoznati kao bitan faktor. Sad samo treba nekako izbombati da to bude na duze staze. 

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Da se ne zajebavamo, to da cemo imati dva kluba u Evroligi je super vest u svakom pogledu. Ne znam dal je uopste potrebno da se to elaborira. I niko tu nista ne gubi, i cak i da hocu da budem zlonameran (a naravno da necu) ne bih mogao da nadjem ni najmanji minus u toj jednacini. Zvezdasima imponuje to sto ulaze kao sampioni, Partizanovcima to sto su prepoznati kao bitan faktor. Sad samo treba nekako izbombati da to bude na duze staze. 

Čujem da su i Split i Bosna hteli da apliciraju  za EL, i da su prepoznati kao bitan faktor, ali nisu bili finalisti ABA lige.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Sad samo treba nekako izbombati da to bude na duze staze. 

 

I tu dolazimo do problema. Da postoji neko bodovanje kao u fudbalu ja bih se odmah složio sa tobom. Ali to što Srbija ima sledeće sezone dva tima u Evroligi ne znači da one tamo neće imati nijednog. U tome je problem, jer ne znaš kriterijume. Privatna liga, kako se digne patkica nekome tamo, da li starom ili nekom novom Đordiju tako će da bude.

 

Ali ok, i ta jedna sezona je dobro, bolje i to nego ništa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

I tu dolazimo do problema. Da postoji neko bodovanje kao u fudbalu ja bih se odmah složio sa tobom. Ali to što Srbija ima sledeće sezone dva tima u Evroligi ne znači da one tamo neće imati nijednog. U tome je problem, jer ne znaš kriterijume. Privatna liga, kako se digne patkica nekome tamo, da li starom ili nekom novom Đordiju tako će da bude.

 

Ali ok, i ta jedna sezona je dobro, bolje i to nego ništa.

 

Pa sta reci o takmicenju u kojem se na kraju svake sezone i dalje ne zna ko ce nastupati u narednoj, kakvi su kriterijumi, koliko klubova ce biti u takmicenju.

 

Ne zna se ko je jadniji:

 

1. Da li ta EL sa tim smesnim zahtevom za ogromnim budzetima (zamislite da UEFA ima spisak od jedno 40-50 klubova koje zele u LS, svi ostali mogu najvise u LE, ukljucujuci tu i FKCZ)

2. Da li stanje u regionalnoj ligi sa dva kluba koji su se nakrcali kvalitetom na terenu i na klupi, dva kluba koji se kao nesto bore da im pomute konce i gomilu nebitnih ostalih klubova.

3. Da li vlast u Srbiji koja se igra grckih brodovlasnika

 

Ovde se radi o stvarima koje su vise od Partizana, zasto uopste pratiti EC (ako vec postoji spisak podobnih klubova, pa je samo bitno da li ce Partizan/Virtus/Valencia biti u finalu, ostali igraju iz dokolice), zasto uopste pratiti ABA ligu (kad sevnu one kvote od po 2.05 za KKP i KKCZ, pomislim da je KLS u pitanju) i na kraju - zasto pratiti EL kad se zna da od januara sa skorom 7-11 preostaju samo revijalne utakmice.

 

Uzmite klubove iz Rusije, uzmite Buducnost, uzmite bilo koji EC klub koji je igrao i EL - svi oni su rezali budzete kada su igrali EC i podizali kada su igrali EL. Samo kod nas klubovi ne zavise od toga koje takmicenje igraju, nego sta SNS odluci da uradi sa njima.

 

Da zakljucim, u fudbalu (ovom nasem jadnom i bednom) nije u pitanju samo titula - FKP/FKCZ su imali mnoge pogodnosti jer su igrali kvalifikacije za LS. Dakle, u pitanju je bio i trofej, ali i borba za svetliju buducnost klubova (u finansijskom smislu). U kosarci samo cekam da naredne sezone Cedevita osvoji ABA, Buducnost udje u finale EC i onda dodju razni Zurnali, Kuriri, Mocarti i napisu - EL je prepoznala velicinu vecitih, igrace se derbi i sledece sezone u EL!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto gledam na šta je spala EL posle odustajanja ruskih i beloruskih klubova i sve mi se čini da više mi njima činimo uslugu nego što bi oni nama.

 

Realno bez nas nema EL od 18 timova.

 

Jedino da skrate ligu.

 

Nažalost, EL odavno nije neka ekskluziva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...