Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 hours ago, mmajstor said:

Cestitke Partizanovci na novom pojacanju. Sad ce vec biti neizvesniji duel u kome nazalost - there can be only one! 

 

 

 

Cekale su se 4 manje plata sto nije malo. On je cekao Zvezdu i nije docekao pa iskoristio prvu sledecu priliku. 

vazi..

za po 1m potpises pantera i lideja u prvih 6 dana jula, a lesora koji kosta upola od te cifre, dovodis 4 meseca kasnije da bi ustedeli na plati..

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smajlagic, Lesor, Ledej bi trebalo da je najbolja trojka visokih u Aba ligi. Zahvalna za raznolike kombinacije i setove, u oba pravca. Sa Lesorom to djeluje mnogo cvrsce. To nije igrac pored koga je lako ici na obruc sa bilo koje protivnicke pozicije. Sto ce protivnike usmjeriti na druge vidove napada. Uz to momak nije kukavica. Ponekad mi se cini da ljudi komentarisu njega samo na osnovu promasenog zicera bez ikakvog uvida u njegove igre u Unikahu, Bajernu i Monaku. Sigurno najbolje moguce pojacanje za KKP u ovom momentu. Sigurno je i da je KKP ugrabio bukvalno jedan dan ili pola dana da ga potpise, s obzirom na broj povreda visokih igraca u EL timovima. Vjerujem da bi ga odma neko potpisao ovih dana. O novcu ne treba trositi vrijeme. Da je jeftin nije ali je premium.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne ide to bas tako -  i Reed deluje kao zver u odbrani, ali se preterano gubi u defanzivnim rotacijama i nesto nisam video da ume da isprati beka.

 

Isti takav je i Lessort. U teoriji on donosi centarsku tehniku kakvu nemaju Smailagic i LeDay, ali da je defanzivna zver i nije.

 

Na kraju krajeva i jedan i drugi igrac su bili dostupni Radonjicu i igrali bi EL. Postoji razlog zasto ih Radonjic nije uzeo i to sad i vidimo - zeleo je da da sansu Kuzmicu i Mitrovicu i dobio mocan tandem ispod kosa.

 

Takodje, deluje mi i da je igra sa lakom cetvorkom bliza modernoj kosarci od igre sa dva spora igraca u reketu. Tu se White i Kalinic mnogo bolje uklapaju od LeDaya/Smailagica ili Kuridze/Tarolisa.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve veze sa ustedom ovo oko Lesora, a on i nije tako skup.

 

I sam je izjavio da je Partizan bio konkretan na pocetku sezone ali je ovaj izabrao da igra Evroligu. Sad nije bilo ponude evroligasa i prihvatio je ponudu Partizana. Nema nikakve misterije tu.

 

To sto je pisao po drustvenim mrezama da ni za 5 miliona ne bi igrao za Partizan je samo dokaz da sportisti bas i ne razmisljaju previse sta ce da napisu i da im je potrebna dadilja i u trecoj deceniji zivota.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

To sto je pisao po drustvenim mrezama da ni za 5 miliona ne bi igrao za Partizan je samo dokaz da sportisti bas i ne razmisljaju previse sta ce da napisu i da im je potrebna dadilja i u trecoj deceniji zivota.

 

nisam neki ekspert za online ispoljavanje emocija kroz emotikone ali meni je onaj lessortov odgovor više bio nešto tipa jao brate, kako glupo pitanje

neki facepalm je bio, šta li

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Kao sto bi rekao Dzikic, ponuda na trzistu je ocajna, otud i Lessort u Partizanu - prosto nema drugog resenja.

 

Taj potpis znaci i drasticno smanjivanje minutaze za neke igrace, pre svih za Kurucsa (za koga u ozbiljnim mecevima vise nema minuta na 4, a na 3 su tu jos trojica igraca), ali i Koprivicu.

 

Naravno, verujem da je to to sto se tice pojacanja, sve ostalo bi bilo nepotrebno bahacenje radi bahacenja i zavrsilo bi se vrlo neuspesno (kao sto se obicno i zavrsi - videti pod KK Crvena zvezda ili KK Buducnost u nekim od ranijih sezona).

 

Kurucova minutaža ima baš minimalne veze sa Lesorom, Lidej je svakako sve bitne mečeve igra po 35 minuta, a čak je i tu bilo epizoda sa Smajlijem i Balšom na terenu, pa tek ono što preostane da pokriju neko od trojice krila.

 

Danguba igra što igra, nekad bolje, nekad lošije, Zagor se poptuno raspada, tako d Kurucova minutaža zavisi isključivo od njega samog i sposobnosti da se uklopi u ovu ekipu, što mu jako teško ide za sada. Ono što je sigurno, da ako makar malo krene da ira u napadu, a nastai sa ovom finom odbrnom, imaće laganih 25 minuta po meču.

 

Što se dodatnih pojačanja tiče, poptuno sam siguran da je to to, osim ako neko ode. Tu mi jedino na pamet pada Mur, igra sve manje, loše izgleda na terenu, ali to verovatno zavisi i od njega samog, kao i od mogućnosti da mu se nadje neki novi ugovor.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Taj potpis znaci i drasticno smanjivanje minutaze za neke igrace, pre svih za Kurucsa (za koga u ozbiljnim mecevima vise nema minuta na 4, a na 3 su tu jos trojica igraca), ali i Koprivicu.

Balša trenutno u ABA ima prosečno 13 minuta po meču, u EuroCup-u 15. Nema šanse da dok je zdrav igra manje od toga, može samo više.

 

Smanjiće se Ledejovih 28 minuta prosečno u ABA i 31 u EuroCup-u, jer će Smailagić na četvorku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, realno *w said:

 

Eh druže stvašta si ovde napisao.

 

Lesor prošle godine bio prvi centara osvajača Evrokupa. Što je njbitije, brojke su mu bile mnogo bolje u plejofu, nego u grupama i bio je bitan šraf u njihovoj igri.

 

Drugo, ne slažem se sa pričom o bekovima "koji smo gledaju koš". Madar sve bolji u organizaciji, čak uzima i premalo šuteva. Avram isto timski igrač, maksimalno. Nije neki kreativac, ali svakako daleko od nekoga ko ne da loptu.

Panter sasvim fin broj asistencija, sa obzirom na ulogu i mogućnosti ostalih. Nije ni Lesor prošle godine imao Tea pored sebe, pa je imao prosek poena skoro kao Smajli i Balša zajedno ove godine.

 

Na kraju, žal za Mozlijem... Tek onda ne razumem kritike za Lesora. Pa Matijas je bukvalno 3 puta bolji igrač!? Na stranu emocije, ali ove partije koje je imao Lesor u plejofu Evrokupa, Mozli nije imao ni u drugoj italijanskoj ligi.

 

Moguće je,ali svejedno tako mislim.

Madar nije plej, i greota bi bilo takav talenat ugušiti nečim što on ne može da bude,jer nema to u sebi. Dečko će biti prvak Evrope u igri 1/1, nikakvi pikovi i popovi nisu u njegovom genetskom kodu,kao što smo to lepo mogli da konstatujemo u dosadašnjem delu sezone.Prodje to protiv slaskova,ali protiv boljih protivnika neće ići. Boguhulno je momka koji već sada može da probije, ili sebi iskreira poziciju za šut, opterećivati organizacijom kada je tu

 

Avramović,koji bi to voleo da radi,ali ne ume.Isto kao što ne zna ništa osim levog ulaza. Dečko pozove pik, ali ga zabole šta se dalje dešava, jer kao i Zagorac, on ima svoj plan. Ja ne znam kako Avrama možeš da smatraš timskim igračem, on to nije bio ni u jednom timu u kome je igrao. U odbrani 1/1 solidan, u timskoj jedna od najvećih štetočina, za to kao dokaz imamo video snimke utakmica, pa koga ne mrzi neka pogleda. Voli da pametuje, zato Željko toliko i pizdi na njega.

 

E sada finale: denial odbrana na Panteru, koju smo videli na derbiju, i još par utakmica posle, i Avram ili Madar na kecu, pa to je katastrofa u najavi. Sa Madarom manja,jer tada ima više prostora da igra 1/1. E sad zamisli neka polufinala ili finala ABA ili EC gde se denialom brani još jedan igrač, recimo Smajli ili Ledej na četvorci, i kako Madar ili Avram sa polupanim Lesorom i Zagorcem 30 minuta igraju 3 na 3 sa bilo kojom ekipom iz oba takmičenja. Spomenuo sam ovaj tip odbrane kao primer, imali smo istih problema i sa nekim drugima.

Žal za Mozlijem nema veze sa emocijama nego sa logikom. Rešili smo da igramo ludo i brzo, i mislim da se Mozli bolje uklapa u ovu priču. 

E da,spomenuo si i Panterove asistencije. I one su samo dokaz trenutne impotentnosti ove ekipe. Mislim da njegovim asistencijema raduju svi treneri ekipa koje su nam konkurenti za prolaz u EL, ako nam je to još uvek cilj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KockoOblo said:

 

Moguće je,ali svejedno tako mislim.

Madar nije plej, i greota bi bilo takav talenat ugušiti nečim što on ne može da bude,jer nema to u sebi. Dečko će biti prvak Evrope u igri 1/1, nikakvi pikovi i popovi nisu u njegovom genetskom kodu,kao što smo to lepo mogli da konstatujemo u dosadašnjem delu sezone.Prodje to protiv slaskova,ali protiv boljih protivnika neće ići. Boguhulno je momka koji već sada može da probije, ili sebi iskreira poziciju za šut, opterećivati organizacijom kada je tu

 

Ne mogu se složiti da nije plej, mada se slažemo da ga je jako teško definisti. U početku je pokazao samo poenterske kvalitete, a sada gledam - zadnjih 5 tekmi 23 asistencije, 9 izgubljenih lopti, u odnosu na to kako je njegova organizacija izgledala na početku sezone, ovo je ogroman napredak, baš ogroman. Kada je Izrael U19 bio prvak Evrope sa njime, bio je na nešto tipa 7-8 asistencija po meču, ako se ne varam.

 

Uglavnom, može on biti poenterski orijentisan, ali će svejedno uvek igrati keca. Čak i za tu poziciju je jop uvek mali i lagan. Sve u svemu, treba nam veći uzorak za dobru procenu, tj cela ova sezona.

Iz tog ugla, mnogo veći problem je uparivanje Mura sa njime, nego on. Nama je, pored Madara, trebalo sve suprotno od Mura. To smo svi komentarisali kada je Mur doveden, to se nažalost i ispostavilo kao tačno.

 

 

2 minutes ago, KockoOblo said:

Avramović,koji bi to voleo da radi,ali ne ume.Isto kao što ne zna ništa osim levog ulaza. Dečko pozove pik, ali ga zabole šta se dalje dešava, jer kao i Zagorac, on ima svoj plan. Ja ne znam kako Avrama možeš da smatraš timskim igračem, on to nije bio ni u jednom timu u kome je igrao. U odbrani 1/1 solidan, u timskoj jedna od najvećih štetočina, za to kao dokaz imamo video snimke utakmica, pa koga ne mrzi neka pogleda. Voli da pametuje, zato Željko toliko i pizdi na njega.

 

Apsolutno se slažem. Avram po meni dobar za sekundarnog organizatora i to je to.

Ceo život luta izmedju 1 i 2, ali ajde to, nego što je uvek igrao na relativno niskom nivou, tipa sredina italijanske lige, ili donji dom španske lige. Jedini pokušaj igranja na višem nivou re Partizana je bila Unikaha i to je bilo jako skromno.

Ovo što igra je sasvim korektno, sa obzirom da je do svoje 26 godine odigrao ukupno 5 mečeva u nekom evropskom takmičenju. 

 

 

2 minutes ago, KockoOblo said:

E sada finale: denial odbrana na Panteru, koju smo videli na derbiju, i još par utakmica posle, i Avram ili Madar na kecu, pa to je katastrofa u najavi. Sa Madarom manja,jer tada ima više prostora da igra 1/1. E sad zamisli neka polufinala ili finala ABA ili EC gde se denialom brani još jedan igrač, recimo Smajli ili Ledej na četvorci, i kako Madar ili Avram sa polupanim Lesorom i Zagorcem 30 minuta igraju 3 na 3 sa bilo kojom ekipom iz oba takmičenja. Spomenuo sam ovaj tip odbrane kao primer, imali smo istih problema i sa nekim drugima.

 

Sve ovo se slažem. Zbog Pantera i Lideja se stvorila euforija, a niko ne vidi da se oko njih nalazi jedna bš prosečna ekipa, na obe strane terena. Ti imaš bar 8-9 igrača koji zajedno maltene da nemaju nijednu EL tekmu, čak je i EC iskustvo upitno.

 

Opet kažem, za Madara verujem da može da stvori neku konekciju sa Lesorom. Sa ovoliko mladih i upitnih igrača, ne možemo da se nadamo ničem drugom nego da će ti momci napredovati, a da će se timska igra uzdići na nivo gde će i Danga, Kuruc, Rade, Trifa i ostali, moći da nađu svoje mesto. Deluje ko utopija, al ajde.

 

Quote

 

Žal za Mozlijem nema veze sa emocijama nego sa logikom. Rešili smo da igramo ludo i brzo, i mislim da se Mozli bolje uklapa u ovu priču. 

E da,spomenuo si i Panterove asistencije. I one su samo dokaz trenutne impotentnosti ove ekipe. Mislim da njegovim asistencijema raduju svi treneri ekipa koje su nam konkurenti za prolaz u EL, ako nam je to još uvek cilj.

 

 

Mozli na vrhuncu je po meni za klasu slabiji igrač od Lesora. Uopšte ne mislim da je ta igra koja sa njime može da se igra, brža od one koju možeš sa Lesorom. 

 

Ali nešto drugo mi je tu primarni problem - ti tog Mozlija "na vrhuncu", imaš mesec - dva godišnje. Počinje sezona, on kao po pravilu dolazi nespreman, 2 meseca hvata ritam, onda neka povrda na nedelju dve, pa opet hvatanje ritma. 

Redovno propusti bar trećinu sezone, još u bar trećini tekmi nije nikakav faktor. Pred kraj sezone opet novi raspad.

 

Prošle godine u EC od 12 tekmi, jedno 3-4 solidne i to je to.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozli u napadu nema apsolutno nista osim skocnosti da prikuca kada ga neko spoji sa obrucem. Ne zna da iskreira, ne zna licem, niti ledjima. Ocajna slobodna bacanja. U odbrani ima dobar tajming za rampu i to je, uglavnom, to.

 

Mi svi obozavamo njega i njegovu energiju, ali potrebno je da se sa Lesorom desi bukvalno Samardo Semjuels scenario, pa da to ne izgleda bolje nego sa Zlijem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, realno *w said:

Opet kažem, za Madara verujem da može da stvori neku konekciju sa Lesorom

 

A biće prisiljen da je uspostavi,ali ne znam kakvi će biti efekti. Videćemo uskoro.

36 minutes ago, realno *w said:

Mozli na vrhuncu je po meni za klasu slabiji igrač od Lesora. Uopšte ne mislim da je ta igra koja sa njime može da se igra, brža od one koju možeš sa Lesorom. 

 

U pravu si, kada gledaš skil na skil,Lesor je bolji možda i u svim segmentima igre. Imam verovatno pogrešan utisak da bi na ovu divljinu koju igramo (bez pleja), Mozli ili takav tip igrača,došao bolje nego Lesor. U to ime sam se, ispostavilo se naivno,radovao onom ranije pominjanom Ajnštajnu. No dobro,tu smo gde smo, vreme će pokazati da li sam bio u pravu (što je na kraju i podpuno nevažno).

Link to comment
Share on other sites

 

45 minutes ago, KockoOblo said:

 

A biće prisiljen da je uspostavi,ali ne znam kakvi će biti efekti. Videćemo uskoro.

 

U pravu si, kada gledaš skil na skil,Lesor je bolji možda i u svim segmentima igre. Imam verovatno pogrešan utisak da bi na ovu divljinu koju igramo (bez pleja), Mozli ili takav tip igrača,došao bolje nego Lesor. U to ime sam se, ispostavilo se naivno,radovao onom ranije pominjanom Ajnštajnu. No dobro,tu smo gde smo, vreme će pokazati da li sam bio u pravu (što je na kraju i podpuno nevažno).

 

 

Što više pričamo, više se razumemo.

 

Apsolutno se slažem za profil igrača, ali opet, takvi su danas najtraženija roba. U Evropi su suvo zlato, u NBA/-g-league ih još ima.

 

Ali, tu ima 2 problema:

1. Granični NBA igrači koji su se dokazali u nekoj meri na najvišem nivou. Malo ih je raspoloženo za Evropu + cena je izuzetno jaka. Evo na prmer Monako je to fino ubo s Holom, ali to je baš redak primer. 

Hartenštajn recimo igra redovno, verovatno to nkada ni nije bila opcija.

 

2. G-league, igrači sa malo ili nimalo NBA iskustva. Ozbiljan rizik, najbolji su kad prvo odu u neku divljinu tipa osrednji nemački, italijanski, turski, izraelski klubovi, malo se adaptiraju, pa onda nešto ozbiljnije. Ovako, upadaju odmah u preambicioznu ekipu sa ogromnim ambicijama i očekivanjima, ozbiljan problem u najavi.

 

I još nešto, po meni ključno u toj problematici: korona. Mislim da je u ovom trenutku jedno 30% NBA igrača van timova, zbog korone i protokola. Ti granični NBA igrači iz razvojne lige, imaju nikad veće šanse za neke recimo mesečne ugovore, a samim tim i priliku da se bore za nešto ozbiljnije. Mislim da to utiče na to da je izuzetno teško dovesti igrače iz SADa, a tog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

robija je i za ovo malo vremena, sebe vec jedno 10 puta demantovao.. 

lm, traze se i kec i trojka, samo sto za sad niko od targetirane cetvorke, ne pristaje na sporazumni raskid, svi bi da im se isplate ugovori do kraja, s ozbirom na ugovore, razumljivo jelte..

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...