Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Za sutra su dve stvari izvesne:

 

- CZ ce imati 20+ ofanzivnih skokova, delom jer mi ne umemo da zastitimo obruc, delom jer oni slabo probacuju kroz obruc

- Nikakvog nakantavanja nece biti

 

Nismo favoriti ali nismo ni autsajderi. Mi se ionako spremamo za prolece, ovo je bukvalno samo jos jedan trening.

 

Ajmi crno-beli!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Biće definitivno neizvesna utakmica. Ono što se ne može osporiti ove sezone je da je energija naše ekipe na visokom nivou od početka, bore se do zadnje sekunde na svakoj utakmici nezavisno od rezultata.

Oni su snažnija ekipa, mi smo talentovanija.

Videćemo i kakav će kriterijum suđenja biti od toga će mnogo zavisiti.

Nadam se i da će Kuruc imati minutažu.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja da kažem koju za dnevnik....

Ja očekujem pobjedu i mislim da ćemo ih pobijediti.  Iako nemam neko objašnjenje za to tj imam.

U njihovu korist su domaći teren, uigranost i širina ekipe, nivo igre koji imaju već od početka sezone, evroligaski pristup, većina igrača ili gotovo svi koji su igrali ovakve utakmice i još po nešto što ali ne mogu se setiti sada.

Naša šansa leži u tome da Zvezda igra isto od početka do kraja i oni su razvalili protivnike kada im je neka serija u napadu usledila. Ukoliko nema te serije to su egal utakmice. Ukoliko im ekipa isparira odbrambeno a ima po neki ili dobar napadači kvalitet oni to izgube. Zalgiris je isparirao odbrambeno ali nije imao napadači kvalitet, Cska jeste, Monako jeste, Milano jeste. Naravno to je evroliga.

Mi samo treba od starta da igramo čvrsto i ne dozvolimo bilo kakvu njihovu seriju i tako nam šanse rastu. Igrati tvrdo na ivici faula to se na prvu čini da njima odgovara ali samo na prvu. Zbog toga sam ja optimista. Neka jurnjava na kos više brzo će ugasiti nase ambicije. Mi smo pokazali da znamo igrati i odbrambeni, doduše ne u kontinuitetu. Na mali broj koševa treba igrati to bi moj plan bio.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sanse su da cemo sutra udariti na najtvrdje do sada i uopste u sezoni, u svakom smislu. Ne verujem u pobedu ali verujem da ce nam jako znaciti iskustvo. Uz nas ocekivan napredak narednih meseci, pomoci ce nam i da osetimo paklenu odbranu, da ocvrsnemo sami. Isto kao sto EL mecevi pomazu njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oba tima se nadaju sudijskom kriterijumu koji će dozvoliti jači kontakt jer vi imate kraću i znatno mladju klupu a mi drugačie numemo da se branimo. U zadnjoj dekadi ste priličan broj derbija odigrali egal i pored pozamašne razlike u kvalitetu i svaki ciganin nema problem da prizna da ste uvek izlazili na parket naloženiji i igrali bez grča...doduše uvek kao underdog i jeftiniji tim. A sada ste samo underdog tim. Ali od 2015 je ipak odigrano 6 derbija koje je Zvezda dobila sa 14 i više razlike. Na raspletu ABA sezone igrate eliminacione susrete u EC i to u vreme kada ste se ranije spremali po nedelju dana za narednu tekmu u ABA ligi. Zvezda ako pre toga ispadne iz trke za F8 i usmeri fokus na domaćicu...šanse su vam tada još manje a pritisak ,,ap 2 d siling". Posebno ako se ispostavi da izgubljeni derbi sutra bude presudan za gubitak prednosti domaćeg terena u plej ofu. Ostatak lige deluje će se verovatno ipak daviti samo za preostala 4 mesta. Sutra nek pobedi bolji...da se niko ne povredi...a tim koji izgubi nek prvi dovede centra jer mi možemo Lesora tek za par nedelja.

 

 

 

 

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Wingwalker said:

Oba tima se nadaju sudijskom kriterijumu koji će dozvoliti jači kontakt jer vi imate kraću i znatno mladju klupu a mi drugačie numemo da se branimo. U zadnjoj dekadi ste priličan broj derbija odigrali egal i pored pozamašne razlike u kvalitetu i svaki ciganin nema problem da prizna da ste uvek izlazili na parket naloženiji i igrali bez grča...doduše uvek kao underdog i jeftiniji tim. A sada ste samo underdog tim. Ali od 2015 je ipak odigrano 6 derbija koje je Zvezda dobila sa 14 i više razlike. Na raspletu ABA sezone igrate eliminacione susrete u EC i to u vreme kada ste se ranije spremali po nedelju dana za narednu tekmu u ABA ligi. Zvezda ako pre toga ispadne iz trke za F8 i usmeri fokus na domaćicu...šanse su vam tada još manje a pritisak ,,ap 2 d siling". Posebno ako se ispostavi da izgubljeni derbi sutra bude prakticno presudan za gubitak prednosti domaćeg terena u plej ofu. Ostatak lige deluje će se verovatno ipak daviti samo za preostala 4 mesta. Sutra nek pobedi bolji...da se niko ne povredi...a tim koji izgubi nek prvi dovede centra jer mi možemo Lesora tek za par nedelja.

 

Ne slazem se po pitanju mnogih stvari koje si napisao.

 

1. Ne bih bas rekao da je Partizan autsajder u ovom mecu, imaju i oni svoje adute.

2. Pa tako je bilo i pre dve sezone, pa je Partizan opusteno bio prvi, a u KKCZ je vladalo kosmarno raspolozenje, porazi su se nizali, Mornar nas nabijao 20 razlike. Igranje EL revijalno znaci i gubitak osecaja borbe za pobede, gubitak fokusa, apaticno raspolozenje, nije to tako lagano kao sto se kaze - prioritet je ABA liga.

3. Ne moze poraz na gostujucem terenu da bude presudan za bilo sta, pogotovo sto je u ABA ligi jako tesko pobedjivati u gostima. Pre bih rekao da smo ga mi ugasili ako izgubimo na svom terenu sutra.

4. Znaci po tebi je isto da li je u pitanju Buducnost, Cedevita ili FMP i Cibona - pa uopste se ne bih slozio. Buducnost je vec dobila na teskom gostovanju u Ljubljani, oni itekako imaju sanse za 2. mesto na kraju regularnog dela. Cedevita vec malo teze, ostali imaju sansi koliko i opozicija na izborima u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi...favorit ,,can be only one.,, Teško da je to underdog, i pored svojih aduta, jer igra na gostujućem terenu, sa trenutno slabijom formom, kraće klupe i dolazi iz takmičenja nižeg ranga na megdan sigurno najtežem protivniku u nizu od početka sezone. Ako meni ne veruješ...pitaj Mocarta.

Link to comment
Share on other sites

Meni je underdog Igokea protiv Buducnosti ili Cedevita protiv Partizana u gostima ili KKCZ u 100% meceva u gostima u EL.

 

Partizan ce slabiju klupu da oseti kroz kalendar, u jednom mecu mogu opusteno da rotiraju 8-9 igraca. Da se igra pred njihovim navijacima oni bi bili favorit (i imali pritisak pobede).

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Je l' se vratismo sa Igmana, ovaj Prineja? Pretekoše li naši junaci nakon te golgote od nekoliko sati putovanja?

 

Ako jesu, jedna molba, da ne počinju svaku četvrtinu k'o da su stvarno tek sišli sa Igmana. Hvala.

U mojoj glavi su problem neparne četvrtine ... i to napadački. 

Ne računam ovu tekmu sa Igmana, tu je treća čet. bila užas kako god da okreneš.

 

------------------

 

Nisam nešto pretjerano naložen za današnji derbi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Oba tima se nadaju sudijskom kriterijumu koji će dozvoliti jači kontakt jer vi imate kraću i znatno mladju klupu a mi drugačie numemo da se branimo. U zadnjoj dekadi ste priličan broj derbija odigrali egal i pored pozamašne razlike u kvalitetu i svaki ciganin nema problem da prizna da ste uvek izlazili na parket naloženiji i igrali bez grča...doduše uvek kao underdog i jeftiniji tim. A sada ste samo underdog tim. Ali od 2015 je ipak odigrano 6 derbija koje je Zvezda dobila sa 14 i više razlike. Na raspletu ABA sezone igrate eliminacione susrete u EC i to u vreme kada ste se ranije spremali po nedelju dana za narednu tekmu u ABA ligi. Zvezda ako pre toga ispadne iz trke za F8 i usmeri fokus na domaćicu...šanse su vam tada još manje a pritisak ,,ap 2 d siling". Posebno ako se ispostavi da izgubljeni derbi sutra bude presudan za gubitak prednosti domaćeg terena u plej ofu. Ostatak lige deluje će se verovatno ipak daviti samo za preostala 4 mesta. Sutra nek pobedi bolji...da se niko ne povredi...a tim koji izgubi nek prvi dovede centra jer mi možemo Lesora tek za par nedelja.

 

 

 

 

 

 

 

Bold ti je istorijski promasaj.

Za anuliranjem kvaliteta  je morao da posegne samo Dzikic,inace su timovi uvek bili tu negde barem.I Dzikic je to sjajno radio to uvek  kazem,da bi izjednacio svoje i nase igrace i zaustavio nase kontre unistavao je igru,igralo se po 3 dana,imali smo po 30 bacanja itd.Utakmice bez toka,ruzne i egal pa ko dadne za pobedu.

Ne ocekujem od Zeljka da ovo radi,nije on pravio ovakav tim i ucio silne akcije da bi igrao ovaj hrkljus.

Partizanu je sansa neka nekontrolisana utakmica,dosta izgubljenih lopti,mini haos,zavrsavanje napada vrlo rano i slicno.Tada individualni kvalitet izlazi na videlo.Ukoliko ih Zvezda uspava to je kraj.

Na ruku im ide Ivanovic verovatno,jedini nas bek koji ne moze da ih ugusi a dovoljno je sposoban i nekotrolisan da ubrza igru.Mislim da bi ih vise bolelo 3 poena Markovica i totalno odsecanje njihove bekovske linije nego 3 trojke Ivanovica uz igru koja njima odgovara.

Jos jedna izrazena prednost su Ledej i Alen,ako njih ne iskoristi plus tako izbaci Kuzmica iz utakmice Zeljko se opasno zabrojao.

 

S obzirom da je do toga kakva ce se utakmica igrati(jer su ekipe totalni polaritet jedna drugoj)obe ekipe imaju prilicno iste sanse i taj cuveni spoljni faktor,kriterijum sudija ima zaista veliki znacaj.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ne sam Safete said:

U mojoj glavi su problem neparne četvrtine ... i to napadački. 

 

Mislio sam na to da na početku svake četvrtine čujem u glavi glas Jordana Ivanovića kako govori 'u toku je početno ispitivanje snaga' jer obično u prvih pet minuta imamo produkciju na nivou jedan minut - jedan poen, ako i toliko.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Mislio sam na to da na početku svake četvrtine čujem u glavi glas Jordana Ivanovića kako govori 'u toku je početno ispitivanje snaga' jer obično u prvih pet minuta imamo produkciju na nivou jedan minut - jedan poen, ako i toliko.

Razumio sam te odmah dobri moj Arsenije, nego nemam taj osjećaj za svaku četvrtinu. Prva je posebno kritična.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ne sam Safete said:

 EC- 59, 67, 61, 97 (Hamburg) ...  ABA- 69, 68, 45, 61, 57, 59 i otvaranje protiv Zadra 73 primljenih poena.

Nekako ne mogu da se otmem utisku da se potcjenjuje odbrana koju igramo sa Željkom, ispada da sve zavisi od raspoloženja u napadu.

 

Ovo.

 

E sad, koliko god nasa odbrana bila zapravo odlicna, imamo periode gde smo busni kao balon, pa posle nadoknadimo nekako. Oni takve periode skoro uopste da nemaju. 

 

Aa ukoliko uopste imamo neke efikasne napadacke akcije u repertoaru, krajnje je vreme da pocnemo da ih koristimo.

 

I da prestanu napokon sa extra-extra dodavanjem na 6.75. Uvek sutne/resava neki Dangubic, a pored njega na parketu 4 legit sutera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:

Oba tima se nadaju sudijskom kriterijumu koji će dozvoliti jači kontakt jer vi imate kraću i znatno mladju klupu a mi drugačie numemo da se branimo.

 

 

 

Apsolutno netačno. Mi imamo okruglo 3 i po igrača koji mogu da igraju na taj način, a ostali se u takvom okruženju potpuno izgube i nestanu.

 

Ako bude takav kriterijum, potpuni sam pesimista.

55 minutes ago, Ne sam Safete said:

 EC- 59, 67, 61, 97 (Hamburg) ...  ABA- 69, 68, 45, 61, 57, 59 i otvaranje protiv Zadra 73 primljenih poena.

Nekako ne mogu da se otmem utisku da se potcjenjuje odbrana koju igramo sa Željkom, ispada da sve zavisi od raspoloženja u napadu.

 

Teško je promaći nei patern tu, pošto em imamo nestabilne igrače, em puno zavisi od Željkovog eksperimentisanja, čega još uvek ima jako puno. 

Žoc još uvek voli da nas počasti ludačkim postavama, tipa Madar, Mur, Zagor, Danga i Balša, što je veliki minus, kad god da se desi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...