Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

Sad po medalju (ili medalje), pa na punjenje baterija na visočkoj piramidi.

Hoćeš reći da Zverev nije bio bolji?
Do Novakovog brejka u drugom???
Pa naravno pobogu da nije.
Bio je odlican u prva tri gema, a onda ga Novak ugasio, sve dok sebe nije ugasio od momenta kada nije potvrdio taj famozni brejk. I od tada i bez prvog servisa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, noćna frajla said:

Do Novakovog brejka u drugom???
Pa naravno pobogu da nije.
Bio je odlican u prva tri gema, a onda ga Novak ugasio, sve dok sebe nije ugasio od momenta kada nije potvrdio taj famozni brejk. I od tada i bez prvog servisa.
 

Njih dvojica su u dobrim odnosima, nisam ni sumnjao da ce biti ovako na kraju meca ko god dobio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTIme said:

Verujem, stoji sve što si napisala, ali to ne znači da je bilo šta "sramota". Porazi su sastavni deo sporta, i verovali ili ne, dešavaju se i Novaku. 

Pa ja ni o kakvoj sramoti i ne govorim, razume se. A da će biti komentara biće, to je prosto tako. Da nije otišao pljuvali bi ga kao Jokića, sad kad je otišao pljuvaće ga mnogi što nije uzeo zlato, da je izgubio u finalu isto bi bilo. Tako je to :classic_sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako je teško igrati protiv ovakvih igrača kao šta su Zverev i Medvedev, servira nenormalno zbog visine, i u polju udaraju jače od Novaka jer su snažniji, nemaju šta da izgube jer nisu favoriti, plus igra se na 2 seta gde je dosta 30 minuta ludog moda. Puno teže im ide na Gs gde treba nešto više pokazati od taktike i inteligencije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je istog dana finale i meč za bronzu, ženski mečevi sutra a muški u nedelju. Ali sajt im je katastrofa, objavljuju samo raspored za sutradan.

 

3 minutes ago, implant said:

Nije trebalo ni da dolazi, a kada je već došao miks dubl je bio čist višak. Čak i Troicki je rekao da je to too much...ali jbg, takav je lik i nije bilo šanse da propusti.

Mislim da bi ovako bilo i bez miksa. Nije imao jačeg protivnika do danas i kad su počeli pravi problemi krenulo je nizbrdo. Ovo bi na slemu bilo 2:1 u setovima, nikakav razlog za paniku, ovde je drugo, šta da se radi.

Fizički verujem da će sasvim OK biti već sad za dubl.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Mislim da je istog dana finale i meč za bronzu, ženski mečevi sutra a muški u nedelju. Ali sajt im je katastrofa, objavljuju samo raspored za sutradan.

 

Mislim da bi ovako bilo i bez miksa. Nije imao jačeg protivnika do danas i kad su počeli pravi problemi krenulo je nizbrdo. Ovo bi na slemu bilo 2:1 u setovima, nikakav razlog za paniku, ovde je drugo, šta da se radi.

Fizički verujem da će sasvim OK biti već sad za dubl.

 

Ne znam, meni se čini da je u ovim vremenskim uslovima svaki minut na terenu čist višak, ali da on to gura na želju da uzme medalju i da se zeza u selu. Ne zameram mu ništa, a za ovo ostalo se slažemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi moji, ta vlaga u vazduhu je strasna! Ja to nisam znala dok nisam dosla ovde da zivim. 

Istusiras se, brises i vec si se preznojio 🥵 nekad je toliko strasno da vrata na tus kabini ne smem da zatvorim jer mi se cini kao da sam u akvarijumu. 

Ne moze da se dise! 

Meni se ne da za autobusom da potrcim, a Novak po dva meca u istom danu da odigra. Nije mix dubl fizicki zahtevan ali umesto da odmara u klimatizovanoj sobi on  dzedzi na terenu i znoji se! 

Stvarno mu to nije trebalo. 

Ali dobro je.. idemo dalje..

Obzirom da smo (uglavnom) svi bili misljenja da ne treba da ide na OI, a on je ipak otisao, nauzivao se tamo ko dete na ekskurziji, slikao se i druzio sa najboljim sportistima sveta, ako donese jos i neku medalju super, ako ne opet dobro, probao je bar. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, noćna frajla said:

Do Novakovog brejka u drugom???
Pa naravno pobogu da nije.
Bio je odlican u prva tri gema, a onda ga Novak ugasio, sve dok sebe nije ugasio od momenta kada nije potvrdio taj famozni brejk. I od tada i bez prvog servisa.
 

 

Znači samo je bilo do Novaka. Koliko sam pratio, i Zverev je poneku loptu pogodio.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Drakaris said:

To moraš pitati njega. OI ne igraju nikakvu ulogu kada su u pitanju večne liste tenisera.

Očito da igraju kad se priča o zlatnom slamu i kad Novak igra već koje, 3, 4? Ili misliš da je on krivo procijenio koliko je bitna olimpijska medalja? Nije znao da to ništa ne vrijedi pa je došao u Tokyo.

Jasno mi je da je tenis jedan od sportova gdje OI nisu najbitnije natjecanje (uz nogomet, rugby, baseball, golf, boks isl.) ali govoriti da je olimpijska medalja neka nebitna stvar jer ne nosi bodove na ATP listi je po meni smiješno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Žulj said:

Mnogo se brzo završilo prvo polufinale.

 

To nikako nije dobro.

Busta će biti dosta odmorniji u meču za bronzu.

 

Čoveče najveći si stručnjak za tenis! Bukvalno sve si pogodio. 

 

:Hail:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Sutra ujutru u 5h a finale u nedelju u 9h

 

Uf, to nije dobro.

Nema vremena Nole da se oporavi.

 

Ostaće i bez bronze.

 

Busta takodje dosadjuje sa osnovne.

Edited by Žulj
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cilemile said:

Znači samo je bilo do Novaka. Koliko sam pratio, i Zverev je poneku loptu pogodio.

 

Zverev je bio maestrealan od 3-2 za Novaka u drugom. Ne sećam se da sam ga nekad video da je odigrao ovako dobro. Bilo je nešto i do Novaka, ( Stegao se, nije mogao pogoti prvi servis, gurao loptu, igrao kratko ) ali glavnina zasluga ide Zverevu, ne znam zašto bi to trebalo sada poricati. Zverev koga ja  znam bi svejedno našao način da ovo izgubi, bez obzira na lošeg Novaka od navedenog momenta. Ovaj Zverev nije bio ni blizu tome. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ovakav Zverev je svakako favorit za zlato, ne vidim šta mu Hačanov može. Ako osvoji ovde moglo bi ga to pogurati i na slemovima. Biće zanimljiv USO.

 

Zverev je smehotresna olimpijada na slemovima.

 

Slemovi su drugi sport.

3 dobijena, dan pauze izmedju mečeva.

 

Finale na USO Nole-Rafa ako ne zapadnu u istu polovinu žreba.

 

Ako zapadnu, Rafa osvaja USO.

Link to comment
Share on other sites

I naravno jedan od gorih mecapa, u ovom trenutku, za reset i bronzu - Busta [emoji52]

No da vidimo prvo sta ce biti od/sa dublom.

 

Najveci problem su mu ovi turniri u dva dobijena, bas nema vremena, ni on da se (po)vrati, niti Sasa eventualno opet raspadne. Steta.

 

 

Znači samo je bilo do Novaka. Koliko sam pratio, i Zverev je poneku loptu pogodio.

Mozda, ako pisem kineski...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Del Piero said:

Pa morate priznati da je pomalo bezveze kako se Djokovic predao. 10-1 u poslednjih 11 gemova, u nekim poenima nije hteo da se pomeri sa sredine. Ja sam licno ocekivao da ce izginuti da osvoji ovaj turnir, posto je ocigledno koliko bi mu znacilo zlato, ali on je bukvalno nestao sa terena i nije pokusao nista da spreci ovaj poraz.

 

Ne piju mi vodu price o fizickom umoru, juce je ukupno igrao oko 2 sata, od toga sat vremena stajanja u mestu u dublu. Za njegove standarde juce je imao malo jaci trening.

Ima Novak cesto ovakve krize u poslednjih par godina, to je primetno i na slemovima.

 

I protiv Thiema na AO20 i protiv Tsitsipasa na RG21 su mecevi delovali izgubljeno, on potpuno letargicno, ali je uspeo da se povadi iz krize i okrene to. OI su malo drugacije jer su turnir koji je navijacima bitan a igra se na Bo3, sto automatski znaci manje sansi da se izvuce iz slicne krize.

 

Koliko je god on na papiru dominantan u poslednje recimo 3 godine, u praksi je ipak imao dosta situacija gde je morao opasno da rilja da bi se povadio iz krize, ali ovakav format mu to jednostavno nije dozvolio.

 

Naravno, cestitke Zverevu koji je uspeo da dovrsi posao koji Thiem i Tsitsipas nisu uspeli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...