Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

@Guru Moram da priznam da sam zaboravio da je išao češće na ovaj prodor licem. Gledajući klipove, prisetio sam se kako sam se hvatao za glavu svaki put kad ode na tu varijantu. Ali ok, argument ti stoji.

 

Međutim, što se rogova tiče, verujem da znaš da je to postavka čiju realizaciju diktira odbrana, a ne napad. 

U 1. primeru se Dixon povlači u reket da zaustavi pas prema Kuzmiću, Jović to vidi i ide dobar pas za Simona na 45 i trica.

 

U 2. ne znam ko je ovo, mislim Lojeski, je loše čitao i za sekund krenuo da pomaže na Kuzmiću. Kasni taman dovoljno da Simon ima prostora za prodor, nakon opet, dobrog Jovićevog čitanja odbrane.

 

Šta hoću da kažem, akcije iz rogova ne bih uopšte uzimao kao neki validan reper u određivanju ko je bio prva opcija, a ko ne. 

Čak bih pre u ovom primeru dao prednost kod određivanja "1. opcije" Kuzmiću jer je evidentno fokus na njemu što je posledica dobrog skautinga naših pozicionih napada.

Edited by thelosttribe
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTripleDouble said:

Ja se secam i da je Sajmon te sezone trcao kontre kao navijen, u stilu Dragica i Blazica u reprezentaciji Slovenije.

Tačno i niko ne umanjuje njegov učinak, pričamo o toj famoznoj 1. opciji. Trčanje kontra napada nije nikakvo merilo za tu kategoriju, istrčaće i poentiraće najbrži..

 

@Takeshi_Kovacs Pa i ovo što je Simon radio spada u kategoriju napad licem ka košu. Druga stvar je što su mu kretnje uvek pravolinijske. Zato je i dolazilo do tragi-komičnih scena kada baci air ball ili pogodi sam vrh table kad se zakuca u zid igrača.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Crni said:

Ma on sve vreme cuti ili negira, nije uopste on izvor, niti porodica.

Pa bas zato, kad iz njegovog kruga najbližih ništa ne izilazi ne znam kako bi po Nisu moglo pouzdano da se zna da li jeste ili nije zavrsen posao izmedju njega i Zvezde. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Haggard said:

vajtova zena postavila sliku na instagram, dolaze u bg sa 14 kofera. izgleda da ne dolaze samo na jednu sezonu nego se useljavaju, culi kakav je ekonomski tigar postala srbija.

Potpisao je na dve godine, em troje dece ...

 

  • Like 9
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Haggard said:

vajtova zena postavila sliku na instagram, dolaze u bg sa 14 kofera. izgleda da ne dolaze samo na jednu sezonu nego se useljavaju, culi kakav je ekonomski tigar postala srbija.

Amaterka. Moja zena toliko nosi kad treba da prenocimo negde.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 26
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih iskreno bez razmisljanja uzeo Jovica ako je u stanju da igra. Takav plej nam treba i bez obzira na obu dvojicu, mi nemamo taj profil igraca kao Jovic. Mislim da ce nam ucinak centarske linije umnogome zavisiti od odabira tog jos jednog beka ili pleja, sve zavisi sta Radonja planira. Meni bi cak bila prihvatljiva i opcija da se dovede Jovic i niko vise.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A konačno više. Sere mi se tih silnih prenemaganja, pa taman ne dosao niko...

1 minute ago, Helmet said:

Ja bih iskreno bez razmisljanja uzeo Jovica ako je u stanju da igra. Takav plej nam treba i bez obzira na obu dvojicu, mi nemamo taj profil igraca kao Jovic. Mislim da ce nam ucinak centarske linije umnogome zavisiti od odabira tog jos jednog beka ili pleja, sve zavisi sta Radonja planira. Meni bi cak bila prihvatljiva i opcija da se dovede Jovic i niko vise.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Upravo to. Pored Jovića svaki centar izgleda puno bolje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

obicno se ta dvomesecna prenemaganja i cekanja igraca zavrse tako sto on ode negde drugde.  ste drugo reci osim vidimo se nikad, cujemo jos manje.

sta jos ima na trzistu od centara? bitan preduslov je da je doticni vec radio sa radonjom. verovatno je monro jedna od opcija.

Link to comment
Share on other sites

Živo me zanima koja jo razlika u novcima prevagnula u korist Baskonije. A i takođe me živo zanima zašto osvajač triple krune i redovan učesnik EL nema para da zadrži igrača koga je vratio u život i to bukvalno.

Plan za sledeću sezonu bi trebalo da bude ovakav:

 

1. EL - 18 mesto

2. ABA - 7 mesto

3. KUP R.K. - finale

4. KLS - polufinale

 

Ne bi trebalo da bude teško da ispunimo zadate ciljeve, pa da imamo čemu da se nadamo u sezoni 2022/23.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...