Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 minute ago, Karakondzula! said:

Bolje granicni EL/EC igrac u najboljim godinama, motivisan, posle dobre sezone, nego Gist dokazan, ali kojem je dosta svega, pa nas casti prisustvom za veliku lovu.

Sve je to jako skromno. Taj granicni igrac kad treba promasi zicer za titulu.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Karakondzula! said:

I onda smo uleteli mi sa basnoslovnom ponudom ta na na na ta na!!!!

 

 

20210828_110453.jpg

 

Ne mora da znaci niti sam to rekao. Prije ce biti da se preracunao i niko mu nije dao te pare. 

 

Cisto sumnjam da je Monacu prvi izbor bio Donta Hall koji je totalna nepoznanica. 

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad doveka da mu nabijamo taj zicer na nos. Meni se čini da on jeste sad bolji igrač nego 2017/18, tada je bio mlad i divalj, čini se da je ipak pohvatao neke konce timske košarke i da je napredovao. Prošla sezona baš dobra i to kod vrlo zahtevnog trenera koji baš insistira na timskoj igri. Ako je mogao tamo moći će i ovde.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Karakondzula! said:

Bolje granicni EL/EC igrac u najboljim godinama, motivisan, posle dobre sezone, nego Gist dokazan, ali kojem je dosta svega, pa nas casti prisustvom za veliku lovu.

Svakako. Samo poredim kvalitet igrača koje je Monako doveo sa Lesorom. Tu su negde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao 7-8 utakmica Monaka u evrokupu prošle sezone, prvenstvo nisam gledao. Možda je mali uzorak ali Lesor je šutirao i sa 2-3m od koša i to odlično. Da li se potrefilo kad sam ja gledao ili je inače tako bilo ne znam, ali uopšte nije loše izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da je mnogo tu granicnih igraca. Vise licimo na EK ekipu. Kao da smo usli u second hand radnju i kupovali robu i to onu koja je preostala. Jer ipak moras da budes obucen. Neces valjda go u Evroligu. Sem Kaline i Radonje vecina je za debelo dokazivanje. Bas skroman sastav. I batalite te price sa Stimcem redovnom babarogom. Odlican Lesor samo da nije Stimac. Voleo bih da je sastav potcenjen i da ce da razuveri...  Ne gine nam neka doselekcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Imamo definitivno najjeftiniji tim u EL.

Jos cudnija mi je odluka Kaline sad.

 

Nisam zagovornik da fale poeni previse, bekovska linija ima poene, vise mi smeta sto na centru nemamo low post opciju.

Zavisicemo od tranzicije i protoka lopte. Verujem da ce na tome biti akcenat.

Ocekujem i doselekciju u nekom momentu.

Uglavnom jedva cekam da pocne.

 

Kalina je dosao na rec, veruje Radonji.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ima motor i atletiku i moze da radi sve ono sto smo negde ocekivali od terija

opet, mislim da je fizicki slabiji od noka, manjih gabarita, i da ce biti problema sa odbranom jacih petica(to ce mozda kuz da pokusa da brani)

u skoku, statsi govore da su tu negde, mada meni noko deluje nekako stabilnije(mozda sam pod utiskom nedavno zavrsene sezone)

 

 
Bez provere po internetu, mislim da zapravo nije velika razlila kako se možda čini na prvu. Ako se sećam Lesor je oko 206-207cm, a za Noko sam mislio da je visi ali poslednje sezone u Zvezdi čini mi se da je zvanično bilo 208cm. Ne bih čak ni rekao da Noko ima više kg, možda je najveća razlika u rasponu ruku…
Nista dok @Guru ne izadje sa preciznim podacima i naprednim statistikama :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

  Ne bih čak ni rekao da Noko ima više kg, možda je najveća razlika u rasponu ruku…
 

 

tu svakako ne može biti neka luda razlika

- za lessorta piše "Huge wingspan  (7’-foot) helps him to score over bigger opponents "

- za nnoka sam samo našao "long wingspan" i "very long wingspan"

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

 
Bez provere po internetu, mislim da zapravo nije velika razlila kako se možda čini na prvu. Ako se sećam Lesor je oko 206-207cm, a za Noko sam mislio da je visi ali poslednje sezone u Zvezdi čini mi se da je zvanično bilo 208cm. Ne bih čak ni rekao da Noko ima više kg, možda je najveća razlika u rasponu ruku…
Nista dok @Guru ne izadje sa preciznim podacima i naprednim statistikama :classic_smile:

ja bih ovako, isto na slepo, rekao da je noko nekoliko cm visi, duzi raspon ruku i nesto tezi/jaci

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ridji said:

 
Bez provere po internetu, mislim da zapravo nije velika razlila kako se možda čini na prvu. Ako se sećam Lesor je oko 206-207cm, a za Noko sam mislio da je visi ali poslednje sezone u Zvezdi čini mi se da je zvanično bilo 208cm. Ne bih čak ni rekao da Noko ima više kg, možda je najveća razlika u rasponu ruku…
Nista dok @Guru ne izadje sa preciznim podacima i naprednim statistikama :classic_smile:

 

Undersized je Lessort, nemam za njega zvanične podatke, al' je u najboljem slučaju oko 206-207 cm u patikama + 214-216 cm raspon ruku. 

 

Nnoko je u patikama 210 cm, ima brutalan raspon ruku: 225 cm i sjajan dohvat: 280 cm. Ogroman čovek, posebno jer ima malu glavu i kratak vrat, pa je to izrazito funkcionalnih 210 cm, nije kao recimo bobblehead Petrušev... 

 

Edited by Guru
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kankkunen said:

To je neki naš nivo. Možda je moglo malo drugačije, al ne i značajno bolje ... sve u svemu, taman.

kkcz-032.jpg

 Meni se ovaj tim nikako ne svidja. Po meni je dzoni tu prvi plej. Mislim da nam fali poena u rukama, da nedostaje kreacije i iso poena. Po meni fali startna dvojka sa poenima u rukama. Hollins to nije. Ovaj put puno radnika, a malo umetnika. Ozbiljnije ekipe ce nas lako skautirati i drzati na isppd 70, da ne kazem i jos manje poena. Bukvalno se ne secam kad smo imali strance sa manje poena u rukama. Nemamo nijednog izrazitog skorera u ekipi. Neko ce reci da je to radonjin stil i da je to dobro. Meni licno se to ne dopada.

Igracemo brzu kosarku u to nema sumnje, valjda cemo nesto u toj brzinini pogoditi.

Drugo mesto u abi i 15. u EL cu smatrati uspehom

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nate said:

 Meni se ovaj tim nikako ne svidja. Po meni je dzoni tu prvi plej. Mislim da nam fali poena u rukama, da nedostaje kreacije i iso poena. Po meni fali startna dvojka sa poenima u rukama. Hollins to nije. Ovaj put puno radnika, a malo umetnika. Ozbiljnije ekipe ce nas lako skautirati i drzati na isppd 70, da ne kazem i jos manje poena. Bukvalno se ne secam kad smo imali strance sa manje poena u rukama. Nemamo nijednog izrazitog skorera u ekipi. Neko ce reci da je to radonjin stil i da je to dobro. Meni licno se to ne dopada.

Igracemo brzu kosarku u to nema sumnje, valjda cemo nesto u toj brzinini pogoditi.

Drugo mesto u abi i 15. u EL cu smatrati uspehom

 

zapravo suprotno, bice tezak za skautiranje bas zato jer niko nema poene u rukama  :classic_biggrin:

ne znas koga da cuvas, najbolji strelci dobric, kalina i holins sa 10 poena po utakmici, dzoni, vajt i lesor po 9, volters 8, deda 7, lazic i kuz po 5, u zbiru 82, dovoljno

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...