Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Gledao sam malo preko strima deo prvog seta izmedju Djerea i Kecmanovica, ovaj prvi igra ispod proseka za svoje standarde na sljaci, a Kecmanovic cini  mi se mozda i najbolje do sada u karijeri na ovoj vrsti podloge, tako da je rezultat prvog seta jasan pokazatelj trenutnog stanja stvari.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jevrem69 said:

Gledao sam malo preko strima deo prvog seta izmedju Djerea i Kecmanovica, ovaj prvi igra ispod proseka za svoje standarde na sljaci, a Kecmanovic cini  mi se mozda i najbolje do sada u karijeri na ovoj vrsti podloge, tako da je rezultat prvog seta jasan pokazatelj trenutnog stanja stvari.

Ako ništa drugo, dobro je videti dvojicu naših igrača kako se bore za 3. kolo na slemu. To će nažalost biti i hajlajt domaćeg tenisa za koju godinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Epski čouk Kecmanovića i ovako prosut meč. Moraće Nalbandijan ozbiljno da zasuče rukave. Mada što je neko napisao pre par dana, sa nula udaraca za koje se može reći da su posebno kvalitetni, još dobro i igra. Bez nekog posebnog oružja u rukama, ovo je njegov vrhunac karijere. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

Krajinovic imao i 3:0 i 5:3 u Tbu, na kraju je izgubio 8:6.

Napravio duplu.

3 minutes ago, alcesta said:

Dobi Izner prvi set u TB, a kako bi drukčije.

Kakav je Filipov skor inače u TB? Kad god sam ga gledala gubio ih je :classic_sad:

Ove sezone je negativan.

Evo,vec je pretrpeo brejk na otvaranju drugog seta.

Link to comment
Share on other sites

Kazu da je ovih dana sljaka u Parizu poput betona (Maedvedev tvrdi), a za Isnera treba biti istovremeno i strpljiv i koncentrisan na svom servisu, a i da iole dobro riterniras da mozes nesto da uradis i na njegovom servisu kad se jednom ukaze prilika. Bici da Filip to sve nema.

 

Videcemo kako ce biti Isneru s Tsitsipasom u narednom kolu. Tsitsipas nije bas poznat po nekom riternu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam ovaj poslednji set izmedju Filipa i Iznera i mogu da kazem da je set izgubljen jer nas igrac nije uspeo da realizuje maltene nijedan poen na Iznerov drugi servis, cak i u onim poenima gde bi se razvila kakav takva razmena, bacao mu je isuvise kratke lopte uglavnom na forhend (ali u par navrata i na bekhend) a ovaj to nije propustao da realizuje. Neocekivano dobra partija Iznera na sljaci, a Filip nastavlja sa bas bledim izdanjima tokom sezone (rame uz rame sa nasim ostalim igracima) ...................... rejs lista ne laze, a tu se vidi da je od ove grupe igraca bez Novaka, Djere trenutno najbolji (nalazi se na 43 mestu) ...................................................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Kazu da je ovih dana sljaka u Parizu poput betona (Maedvedev tvrdi), a za Isnera treba biti istovremeno i strpljiv i koncentrisan na svom servisu, a i da iole dobro riterniras da mozes nesto da uradis i na njegovom servisu kad se jednom ukaze prilika. Bici da Filip to sve nema.

 

Videcemo kako ce biti Isneru s Tsitsipasom u narednom kolu. Tsitsipas nije bas poznat po nekom riternu.

 

Pricalo se da je sljaka bila bas tvrda 1996, kise nigde nije bilo, a sunce je bilo bas jako. Mnogi cudni rezultati su bili te godine kod tenisera. Sampras je dogurao do polufinala preko Bruguere i Kurijera. Stih je dobio Mustera koji je '95 i '96 fakticki bio nepobediv na sljaci, posle i usao u finale preko Rosea (koji je ipak ima kakav takav pedigre na sljaci sa zlatom iz Barselone), Kafeljnikov je dobio Krajiceka u 1/4 finalu, i uzeo turnir bez izgubljenog seta u dva zavrsna meca.

 

Kod teniserki je pak bilo "uobicajeno", jedino je Novotna dobila Moniku, mada s obzirom na situaciju pitanje je da li je to bas toliko iznenadjenje. Finale su igrale Graf i Sancez, dobila Nemica 10-8 treci set.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...