Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

- Gospodine predsednice, grcki mediji su javili da je avion koji se srusio ukrajinski i da je poleteo iz Niša? Da li je to tačno?

- Pitate me za autoput do Merdara. Da, krenuo je iz Niša.

- Ne, pitam vas za avion, dokle je stigla istraga i kada cete se obratiti medijima povodom toga.

- Stiglo se do Merošine, upravo se radi zaobilaznica. Kada bude gotov autoput, vi iz tajkunskih medija cete dobiti posebne pozivnice za svecano otvaranje.

To je otprilike sve sto cemo saznati od onih koji su odgovorni za ovaj skandal.

Edited by berti
  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pazi UA avion ide iz Nisa gde su inace Rusi...ovo je smesno a inace i vucic je neutralan 😅

Avion ukrajinske avio kompanije prenosi teret za koji je placen, izgine osoblje u njemu i , mozda, na mestu pada i tebi je to smesno?:krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pazi UA avion ide iz Nisa gde su inace Rusi...ovo je smesno a inace i vucic je neutralan 😅

Ugušiće te teorije zavere... Proveri da li sunce izlazi na istoku ili je i to deo kineske i ruske propagande... U međuvremenu zvanična informacija je da su prevožene minobacačke mine za Bangladeš... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Da, Rusija nije kriva 🤮🤮🤮

 

Kako ti ne dosadi..

 

Ajde sad opet procitaj sta sam napisao.

 

 

Elem u periodu kad Rusija nije bila bitna na ovim prostorima EU je vukla glup potez za glupim potezom.

 

Da je EU da je imala mozga vrsila bi pritisak da vlast u Srbiji bude sto vise prozapadna dakle podrzala bi vanredne izbore vec na leto 2003 sto bi omogucilo da DS i dalje ima vlast bez podrske SPS, sto bi kasnije dovelo do ozbiljne istraga ubistva Djindjica. Takodje SPS bi verovatno potonuo jer ako ne podrzava vlast nema ni para plus bi verovatno istraga ubistva otkrila i neke veze SPS sa zemuncima ili nekim drugim krimosima. DSS bi takodje krenuo da tone.

 

Dakle ostali bi samo radikali kao rusofili.

 

Kasnije EU prihvata SNS jer je Merkel pizdela na Tadica sto nece da prizna Kosovo a Toma i Vucic obecavaju da ce to da urade 😄 

 

I onda 2012 EU cestita pobedu Nikolicu satima pre kraja glasanja sto je direktno uticanje na samo glasanje. 

 

Onda dopusta Vucicu da radi sta hoce sve u nadi da ce da prizna Kosovo.

 

Rusija sve to naravno koristi da se vrati u Srbiju bez da je to ista kosta, pa oni u svoje ljude u Srbiji ulazu smesno. 

 

Dakle ne kazem ja da Rusija ne mesetari vec da je daleko veci problem impotentna i glupa EU. Rusiji EU je odradila odlican posao. Prakticno je vratila na ove prostore bez da se Rusija ista muci.

 

Edited by MeanMachine
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ajde sad opet procitaj sta sam napisao.

 

 

Elem u periodu kad Rusija nije bila bitna na ovim prostorima EU je vukla glup potez za glupim potezom.

 

Omogucila da Kostunica dodje na vlast sto je omogucilo da rusofili pumaju pricu o mocnoj Rusiji koja pak u tom periodu nije imala veze sa regionom, plus 2004 se desava veliko sirenje NATO na istok i Rusija manje pizdi nego kad je Hrvatska i kasnije CG usla u NATO.

 

Dakle EU da je imala mozga vrsila bi pritisak da vlast u Srbiji bude sto vise prozapadna dakle podrzala bi vanredne izbore vec na leto 2003 sto bi omogucilo da DS i dalje ima vlast, pri tome krenula bi i ozbiljna istraga ubistva Djindjica. 

 

Kasnije EU prihvata SNS jer je Merkel pizdela na Tadica sto nece da prizna Kosovo a Toma i Vucic obecavaju da ce to da urade 😄 

 

I onda 2012 EU cestita pobedu Nikolicu satima pre kraja glasanja sto je direktno uticanje na samo glasanje. 

 

Onda dopusta Vucicu da radi sta hoce sve u nadi da ce da prizna Kosovo.

 

Rusija sve to naravno koristi da se vrati u Srbiju bez da je to ista kosta, pa oni u svoje ljude u Srbiji ulazu smesno. 

 

Dakle ne kazem ja da Rusija ne mesetari vec da je daleko veci problem impotentna i glupa EU. Rusiji EU je odradila odlican posao.

Ko je onda palio ambasadu Amerike 2008. Rusi i njihov uticaj i ulaganje u odredjene drzave se podcenjuje i to jako. Ispade da je Rusija bila smesna, a nije bila nikad. Samo je vidno napredovala u propagandi.

 

Rusiju podrzavam, ali bez ove vlasti i njihove Udbe koja tiho vlada iza Putlerovih ledja.

 

EU nema skrivenih stvari iza sebe, niti su glupi da ih vucic voza. Srbija se sama pita sto se tice EU..i kad postoji zelja da se ispliva na vazduh..Rusija je zaranja.

 

Ruska vlada da je imala mozga bila bi lokomotiva razvoja Evrope...

 

 

1 minute ago, Leonard said:

@Devil In My Pants

Okomise se neutralci od ranog jutra na tebe.

Nisu dugo 😊

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dakle ti kazes da EU 2003god nije bila protiv vanrednih izbora za skupstinu na leto da bi se 2008 desilo paljenje? Pa naravno da ne bi.

 

DSS dolazi na vlast i vec 2004 se pale dzamije, oni eto neobavesteni sta se desava.

 

2008 slicna prica jednostavno DSS dopusta haos. Ja sumljam da njih je tad direktno Rusija kontrolisala vec im je to bilo okej, vi priznate Kosovo mi vam zapalimo ambasadu naravno to urade neki navijaci a mi naravno opet neobavesteni.

 

Po meni uticaj Rusije je u Srbiji daleko veci od kako je SNS vlast, a jacanje je pocelo vec sa Tadicevim DS i pomirenjem SPS, NIS,  dolazak Putina i naravno centar u Nisu a sve zarad izbora ali uticaj pod SNS odlazi nebu pod oblake. Pa Vucic Putina voda ko mecku bozanu i jos moli partijarha da ubedi Putina da nesto vise kaze na prakticno mitingu SNSa.

 

A ko je ono doveo SNS na vlast? Rusi? Pa ne bih rekao.

 

Jednostavno EU je vratila rusofile u igru i to dva puta, prvi put po ubistvu Zorana drugi put 2012. Ruski uticaj na to je bilo minimalan ali naravno iskoristili su to sto je EU uradila.

 

Na kraju krajeva pricamo o EU koja ne moze da se resi Orbana, Putinovog ortaka koji trosi EU pare da bi vladao i gradio projekte sa Rusima i Kinezima.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

@MeanMachine, razumem šta govoriš i delim mišljenje o EU manje više, samo ne verujem da je uticaj Rusije bilo mali pre toga. Da nisu, siguran sam da bi Đinđić bio živ danas.

 

U svakom slučaju, ko sa đavolom (Vučićem, ne tobom @Devil In My Pants:classic_biggrin:) tikve sadi, o glavu mu se lupaju.

 

Rusija se 2003 povlaci iz regiona pa jos i tako nesto i javno kazu. 2004 imaju veliko sirenje NATO na istok, ne dizu dreku, jednostavno misliti da je Rusija neki faktor u tom periodu je smesno pa oni su tek krenuli da oporavljaju ekonomiju koja je raspad jos od 1990tih.

 

Nazalost EU nije skontala sta da cini ako vec nije mogla da brze integrise region mogla da je iskoristi povlacenje Rusije da dovede proevropske vlade koje ce ko u Bugarskoj udariti cvrste evropske temelje ali jok prakticno je uradila suprotno.

 

Vratila DSS u igru a oni vratili SPS dakle mozemo reci da je EU vratila SPS. Kasnije prihvata light DSS u vidu Tadicev DS, ali i to im nije dovoljno pa prihvataju i SNS kao nekakvu proevropsku stranku jer ko sto rece Merkel Tadicu "ima ko ce" eto sad vidimo to ima ko ce, nista nije reseno oko Kosova a Putinu nasi mediji rade propagandu mozda i vecu od ruskih Marica i Vucicevica. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da previse velicas neku EU zelju da kontrolise Srbiju. Srbija od EU ima ponudu na stolu i od Srbije zavisi kako sta.

 

Rusija je ovde uvek imala podrsku..neupitnu.  Samo sto je bila vidljivija za vreme Putlera jer su Serbistanci videli drugog Tita i Slobu i to na globalnom nivou.

 

EU je pred velikim izazovom a Rusija, USA pa cak i Kina samo traze sansu da zajasu ..sto i radi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo polako.

Sto bi svercovali oruzje u Ukrajinu?

Mozemo im prodavati ili poklanjati kao sto i istale drzave rade. Onda bi to trebalo da je ok a ne da se zgrazavamo nad tim, to jedino Rusiji smeta.

Ukrajinska posada, americka firma,…?

Ja naprimer kad uvozim robu iz Kine angazujem firmu iz Slovenije koja angazuje prevoznika od ko zna gde da obavi morski prevoz i onda angazujem kamion od prevoznika koji je najpovoljniji, iz Srbije, Rumunije, Bosne.

Oruzje koje se pravi kod nas se, vidi cuda, mira negde i prodati. Trziste kao i svako drugo, ne mozes prodati Amerima i Svabama oa prodajes kome mozes, Bangladesu i Jordanu.

Mislim da se bez dovoljno informacija na prvu loptu pravi sokantno, skandalozno, foto, internet bruji, kliknite sad odmah vest.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Mislim da se bez dovoljno informacija na prvu loptu pravi sokantno, skandalozno, foto, internet bruji, kliknite sad odmah vest.

To ti je današnje novinarstvo, clickbait na sve strane. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leonard said:

@Devil In My Pants

Okomise se neutralci od ranog jutra na tebe.

 

Neverovatna količina etiketiranja, samo zato što misli drugačije 🙂

 

@all

 

 

Rusija nije uticala jedino na Đinđićevu vladu ali odnosi su i tada unapređivani iz prostog razloga što su sa Slobom bili loši. Već 2004. kada je SPS podržao Koštunicinu vladu ponovo su dobili ogroman uticaj kod nas i od tada su ga samo širili. Danas imaju skoro potpunu kontrolu bitnijih medija, preko reklama njihovih kompanija utiču na iste i zato nema skoro nikakve kritike u dosta medija na račun Putina. Odnosno kritikuju ga što nije još gori 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

 

Neverovatna količina etiketiranja, samo zato što misli drugačije 🙂

 

@all

 

 

Rusija nije uticala jedino na Đinđićevu vladu ali odnosi su i tada unapređivani iz prostog razloga što su sa Slobom bili loši. Već 2004. kada je SPS podržao Koštunicinu vladu ponovo su dobili ogroman uticaj kod nas i od tada su ga samo širili. Danas imaju skoro potpunu kontrolu bitnijih medija, preko reklama njihovih kompanija utiču na iste i zato nema skoro nikakve kritike u dosta medija na račun Putina. Odnosno kritikuju ga što nije još gori 🙂

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Mislim da previse velicas neku EU zelju da kontrolise Srbiju. Srbija od EU ima ponudu na stolu i od Srbije zavisi kako sta.

 

Rusija je ovde uvek imala podrsku..neupitnu.  Samo sto je bila vidljivija za vreme Putlera jer su Serbistanci videli drugog Tita i Slobu i to na globalnom nivou.

 

EU je pred velikim izazovom a Rusija, USA pa cak i Kina samo traze sansu da zajasu ..sto i radi

 

Srbija od EU dobija pare i ako EU već troši pare red je da nameće uslove. Pustiti da u Srbiji rastu putinofili ko kvasac i to eu parama je suludo. Ako ce Nemačka a i ostali u EU da osete ekonomski rat sa Rusijom pa što ne bi osetila i Srbija. Za početak nema fondova a ni ssp dok ne uskladi politiku sa EU. To košta znatno više nego ruski gas inace mi možemo da lozimo naftu npr za razliku od mnogi u eu koji to jednostavno ne mogu jer ta opcija nije omogućena zbog nemačkih zelenih idiota kad su se nove elektrane i toplane gradile pametni ljudi rekoše da postoji opcijs b zlu ne trebalo jok ne može to nije ekološki i to du progutali i ostatku EU.

 

Ako Srbija ne promeni politiku onda se vraćaju vize pogotovo one za gastose među kojima je velika vecina putinofilska. Pa da vidimo sta ce biti od zlatnog doba kad krene seoba gastosa iz Nemačke. 

Edited by MeanMachine
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Avda Zekić said:

Rusi, iz špijunskog centra u Nišu, koji je uzgred tik uz aerodrom, provereno, izvršili su sabotažu ukrajinskog AN....sipali im šećer u rezervoar....

 

Nebuloza jer totalno je nelogično da isti leti za Jordan ako je destinacija tovara Ukrajina. Plus sto to što mi pravimo Ukrajini sad ni ne treba. Jednostavno minobacači teško da išta znače u ovom sukobu drugo je bio rat u Donbas pre invazije kad su se mine za minobacače izvozili u Ukrajinu preko poljske firme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MeanMachine said:

 

Nebuloza jer totalno je nelogično da isti leti za Jordan ako je destinacija tovara Ukrajina. Plus sto to što mi pravimo Ukrajini sad ni ne treba. Jednostavno minobacači teško da išta znače u ovom sukobu drugo je bio rat u Donbas pre invazije kad su se mine za minobacače izvozili u Ukrajinu preko poljske firme.

Ma pusti....kao onaj što napisa...ukrajinski avion, ukrajinska posada, američka firma, avion pao u Grčkoj...Srbija kriva. Stručnjak...🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...