Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

19 minutes ago, urosg3 said:

Ama koliko vi tog zejtina trošite... Meščini da ovde pojedemo valjda 2 litra mesečno, pa nek bude i 10 evra litar.

 

Ma ja koristim mast 🙂 Nego nije poenta u tome, vec da su osnovne zivotne namirnice tamo poskupele 3-4-5 puta. Ok, oni to mogu da izdrze, a da li cemo i kako cemo mi? Ne brinem ja za Nemacku, niti me briga sto ce u Rusiji da se jede korenje, mene interesuje sta ce da bude ovde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ma ja koristim mast 🙂 Nego nije poenta u tome, vec da su osnovne zivotne namirnice tamo poskupele 3-4-5 puta. Ok, oni to mogu da izdrze, a da li cemo i kako cemo mi? Ne brinem ja za Nemacku, niti me briga sto ce u Rusiji da se jede korenje, mene interesuje sta ce da bude ovde.

Srediće to Vučko, pa nije valjda Andrej otvorio Nelt da bi dizao cene svom narodu, to su ljudi vizionari. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kod mene benzin danas 1.95 , dizel 2.25 (to valjda da bude skuplji transport, pa tako i svi ostali proizvodi). Prije ove krize je bio oko 1.20, ali ovo je zemlja koja izvozi naftu, nikakve veze sa Rusijom.

Znaci tesko mesetarenje, dok moj retard premijer brine kako da sto vise oruzja uvali Ukrajini, dok ne radi nista na mnogobrojnim problemima u svojoj zemlji.

Kanadska vojska je nikakva, lose opremljena, imaju avione CF 18 iz osamdesetih, prica se najmanje 20 godina o kupovini  novih aviona, ali se ne radi nista na tome, sto je dobro, jer koji ce nam, da bez veze zuje okolo, medjutim Trudo me podsjeca kada je Mujo trazio na trafici kondom koji moze da stavi na glavu, a kada mu je prodavacica rekla, druze (to je vic iz SFRJ) ne stavlja se to na glavu, a on joj odgovori, znam ja gdje se to stavlja, ali hocu i ja da budem neki qurac na radnickom savjetu.

 

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kod mene benzin danas 1.95 , dizel 2.25 (to valjda da bude skuplji transport, pa tako i svi ostali proizvodi). Prije ove krize je bio oko 1.20, ali ovo je zemlja koja izvozi naftu, nikakve veze sa Rusijom.
Znaci tesko mesetarenje, dok moj retard premijer brine kako da sto vise oruzja uvali Ukrajini, dok ne radi nista na mnogobrojnim problemima u svojoj zemlji.
Kanadska vojska je nikakva, lose opremljena, imaju avione CF 18 iz osamdesetih, prica se najmanje 20 godina o kupovini  novih aviona, ali se ne radi nista na tome, sto je dobro, jer koji ce nam, da bez veze zuje okolo, medjutim Trudo me podsjeca kada je Mujo trazio na trafici kondom koji moze da stavi na glavu, a kada mu je prodavacica rekla, druze (to je vic iz SFRJ) ne stavlja se to na glavu, a on joj odgovori, znam ja gdje se to stavlja, ali hocu i ja da budem neki qurac na radnickom savjetu.
 
Generalno, ne treba im oružje, a ovo mu se fino namestilo, em se otkači starog i dotrajalog oružja, em zaradi na tome...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Idemo novi krug svi cemo se smrznuti u 21. veku.
 
Evo ja bio u selu na slavi, prespavao, ne loze svuda, planina, i dalje hladno nocu, spusta se temperatura do nekih 5-6 stepeni sigurno. Tri cebeta i udri, ispod toplo, brzo se ustane, jaka stvar.
 
Ali da, sta cemo bez ruskog gasa, kuku i lele, zato 70% svih proizvoda ako nestanu i 50% svih zaposlenih u drzavi ako dobiju otkaz zbog okretanja ledja EU su opustencija, jescemo korenje kao devedesetih, ali bitno da ce nebeska pravoslavna pravda biti zadovoljena.
Nije problem samo nestašica gasa nego šta to vuče za sobom. Bez gasa za grejanje, opterećenje se prenosi na snabdevanje strujom. Kad svi koji nemaju mogućnost grejanja na čvrsta goriva, popale grejalice, da umesto blata gorimo vodu, ne možemo progurati kroz mrežu dovoljno struje. Dakle, restrikcije struje su izvesne u toj varijanti.
A opet, može se preživeti 6-7-8 sati bez struje na dan, međutim bez struje ne može ništa da se radi.
Ono što je loše je što mi nikakvu ideju nemamo šta da radimo (osim da se molimo da putler pandrkne i da se rat zaustavi).
Nama sad (praktično od sutra) sleduju pregovori o novom ugovoru o nabavci gasa, koji će biti sigurno veoma nepovoljan.
Sa 0% uvoza gasa, nama država staje. Najmanji problem je grejanje stanovništva.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Prijatelju, da me ne razumes pogresno, boli mene uvo (i jos nesto drugo) i za Ruse i za njihovu "nebesku pravoslavnu pravdu", ali kad vidim da je u Nemackoj litra suncokretovog ulja 5 evra (a oni ga sami proizvode), pitam se sta ce ovde da bude tamo od leta... Za Nemce i zapad se ne brinem, snaci ce se oni nekako, bice tamo krize ali ce preziveti,ali mi cemo ovde svakako da ga najebemo (pardon my swedish) i to zestoko, a ko to odbija da vidi stvarno je kratkovid.

 

Sto je blize rat/sto su zemlje upletene u isti bitnije za proizvodnju odredjenih proizvoda/sirovina/cega god, to je efekat i na okolne zemlje/povezane zemlje veci. Sad se to vise vidi jer je ovo evropski rat. I zato je i strasnije, "a sta cemo sa Jemenom/Sirijom/Palestinom" stop.

 

Meni je samo dosta narikaca i glupavih komentara o ceni gasa i energenata i sta cemo jadni ako Rusi zavrnu gas, pritom ignorisuci prostu cinjenicu da smo mi upuceni iskljucivo na EU i da ako bismo izgubili to trziste, ako bi kompanije digle sidro, imacemo haos u rangu devedesetih ako ne i goru situaciju, pa ce onda najmanji problem da nam bude to sto nam je zejtin skup i sto nam je hladno jer pod jedan necemo imati posao, pod dva, zejtina nece ni biti da se kupi, a pod tri, hladno ce nam biti svakako jer necemo ni struje imati.

 

Zato bi bilo sjajno kada bi dusebriznici bar razmislili malo pre nego sto krenu da kukaju za cene energenata, jer se ipak nadam da nije bas milijardu ljudi obicna curka, poput one Holandjanke koju pominje Haklberi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, urosg3 said:

Ama koliko vi tog zejtina trošite... Meščini da ovde pojedemo valjda 2 litra mesečno, pa nek bude i 10 evra litar.

Ja sam zejtin poslednji put kupio u decembru 2020 godine i trajao je do pre par meseci, a i to je samo stavljan u salatu :lol_2: Uzmem lepo kupim jedno pola kg one masne slanine, iseckam na kockice pa otopim, ono sto ostane stavim u kajganu iz 2, 3 puta, a ta otopljena mast ima za mesec dana i vise.

 

To sam uveo kad su mi rekli da ono žuto sto se hvata na tiganjima, to je od zejtina, a kad se koristi mast to se ne stvara, i u pravu su bili :lol_2: Poenta je, sta ce im toliki zejtin, pa ima masnoce dovoljno u svakom mesu ili u kobasicama i u bilo cemu :lol_2:🥱 To treba u tragovima samo kad se przi luk i ni za sta vise :lol_2: Nek jedu musli :lol_2: Ali ne granolu sto je neko rekao onomad kad sam isto predlozio, kaze, nije musli zdrava hrana. Pa nije kupljena granola, ko je rekao to da jedu, nego sami neka prave kombinaciju susenog voca, orasastih plodova, i vise vrsta zitarica, sta ce im zejtin :lol_2:

 

Što bi rekao onaj rođak iz inostranstva u istoimenoj epizodi serije Mile protiv tranzicije "još jedete te crkotine, e Mile, Mile..."

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

Nije problem samo nestašica gasa nego šta to vuče za sobom. Bez gasa za grejanje, opterećenje se prenosi na snabdevanje strujom. Kad svi koji nemaju mogućnost grejanja na čvrsta goriva, popale grejalice, da umesto blata gorimo vodu, ne možemo progurati kroz mrežu dovoljno struje. Dakle, restrikcije struje su izvesne u toj varijanti.
A opet, može se preživeti 6-7-8 sati bez struje na dan, međutim bez struje ne može ništa da se radi.
Ono što je loše je što mi nikakvu ideju nemamo šta da radimo (osim da se molimo da putler pandrkne i da se rat zaustavi).
Nama sad (praktično od sutra) sleduju pregovori o novom ugovoru o nabavci gasa, koji će biti sigurno veoma nepovoljan.
Sa 0% uvoza gasa, nama država staje. Najmanji problem je grejanje stanovništva.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Naravno da jedno vuce drugo. A sta cemo u varijanti da mi kazemo mi smo uz bracu Ruse? Samo hipoteticki. I odu svi kao sto su otisli iz Rusije, ostane milion ljudi bez posla, hiperinflacija, haos i beznadje?

 

Ovo je vrlo izvesno da bi se desilo, tu nema nikakve rasprave.

 

Dok ti scenariji oko gasa su najcrnji moguci, jer gas nije jedini energent.

 

U realnosti ces samo da placas stvari skuplje. Na nasu ekonomiju svakako udar, ali u poredjenju sa ovim drugim scenariom, otprilike ujed komarca po magnitudi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Sta mislite da Amerikanci pocnu da insistiraju na diplomatskom rjesenju, umjesto na slanju oruzja, da li bi mogli da ekspresno zaustave rat, kao sto su ga zaustavili u Bosni?

 

Ne Pitaju sa Amerikanci ništa. Rat će se završiti kada Putin bude shvatio da mora da prekine rat. Do tada jedino što zapad može da uradi je da osnaži Ukrjinu tako da bude što teži "zalogaj" za Putina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ma ja koristim mast 🙂 Nego nije poenta u tome, vec da su osnovne zivotne namirnice tamo poskupele 3-4-5 puta. Ok, oni to mogu da izdrze, a da li cemo i kako cemo mi? Ne brinem ja za Nemacku, niti me briga sto ce u Rusiji da se jede korenje, mene interesuje sta ce da bude ovde.

Pa ima one sardine i grašak, i u sardinama ima zejtin.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja sam zejtin poslednji put kupio u decembru 2020 godine i trajao je do pre par meseci, a i to je samo stavljan u salatu :lol_2: Uzmem lepo kupim jedno pola kg one masne slanine, iseckam na kockice pa otopim, ono sto ostane stavim u kajganu iz 2, 3 puta, a ta otopljena mast ima za mesec dana i vise.

 

To sam uveo kad su mi rekli da ono žuto sto se hvata na tiganjima, to je od zejtina, a kad se koristi mast to se ne stvara, i u pravu su bili :lol_2: Poenta je, sta ce im toliki zejtin, pa ima masnoce dovoljno u svakom mesu ili u kobasicama i u bilo cemu :lol_2:🥱 To treba u tragovima samo kad se przi luk i ni za sta vise :lol_2: Nek jedu musli :lol_2: Ali ne granolu sto je neko rekao onomad kad sam isto predlozio, kaze, nije musli zdrava hrana. Pa nije kupljena granola, ko je rekao to da jedu, nego sami neka prave kombinaciju susenog voca, orasastih plodova, i vise vrsta zitarica, sta ce im zejtin :lol_2:

 

Što bi rekao onaj rođak iz inostranstva u istoimenoj epizodi serije Mile protiv tranzicije "još jedete te crkotine, e Mile, Mile..."

 

Pametno, em je mast zdravija.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, shonke said:

A opet, može se preživeti 6-7-8 sati bez struje na dan, međutim bez struje ne može ništa da se radi.


Ono što je loše je što mi nikakvu ideju nemamo šta da radimo (osim da se molimo da putler pandrkne i da se rat zaustavi).

Da znas da si se ovo dobro setio, da treba pojacati akumulator za UPS nekim omanjim akumulatorom za kola, za ostalo nije važno, a možda i kuče crkne do zime.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Amigo said:

Sta mislite da Amerikanci pocnu da insistiraju na diplomatskom rjesenju, umjesto na slanju oruzja, da li bi mogli da ekspresno zaustave rat, kao sto su ga zaustavili u Bosni?

 

Nije nemoguće, sve zavisi kako oni procenjuju stanje na terenu i kako se to uklapa u njihove planove. Teško bi bilo izignorisati mirovnu inicijativu koja dolazi iz USA, posebno zato što su Rusi insistirali da ozbiljno pregovaraju isključivo sa Amerikancima. Jes' da su posle prestali da se javljaju na telefon (barem tako tvrde Ameri), ne znam da li se nešto promenilo po tom pitanju.

 

Sa druge strane, pitanje je čime bi Putin bio zadovoljan i šta bi mogao da proglasi za neku vrstu pobede. Vidim da prave i republiku u Hersonu...ko zna šta je njemu na pameti i dokle planira da ide. Mislim da jednostavno nema dovoljno vojnika da se razvuče po celoj Ukrajini, verujem da mu je cilj istok tj. jedan njegov deo, nadam se da neće proglasiti mobilizaciju jer bi to bio uvod u širenje rata, u smislu da bi još neka vojska ušla u Ukrajinu.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

 
Naravno da jedno vuce drugo. A sta cemo u varijanti da mi kazemo mi smo uz bracu Ruse? Samo hipoteticki. I odu svi kao sto su otisli iz Rusije, ostane milion ljudi bez posla, hiperinflacija, haos i beznadje?
 
Ovo je vrlo izvesno da bi se desilo, tu nema nikakve rasprave.
 
Dok ti scenariji oko gasa su najcrnji moguci, jer gas nije jedini energent.
 
U realnosti ces samo da placas stvari skuplje. Na nasu ekonomiju svakako udar, ali u poredjenju sa ovim drugim scenariom, otprilike ujed komarca po magnitudi.
Nisi razumeo. Ne kažem da treba da stanemo uz rusiju (boze sačuvaj) nego komentarisem prosto šta može da se dešava bez gasa. I onaj tekst što je neko linkovao (iz danasa) jako dobro sublimira svaku glupost, nesposobnost i kratkovidost upravo Vučića koji je doveo državu u situaciju da su mu izmaknute obe stolice a koju god da izabere ima ogroman problem. Ovo mu maltene dođe kao veleizdaja, nivo otprilike prodaje Nis-a Gazpromu, šta su uradili u poslednjih 5-6 godina.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



Da znas da si se ovo dobro setio, da treba pojacati akumulator za UPS nekim omanjim akumulatorom za kola, za ostalo nije važno, a možda i kuče crkne do zime.


Vodi računa da aku za kola ima nezgodnu osobinu da ispušta otrovan gas, ako nije hermetički zatvoren (ne znam da li su danas svi takvi ili ima starih tipova).


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao nigde da ti to tvrdis, vec da je prica o gasu potpuno deplasirana. Besmisleno je pricati o istom, jer je druga opcija mnogo gora.

 

Naravno da je glupava politika dovela dovde, jer umesto da smo se vezali za EU (ako vec nismo usli u istu) i odradili diversifikaciju, mi smo dosli u ovu situaciju, ali to su neke potpuno druge stvari.

Link to comment
Share on other sites

Sve se svodi na to da su ipak svi vezani kao creva,  da svi svoje dupe prvenstveno gledaju..moze sad neko da s eljuti, i da drka na svoje mitove o visokom globalnom moralu, ali tako je..svako ve gledati st amu je dugorocno u interesu..niko nije blesav da ostavi gradjane svoje da se smrzavaju, pa za maje us vetu vlade padaju..mi smo druga prica, naravno, mada, ne verujem ni da bi cak vucica obozavali toliko posle jedne teske zime, bez grejanja..vec opada netuzijazam njegove sekte fanova..i svodi se na to da je sve nepredvidivo i neizvesno..moze hipoteticki, rat da prestane, i da odmah krene popustanje sa snakcijama, sa  obe strane, a moze i sutra jaca, zesca varijanta rata da krene, Treci svetski..a moguce je i nesto  52..hipoteticki je sve  moguce

4 minutes ago, McLeod said:

Nisam rekao nigde da ti to tvrdis, vec da je prica o gasu potpuno deplasirana. Besmisleno je pricati o istom, jer je druga opcija mnogo gora.

 

Naravno da je glupava politika dovela dovde, jer umesto da smo se vezali za EU (ako vec nismo usli u istu) i odradili diversifikaciju, mi smo dosli u ovu situaciju, ali to su neke potpuno druge stvari.

Pa i jesmo se vezali, sa  investitoteima, donacijama, i Angelom koja je pdorzavala njegovu Zvalavlost, polticka mu mama..

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...