Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Malo vedrije teme, mada ovi deluju da nece preziveti dugo u UA.

Ma jel` ovo dižu rezervu i TO, brate napaćeni.
Gledam ona dva zalivska rata, pa Afganistan, Ameri svaki izgleda kao od brega odvaljen, pa uniforma kao po meri da su je šili, opreme na njemu ne možeš da prebrojiš, maskirna šara xy iteracija ali jebeno uvek pogodno za teren na kojem se snima. Svaki drugi, ako ne i jače ima night googles, radio opremu i helmet cam, GPS, integrisan u digitalno ratište, ima zaštitu za oči, kremu za sunčanje, pakovanje kurtona da ne siluje kao divljak jbt. Vozila, helići odlični, Huye -ja svećom ne možeđ da nađeš, pa nije Vijetnam, MRAP-ova na bacanje, naleti poneki Humvee, kad eto ti ga Oshkosh...
Mobilne bolnice, smeštaj, hrane na bacanje... Desantne jedinice LCV ni jedan nije zarđao, sve novo i odlično.
Ovi Rusi, uz nekoliko izuzetaka nekih jedinica izgledaju kao da su sakupljeni sa koca i konopca, svakom uniforma kao da je isprana 5x, a pozajmljena od starijeg brata koji je po pravilu krupniji, sve nešto visi i ufronclano, sredstva veze kao iz mog radioamateskog kluba iz osamdesetih u zlatno doba, oružje kao da su podelili iz depoa nekog muzeja. O vozilima da ne pričam stavljaju balističku zaštitu od cepanica jebt još samo Cope Cage na tenkove da navare... oh wait.
Pola opreme im napušteno što se pokvarilo druga polovina zbog bušne gume, jbt XXI vek, a njima ne radi sistem za kompresiju na vozilu koje košta ne znam koliko miliona čega jer nisu održavali obične pišljive gume i jednostavan sistem za pumpanje.
Logistika im zavisi od jebene železnice od pruge imaju kratak radijus.
I sad ovo...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ma jel` ovo dižu rezervu i TO, brate napaćeni.
Gledam ona dva zalivska rata, pa Afganistan, Ameri svaki izgleda kao od brega odvaljen, pa uniforma kao po meri da su je šili, opreme na njemu ne možeš da prebrojiš, maskirna šara xy iteracija ali jebeno uvek pogodno za teren na kojem se snima. Svaki drugi, ako ne i jače ima night googles, radio opremu i helmet cam, GPS, integrisan u digitalno ratište, ima zaštitu za oči, kremu za sunčanje, pakovanje kurtona da ne siluje kao divljak jbt. Vozila, helići odlični, Huye -ja svećom ne možeđ da nađeš, pa nije Vijetnam, MRAP-ova na bacanje, naleti poneki Humvee, kad eto ti ga Oshkosh...
Mobilne bolnice, smeštaj, hrane na bacanje... Desantne jedinice LCV ni jedan nije zarđao, sve novo i odlično.
Ovi Rusi, uz nekoliko izuzetaka nekih jedinica izgledaju kao da su sakupljeni sa koca i konopca, svakom uniforma kao da je isprana 5x, a pozajmljena od starijeg brata koji je po pravilu krupniji, sve nešto visi i ufronclano, sredstva veze kao iz mog radioamateskog kluba iz osamdesetih u zlatno doba, oružje kao da su podelili iz depoa nekog muzeja. O vozilima da ne pričam stavljaju balističku zaštitu od cepanica jebt još samo Cope Cage na tenkove da navare... oh wait.
Pola opreme im napušteno što se pokvarilo druga polovina zbog bušne gume, jbt XXI vek, a njima ne radi sistem za kompresiju na vozilu koje košta ne znam koliko miliona čega jer nisu održavali obične pišljive gume i jednostavan sistem za pumpanje.
Logistika im zavisi od jebene železnice od pruge imaju kratak radijus.
I sad ovo...

Ček da dodam još - imaju jedan nosač aviona, uspeli su na njemu:
1. Da ne radi grejanje
2. Da im zvizne turbina 2x
3. Da ga dignu u dry dock i da dock potone a nosač jedva izvuku
4. Da im padne kran od valjda 60 tona na palubu
5. Da izbije požar na nosaču u luci, da ga ugase ipak u istom danu.
6. Da ne poprave grejanje i ne reče problem sa gasnim grejanjem
7. Da im bude u sred rata u Ukrajini u Polijarniju par hiljada kilometara daleko

Koliko bi bio spisak da imaju dva nosača, gde ono beše brat Kuznjecova - Minsk? A da, pretvoren je u muzej u Kini.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Ma jel` ovo dižu rezervu i TO, brate napaćeni.
Gledam ona dva zalivska rata, pa Afganistan, Ameri svaki izgleda kao od brega odvaljen, pa uniforma kao po meri da su je šili, opreme na njemu ne možeš da prebrojiš, maskirna šara xy iteracija ali jebeno uvek pogodno za teren na kojem se snima. Svaki drugi, ako ne i jače ima night googles, radio opremu i helmet cam, GPS, integrisan u digitalno ratište, ima zaštitu za oči, kremu za sunčanje, pakovanje kurtona da ne siluje kao divljak jbt. Vozila, helići odlični, Huye -ja svećom ne možeđ da nađeš, pa nije Vijetnam, MRAP-ova na bacanje, naleti poneki Humvee, kad eto ti ga Oshkosh...
Mobilne bolnice, smeštaj, hrane na bacanje... Desantne jedinice LCV ni jedan nije zarđao, sve novo i odlično.
Ovi Rusi, uz nekoliko izuzetaka nekih jedinica izgledaju kao da su sakupljeni sa koca i konopca, svakom uniforma kao da je isprana 5x, a pozajmljena od starijeg brata koji je po pravilu krupniji, sve nešto visi i ufronclano, sredstva veze kao iz mog radioamateskog kluba iz osamdesetih u zlatno doba, oružje kao da su podelili iz depoa nekog muzeja. O vozilima da ne pričam stavljaju balističku zaštitu od cepanica jebt još samo Cope Cage na tenkove da navare... oh wait.
Pola opreme im napušteno što se pokvarilo druga polovina zbog bušne gume, jbt XXI vek, a njima ne radi sistem za kompresiju na vozilu koje košta ne znam koliko miliona čega jer nisu održavali obične pišljive gume i jednostavan sistem za pumpanje.
Logistika im zavisi od jebene železnice od pruge imaju kratak radijus.
I sad ovo...

 

Ovaj tvoj opis me podseća na nešto sasvim "deseto"...kao Beogradjanin na Kopu.....oprema od nekoliko iljada evra, daske Fišerove, vezovi profesionalni, gojzerice Dinafitove, Uvex naočare skuplje od moje celokupne opreme i od Pančićevoh vrha do Malog jezera vozi u plug. Da ne zaboravim, obavezno zvončići oko mišice ili butine, da se čuje da dolazi....a onda dodje "seljače" iz Brusa i na JNA daskama odvozi kao Gustavo Teni....

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ne zna se ko je gori: da li tzv. "dobrovoljci" koji idu da ratuju iz ko zna kojeg motiva (najcesce pljacka i plata) ili oni koji od njih prave nekakve heroje i uzor.
 

A gde su tu Twitter dobrovoljci? Ili forum ratnici? Ja bih njih slao na prve linije frontova pa ako se vrati živ onda je zaslužio da i dalje piše.
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Blinken:
- Isporučili smo ili ćemo isporučiti 10 antitenkovskih sistema za svaki ruski tenk.
- Ne postoji scenario po kojem Ukrajinci neće pobediti ali je problem u tome što to može potrajati uz velike žrtve i razaranja.
https://www.state.gov/secretary-antony-j-blinken-with-andrea-mitchell-of-nbc/

Napred braćo Ukrajinci, mi smo za vama....:thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

 

Ovaj tvoj opis me podseća na nešto sasvim "deseto"...kao Beogradjanin na Kopu.....oprema od nekoliko iljada evra, daske Fišerove, vezovi profesionalni, gojzerice Dinafitove, Uvex naočare skuplje od moje celokupne opreme i od Pančićevoh vrha do Malog jezera vozi u plug. Da ne zaboravim, obavezno zvončići oko mišice ili butine, da se čuje da dolazi....a onda dodje "seljače" iz Brusa i na JNA daskama odvozi kao Gustavo Teni....

Dobar, dobar. S tim da su JNA skije - ELAN pa sad vezovi su manji problem sa tako dobrim daskama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Estonci pronasli svakog clana brigade (kako vec ide nomenklatura) imenom, cinom i mestom izdavanja pasosa koja je pocinila ratni zlocin u Buci.

Svaka im čast, i to još besplatno. Sada će isto naći i ove što su poubijali ruske zarobljenike. Zločin je zločin. Ovako se pomaže iz tople sobe a ne kao neki.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

 

Estonci pronasli svakog clana brigade (kako vec ide nomenklatura) imenom, cinom i mestom izdavanja pasosa koja je pocinila ratni zlocin u Buci.

GDPR propao načisto. Ličnih podataka koliko nećeš. Ali nemam sumnje da nadležni ministar za izdavanje pasoša u Rusiji neće dati ostavku jer mu procurela baza da se internet sprda kao sa Agencijom za privatizaciju Srbije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, urosg3 said:

Ma jel` ovo dižu rezervu i TO, brate napaćeni.
Gledam ona dva zalivska rata, pa Afganistan, Ameri svaki izgleda kao od brega odvaljen, pa uniforma kao po meri da su je šili, opreme na njemu ne možeš da prebrojiš, maskirna šara xy iteracija ali jebeno uvek pogodno za teren na kojem se snima. Svaki drugi, ako ne i jače ima night googles, radio opremu i helmet cam, GPS, integrisan u digitalno ratište, ima zaštitu za oči, kremu za sunčanje, pakovanje kurtona da ne siluje kao divljak jbt. Vozila, helići odlični, Huye -ja svećom ne možeđ da nađeš, pa nije Vijetnam, MRAP-ova na bacanje, naleti poneki Humvee, kad eto ti ga Oshkosh...
Mobilne bolnice, smeštaj, hrane na bacanje... Desantne jedinice LCV ni jedan nije zarđao, sve novo i odlično.
Ovi Rusi, uz nekoliko izuzetaka nekih jedinica izgledaju kao da su sakupljeni sa koca i konopca, svakom uniforma kao da je isprana 5x, a pozajmljena od starijeg brata koji je po pravilu krupniji, sve nešto visi i ufronclano, sredstva veze kao iz mog radioamateskog kluba iz osamdesetih u zlatno doba, oružje kao da su podelili iz depoa nekog muzeja. O vozilima da ne pričam stavljaju balističku zaštitu od cepanica jebt još samo Cope Cage na tenkove da navare... oh wait.
Pola opreme im napušteno što se pokvarilo druga polovina zbog bušne gume, jbt XXI vek, a njima ne radi sistem za kompresiju na vozilu koje košta ne znam koliko miliona čega jer nisu održavali obične pišljive gume i jednostavan sistem za pumpanje.
Logistika im zavisi od jebene železnice od pruge imaju kratak radijus.
I sad ovo...

Mislim da zrtvuju svesno te Dagestance, Cecene itd..vrv su te eletine jedinice jedino nesto sto ima moc, ovo ostalo raspad.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ters said:

Novi ratni zlocini u Ukrajini - ovaj put ukrajinski vojnici ubijaju zarobljene Ruse. Uzas.

Nadam se ostrojj reakciji ukrajinskih vlasti i procesu za krivce, ali onako u sebi znam da se to nazalost nece dogoditi.

 

New York Times ne pokusava sakriti istinu kao ruski mediji.

 

 

 

.
 

Nije bas nov, skoro sedam dana...NYT ne krije, samo stavi u sva ostala desavanja cetdeset nekog dana rata...Zato Kiev krije i ignorise, i pokusava da smanji kolicinu videa koji se pojavljuju, jer ovi koji ih snimaju se tim hvale, i otvoreno govore da zarobljenike ne uzimaju...a videa je sve vise...

Botsman, bivsi komandant AZOV , ostavljao sam vec link na njegov telegram, je skinuo dva videa iz Buce, gde se sasvim jasno cuje - lik do njega " A ove bez plave trake, moze da se puca po njima..odgovor, A ti probaj"..

Drugi video, u pozadini se jasno cuje " molim vas, ne ubijajte me, molim vas, ne zelim...dva pucnja...

 

video iz NYT...leze vezani, streljani, prezivelog doradjuju...nije za svakog..

 

https://t.me/voenacher/14106

 

Edit...u drugom video sa istog mesta jasno se vidi telohranitelj Sakasvilija koji zivi u Kijevu...

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jel` ovo dižu rezervu i TO, brate napaćeni.
Gledam ona dva zalivska rata, pa Afganistan, Ameri svaki izgleda kao od brega odvaljen, pa uniforma kao po meri da su je šili, opreme na njemu ne možeš da prebrojiš, maskirna šara xy iteracija ali jebeno uvek pogodno za teren na kojem se snima. Svaki drugi, ako ne i jače ima night googles, radio opremu i helmet cam, GPS, integrisan u digitalno ratište, ima zaštitu za oči, kremu za sunčanje, pakovanje kurtona da ne siluje kao divljak jbt. Vozila, helići odlični, Huye -ja svećom ne možeđ da nađeš, pa nije Vijetnam, MRAP-ova na bacanje, naleti poneki Humvee, kad eto ti ga Oshkosh...
Mobilne bolnice, smeštaj, hrane na bacanje... Desantne jedinice LCV ni jedan nije zarđao, sve novo i odlično.
Ovi Rusi, uz nekoliko izuzetaka nekih jedinica izgledaju kao da su sakupljeni sa koca i konopca, svakom uniforma kao da je isprana 5x, a pozajmljena od starijeg brata koji je po pravilu krupniji, sve nešto visi i ufronclano, sredstva veze kao iz mog radioamateskog kluba iz osamdesetih u zlatno doba, oružje kao da su podelili iz depoa nekog muzeja. O vozilima da ne pričam stavljaju balističku zaštitu od cepanica jebt još samo Cope Cage na tenkove da navare... oh wait.
Pola opreme im napušteno što se pokvarilo druga polovina zbog bušne gume, jbt XXI vek, a njima ne radi sistem za kompresiju na vozilu koje košta ne znam koliko miliona čega jer nisu održavali obične pišljive gume i jednostavan sistem za pumpanje.
Logistika im zavisi od jebene železnice od pruge imaju kratak radijus.
I sad ovo...

Nije to ni čudno , The national defense total in the 2022 omnibus spending bill is $782 billion. USA je rat jedna od najjačih privrednih grana. Mada videli smo kada se beži iz Afganistana, svejedno je koju opremu nose, štaviše ostavili su talibanima toliko opreme i mehanizacije da su posle USA i Kine postali treća vojna sila na svetu :) .
Link to comment
Share on other sites

Impresioniraju me ovi neutralni kako se bore da ospore bilo kakve UA napore.cigar.gif

Ko osporava? Opet nešto projektuješ? Ukrajina će se najverovatnije odbraniti u ovom ratu, sa kakvim posledicama ostaje tek da vidimo. Sve se ovo moglo sprečiti, to je sve što pojedini ovde pišu ali ti u svom navijačkom zanosu to niti vidiš niti čuješ. Ukrajinci će se izboriti sa rusima ali kako će narod da se odbrani od tebe, pretvorio si ovu temu u svoj sopstveni informer / srpski telegraf.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, K.Dot said:


Nije to ni čudno , The national defense total in the 2022 omnibus spending bill is $782 billion. USA je rat jedna od najjačih privrednih grana. Mada videli smo kada se beži iz Afganistana, svejedno je koju opremu nose, štaviše ostavili su talibanima toliko opreme i mehanizacije da su posle USA i Kine postali treća vojna sila na svetu 🙂 .

Istina, opet se vraćam Klauzevicu - kad politika nije dobra džaba ti sve. Rusiji sa druge strane em politika ne valja em im vojnici izgledaju kako izgledaju. 
E sad moj potpuno lični uvid i mišljenje je da US Army, pa i ostali vidovi imaju nekakvu autonomiju od politike, da se u tim nabavkama i raspisivanju konkursa za razvoj ipak daleko manje pita politika i da je struka dominantna. Znam, ima više primera gde nije tako ali konačni rezultat je svakako pozitivan po US Army.

 

Oprema im je prvoklasna i nauka i struka su ključni u nabavci.

Na onom primeru Admirala Kuznjecova se dosta otkriva, nije čak ni problem finansija, ima budžet za odbranu dovoljno da se jedan jedini nosač ipak drži u pristojnom stanju da se random Uroš na internetu ne sprda sa flagship svetske sile. Ne mislim da je novac.

Drugi je problem i mnogo ozbiljniji, korupcija kao sistemska bolest, sindrom "državni poso" poslovični javašluk i laž. Pisao sam već o tome.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ko osporava? Opet nešto projektuješ? Ukrajina će se najverovatnije odbraniti u ovom ratu, sa kakvim posledicama ostaje tek da vidimo. Sve se ovo moglo sprečiti, to je sve što pojedini ovde pišu ali ti u svom navijačkom zanosu to niti vidiš niti čuješ. Ukrajinci će se izboriti sa rusima ali kako će narod da se odbrani od tebe, pretvorio si ovu temu u svoj sopstveni informer / srpski telegraf.
Ja mislim da će na kraju Ukrajina "kao" da bude odbranjena, a Rusi će "kao" pobediti. Jednu priču će trabunjati Zaharova, drugu će Zelenski. Ne znam samo gde će onaj šut iz Marijupolja skloniti. Koliko će se novih memorijalnih kompleksa otvoriti? Koliko će još civila stradati? Koliko Buča, koje će porediti, jedni sa Račkom, drugi sa Srebrenicom ?

Da je bilo pameti i sreće, da ove silne pare pomoći, da su predupredile sukob, a moglo je.
Nekoliko stotina miliona, možda milijarde, i desetina hiljada mrtvih da se vidi ko dokle može da ide i koliko je jak? Dok je ovaca, biće vune....

A onda, kad bude "kao" gotovo, idemo na poslednji bastion anti demokratije, da ih sankcionišemo, razbucamo jer su pretnja i zato ih napadamo vodeći pravedni i odbrambeni rat, jer je inače to svrha i cilj našeg postojanja...
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ček da dodam još - imaju jedan nosač aviona, uspeli su na njemu:
1. Da ne radi grejanje
2. Da im zvizne turbina 2x
3. Da ga dignu u dry dock i da dock potone a nosač jedva izvuku
4. Da im padne kran od valjda 60 tona na palubu
5. Da izbije požar na nosaču u luci, da ga ugase ipak u istom danu.
6. Da ne poprave grejanje i ne reče problem sa gasnim grejanjem
7. Da im bude u sred rata u Ukrajini u Polijarniju par hiljada kilometara daleko

Koliko bi bio spisak da imaju dva nosača, gde ono beše brat Kuznjecova - Minsk? A da, pretvoren je u muzej u Kini.


Koliko to govno dimi protivnicima i ne trebaju nikakvi radari da ga detektuju. Zeljezara Zenica u punom pogonu ne ispusta one kolicine dima jbt.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Pa sigurno ne kao srpski i albanski🙂...ako bih morao da poredim, onako sekirom, zvuci izmedju poljskog i ruskog...

 

.

Upravo ovako. Naime, Ukrajinci su proveli više vekova pod vlašću poljsko-litvanske države (imala je različite nazive ako se ne varam), jedan deo i pod Austrijom itd. Tako je i došlo do formiranja te nacije, jer su se poprilično i jezički i kulturološki udaljili od rođaka sa severa i istoka, pošto su bili više pod uticajem poljskog, slovačkog, češkog, pa i litvanskog jezika koji je daleki rođak slovenskih jezika. Danas je to sasvim različit jezik i čitao sam da je, kad je u pitanju govorni ukrajinski, međusobna razumljivost sa ruskim na oko 50%, sa poljskim oko 40%, npr. sa istočnim slovačkim dijalektom oko 45%.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:


Koliko to govno dimi protivnicima i ne trebaju nikakvi radari da ga detektuju. Zeljezara Zenica u punom pogonu ne ispusta one kolicine dima jbt.

Ono istina da ide na ugalj manje bi dimio. Ali mudar je Putin - vidi 10 poteza unapred, pa Kuznjecov polaže dimnu zavesu davno pre sukoba 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Constantin said:

Ja mislim da će na kraju Ukrajina "kao" da bude odbranjena, a Rusi će "kao" pobediti. Jednu priču će trabunjati Zaharova, drugu će Zelenski. Ne znam samo gde će onaj šut iz Marijupolja skloniti. Koliko će se novih memorijalnih kompleksa otvoriti? Koliko će još civila stradati? Koliko Buča, koje će porediti, jedni sa Račkom, drugi sa Srebrenicom ?

Da je bilo pameti i sreće, da ove silne pare pomoći, da su predupredile sukob, a moglo je.
Nekoliko stotina miliona, možda milijarde, i desetina hiljada mrtvih da se vidi ko dokle može da ide i koliko je jak? Dok je ovaca, biće vune....

A onda, kad bude "kao" gotovo, idemo na poslednji bastion anti demokratije, da ih sankcionišemo, razbucamo jer su pretnja i zato ih napadamo vodeći pravedni i odbrambeni rat, jer je inače to svrha i cilj našeg postojanja...

 

.

 

Postavlja se samo pitanje , a gde je taj kraj, koliko je daleko od nas...

 

Meni vec davno ovo lici na " Sirizaciju" rata, prilicno dugog iscrpljujuceg rata, gde je potrebno mnogo da se napravi jedan korak napred i malo, da se naprave dva nazad...

 

Svaki put kad se cini da se ide ka resenju, dodje novo oruzje, jos vise, nada da se moze pobediti..Ukrajina izgleda opet menja svoj predlog o neutralnosti..OK je to , ko moze da im zameri . Kako se stvari dalje budu odvijale, reci ce sebi, ako smo izdrzali ovoliko, mozemo jos, granice ce se pomerati.. S druge strane Moskva ce raditi isto to, samo sa svoje strane, ako je vec pocela da jede govna, jesce ih do kraja, i tesko da ce se povuci..to su dva prilicno slicna mentaliteta...veoma tvrda, otporna, mi smo sise za njih...

Svaki put kad na Guglu padne pretraga, dobicemo novi impuls, na mrtve smo se vec navikli...pa mozemo da ocekujemo svasta..

 

Blinken vrlo rado govori o novom oruzju, i prakticno nista o grancijama za bezbednost Ukrajine...

 

Displejnejm je ostavio intervju s profesorom , dva  pasusa...razlog-sadasnjost-resenje...

 

 

"Well, there's no question that the Ukrainians are interested in becoming part of NATO and being protected by the United States and the West more generally. And who can blame them? But the fact of the matter is that this is a prescription for disaster and that what the West should have told the Ukrainians is that incorporating Poland or the Baltic states into NATO was possible, but trying to incorporate Ukraine and Georgia into NATO would be a bridge too far. And what would happen is we would end up precipitating the crisis, and that crisis would lead to the destruction of Ukraine. And that is obviously not in Ukraine's interest.

 

This is what we should have told the Ukrainians. We should have just stopped with NATO expansion and given up on the idea of incorporating Ukraine into the West and instead said that what we're interested in doing is maintaining a neutral Ukraine that effectively serves as a buffer state between NATO on one side and Russia on the other."

 

.

Link to comment
Share on other sites

Drugi tweet je sa prilicno rusofilnog profila koji dijeli tweetove u kojem se pokolji civila nazivaju isceniranim i namjestenim tako tu objavu bas i ne bih uzimao za ozbiljno.

Pa dobro, ovaj prvi je prilično "neutralan".....nije suština u tome. O Sputniku i RIA novosti stvarno ne treba trošiti reči.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Blinken:
- Isporučili smo ili ćemo isporučiti 10 antitenkovskih sistema za svaki ruski tenk.
- Ne postoji scenario po kojem Ukrajinci neće pobediti ali je problem u tome što to može potrajati uz velike žrtve i razaranja.
https://www.state.gov/secretary-antony-j-blinken-with-andrea-mitchell-of-nbc/

 

Ocigledno je da zele da rat sto duze potraje, umjesto inisistiranja na pregovorima, primirju, Plavim sljemovima itd da se sto vise naroda spasi od stradanja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...