Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

23 minutes ago, Eddard said:

Kaže nemački ministar energetike oko zahteva Rusije za plaćanje gasa u rubljama da su ugovori jasni, da su potpisani u eurima/dolarima i da su ovo Putinove igrarije na koje Nemačka neće pristati jer predstavljaju kršenje ugovora.

 

Ajd da vidim da li će biti od reči nakon što Putko iskaže kurcobolju za ugovore.

 

Nece se ni placati u rubljama, kamoli da dodje do zatvaranja pipa. Imam puno optimizma da ce ovi pregovori uspeti. Zali Boze "samo" razrusene zemlje i ljudi kojih vise nema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Zali Boze "samo" razrusene zemlje i ljudi kojih vise nema.

 

ja se na ovoj lajni pitam, zašto zelenski & ekipa nisu lepo prostrli crveni tepih rusiji i rekli im da uđu gde im je drago, pa da time zaštite razaranja i ubistva u mega-rasponu?

 

zato što ih nije briga ni za ljude ni za njihovu imovinu, btw.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

 

ja se na ovoj lajni pitam, zašto zelenski & ekipa nisu lepo prostrli crveni tepih rusiji i rekli im da uđu gde im je drago, pa da time zaštite razaranja i ubistva u mega-rasponu?

 

zato što ih nije briga ni za ljude ni za njihovu imovinu, btw.

 

Boze kako je ovo pojednostavljeno gledanje na stvari. Pa niko nije ovde rekao ni da se Ukrajina treba predati, niti da prostru crveni tepih, nego da Zelenski radi sve sto je u njegovoj moci da sacuva ljudske zivote i materijalna dobra, a to se sigurno moglo uraditi putem diplomatije i progovaranja, koje se upravo sada i desava.

Pa zar nije bilo bolje da se pregovaralo na slican nacin na vrijeme.

Sta je on mislio i ko ga je savjetovao ce da pokaze vrijeme. Moj jedini zakljucak je da je on mislio da ce da se direktno ukljuci NATO u ovaj sukob, jer nema drugog objasnjenja.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Boze kako je ovo pojednostavljeno gledanje na stvari. Pa niko nije ovde rekao ni da se Ukrajina treba predati, niti da prostru crveni tepih, nego da Zelenski radi sve sto je u njegovoj moci da sacuva ljudske zivote i materijalna dobra, a to se sigurno moglo uraditi putem diplomatije i progovaranja, koje se upravo sada i desava.

Pa zar nije bilo bolje da se pregovaralo na slican nacin na vrijeme.

Sta je on mislio i ko ga je savjetovao ce da pokaze vrijeme. Moj jedini zakljucak je da je on mislio da ce da se direktno ukljuci NATO u ovaj sukob, jer nema drugog objasnjenja.

 

 

Da Putin nije osjetio da je Ukrajina tvrd orah, ne bi bilo sansi da se razgovara o garancijama USA, Britanije i Poljske... U principu na stolu je prijedlog po kojem Ukrajina dobija nesto kao Clan 5. NATO sporazuma... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Оператер хрватског нафтовода JANAF најавио је обуставу транспорта нафте од средине маја за Нафтну индустрију Србије — због санкција

Нафтна индустрија Србије (Гаспром је власник 56 одсто акција НИС-а) је једина рафинерија нафте у Србији.

НИС је у јануару потписао нови једногодишњи уговор са оператером JANAF, који НИС-у испоручује руске сировине из луке Омишаљ у Хрватској.

Dogodine u Omislju, osim ako Putin ne stigne ranije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

 

Boze kako je ovo pojednostavljeno gledanje na stvari. Pa niko nije ovde rekao ni da se Ukrajina treba predati, niti da prostru crveni tepih, nego da Zelenski radi sve sto je u njegovoj moci da sacuva ljudske zivote i materijalna dobra, a to se sigurno moglo uraditi putem diplomatije i progovaranja, koje se upravo sada i desava.

 

 

 

ja sam rekao, jer mislim da nista ovakvo nije vredno jednog zivota i razrusene zgrade 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eddard said:

Sigurno?

 

Sigurno, ali zato treba da je predsjednik mudar covek, a ne komedijas.

 

6 minutes ago, uini said:

ja sam rekao, jer mislim da nista ovakvo nije vredno jednog zivota i razrusene zgrade 

 

Pogresno sam te onda shvatio, izvini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ters said:

 

Da Putin nije osjetio da je Ukrajina tvrd orah, ne bi bilo sansi da se razgovara o garancijama USA, Britanije i Poljske... U principu na stolu je prijedlog po kojem Ukrajina dobija nesto kao Clan 5. NATO sporazuma... 

 

U ovo ne verujem... situacija je vrlo uporediva sa onom '98. Zelenski je morao da zna sa kim razgovara. Rusi jesu sila u opadanju ali i kao takva imaju dovoljno materijala da ne ostane kamen na kamenu u Ukrajini. Morao je to da uzme u obzir i da ne trosi godine trubeci o ulasku u NATO i kontrirajuci Rusiji. Mislim zaboravlja se brzo sta je to sve Ukrajina uradila sto je dovelo do ovog scenarija. Te stvari nisu nista sto nismo videli na ovim prostorima, ali je ipak njima ta Rusija sused. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Amigo said:

 

Sigurno, ali zato treba da je predsjednik mudar covek, a ne komedijas.

 

 

Pogresno sam te onda shvatio, izvini.

Tu se slazem, ako Zelenski bude verovao Rusima da hoce primirije i da ceka da se regrupisu onda je stvarno komedijas. Rusima danas verovatni bilo sta je smesno, pa i ljudima sto zive tamo jer su obmanuti i obmanjeni tv pinkom kaoi ovde ovi zombiji.

 

Zelesnki sad treba da ih udari jos jace i protera do Belorusije. i napravi prodor do Konstantinove pumpe.

 

Ko misli da ce se mali kepec povuci to je smesno,do poslednjeg tinejdzera ce taj da igra. Treba pustiti Poljake da se prikljuce i to ce biti dosta. 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tu se slazem, ako Zelenski bude verovao Rusima da hoce primirije i da ceka da se regrupisu onda je stvarno komedijas. Rusima danas verovatni bilo sta je smesno, pa i ljudima sto zive tamo jer su obmanuti i obmanjeni tv pinkom kaoi ovde ovi zombiji.

 

Zelesnki sad treba da ih udari jos jace i protera do Belorusije. i napravi prodor do Konstantinove pumpe.

 

Ko misli da ce se mali kepec povuci to je smesno,do poslednjeg tinejdzera ce taj da igra. Treba pustiti Poljake da se prikljuce i to ce biti dosta. 

 

Na kog kepeca mislis, Zelenskog :wicked:

 

Spoiler

Volodymyr Zelenskyy's Height

5ft 6 (167.6 cm)

https://www.celebheights.com/s/Volodymyr-Zelenskyy-52924.html

 

Vladimir Putin's Height

5ft 6 ½ (168.9 cm)

https://www.celebheights.com/s/Vladimir-Putin-1051.html

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Na kog kepeca mislis, Zelenskog :wicked:

 

  Hide contents

Volodymyr Zelenskyy's Height

5ft 6 (167.6 cm)

https://www.celebheights.com/s/Volodymyr-Zelenskyy-52924.html

 

Vladimir Putin's Height

5ft 6 ½ (168.9 cm)

https://www.celebheights.com/s/Vladimir-Putin-1051.html

 

Ruska propaganda, hobiti nemaju preko 155cm

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da mozda ,ipak,podsetim(o) na hronologiju Putinovih izgovora za rat:
1. Necemo NATO na svojim granicama
2. Moramo pomoci Rusima u Ukrajini
3. Kijev,Lugansk i Donjeck pripadaju Rusiji
4. Ukrajinci su izmisljena nacija,to su Rusi
5. Ukrajinu treba denacifikovati
6. Ukrajina ima tajne labaratorije za proizvodnju hemijskog oruzja

Podvuceno polonijumom.

  • Like 14
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...