Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

19 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pametno. Zašto bi sedeli tu gde je primarni cilj među osiljenim manijacima koji se na primer ovako ponasaju (ambasador covek):

 

"Ako ona (BiH) odluči da će biti članica bilo čega to je unutrašnja stvar. Ali druga stvar je naša reakcija. Na primeru Ukrajine mi smo pokazali šta očekujemo. Ako bude pretnja, mi ćemo reagovati"

 

Klasican terorizam. Nema pregovora sa teroristima.


Nedavno napisah da je ruski uticaj stetan za BiH pa me jedan lik napade da sam pristrasan. Normalan covjek ovakve pacijente ko sto je ruski ambasador u BiH ili njegov sef Lavrov sigurno ne moze podrzavati. Ovo je bukvalno direktna prijetnja i da je drzava imalo normalna ovaj ruski bolesnik bi vec bio protjeran u Rusiju da tamo prijeti reakcijama i specijalnim vojnim operacijama. Najtuznije od svega je sto u BiH postoji dosta ljudi koji potpuno podrzavaju ovog teroristu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Osim prijetnji Bosni, Kalabuhov je imao I zloslutne prijetnje za druge zemlje:

 

Na pitanje zašto Rusiji “ne smetaju” okolne i susjedne zemlje koje su već dio NATO-a, odgovorio je:

“Odakle vi znate da mi nemamo planove protiv Hrvatske, Mađarske, Poljske?”

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pametno. Zašto bi sedeli tu gde je primarni cilj među osiljenim manijacima koji se na primer ovako ponasaju (ambasador covek):

 

"Ako ona (BiH) odluči da će biti članica bilo čega to je unutrašnja stvar. Ali druga stvar je naša reakcija. Na primeru Ukrajine mi smo pokazali šta očekujemo. Ako bude pretnja, mi ćemo reagovati"

 

Klasican terorizam. Nema pregovora sa teroristima.

 

To govedo bi odmah trebalo proterati. Ako taj misli da može da ovako primitivno preti zemlji u kojoj je akreditovan, onda bi odmah trebalo da mu pokažu vrata.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

To govedo bi odmah trebalo proterati. Ako taj misli da može da ovako primitivno preti zemlji u kojoj je akreditovan, onda bi odmah trebalo da mu pokažu vrata.


Nazalost zna se vrlo dobro ko sa ovim likom najprisnije moguce saradjuje i ko bi u roku od odmah zaustavio proces protjerivanja ruskog teroriste iz BiH.

 

Isto tako ambasada RF u BiH je nedavno na zvanicnoj fb stranici objavila da zajedno sa tim clanom predsjednistca radi na zaustavljanju reformi koje bi ubrzale put BiH u EU i NATO jer te reforme “ugrozavaju RS i srpski narod u BiH”.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ters said:

Osim prijetnji Bosni, Kalabuhov je imao I zloslutne prijetnje za druge zemlje:

 

Na pitanje zašto Rusiji “ne smetaju” okolne i susjedne zemlje koje su već dio NATO-a, odgovorio je:

“Odakle vi znate da mi nemamo planove protiv Hrvatske, Mađarske, Poljske?”

 

 

Upravo u ovome se kriju strahovi da se nece stati u Ukrajini, vec da Putin ima neki plan da ponovo napravi neku demarkacionu zonu u Evropi slicno kao za vreme hladnog rata. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Realno Ukrajna mora nesto dole da uradi, sad da li spremaju nesto tesko je reci jer ne zavisi od njih samo. Meni suludo deluje da im daju pola drzave, a koliko sam uocio imali su dole neke borbe ali skroz na drugoj strani, manje-vise Mariupolj, ali dole ako ih preseku imaju bas dosta vojske, mada Rusi manipulisu sa kartama, ni izbliza nije koliko su oni obelezili. 

 

Ukrajina neće povlačiti svoje jedinice sa istoka. Takvo povlačenje bi bilo katastrofa po njih. Njihova snaga je upravo u tim pripremljenim pozicijama koje drže i grade već 8 godina. Ako bi krenuli da se povlače Ruska artijlerija i avijacija bi ih masakrirala. Kako koja grupa bude okružena povlačiće se u najbliži grad i tu će pokušavati da pružaju otpor što duže. Dakle upravo to što se događa u Marijupolju. Marijupolj je veliki grad i tu će se održati duže ali kod manjih gradova će verovatno dolaziti do predaje posle 7-10 dana. Harkov je nepoznanica, to je grad veličine Beograda i tek treba da vidimo šta će sa njim biti. Do sada smo od prvog dana slušali da je pred padom, da je okružen a izgleda da je i dalje 100% pod kotrolom UKR.

 

Marijupolj neće pasti ni danas ni sutra po mom mišljenju tu tek treba da vidimo borbe. Da su Rusi u centru, a ja takve stvari čitam od srede, pa valjda bi imali makar jedan video sa njima u centru. U četvrtak su neki ruski kanali tvrdili da je Azovstal fabrika osvojena od strane Rusa međutim juče imamo snimak kako je bombarduju.

 

Ukrajina gubi rat sigurno jedino što može da radi je da što duže traje rat. Svakim danom rata Ruska pozicija u svetu slabi i biće u sve težoj i težoj situaciji. Javno mnjenje na zapadu postaje sve lakše da zapad nastavi sa izolacijom Rusije. Ukrajina ne dobija ništa potpisivanjem mira jer gubi nezavisnost zato i nema logike da pristanu na bilo šta što Rusi traže. Ovaj rat se može završiti samo ako Rusi pristanu da vrate 100% UKR teritorije a da se ovi obavežu da budu neutralni. Ne vidim šta UKR dobija ako pristane na bilo šta manje. Bolje da puste da ih Rusija okupira pa da im nametne to što želi jer u tom slučaju uvek postoji mogućnost da se to sutra poništi u zamenu za ukidanje sankcija Rusiji. Ako Ukrajina potpiše neki mir onda je to što je potpisano izgubljeno za sva vremena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



Osim prijetnji Bosni, Kalabuhov je imao I zloslutne prijetnje za druge zemlje:
 
Na pitanje zašto Rusiji “ne smetaju” okolne i susjedne zemlje koje su već dio NATO-a, odgovorio je:
“Odakle vi znate da mi nemamo planove protiv Hrvatske, Mađarske, Poljske?”
 
 


Negde sam danas pročitao da ulaze lagano u konflikt, odnosno prete Gruziji, jer žele da nekakvi inspektori pregledaju neke bio-laboratorije po Gruziji.

Lično mislim, što se tiče Hrvatske, Madjarske i Poljske, da se tu samo izlajava...to je baš nemoguće da avanturišu...
Link to comment
Share on other sites

Nakon ovoga nece Rusi moci duzi period bilo koga da napadnu ili rat da vode. 

Ostale zemlje iz okruzenja ce koristiti priliku kako Rusija slabi da se odvoje od njih. 

Sledeci sukob moze da izbije samo u samoj Rusiji ili Belorusiji. 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Nazalost zna se vrlo dobro ko sa ovim likom najprisnije moguce saradjuje i ko bi u roku od odmah zaustavio proces protjerivanja ruskog teroriste iz BiH.

 

Isto tako ambasada RF u BiH je nedavno na zvanicnoj fb stranici objavila da zajedno sa tim clanom predsjednistca radi na zaustavljanju reformi koje bi ubrzale put BiH u EU i NATO jer te reforme “ugrozavaju RS i srpski narod u BiH”.

Znam vrlo dobro da je tu najveća kočnica ona vrljava laktaška lopina, a voleo bih da čujem i neko suvislo objašnjenje kao EU ugrožava bilo koji narod. Isto važi i za NATO, tj. ne vidim kako pristupanje države nekoj organizaciji može da ugrozi narod. Hoće li ta EU da ih peče žive, a NATO da ih jede? Ti koji to pričaju su umobolni, a oni koji to gutaju još više.

18 minutes ago, Constantin said:

...
Lično mislim, što se tiče Hrvatske, Madjarske i Poljske, da se tu samo izlajava...to je baš nemoguće da avanturišu...

 

Slažem se, a naročito kada je u pitanju geografski udaljena zemlja, kao npr. Hrvatska ili BiH. Koliko god da je ovo lupetanje, takve treba proterati iz zemlje.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

 

Ukrajina neće povlačiti svoje jedinice sa istoka. Takvo povlačenje bi bilo katastrofa po njih. Njihova snaga je upravo u tim pripremljenim pozicijama koje drže i grade već 8 godina. Ako bi krenuli da se povlače Ruska artijlerija i avijacija bi ih masakrirala. Kako koja grupa bude okružena povlačiće se u najbliži grad i tu će pokušavati da pružaju otpor što duže. Dakle upravo to što se događa u Marijupolju. Marijupolj je veliki grad i tu će se održati duže ali kod manjih gradova će verovatno dolaziti do predaje posle 7-10 dana. Harkov je nepoznanica, to je grad veličine Beograda i tek treba da vidimo šta će sa njim biti. Do sada smo od prvog dana slušali da je pred padom, da je okružen a izgleda da je i dalje 100% pod kotrolom UKR.

 

Marijupolj neće pasti ni danas ni sutra po mom mišljenju tu tek treba da vidimo borbe. Da su Rusi u centru, a ja takve stvari čitam od srede, pa valjda bi imali makar jedan video sa njima u centru. U četvrtak su neki ruski kanali tvrdili da je Azovstal fabrika osvojena od strane Rusa međutim juče imamo snimak kako je bombarduju.

 

Ukrajina gubi rat sigurno jedino što može da radi je da što duže traje rat. Svakim danom rata Ruska pozicija u svetu slabi i biće u sve težoj i težoj situaciji. Javno mnjenje na zapadu postaje sve lakše da zapad nastavi sa izolacijom Rusije. Ukrajina ne dobija ništa potpisivanjem mira jer gubi nezavisnost zato i nema logike da pristanu na bilo šta što Rusi traže. Ovaj rat se može završiti samo ako Rusi pristanu da vrate 100% UKR teritorije a da se ovi obavežu da budu neutralni. Ne vidim šta UKR dobija ako pristane na bilo šta manje. Bolje da puste da ih Rusija okupira pa da im nametne to što želi jer u tom slučaju uvek postoji mogućnost da se to sutra poništi u zamenu za ukidanje sankcija Rusiji. Ako Ukrajina potpiše neki mir onda je to što je potpisano izgubljeno za sva vremena.

Rusi Krim nece vratiti nikakvim dogovorom nikada.

Krim se Ukrajini moze vratiti jedino vojnickim porazom Rusije i kapitulacijom.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Constantin said:


 

 


Negde sam danas pročitao da ulaze lagano u konflikt, odnosno prete Gruziji, jer žele da nekakvi inspektori pregledaju neke bio-laboratorije po Gruziji.

Lično mislim, što se tiče Hrvatske, Madjarske i Poljske, da se tu samo izlajava...to je baš nemoguće da avanturišu...

 

 

Za Poljsku se izlajava, ali je Madjarska realan problem sa vlascu kakvu ima i od koje ne znas kada ce kao i srpska vlast odluciti da bude "neutralna" au stvari potpuno na strani Rusije. Dakle MAdjarska i Srbija balansiraju ali bi im se politicke vrhuske priklonile Rusiji radi svog opstanka na vlasti. Sa sada vec neskrivenom proruskom ulogom Milanovica, Dodikom u Bosni i Mandicem u CG, eto Rusa na Jadranu za dva mjeseca ukoliko uspiju doci do Madjarske.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

 
Za Poljsku se izlajava, ali je Madjarska realan problem sa vlascu kakvu ima i od koje ne znas kada ce kao i srpska vlast odluciti da bude "neutralna" au stvari potpuno na strani Rusije. Dakle MAdjarska i Srbija balansiraju ali bi im se politicke vrhuske priklonile Rusiji radi svog opstanka na vlasti. Sa sada vec neskrivenom proruskom ulogom Milanovica, Dodikom u Bosni i Mandicem u CG, eto Rusa na Jadranu za dva mjeseca ukoliko uspiju doci do Madjarske.
Mali off...Rusi masovno prodaju nekretnine po CG, na primorju...mada isto tako uskaču Švajcarci i Nemci....

Možd je Putin idiot, ali ne verujem i ako je šahista, da će biti toliki konj i da odigrava poteze na "G"...da skakuće po Madjarskoj, Bosni, Kosovu....ima on nadilazeće probleme u zaledju*...

*da me Hrvati ne shvate pogrešno, ne mislim na ofsajd
Po podacima CREA, od pocetka agresije, EU je platila Rusiji vise od 16 milijardi dolara za uvoz fosilnih goriva.
Znaš kako kažu kod nas u Južnoj Srbiji ...drugar za drugara, sir za pare...[emoji847]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovcara u nastajanju - B92 prenosi da su Rusi likvidirali 93 ukrajinska dezertera u civilu.

Neki ruski Sljivancanin odredjuje koga treba likvidirati bez suda i sudjenja. Nenaoruzane civile ili nenaouruzane preobucene pripadnike vojske - nebitno. Ratni zlocin.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Mali off...Rusi masovno prodaju nekretnine po CG, na primorju...mada isto tako uskaču Švajcarci i Nemci....

Možd je Putin idiot, ali ne verujem i ako je šahista, da će biti toliki konj i da odigrava poteze na "G"...da skakuće po Madjarskoj, Bosni, Kosovu....ima on nadilazeće probleme u zaledju*...

*da me Hrvati ne shvate pogrešno, ne mislim na ofsajdZnaš kako kažu kod nas u Južnoj Srbiji ...drugar za drugara, sir za pare...emoji847.png

Putin nije konj, ali ima konje koji ce skakutati za njega.

Trenutni odnos snaga je takav da kada Putin dodje do Madjarske on ne mora pokrenuti niti jednog svog vojnika da bi spojio Madjarsku, Srbiju i dio Bosne na "svoj svet". Putin ima naoruzane i opremljene jedinice na terenu u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori - cije je vodjstvo ekstremnije od Kadirova kojeg koristi u Ukrajini. 

 

Sa ekonomskom krizom EU ce imati manje novca za podrzavanje zajednickih projekata i finansiranje Madajrske, tako da ce Orban raditi sta hoce i kao hoce dok ne dodje do njegovog otvorenog svrstavanja uz Putina.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ovcara u nastajanju - B92 prenosi da su Rusi likvidirali 93 ukrajinska dezertera u civilu.
Neki ruski Sljivancanin odredjuje koga treba likvidirati bez suda i sudjenja. Nenaoruzane civile ili nenaouruzane preobucene pripadnike vojske - nebitno. Ratni zlocin.
 
Tamo ima materijala za Tribunal, sa obe strane, samo ne verujem da će biti išta od toga. Humano postupanje sa zarobljenima? Od onog batinanja zavezanih golih zarobljenika za drvo, što takodje podleže istom krivičnom delu, do klasične egzekucije....gomila zločinaca. A što se tiče Azovaca, koji pogubljuju čitave porodice koje pokušavaju da se izvuku sa ratnih područja, do ovih Čečena pozera, i ako nije po pravu, rado bih isto zaobišao. Naravno u isti koš i plaćenike....bez milosti.

Na žalost, kad već dodje do rata, nije moguće izaći na poljanu, sa obe strane po 100, pa na ferku ...i što mi je najžalije, ratni huškači, ti ideolozi zločina, ostanu uvek po strani...mudrujući i dalje...
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zašto bi im se ukidale sankcije? To treba potpuno izolovati, u svemu, bar na jedno 50 godina. Sirovine da prodaju je OK, a sve ostalo, aj zdravo. Imao si šansu, zajebo si, tvoj problem. Neka gledaju Kinezi šta će sa njima.

 

A sve ove ludake na "ovim prostorima" koji ih podrzavaju i sa njima šuruju deklarisati kao ono što i jesu, obični izdajnici, te ih kao takve tretirati, kad dode trenutak. Za pocetak bi moglo kao u videu, prvo glavne mislioce skinuti sa drzavne sise pa ih unaprediti kao na 7:55, ako ne radi link kako treba:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ters said:

Putin nije konj, ali ima konje koji ce skakutati za njega.

Trenutni odnos snaga je takav da kada Putin dodje do Madjarske on ne mora pokrenuti niti jednog svog vojnika da bi spojio Madjarsku, Srbiju i dio Bosne na "svoj svet". Putin ima naoruzane i opremljene jedinice na terenu u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori - cije je vodjstvo ekstremnije od Kadirova kojeg koristi u Ukrajini

 

Sa ekonomskom krizom EU ce imati manje novca za podrzavanje zajednickih projekata i finansiranje Madajrske, tako da ce Orban raditi sta hoce i kao hoce dok ne dodje do njegovog otvorenog svrstavanja uz Putina.

Moze malo detaljnije? Ko vodi te trupe koje pominjes?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ters said:

Putin nije konj, ali ima konje koji ce skakutati za njega.

Trenutni odnos snaga je takav da kada Putin dodje do Madjarske on ne mora pokrenuti niti jednog svog vojnika da bi spojio Madjarsku, Srbiju i dio Bosne na "svoj svet". Putin ima naoruzane i opremljene jedinice na terenu u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori - cije je vodjstvo ekstremnije od Kadirova kojeg koristi u Ukrajini. 

 

Sa ekonomskom krizom EU ce imati manje novca za podrzavanje zajednickih projekata i finansiranje Madajrske, tako da ce Orban raditi sta hoce i kao hoce dok ne dodje do njegovog otvorenog svrstavanja uz Putina.

Je, ali te teritorije nisu pod zastitom NATO, osim Crne Gore, te su kao takve odlicne za pokaznu vezbu istog, ako rade to sto kazes.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Valensija said:

Moze malo detaljnije? Ko vodi te trupe koje pominjes?

 

Aleksandar Vulin I Porfirije

Postoji li jedan general srpske vojske - bivsi ili sadasnji koji je barem bio neutralan u svom izjasnjavanju povodom napada na Ukrajinu?

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

i

Je, ali te teritorije nisu pod zastitom NATO, osim Crne Gore, te su kao takve odlicne za pokaznu vezbu istog, ako rade to sto kazes.
Zato rekoh, koliko god se nekom to svidjalo ili ne, pa i meni, sve te teritorije odmah u NATO...inače..ode Vulin do Smolandstenera i Norčepinga...
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Aleksandar Vulin.

Postoji li i jedan general srpske vojske - bivsi ili sadasnji koji je barem bio neurtralan u svom izjasnjavanju povodom napada na Ukrajinu?

Jos da mi kazes da je Knezevic vodja jedinica u CG.... Izvini, malo mi je ovo smijesno.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...