Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

20 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Jel bilo granatiranja nuklearke ili nije?

Sudeci po snimku - ono je klasicno slaganje municije kod automatskog oruzja koja se koristi za nocne borbe: 2 obicna metka, pa 1 svetleci da bi strelac video gde pogadja tzv. koncentracija pogodaka.

 

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, deez nuts. said:

Otkacimo se Psihopate i Rusa? Jel sam ja u raju?

Ja ipak ne verujem Žvalavom, da mu je došlo iz dupeta u glavu, tek tako....mislim da cinculira i čeka da vidi na koju stranu će prevagnuti. Shodno tome, biće ono...."oduvek sam bio za...."   i  "kad sam ja to rekao, nemojte da lažete"....itd...itd..mogu samo da kažem, daj Bože...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Jel bilo granatiranja nuklearke ili nije?

 

Bice da nije nego su ostecenja nastala jer su zli Ukrajinci izvaljivali komade pomocnih objekata oko elektrane i bacali ih na rusku omladinu na izletu samo zato jer  su mladi Rusi odbijali koristiti gender fluid zamjenice.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo 'zakaceni' za Ruse samo preko energetike i preko podrske za Kosovo koja je sada upitna jer je evidentno da ce je Putin istrgovati dogovorom koji ce uslediti sa zapadom. 

 

Nemamo nikakvu drugu vezu sa Rusijom. Mnogo smo vise 'zakaceni' za Evropu sa kojom najvise trgujemo i ciji se kapital nalazi ovde.

 

Dakle samo se o energetici radi i podrsci na izborima jer ljudi koji imaju taj neki Ruski sentiment smatraju, a kolko vidim i masa ljudi ovde, da su nase veze sa Rusijom mnogo tesnje u praksi nego sto je to stvarno slucaj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Mi smo 'zakaceni' za Ruse samo preko energetike i preko podrske za Kosovo koja je sada upitna jer je evidentno da ce je Putin istrgovati dogovorom koji ce uslediti sa zapadom. 

 

Nemamo nikakvu drugu vezu sa Rusijom. Mnogo smo vise 'zakaceni' za Evropu sa kojom najvise trgujemo i ciji se kapital nalazi ovde.

 

Dakle samo se o energetici radi i podrsci na izborima jer ljudi koji imaju taj neki Ruski sentiment smatraju, a kolko vidim i masa ljudi ovde, da su nase veze sa Rusijom mnogo tesnje u praksi nego sto je to stvarno slucaj. 

 

.

 

Jedan od aviona iz predsednicke flote upravo leti iz Pitera ka Vasingtonu...dobro je da nisu sve veze presecene, jer eskalaciona spirala preti da izgubi kontrolu...

 

.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

Mi smo 'zakaceni' za Ruse samo preko energetike i preko podrske za Kosovo koja je sada upitna jer je evidentno da ce je Putin istrgovati dogovorom koji ce uslediti sa zapadom. 

 

Nemamo nikakvu drugu vezu sa Rusijom. Mnogo smo vise 'zakaceni' za Evropu sa kojom najvise trgujemo i ciji se kapital nalazi ovde.

 

Dakle samo se o energetici radi i podrsci na izborima jer ljudi koji imaju taj neki Ruski sentiment smatraju, a kolko vidim i masa ljudi ovde, da su nase veze sa Rusijom mnogo tesnje u praksi nego sto je to stvarno slucaj. 

 

Sto se dogovorene cene gasa od 270 dolara tice, zaboravili su da javno obznane sledece:

 

Aleksandar Vučić i Vladimir Putin dogovorili 60 odsto gasa po ceni od 270 dolara za hiljadu kubnih metara, a da se ostatak kupuje od Rusa po berzanskoj ceni, a od trgovaca po ceni većoj za proviziju.

 

Znaci, mi nikada nismo gas placali po toj ceni, vec manje-vise kao i ostali Evropljani. Nista se drasticno ne bi promenilo da im kazemo "pa-pa". Sta, ne bi hteli vise da nam prodaju? Jeste, malo sutra.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Ja ipak ne verujem Žvalavom, da mu je došlo iz dupeta u glavu, tek tako....mislim da cinculira i čeka da vidi na koju stranu će prevagnuti. Shodno tome, biće ono...."oduvek sam bio za...."   i  "kad sam ja to rekao, nemojte da lažete"....itd...itd..mogu samo da kažem, daj Bože...

Basmu je doslo iz dupeta u glavu, pa zar neko misli da jeneko organizovaoovaj skuptek tako. Ima Rusofila i mnogo vise negosto je ovde,ali verujem da je pogurao svoje drugare sa Danilovog rodjendana i ostale da ima siguran kor ljudi sto ce biti. To se vidi po bakljadi, da se izvini zaono sto ce uraditi i sto je uradio.

 

Naravno da cemo najebati na kraju jer svakako sankcije ce imostati poprilicno dugo,bar do sledece zime 🙂 ovako vam izgledaju sanse pred izbore da padne psihopata kadvidis kako brzo ujedini sve beogradske navijace i nacisticke grupe kao taj obraz npr...Evropi ce biti bitan papir, Rusima je ovo dovoljno da se vidi u svetu. Ispostave ovih su odradile posao i u Bosni i CG..Bilo je i u Bugarskoj jer koliko znam Rusi su blizi Bugarima nego nama i tu se zavrsava neka njihova evropska ''podrska''//

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Sto se dogovorene cene gasa od 270 dolara tice, zaboravili su da javno obznane sledece:

 

Aleksandar Vučić i Vladimir Putin dogovorili 60 odsto gasa po ceni od 270 dolara za hiljadu kubnih metara, a da se ostatak kupuje od Rusa po berzanskoj ceni, a od trgovaca po ceni većoj za proviziju.

 

Znaci, mi nikada nismo gas placali po toj ceni, vec manje-vise kao i ostali Evropljani. Nista se drasticno ne bi promenilo da im kazemo "pa-pa". Sta, ne bi hteli vise da nam prodaju? Jeste, malo sutra.

 

Ja ne znam za ovaj info o 60 posto, a i da je tako to je opet dosta jeftinije nego da se placa puna trzisna cena.

Pogledaj kolika je trenutna trzisna cena tako da pravi pregovori tek predstoje. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Basmu je doslo iz dupeta u glavu, pa zar neko misli da jeneko organizovaoovaj skuptek tako. Ima Rusofila i mnogo vise negosto je ovde,ali verujem da je pogurao svoje drugare sa Danilovog rodjendana i ostale da ima siguran kor ljudi sto ce biti. To se vidi po bakljadi, da se izvini zaono sto ce uraditi i sto je uradio.

 

Ne lupaj besmislice, ona grupa sto je organizovala skup nije pod njegovom kontrolom a sto se vidi i po tome sto je retko ko izvestavao o skupu kao sto se i ta njihova organizacija bojkotuje na njihovim medijima. Vecina tih ljudi je proganjano od strane rezima, a ako i neko ima kontrolu nad njima to je onda direktno sa istoka. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kronostime said:

Sudeci po snimku - ono je klasicno slaganje municije kod automatskog oruzja koja se koristi za nocne borbe: 2 obicna metka, pa 1 svetleci da bi strelac video gde pogadja tzv. koncentracija pogodaka.

 

Da, to smo već prežvakali dva puta od kada se pojavila vest.

 

17 minutes ago, ters said:

 

Bice da nije nego su ostecenja nastala jer su zli Ukrajinci izvaljivali komade pomocnih objekata oko elektrane i bacali ih na rusku omladinu na izletu samo zato jer  su mladi Rusi odbijali koristiti gender fluid zamjenice.

Koliko shvatam ti misliš da jeste i da je Deutche Welle izmenio naslov emisije zato što voli Putina?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Ne lupaj besmislice, ona grupa sto je organizovala skup nije pod njegovom kontrolom a sto se vidi i po tome sto je retko ko izvestavao o skupu kao sto se i ta njihova organizacija bojkotuje na njihovim medijima. Vecina tih ljudi je proganjano od strane rezima, a ako i neko ima kontrolu nad njima to je onda direktno sa istoka. 

Koja to grupa?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McCarthy said:

Na Insajder TV je juče gostovao Dragan Šormaz iz SNSa koji se tehnički zalaže za uvođenje sankcija Rusiji i evroatlantske integracije. (vreme na videu o sankcijama 03.15).

 

 

Kako stvari stoje, sankcije će biti uvedene narednih nedelja. Postepeno ih najavljuju na različite načine. 

 

Druga stvar, puno važnija, prvi put se spominju evroatlantske integracije iz SNSa i time pripadnost Srba Zapadnoj civilizaciji (vreme na videu 16.40).

 

Ono što može proisteći kao pitanje da li je ovo najava najvećeg civilizacijskog preokreta Srbije u nekoliko vekova i konačnog oslobađanja od ruskog malignog uticaja.

 

Ako jeste, prvi put bih glasao za AV. 

 

Šormaz je šatro pro-NATO on uvek ima slične izjave kako treba ići sa zapadom ali očigledno je on jedini u SNS koji tako misli. Po meni Vučićev trol da nekog naivnijeg pro NATO glasača privuče sebi. S druge strane verovatno ga koristi i na zapadu da prikaže svoju stranku kao stranku gde ima i pro NATO članova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Pa ona 'narodna patrola' , 'obraz' i ne znam dal su ucestvovali i oni 'nasi'.

Ti si kacio onaj FB pamflet a ne znas ko su ti ljudi? 

Oni nisu po uticajem vucica? hahaha..e moj mmajstore pa ti ne znas gde zivis, ti sibicari bi se prodali  za sitne novce bilo kome..jos bi ih molili da im plate:D

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

Ja ipak ne verujem Žvalavom, da mu je došlo iz dupeta u glavu, tek tako....mislim da cinculira i čeka da vidi na koju stranu će prevagnuti. Shodno tome, biće ono...."oduvek sam bio za...."   i  "kad sam ja to rekao, nemojte da lažete"....itd...itd..mogu samo da kažem, daj Bože...

Sloba je bio psihopata koga uopste nije zanimalo ni sta misle najblizi saradnici, a taman posla da ga je ticalo misljenje obicnog sveta.

Ovaj danasnji psihopata je pragmatican i to dolazenje iz dupeta u glavu je vezano samo za opstanak na vlasti. Naravno da zna da mu to zavisi iskljucivo od podrske koja dolazi spolja. Posto detaljno prati sve medije i drustvene mreze, odlicno zna sta misle ljudi. Svoje medije je vec naterao da sve vise budu na ukrajinskoj strani. Organizuje Boska i ostale bandite da laju i mitinguju za Rusiju, čisto da se pokaze da postoji podrska i Rusiji. Onako, za ne daj bože.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Oni nisu po uticajem vucica? hahaha..e moj mmajstore pa ti ne znas gde zivis, ti sibicari bi se prodali  za sitne novce bilo kome..jos bi ih molili da im plate:D

 

Ti slobodno zivi u neznanju. Oni su mu bili kost u grlu za sve vreme migrantske krize jer su podrivali njegov deal sa Merkelovom. Kad vec nisi upoznat izguglaj ona imena i vidi kad su sve bili hapseni.

Njegovi desnicari kao sto je Misa Vacic nikad nije bio hapsen koje god sranje da napravi a imao ih je mnogo. Zar nije cudno da takav lik ne ucestvuje na takvom skupu...sta mislis zasto? 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cyrus Smith said:

Koliko shvatam ti misliš da jeste i da je Deutche Welle izmenio naslov emisije zato što voli Putina?

 

A pa ako su izmijenili naslov emisije, to objasnjava sve.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

Zapitajte se zasto Seselj nije ucestvovao u organizaciji skupa podrske za Rusiju? Pa kako to da prodje bez njega? 

sta je sa tobom,kakve crne narodne patrole,jel tu mozda paja bihali..ti si stvarno lud ako mislis da oni nisu pod njegovom sapom,pa sam  psihopata zaostali je ultra desnicar samo sto ne moze javno da kaze i to ga izjeda..pa onaj talas tapasnja za ono govno iz belorusije i bude ti sve jasno sta on zeli..samo ga jebe geografski polozaj. Dao bi on dupe svoje da moze da kaze ono sto misli na njegov pravi radikalski nacin.

 

Da je bio seselj koji mu je dao podrsku sad i javno, i ako i dalje njegovi maloumni glasaci misle da je protiv vucica ne bi bilo sve jasno??

 

Ti imas slican problem kao psihopata jer ne mozes stvarno da kazes sta mislis ovde 🙂  slobodno napisi..

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...