Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Inace imam dobru vest za vas, nece biti nuklearnog rata, jer su Rusi nuklearnu eskalaciju vec dobili.

 

Razlog je jednostavan:

Rusija ima mnogo vise toga da izgubi sa Ukrajinom nego Zapad.

To zna i Zapad, i Rusija zna da zna Zapad, i Zapad zna da Rusija zna da oni znaju itd...

 

To pokazuje i cinjenica da su Rusi podigli stepen nukelarne gotovosti, a Nato nije.

Da jesu, Rusi bi mogli da podignu za jos jedan stepen (razlika mzoe da bude samo jedan stepen, u slucaju da nisu direktno napadnuti).

 

Inace, cak i da postoje neki debili u Nato koji bi krenuli u nuklearnu eskalaciju, Rusija ima dzokera:

Podigne na najveci moguci stepen, i baci jednu osrednju bombu na neko ostrvo u Severnom okeanu, naravno uz direktan striming.

Kakav bi to spektakularan reality check bio za twiter warriore.

Gledali bi Rumunski scenario ali ovaj put u Briselu.

 

Edited by brusli
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cyber said:

Svedska igra sa otvorenim kartama. Sutra u Ukrajinu odlazi prva tura svedskih dobrovoljaca koji ce se priljuciti internacionalnoj brigadi. Oni ce sutra leteti za Krakow da bi se potom prebaciji u Ukrajinu. Ukrinform je objavio kontrolnu listu sa sedam tacaka/uslova za one koji zele da se priključe brigadi i prvi korak je da kontaktiraju ukrajinsku ambasadu u maticnoj zemlji. Ukrajinska ambasada u Svedskoj kaze da trazi dobrovoljce sa vojnom obukom, a za sva ostala pitanja upuccuje na svedskog koordinatora. Za sada je prijavljeno oko 400 dobrovoljaca.

Sumnjam da ce Švedi da idu i da se bore. Vrlo moguće je da su to Ukri sa švedskim pasošima. E ono budala željnih rata ima svuda..samo to nije Call of Duty…

Usput slušam narativ mladjih u BiH oko ove krize…nema tvitera, fejsbuka i instagrama kad se zaroka, djeco draga.  
Ja sam na kraju ostao sa par ozbiljnih oziljaka i odlicno ocuvanim 7.62 u koljenu iz rata u BiH..ali sa citavom i ocuvanom glavom. Ne bih nikome pozelio da zijani bezmalo 4 godine zivota a da ne pricam o necem drugom. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, McLeod said:

Gospodja je klasican olos ljudski poput desetina koje sam licno upoznao, koji odu u Nemacku da peru klozete a onda se vrate ovde da se razbacuju parama i seru o braci Rusima, pljujuci taj zapad koji ih hrani (pa makar peruci klozete) i niko nikad da kaze, kao i ova gospodja, sto se vratila iz Kijeva za Francusku, a nije otisla u Rusiju da podrzi imperatora oslobodioca od "marionetskog" predsednika.

 

Neki stereotipi se nikada nece iskoreniti iz glava ...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, brusli said:

Inace imam dobru vest za vas, nece biti nuklearnog rata, jer su Rusi nuklearnu eskalaciju vec dobili.

 

Razlog je jednostavan:

Rusija ima mnogo vise toga da izgubi sa Ukrajinom nego Zapad.

To zna i Zapad, i Rusija zna da zna Zapad, i Zapad zna da Rusija zna da oni znaju itd...

 

To pokazuje i cinjenica da su Rusi podigli stepen nukelarne gotovosti, a Nato nije.

Da jesu, Rusi bi mogli da podignu za jos jedan stepen (razlika mzoe da bude samo jedan stepen, u slucaju da nisu direktno napadnuti).

 

Inace, cak i da postoje neki debili u Nato koji bi krenuli u nuklearnu eskalaciju, Rusija ima dzokera:

Podigne na najveci moguci stepen, i baci jednu osrednju bombu na neko ostrvo u Severnom okeanu, naravno uz direktan striming.

Kakav bi to spektakularan reality check bio za twiter warriore.

Gledali bi Rumunski scenario ali ovaj put u Briselu.

 

FrightenedCompetentEquine-size_restricte

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, McLeod said:

Ovo je maltene gore nego da se NATO ukljucuje. Mislim, trenutno Rusija nema kapaciteta da napada Svedsku (a ni interesa ni motiva, ako izuzmemo da je ovaj skroz poludeo jelte pa lako nadje motiv), ali to sve moze voditi sirenju sukoba na citavu Evropu.

 

Desava se neki presedan u Evropi na vise nivoa. Ovo sto ukrajinska ambasada u evropskim zemljama trazi dobrovoljce je jedan od presedana. Ti dobrovoljci ce, navodi se, potpisati ugovor sa ukrajinskom vojskom, znaci ne lego-kombinacija. Pretpostavljam da ce se dobrovoljci javljati i u drugim evropskim zemljama. Nesto se prelomilo u evropskom javnom mnjenju, ovo je do sada nevidjeno. Putko je u rekordno kratkom vremenu nakupio toliko badwill u Evropi da je to tesko opisati. 

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Dies at the End said:

 

Neki stereotipi se nikada nece iskoreniti iz glava ...

 

Izvini, kakvi stereotipi?

 

Gospodja ima puno pravo da prica to sto prica, pa neka bude u krivu do ujutru.

 

Ali nema pravo da prosipa kvazimoralne splacine javno, a da radi suprotno.

 

Znaci mislis da je Zelenski marioneta zapada, da po zemlji vrsljaju fasisti vec godinama, a nisi nasla za shodno da je napustis pre nego sto je poceo rat?

Sada kada je poceo rat dajes podrsku Putinu iz Francuske? Tamo je udobnije i komfornije? Zasto mu ne dajes iz Rusije? Losija klima, lepse biti na francuskoj rivijeri?

 

E pa ako je tako gospodjo, nemojte da serete. Najobicnije licemerno govno.

 

Sve takve ljude sam isekao iz mog zivota cim pokazu pravo lice i mnogo sam srecniji covek posle toga.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyber said:

 

Desava se neki presedan u Evropi po vise pitanja. Ovo sto ukrajinska ambasada u evropskim zemljama trazi dobrovoljce je jedan od njih. Ti dobrovoljci ce, navodi se, potpisati ugovor sa ukrajinskom vojskom, znaci ne lego-kombinacija. Pretpostavljam da ce se dobrovoljci javljati i u drugim evropskim zemljama. Nesto se prelomilo u evropskom javnom mnjenju, ovo je do sada nevidjeno. Putko je u rekordno kratkom vremenu nakupio toliko badwill u Evropi da je to tesko opisati. 

 

Sve je to tacno i razumljivo ali vodi u dalju eskalaciju sukoba.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyber said:

 

Desava se neki presedan u Evropi na vise nivoa. Ovo sto ukrajinska ambasada u evropskim zemljama trazi dobrovoljce je jedan od presedana. Ti dobrovoljci ce, navodi se, potpisati ugovor sa ukrajinskom vojskom, znaci ne lego-kombinacija. Pretpostavljam da ce se dobrovoljci javljati i u drugim evropskim zemljama. Nesto se prelomilo u evropskom javnom mnjenju, ovo je do sada nevidjeno. Putko je u rekordno kratkom vremenu nakupio toliko badwill u Evropi da je to tesko opisati. 

Dobrovoljci idu dobrovoljno da se bore bez nadoknade.

Vojnici koji potpisuju ugover sa vojskom zemalja ciji nisu drzavljani su placenici.

Znaci da se nista nije prelomilo, nego ko je hteo dobrovoljno da se bori isao bi svakako, jedino je placenicima olaksana papirologija. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cyber said:

 

Desava se neki presedan u Evropi na vise nivoa. Ovo sto ukrajinska ambasada u evropskim zemljama trazi dobrovoljce je jedan od presedana. Ti dobrovoljci ce, navodi se, potpisati ugovor sa ukrajinskom vojskom, znaci ne lego-kombinacija. Pretpostavljam da ce se dobrovoljci javljati i u drugim evropskim zemljama. Nesto se prelomilo u evropskom javnom mnjenju, ovo je do sada nevidjeno. Putko je u rekordno kratkom vremenu nakupio toliko badwill u Evropi da je to tesko opisati. 

Vrlo opasan presedan gde ne znas sta je gore:

1. Da ti dobrovoljci tamo izginu

2. Da se vrate kuci i imas potencijalne masovne ubice u svom dvoristu.

 

Nijedna varijanta nije dobra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Desava se neki presedan u Evropi na vise nivoa. Ovo sto ukrajinska ambasada u evropskim zemljama trazi dobrovoljce je jedan od presedana. Ti dobrovoljci ce, navodi se, potpisati ugovor sa ukrajinskom vojskom, znaci ne lego-kombinacija. Pretpostavljam da ce se dobrovoljci javljati i u drugim evropskim zemljama. Nesto se prelomilo u evropskom javnom mnjenju, ovo je do sada nevidjeno. Putko je u rekordno kratkom vremenu nakupio toliko badwill u Evropi da je to tesko opisati. 

Uzrok su fake news sa Twitter-a
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Sve je to tacno i razumljivo ali vodi u dalju eskalaciju sukoba.

 

Kad pogledas kompletna situacija je catch 22. Ovaj rat sam po sebi je catch 22. Vazduh da seces nozem koliko je sve pod tenzijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da je to tacno nista specijalno ne menja. U svakom sukobu ucestvuju psi rata sa svih meridijana u formi 'dobrovoljaca'. Sve dok su pod Ukrajinskim vodjstvom i komandom to se racuna kao deo Ukrajinske vojske nebitno odakle su. Rusi to znaju i sigurno imsju takve primere i u svojim redovima, samo verovatno manje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eno nekakvi navijaci iz Hrvatske najavljuju da krecu u Ukrajinu. Sad ce verovatno i ovi iz Srbije.

Jedno je sa tribine jebati mater četničku i ustašku, drugo je kad geler rascepa stomak, pa se creva rašire po blatu.

Džoni je krenuo u rat...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kome se ide, neka ide..ko je toliki ludak, pa i ovi iz nasih zemalja, nema tu Boze pomozi..meni moze biti zao nekoga ko je prisilno oteran u rat,a svi znamo bar jednog, ili su neki ovde i sami ternai u rat, ali, ovi nedojebani navijaci,cetnici  , ustase, koji se mahom izivljjavaju nad sprtistima druge zemlje, svopjim zenama kuci, decom, neka idu..moj otac je isoa kada sam samo bio beba, prislino, naravno, niko ga nije pitao..traume ostale dozivotno..jeste on dosao fizicko ceo, ziv, cistih ruku, ali, traume ostale..jedan moj komsija, odje mi i kum, kao mlad covek, teran u rat na Kosovo, ostao bez noge..isto prisiljen..

Edited by Harmonika
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ne znam da li da preskačem ove tvoje želje, ali eto rizikovaću, pa će posle da ispadne da navijam za suprotnu stranu. A kako u govoru ne koristim izraze Putler i sl. biću prebačen, ako već nisam u grupu rusofila ili rusofiličara....a šta sam hteo da ti kažem.

 

Na osnovu iskustva dešavanja kod nas, a i šire...tek je prošlo 5-6 dana od agresije-SVO...za koji dan kreću nestašice namirnica (Kijev pre svega), Rusi izbegavaju za sada, ali ,možda, presek električne enrgije. Možda najgore što može da se desi je nestašica cigara...zamisli. Možda voda, ko zna ? Pojačavaće se priče da su Rusi planirali da sve završe za 3 dana. Poznato ? A za to vreme kolona ruske armije oko Kijeva će da raste...bila je isprva 3 milje, kako je javljao CNN, ali to je bila jedna, samo jedna od mnogih koja se spojila u sada neki konvoj od 60 km. Ne moraju oni da imaju bojevu municiju, samo da su tu, ispred nosa. Počeće kolebanja, bežanja i odatle.....može da se "srbuje" i u egzilu, zar ne.....

 

Imaće i druga strana probleme, itekako. Biće dezertiranja, ostavljanja tehnike, priče tipa "Nije to moj rat", otići će neke majke, ako smeju naravno, ali majka je majka, u nekakav ruski vojni odsek u Tomsku, da pitaju "gde su naši sinovi".....kažem, ako smeju, jer, verujem da si video fotografije, režim u Moskvi ne zazire od toga da privede i decu od 10 godina u policijsku postaju zbog parlo "Stop vojni"...mada, majke su majke.

 

Najgore je što će u medjuvremenu ljudi da ginu i u Harkovu i Kijevu, ali i u Donjecku, mada za ovaj poslednji, forum baš i nije zainteresovan, kao da tamo nisu isto neki civili koji ginu bez veze. Da ne pričam o izbeglicama....

 

Možeš do sutra da brojiš  Bajraktare i Kamaze koji dogorevaju, neće biti dovljno ni jednih ni drugih. Biće uvek potrebno još....bitno je da se krenulo sa pregovorima. Sad će, u neko dogledno vreme, da se potpiše primirje u isčekivanju da za sto sednu dva Vladimira, ali i to je veliko pitanje. Prvo ta primirja treba da budu prekršena 127 puta,a za to će da budu krivi "oni drugi".....

 

Mislim da glumci, bokseri i drugi VelikoUkrajinci, čiji su motivi časni i ispravni, a pre svega kilavi Evropejci, imaju slabe šanse protiv velikih šapki i sina Spiridonoviča. Na žalost. Nešto bi moralo brzo da se desi, šta ne znam, ali da Putin nestane....kako i da li bi to moglo i to niko ne može da zna. Da li će sankcije da budu delotvorne. Možda ? Evo, svi se pitaju u Evropi da li će Medvedev da igra na Vimbldonu, a i Crna Gora je uvela sankcije Rusiji, samo mi nismo (doduše i Turska). Bitno je da "ekonomski tigar" podržava Rusiji, a to znači, preživeće oni...

 

Koliko je to dana, ukupno....???

 

Nadam se i još da oni "crveni dugmići" ne rade...da su u kvaru.

 

Sedmi je dan,ne 5-6. Pitanje je,videcemo sta i kako. Da li treba da razmisljaju izmedju grob ili rob ruski,situacije se menjaju,bio je i Hitler u zanosu,stavise da je isao u direktan rat sa SSSR, verovtno bi ga dobio, cak i da je krenuo za SSSR 1-2mesca ranije i ako ih je bilo na dosta frontova pa su na kraju SSSR ispali da su okrenuli rat.

 

Svakako vremece reci, vratiti se pod njihovu cizmu, mislim da bi to na duzi period veliko sranje za zemlje u okruzenju. Rusi sad imaju npr 2m vojnika i 200mljudi sa Ukrajnomi ispiranjem mozga kad krene i naprave novu Belorusiju za nekih cenim 5-10g  bice neko drugi ''kriv'' ako Evropa misli ili zna da su to ambicije, onda ce biti u teskom qrcu ali taj vruc krompir nece resavati sadsnji esalon politicara vec neki drugi.

 

Zabole Putina djoka za NATO i granice, ambicije su dosta vece od toga, a prolili su dosta krvi, bice i ekonomski unisteni mislis za to da im Ukrajna garantuje da nece uci u NATO pakt? To je smesno, ne krivim j Ukrajince i akose ne dao Bog predaju, vec EU stoce propustiti priliku da ih se rese zauvek a to je novo crtanje karte Evrope.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...