Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ajmo ispocetka... Rusi najave da ce gadjati neki most. Ljudi prelaze taj most jer moraju da dodju na posao, zive, posecuju prijatelje... Rusi ispale raketu i ubiju 100 ljudi. U mom svetu to je ratni zlocin i nema ama bas nikakve veze sto je Zelenski rekao tasti da ni slucajno ne prelazi most jer ce biti gadjan. 

 

Ili da probam na kineskom da pisem?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kronostime said:

Al` ako pomazis dzukcaa, das mu malo hrane i mesto da se ogreje i skloni - bice ti veran do kraja zivota. :default_coffee:

Dosta je rusija mazena i pazena i dosta joj se svasta tolerisalo.

 

Od 2000. do negde 2013. su bili najvise integrisani u svet, svake godine im je rastao standard zahvaljujuci prihodima od nafte i plina, gradio se Moskva City, gradilo i tamo i vamo, njihovi tajkuni su kupovali klubove sirom Evrope, islo se na letovanja i putovanja sirom ''mrske Evrope'' a i sveta, rusija je cak bila clanica G8 najrazvijenijih zemalja sveta....

 

Ali ne, to nije njima bilo dovoljno, morali su posto-poto da napadaju prvo Gruziju (tu im je zapad, pre svega Nemacka, Francuska i Italija progledao kroz prste, na stetu Gruzijaca), pa onda i Ukrajinu 2014, hteli su oni da obnavljaju CCCP i da sprece mrski NATO da ih ''gadja iz Harkova za 4 minuta od moskve''.

I sada, kada je zapad resio da im kaze ''ne'' i uvede sankcije i sve to, oni poceli da divljaju, prete, kukaju, da besne...

 

More...gori su od nezrelih derista, cim im pokaze neko prst, odmah besne, vredjaju se, razbijaju i lome po komsiluku. Dosta vise. 

Edited by FrediB
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Komunjare, žrtvovanje drugih im nije strano. Sada se baš zapitah šta je bilo sa onim đubretom Komrakovim, i vidim da su ga nedavno intervjuisali na BalkanInfo. Tuga. 

Komrakov je zaposlen na Tanjug TV i svako jutro je domacin neke emisije, zajedno sa Zoranom Ostojicem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo oko RTS nije ruska nego SPS-SRS propaganda koju sad vi koristite valjda da opravdate Ruske zločine. Samo kada prenosite šta kažu Amnesty i ostali sa nekih sajtova onda nam prenesite sve do kraja izvore koji se tamo navode a ne kao i u prethodnim raspravama da izostavite ključne delove :

 

 

A report prepared by the International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia (ICTY) entitled "Final Report to the Prosecutor by the Committee Established to Review the NATO Bombing Campaign Against the Federal Republic of Yugoslavia" concluded that the TV station's broadcasts to generate support for the war was not sufficient to make the RTS building a military target, but that the TV network had been part of the overall military communication system of the Serbian government, thus making the RTS building a legitimate military target. It said:

Insofar as the attack actually was aimed at disrupting the communications network, it was legally acceptable ... NATO’s targeting of the RTS building for propaganda purposes was an incidental (albeit complementary) aim of its primary goal of disabling the Serbian military command and control system and to destroy the nerve system and apparatus that keeps Milošević in power[16]

In regards to civilian casualties, it further stated that though they were, "unfortunately high, they do not appear to be clearly disproportionate."

 

Dakle manite se tog polovičnog prenošenja informacija, sami sebi lepite etikete koje posle demantujete. Ako pričamo o nekom slučaju prenosite sve ili ništa. Znate mogao sam i ja da uvijem bombardovanje Niša u celofan ali pošto ja nemam interesa da branim NATO nisam.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ters said:

Komrakov je zaposlen na Tanjug TV i svako jutro je domacin neke emisije, zajedno sa Zoranom Ostojicem. 

Drago mi je da sam u Australiji tako da nisam upućen, a i hvala za povod da Tanjug TV zaobilazim u širokom luku. Da ne bude zabune, ne čitam/ne gledam Tanjug :classic_biggrin:

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

.

 

Nemam pojma sta je Balkaninfo...ali kapiram da vodis neki licni dzihad protiv neobicnbog oblika putinofilije rasprostranjenog  u Srbiji, problem je kad u tu korpu stavis sve sto ti mislis da toj korpi pripada...na forumu toga nema, a sasvim sigurno sreta-sreta nije deo toga...U krajnoj liniji bolesno stanje srpskog drustva ima malo sta zajednicko i nije nikakav kriterijum za rat u Ukrajini, ono , srpsko drustvo ne moze da dobaci do toga jer se gusi u sopstvenim problemima

 

Sta govori balkaninfo ili nekakav happy ne znam i savrseno me ne interesuje, kao ni atlantski savet u bg  ...ali znam sta na tu temu govore HRW ili AI...kojima se ovde veruje...

 

 

 


"NATO has stated that it bombed the television facilities because they were being used as a propaganda tool of the Milosevic government. As a consequence, Human Rights Watch believes that While stopping such propaganda may serve to demoralize the Yugoslav population and undermine the governments political support, neither purpose offers the  concrete and direct military advantage necessary to make them a legitimate military target.

Even if one could justify legal attacks on civilian radio and television, there does not appear to be any justification for attacking urban studios, as opposed to transmitters. After strikes on the Belgrade and Novi Sad headquarters, Yugoslav state broadcasters were able to easily move operations to other facilities. In this case, target selection was done more for psychological harassment of the civilian population than for direct military effect.The risks involved to the civilian population in undertaking the urban attack thus grossly outweighed any perceived military benefit. What is more, NATO failed to provide clear advance warning of the attacks "whenever possible",  as required by Protocol I, art. 57(2)."

 

 

 

“The bombing of the headquarters of Serbian state radio and television was a deliberate attack on a civilian object and as such constitutes a war crime,” Sian Jones, Amnesty International’s Balkans expert said.

NATO officials confirmed to Amnesty International in early 2000 that they targeted RTS because of its propaganda function, in order to undermine the morale of the population and the armed forces.

“Justifying an attack on the grounds of combating propaganda stretches the meaning of ‘effective contribution to military action’ and ‘definite military advantage’. These are essential requirements of the legal definition of a military objective – beyond acceptable bounds of interpretation.

“Even if NATO genuinely believed RTS was a legitimate target, the attack was disproportionate and hence a war crime,” Sian Jones said.  

NATO officials also confirmed that no specific warning of this particular attack was given, even though they knew many civilians would be in the RTS building.

 

 

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2009/04/no-justicia-victimas-bombardeos-otan-20090423/

 

 

 

To sto je Vesli Klark obavestio CNN da ovaj izvuce svoje novinare i da po njegovim recima prenese samom Milosevicu sve i da je istina , nije nacin na koji se zvanicno prenose informacije ovog tipa...Da, to sto srpksa vlast nije uradila nesto da zastiti svoje gradjane je njena odgovornost, ali to nikako ne umanjuje odgovornost onog koji je te ljude ubio, kako se vidi iz nalaza HRW i AI..

 

.

 

 

Crveni bold - ovdje na forumu, ili ovdje u Rusiji?

Meni su Amnesty International i Human Rights Watch dvije veoma respektabilne organizacije,i smatram da se njihovim izvjestajima i objavama moze vjerovati (moguce su manje greske, ali su gotovo uvijek u pravu kada pricaju o principima i dogadjajima koji krse te principe). A evo sta pisu o agresij Rusije na Ukrajinu:

  • Deadly Mariupol Theatre Strike a “Clear War Crime” by Russian Forces

  • UN/Syria: Russian veto of cross-border mechanism a blow to human rights

  • Ukraine: Civilians killed by ‘reckless’ Russian attacks on Serhiivka apartment block and beach resort (This attack is yet another example of the Russian military’s utter disregard for civilians in Ukraine as they continue to cause needless death and destruction. All those responsible for such war crimes must face justice for their actions)

  • Hundreds of civilians have been killed in the Ukrainian city of Kharkiv by indiscriminate Russian shelling using widely banned cluster munitions and inherently inaccurate rockets,

  • Ukraine/Russia: “Death sentences” against three foreign members of Ukrainian forces by separatists’ “courts” a blatant violation of international law

  • Ukraine: Russian forces must face justice for war crimes in Kyiv Oblast

  • reports from Bucha are showing a wider pattern of war crimes including extrajudicial executions and torture in other occupied areas of Ukraine

  • Ukraine: Russia’s cruel siege warfare tactics unlawfully killing civilian

  • Amnesty International has documented summary killings of captives by Russia-backed separatist forces in eastern Ukraine, as well as the extrajudicial executions of Ukrainian civilians by Russian forces in recent weeks

I jos stotine drugih.... 

 

 

Stvarno ne znam kako se definise vojni cilj, niti koji protokol treba koristiti za najavu takvih napada, ali sam misljenja da napad na objekat u kojem se iz bilo kog razloga nalaze civili jeste zlocin, i da je krivica  NATO-a primarna, to jest krivica  zadriglog NATO generala koji je izdao naredjenje da se izvrsi napad, znajuci da ce u toj zgradi biti civila. Da li je postojalo upozorenje je nebitno - jer je morao znati kakva goveda ima u rukovodstvu na suprotnoj strani i da  sa upozorenjem ili bez njega civili nece biti evakuisani.

 

I jednako tako smatram da je ratni zlocin svaki metak ispaljen na bilo koju zgradu u Mariupolju, bez obzira da li su u njoj u isto vrijeme sa civilima boravili i vojnici.

Edited by ters
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sreta-steta said:

Ajmo ispocetka... Rusi najave da ce gadjati neki most. Ljudi prelaze taj most jer moraju da dodju na posao, zive, posecuju prijatelje... Rusi ispale raketu i ubiju 100 ljudi. U mom svetu to je ratni zlocin i nema ama bas nikakve veze sto je Zelenski rekao tasti da ni slucajno ne prelazi most jer ce biti gadjan. 

 

Ili da probam na kineskom da pisem?

 

Poredjenje ti je babe i zabe. Ali cak i kad bih ga prihvatio, postoji nesto sto se zove proklamovanje cilja, neko je vec pomenuo, pa tako recimo ako tvrdis da se stanica u Kramatorsku koju si gadjao koristi za logistiku ukrajinske vojske, za tebe je to legitimna vojna meta, iako je to u sustini civilna zeleznicka stanica.

 

U tom slucaju se objavi javno da ce se ona gadjati i gadja se u gluvo doba noci, kada ima manje, ili nema uopste civila tamo.

 

Kao sto je recimo gadjan i RTS.

 

Rusi su ga gadjali u po bela dana, i naravno da je to ratni zlocin.

 

Za ovu pricu je potpuno nebitno cetvorenje dlake nad tim sta je legitimni vojni cilj, a sta nije. Ona sluzi samo za zamucivanje vode i vrlo povrsnu relativizaciju, kao i skrivanje i nemogucnost da se odgovori na vrlo prosto pitanje - cija je odgovornost za izgubljene zivote ako je drzavni vrh Srbije znao ne samo da ce RTS biti gadjan (to je znala cela Srbija) vec i kada ce biti gadjan pa samim tim apsolutno niko od rukovodilaca i "medijskih zvezda" nije bio u zgradi kada je gadjana, pa cak ni eto Vuciceva majka, koja je prema poziciji koju je zauzimala mogla da bude jedna od tih tragicno nastradalih ljudi. Ali nije.

 

Dakle pitanje je jako prosto, ako nemate odgovor koji vam odgovara za vasu malu agendicu (sto je ocigledno), bar bi mogli da batalite corav posao i ne bavite se relativizacijom.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mene kao gradjanina Srbije zanima sta je moja vlast, u tom trenutku Milosevic, ucinila da se prvo izbegne rat a onda i zrtve koje je moglo izbeci. Zbog toga bih ja licno pomenute Tatjanu i Komrakova zajedno sa onim sedim iz JULa i AVom obesio na terazijama za primer. NATO je pocinio ratni zlocin i isti su trebali da odgovaraju za to. O tome kada ce RTS biti gadjan je izmisljotina i to je tvoja/vasa relativizacija. Jel ti jasan odgovor?

 

Rusi gadjaju u sred bela dana jer ih ne zanima da li ce okolo da pogine 5 ili 500 ljudi... ta ista filozofija je primenjivana pre 80 godina i samo je ponavljaju sada. Ratni zlocin je ratni zlocin, nema tu mali i veliki. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

O cemu ti pricas, kakva izmisljotina, pa kako onda niko od "bitnih" ljudi nije poginuo? Kako se to desilo?

 

http://www.nin.co.rs/2000-04/20/12390.html

 

Ima jos clanaka, evo ti samo ovaj. Znali su tacno vreme. Znali su. A i da nisu! Dva dana pre toga je objavljeno da ce se gadjati, javno. Cela Srbija je znala. Jedino sto Pera iz Curuga nije znao tacno vreme. Ali je Slobodan Milosevic znao. I ostavio je te ljude da umru.

 

Da bi sreta, atollini i jos 5 miliona Srba 20 godina posle relativizovalo ko je odgovoran i sta se tu zapravo desilo.

 

A sve moze da se nadje. Ali istina je nebitna, uvek bila. Bitna je samo agenda.

 

Toliko od mene na ovu temu, suvise je teska da bih ovako drzao pristojnost dovoljno dugo.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, McLeod said:

O cemu ti pricas, kakva izmisljotina, pa kako onda niko od "bitnih" ljudi nije poginuo? Kako se to desilo?

 

http://www.nin.co.rs/2000-04/20/12390.html

 

Ima jos clanaka, evo ti samo ovaj. Znali su tacno vreme. Znali su. A i da nisu! Dva dana pre toga je objavljeno da ce se gadjati, javno. Cela Srbija je znala. Jedino sto Pera iz Curuga nije znao tacno vreme. Ali je Slobodan Milosevic znao. I ostavio je te ljude da umru.

 

Da bi sreta, atollini i jos 5 miliona Srba 20 godina posle relativizovalo ko je odgovoran i sta se tu zapravo desilo.

 

A sve moze da se nadje. Ali istina je nebitna, uvek bila. Bitna je samo agenda.

 

Toliko od mene na ovu temu, suvise je teska da bih ovako drzao pristojnost dovoljno dugo.

 

 

Ksenija Bankovic mi je bila koleginica u Studiu B 1993. godine - nije znala!

A ona mi je bitnija bila od izrodove majke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znalo se.
 

Quote

General Vojvodić i njegova kći
Kao i ostalih sto pedeset televizijskih radnika koji su po rasporedu dežurali u noćnoj smeni između 22. i 23. aprila 1999, i Natalija Sinanović, novinar u Kulturnoj redakciji, nalazila se na svom radnom mestu te noći, ali je zgradu napustila u 21.30, čim se oglasila sirena za vazdušnu opasnost. Nekih pola sata ranije njen otac, zamenik urednika Informativnog programa Dušan Vojvodić, došao je u redakciju i zamolio dežurnog urednika da Nataliju „pusti kod tetke na kafu“.

Sinanovićkin kolega Petar Jakonić u istražnom postupku taj događaj opisuje ovako: „Kod nje je došao njen otac Dušan Vojvodić. Pričali su izvesno vreme… Čim je otišao pitali smo Nataliju ima li šta novo, šta joj je otac rekao, na šta je ona odgovorila: – Nemojte ništa da me pitate, noćas kad bude sirena, ja neću biti u zgradi. – I zaista, čim su se sirene oglasile, Sinanovićka je otišla. „Razmišljao sam da i ja izađem dok traje uzbuna, ali sam ipak ostao“, dodaje Jakonić.

Iz činjenice da je general Vojvodić upravo na dan napada iz zgrade izveo kćer Nataliju Sinanović nedvosmisleno sledi da je imao saznanja o predstojećem napadu. Iako se zvanično na platnom spisku vodio kao urednik Informativnog programa i Komrakovljev zamenik, zapravo je bio visoki vojni službenik, rukovodilac Pres-centra Druge armije i član Uprave za moral i informisanje za vreme rata.

Vojvodićev ratni raspored bio je u Podgorici. Iako ga je to obavezivalo da bude u Crnoj Gori, on u u jeku rata odlazi za Beograd 21. aprila, da bi zatim, na noć bombardovanja, negde oko 21 čas otišao u Aberdarevu i iz redakcije izveo kći Nataliju Sinanović koja je te večeri radila u smeni. General Vojvodić je za to dobio dopuštenje od dežurnog urednika Dragana Radovanovića, kome je rekao da se Natalija Sinanović oseća loše, zamolivši ga da je pusti da ode „kod tetke na kafu“. Dobivši saglasnost, Natalija saopštava kolegama montažerima iz smene Petru Jakoniću i Milu Lekiću da će ona, čim se oglasi sirena, otići iz zgrade, a njih dvojica „budući da nisu mali, znaju šta to znači i neka vide šta će“.

I zbilja, čim se sirena oglasila oko 21.30, ona se pozdravlja i odlazi. U montažerima Jakoniću i Lekiću rastu strah i zebnja i oni se pitaju šta bi se moglo kriti iza tog iznenadnog odlaska. Raspituju se kod urednika Radovanovića, koji zatim odlazi do pukovnika Vojvodića i ubrzo se vraća sa umirujućim objašnjenjem da su „pogrešno percipirali stvar“, da je Natalija Sinanović kod tetke na kafi i da će se ubrzo vratiti.

U dva sata i šest minuta zgrada u Aberdarevoj je pogođena. Ubrzo nakon toga na platou ispred porušene zgrade pojavljuje se i pukovnik Vojvodić u uniformi, sa pištoljem. Njegova kći se nije pojavila te večeri kraj ruševina, niti se raspitivala da li je neko od njenih kolega povređen, a zatim se nije pojavila ni na sudu; priložila je medicinsko uverenje da joj nije bilo dobro te večeri i sud je to uvažio.

Sud je kasnije izuzeo sa suđenja dvojicu montažera, Jakonića i Lekića, kao svedoke razgovora Sinanovićke i njenog oca u noći kad je zgrada pogođena. Sud prvo uzima izjave od njih tokom istražnog procesa, a potom ni jednog ni drugog više ne poziva.

Ono u čemu se obojica slažu jeste da je Natalija Sinanović, novinar u Kulturnoj redakciji, tog dana trebalo da montira neki prilog iz kulture i da se ponašala kao i obično sve dok joj, negde oko 21 časa, nije u posetu došao njen uniformisani otac. Njih dvoje razgovaraju nakratko u hodniku, stojeći po strani od drugih, da bi nakon toga, po rečima svedoka Jakonića i Lekića, „raspoloženje Natalije Sinanović bilo vidno promenjeno“.

Nakon što se Vojvodić udaljio, pomenuta dvojica kolega montažera prilaze joj i pitaju ima li kakvih novosti. Sledi njen odgovor koji nijedan od njih neće zaboraviti dok je živ: „Nemojte ništa da me pitate, dovoljno ste veliki da shvatite šta ovo znači. Samo mogu da vam kažem da ja neću biti u ovoj zgradi za vreme uzbune.“

Upravo je pukovnik Vojvodić bio taj koji se nepun sat nakon bombardovanja pojavio u Aberdarevoj, uniformisan i naoružan, da bi naredio zaposlenima (na osnovu naredbe Savezne vlade broj 37), da odu „na rezervno mesto rada“, u Sava centar. Iz te činjenice nesumnjivo sledi: a) kako je Vojvodić imao autoritet da naredi evakuisanje Televizije Beograd na rezervno mesto rada i da je taj autoritet u tom važnom trenutku upotebio upravo on, a ne generalni direktor Milanović; b) da je Vojvodić znao za vladinu naredbu broj 37 o evakuaciji, ali da je njeno izvršenje naredio tek nakon bombardovanja, c) da je bio upoznat sa vladinim planom odbrane Televizije, jer kako bi inače znao da je Sava centar jedno od četiri planirana rezervna mesta rada.

https://aberdareva.wordpress.com/2019/04/22/sumorni-jubilej-20-godina-od-bombardovanja-rts/

 

Ali nisu rekli svima, Vučić je bio vrlo besan jer mu je majka ostala u zgradi.

 

Iz Ninovog članka koji si linkovao:

Quote

Kada se obelodani ko je sve i otkud znao da će RTS biti bombardovana, izaći će na videlo i tadašnji odnosi koalicionih partnera, pa će se dobiti i odgovor na pitanje zašto to nije znao ministar za informisanje u vladi Srbije, ni njegova majka Angelina Vučić koju je te noći od smrti delilo samo nekoliko metara.
       Nekoliko dana uoči 23. aprila, iz CNN-a su intenzivno zvali republičkog ministra informisanja Aleksandra Vučića da bude gost u emisiji Larija Kinga. Sekretarica je uporno odgovarala da gospodin Vučić zbog svog principijelnog stava ne želi da daje intervjue za medije iz zemalja agresora. Poslednji poziv je stigao 22. aprila. U toj poruci se kaže da CNN očekuje Aleksandra Vučića u zgradi Radio televizije Srbije 23. aprila u 2.30 časa ujutru. Ministrar tu poruku nije ni video. Upravo je legao u krevet kada ga je pozvao brat i javio da je zgrada RTS-a bombardovana i da se u njoj nalazi njihova majka Angelina koja je bila jedan od dežurnih urednika vesti. U trenutku kada je krenula u tejp, zaustavila ju je koleginica na vratima deska i tu su razgovarale kad je pala bomba i ubila sve koji su bili na mestu prema kome se sama uputila nekoliko sekundi ranije.

http://www.nin.co.rs/2000-04/20/12390.html

 

Quote

Ne ulazeći u to zašto su pojedini učesnici ovih tviter rasprava svesno zaplivali u laži, podsećamo da se u filmu "Hronika najavljene smrti" istina o stradanju i mukama naših kolega u noći bombardovanja vidi sasvim jasno.

"Inače Angelina to veče nije ni trebalo da radi, zvali su je da nekoga zameni ko nije mogao da dođe. U jedan ja sam pitala – Angelina hoćete vi da odete u režiju? Ona je otišla, posle toga sam ja u dva sata išla na emitovanje", navela je u filmu novinarka RTS-a Marija Mitrović.

"Širenjem laži da je Angelina Vučić bila van zgrade, te večeri, da je sin koji je tada bio ministar informisanja izvukao na vreme, samo se skida odgovornost sa ljudi koji su naredili ovo ubistvo 16 radnika RTS-a. To su Američka vlada i NATO. Meni je pogotovo strašno što smo u vašem dokumentarcu pre neko veče čuli od Brenta Sadlera iz Si-En-En-a da je Si-En-En imao informaciju da će biti gađana zgrada RTS-a i da o tome niko iz Si-En-En-a nije izvestio javnost. Dakle time se Si-En-En svrstao u državne činovnike, državne službenike američke a ne novinare. Jer da je Si-En-En objavio informaciju, možda bi ti životi bili spaseni", kaže kaže Vladimir Radomirović, predsednik UNS-a.

I nekadašnji novinar naše kuće Željko Pantelić, napisao je na tviteru da je sedeo preko puta Angeline Vučić u noći bombardovanja RTS-a. Svedoči i lektorka koja je te večeri sa njom izašla iz zgrade.

"Angelina Vučić i Miloš Marković su spremali emisiju za tri sata. Pošto je zgrada bombardovana, pošto smo zasuti prašinom, mi smo krenuli da nekako izađemo iz nje. Zajedno smo pokušavali da nađemo izlaz i našli smo ga onog trenutka kada je nas našao gospodin iz obezbeđenja", kaže lektorka Jelena Dubajić Pantić.  

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/3503735/neargumentovani-napadi-na-rts-povodom-godisnjice-bombardovanja.html

 

U članku Gardijana objavljenom dan posle bombardovanja zgrade navodi da je Nato najavljivao pa demantovao da RTS može biti cilj.

Quote

Nato's military spokesman, Air Commodore David Wilby, two weeks ago described RTS, the Serbian state broadcasting station, as a 'legitimate target which filled the airways with hate and with lies over the years'. However, Jamie Shea, the Nato council spokesman, denied that RTS was a target, distinguishing between transmitters 'integrated into [military] command and control commmunications' and normal broadcasting facilities.

On April 12, Mr Shea told Aidan White, the general secretary of the International Federation of Journalists, that Nato would 'target military targets only. Television and radio towers are only struck if they are integrated into military facilities, as they often are in Yugoslavia,' he said, but added: 'There is no policy to strike television and radio transmitters as such.'

https://www.theguardian.com/world/1999/apr/24/balkans3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

 

 Naravno Vučićeva mama je izvedena na vreme. Tu je postojala rasprava da li je opravdano bilo bombardovati ga jer je okružen civilnim ciljevima i postojala je opasnost ali su i tu utisci podeljeni.

 

 

Znaci jel Vuciceva keva izvedena ili nije? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da, neprecizan je..ove gadjaju u centar 300km

Ta varijanta raketa i elektronika za njih bi izazvala odgovor u vidu Calibar raketa po ciljevima u UA gde se skladiste isti i municija za njih.

Obzirom da su to lokacije po fabrikama u gradovima - cui bono?

I da pogode nesto na tih 300 km, sta posle?

Trazice Zelenski da im se isporuce jedno 200 ICMB za odbranu?

Daj, bre.... malo realnosti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Ta varijanta raketa i elektronika za njih bi izazvala odgovor u vidu Calibar raketa po ciljevima u UA gde se skladiste isti i municija za njih.

Obzirom da su to lokacije po fabrikama u gradovima - cui bono?

I da pogode nesto na tih 300 km, sta posle?

Trazice Zelenski da im se isporuce jedno 200 ICMB za odbranu?

Daj, bre.... malo realnosti.

Kalibri je nesto drugo i pokazao je nepreciznost ali i oborivost.

 

300km je sasvim dovoljno da se potamani sve i da se agresor izbaci iz zemlje. 

 

Inace prva nedelja gde agresor nema pomaka jedan metar i trpi uzasne gubitke.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kalibri je nesto drugo i pokazao je nepreciznost ali i oborivost.

 

300km je sasvim dovoljno da se potamani sve i da se agresor izbaci iz zemlje. 

 

Inace prva nedelja gde agresor nema pomaka jedan metar i trpi uzasne gubitke.

Hm, od svih tih najavi kontraonfaziva - Rusi udjose k`o na svadbu.

Da prestanete da najavljujete - za dobro Ukrajinaca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Hm, od svih tih najavi kontraonfaziva - Rusi udjose k`o na svadbu.

Da prestanete da najavljujete - za dobro Ukrajinaca?

Izbaceni sa severa i severoistoka, ostrva..polako. Vidis da vise i ne lete ili kao ova dva danas i brzo se spuste. Evo nude platu 4k rubalja 😅 tj dolara da dodju da ratuju. Stvorice mocnog neprijatelja na granici i to sami 🤓

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...