Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 minutes ago, Милица said:

Ne samo rusku nego i egipatsku, posle muzeja u Kairu, sledeca najveca zbirka eksponata na svetu nalazi se u Museo Egizio u Torinu, a ni ona u Vatikanskom muzeju nije za zanemariti. 

 

 

Pljacka egipatske, grcke, indijske bastine je posebna tema - sramotna za zapad, ali nema veze sa ratom u Ukrajini. Teorije o zavjeri zapada koji je uvijek tezio unistenju Rusije, Rusa, ruskih macaka i recepata su opravdanje zvjerskog napada na nezavisnu susjednu zemlju, i kao takve su dio ove teme.

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

I sta sad da ti covek odgovori...ako je tebi dobro u tom svetu crnog i belog,manihejskog dobra i zla, onda ok..za mene je on malo slozniji...

 

Nije samo diplomata spasio zvona starija od njegove drzave, amerikanci su u dobroj meri zasluzni za sovjetsko ekonomsko cudo tridesetih, kad je Stalin doveo dvadesetak hiljada ekspereta, inzenjera, arhitekata, veoma poznatih imena, koji su pomogli da se industrijalizuje SSSR...

 

 

.

 

 

Puno nijansi sive je postojalo do 24. Februara, ali od tog dana se jedna nijansa u potpunosti zacrnila (u isto vrijeme optuzujuci sve ostale za zacrnjenje) - ali su ostale i dalje ostale nijanse sive (sa ponekom jako crnom tackom)... Ulazak tenkovima na teritoriju druge zemlje, i bombardovanje gradova, i ubijanje  i masakriranje civila jeste nesto najcrnje sto se moze dogoditi. Nekako zasjeni izbacivanje Musogoskog iz programa nekog koncerta.

 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ters said:

 

Pljacka egipatske, grcke, indijske bastine je posebna tema - sramotna za zapad, ali nema veze sa ratom u Ukrajini. Teorije o zavjeri zapada koji je uvijek tezio unistenju Rusije, Rusa, ruskih macaka i recepata su opravdanje zvjerskog napada na nezavisnu susjednu zemlju, i kao takve su dio ove teme.

 

 

 

.

 

Dodaj ovde i decije crtane filmove...

 

"Kako nam Maša i medved menjaju decu" naslov u Weltu...https://www.welt.de/kultur/plus238252205/Mascha-und-der-Baer-Wie-die-russische-Serie-unsere-Kinder-veraendert.html

 

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

 

Puno nijansi sive je postojalo do 24. Februara, ali od tog dana se jedna nijansa u potpunosti zacrnila (u isto vrijeme optuzujuci sve ostale za zacrnjenje) - ali su ostale i dalje ostale nijanse sive (sa ponekom jako crnom tackom)... 

 

 

 

.

 

cini mi se da ima jedan gif sa Radonjicem gde on kaze - Kako ?

 

.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Definisi  ovo - koja je pruska bastina na podrucju St. Petersburga?

:default_coffee:

 

 

 

Umjetnost pripada svijetu, pa tek potom umjetniku... Rusija je bila samo vlasnik...

 

The Amber Room was intended in 1701 for the Charlottenburg Palace, in Berlin, Prussia, but was eventually installed at the Berlin City Palace. It was designed by German baroque sculptor Andreas Schlüter and Danish amber craftsman Gottfried Wolfram. Schlüter and Wolfram worked on the room until 1707, when work was continued by amber masters Gottfried Turau and Ernst Schacht from Danzig (Gdańsk).

 

It remained in Berlin until 1716, when it was given by the Prussian King Frederick William I to his ally Tsar Peter the Great of the Russian Empire. In Russia, the room was installed in the Catherine Palace. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Милица said:

Ne samo rusku nego i egipatsku, posle muzeja u Kairu, sledeca najveca zbirka eksponata na svetu nalazi se u Museo Egizio u Torinu, a ni ona u Vatikanskom muzeju nije za zanemariti. 

 

Odlicno, to tako i treba, jer bi domoroci sve to prodali pa propili, da su ga oni našli. Ne krivim ih, i ja bih, ali eto vidiš mnogima te drangulije nesto znače, pa kad je već tako, bolje neka ih čuva neko drugi ko ih ne bi propio.

 

BTW, u vezi ovih soba isl, sto se mene tice onaj koji je ovo pravio je lud covek isto kao onaj sto je 20 godina pravio vrata od neke crkve. Teeeeski psihopate :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Dodaj ovde i deciji crtane filmove...

 

"Kako nam Maša i medved menjaju decu" naslov u Weltu...https://www.welt.de/kultur/plus238252205/Mascha-und-der-Baer-Wie-die-russische-Serie-unsere-Kinder-veraendert.html

 

 

.

 

Ne uspijevam upaliti google translate za ovaj clanak - zeza me neki pop up prije, ali po naslovu koji si stavio, vidim da je slican nasolvima koji se vrte u konzervativnoj stampi i na tv o politickom uticaju Disney-a na djecu, i predbacivanje istom da pokusava djeci prodati CRT...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Милица said:

tNije kasno da isprave sramotu, vrate lepo ono sto su ukrali. 

 

Naravno da nije, ali za to ti trebas promijeniti  svoje prioritete - prestani finansirati slanje oruzja Ukrajinicima svojim porezom, i zalozi se da se tvojim parama finansira vracanje opljackane kuturne bastine...

 

Edited by ters
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Милица said:

Nije kasno da isprave sramotu, vrate lepo ono sto su ukrali. 

Neko krade zlato, neko ves masine. Indij, Pakistan su evolirali zahvaljujuci UK. Mislim da ih UK ima ko zna koliko miliona. Francuzi i Belgijanci su puni Afrikanca. Veliki narodi oprastaju i gledaju napred. Ne mrze, oprastaju i misle na buducnost. Nasi koje mrze pljuckaju do besvesti, ali ne vide da je spas naroda uz njih. Kao sto je Milica u Italiji, Amigo u Kanadi i vide da treba da budemo blizi njima nego Hobitu. Hobita imamo i ovde. U nekom blazem obliku, ali to je samo zato sto smo u Evropi i sto smo mali. Da smo ko Rusija, ovdsnje patriJote bi vec molile svog Hobita da bci nuklerku na Vasington.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ters said:

 

Ne uspijevam upaliti google translate za ovaj clanak - zeza me neki pop up prije, ali po naslovu koji si stavio, vidim da je slican nasolvima koji se vrte u konzervativnoj stampi i na tv o politickom uticaju Disney-a na djecu, i predbacivanje istom da pokusava djeci prodati CRT...

 

.

 

Masa I medved su za nemackog novinara ruska propaganda...u jednom prilicno jadnom tekstu...

 

.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, attolini said:

 

.

 

cini mi se da ima jedan gif sa Radonjicem gde on kaze - Kako ?

 

.

 

Jednostavno, ako bas moram da svedem na nivo stripova  da bi bilo jasno - tenk, brmmmm, brmmm, granate buuum, buuum, civili aaargh, aaaarrrgh.... Gdje ces crnje.

3 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Masa I medved su za nemackog novinara ruska propaganda...u jednom prilicno jadnom tekstu...

 

.

Dakle slicno tekstovima o Disney-u... Morate jednom razdvojiti sta je tupava ili opravdana kritika, a sta je pokusaj unistenja kulture...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

 

Jednostavno, ako bas moram da svedem na nivo stripova  da bi bilo jasno - tenk, brmmmm, brmmm, granate buuum, buuum, civili aaargh, aaaarrrgh.... Gdje ces crnje.

 

 

.

 

Editovao si post posle mog odgovora...i sve vreme nabacujes nesto novo, "moving the goalposts"...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ters said:

 

Naravno da nije, ali za to ti trebas promijeniti  svoje prioritete - prestani finansirati slanje oruzja Ukrajinicima svojim porezom, i zalozi se da se tvojim parama finansira vracanje opljackane kuturne bastine...

 

 

Evoluirali smo, umjesto slanja u Sjevernu Koreju, sada se fokusiramo na placanje poreza :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Editovao si post posle mog odgovora...i sve vreme nabacujes nesto novo, "moving the goalposts"...

 

.

Zao mi je, cesto dodam rijec ili recenicu nakon par minuta - nije mi bila namjera da podmetnem bilo sta. 

U osnovi mislim da je politika i zapada i Rusije, i Ukrajine bila puna nijansi sive prije 24. februara, ali ni jedna od tih nijansi sive nije dovoljan razlog niti opravdanje za pokretanje agresivnog rata (kao najgora nijansa crne) u kojem stradaju:

 

1) civili na napadnutoj teritoriji

2) vojnici  napadnute strane koji nemaju izbor nego se braniti

3) vojnici napadaca koji su gurnuti u rat mimo svoje volje

4) antiratni aktivisti i svi oni koji dignu glas protiv bezumlja u zemlji agresoru

5) dobrovoljci sa obe strane koji hrle u rat kao u avanturu ne znajuci sta ih ocekuje

6) placenici (ukljucujuci i oficirski kadar) sa obje strane koji su licno izabrali zanat kojim se bave

7) gradjani siromasnog svijeta koji ne mogu priustiti cijene hrane

 

...

750)  gradjani razvijenog svijeta koji ce morati obuci dzemper ili platiti hljeb 20% vise 

...

762) graditelji cjevovoda i prodavaci gasa

...

786) teniseri, kapetani jahti, vlasnici fudbalskih klubova koji ne mogu obavljati svoje poslove

...

791) dreseri kanarinaca kamikaza koji ostaju bez posla jer ih je Putin raskrinkao 

...

984) kompozitori mrtvi 200 godina cije se kompozicije privermeno ne izvode

...

1185) kuharice koje stave previse cvekle u borsc jer im je ukraden recept

 

 

 

Edited by ters
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Amigo said:

 

Evoluirali smo, umjesto slanja u Sjevernu Koreju, sada se fokusiramo na placanje poreza :lol_2:

Kada sam te poslao u Sjevernu Koreju? 

 

Jednom forumasu  sam pozelio da mu se snovi o blagostanju u savezu sa Pakistanom i Iranom ispune - i to iz ciste pristojnosti, neka svakome bude ono sto zeli... Naravno, ukoliko ne ukljucuje unistenje zemalja, nacija, zivota... 

 

A za poreze - tvoje pare, tvoj izbor. Ali nemoj nam onda pametovati o stvarima koje finansiras.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

Kada sam te poslao u Sjevernu Koreju? 

 

Jednom forumasu  sam pozelio da mu se snovi o blagostanju u savezu sa Pakistanom i Iranom ispune - i to iz ciste pristojnosti, neka svakome bude ono sto zeli... Naravno, ukoliko ne ukljucuje unistenje zemalja, nacija, zivota... 

 

A za poreze - tvoje pare, tvoj izbor. Ali nemoj nam onda pametovati o stvarima koje finansiras.

 

Upravo ti pametujes i pokusavas da budes duhovit, ali ti slabo ide. Znas ono, znas li jos koji vic :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...