Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

58 minutes ago, Constantin said:

To nije tačno, evo pitaj Devila....po njemu je oboreno preko 50-60-70 ruskih borbenih zrakoplova, a ovde smo videli samo slike onog debeljka, ovog poslednjeg što je leteo i po Siriji. Istini za volju, verovatno neki od pilota nisu uspeli da se katapultiraju....ali nešto nije tu ne štima, što me buni.

Uredno su objavili sve ubijene generale....doduše, jedan se kasnije pojavio, reinkarnirao ga onaj Čečen i samo jednom sam natrčao na tekst u kome se kaže da su Rusi izvukli svog katapuktiranog pilota, što opet ne znači da ako ja nisam pročitao, nije se desilo.....

 

Videa Ruskih pilota postoje. Taj dan kada je taj bucko oboren oborena su još dva aviona i prikazana su sva četvorica članova posade plus bucko, buckov kopilot nije preživeo. Dakle u tom danu imaš 6. Pre neki dan je neko kačio video sa onim su-34 kod Izjuma i njegov pilot je prikazan, opet neki bucko 🙂 pa smo se sprdali. Jednostavno većina je kukala na snimke pa sada više ne kačimo sve živo nego samo ono što je najbitnije. Da li je Rusija izgubila 10-20 ili 50 aviona nije bitno, svakako im je avijacija podbacila žestoko sve da ni jedan avion nisu izgubili. A posebna je priča kako koriste avione koji su na papiru bara bara ili bolji od američkih. Možda ipak njihovi avioni nisu ni blizu zapadnjacima, nego smo prisustvovali uništenju tog mita kod nekih ljudi.

 

Takođe ovaj rat je uništio i mit o tome da S-300/400 ima efikasnost od 90%. Rusi i dan danas izveštavaju o obaranju Ukrajinskih aviona što nam je potvrda da oni još uvek lete. Dakle verovatno je to nešto slično kao i Patriot što se tiče efikasnosti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Među nama postoji na par mesta nekoliko OSINT projekata koji dokumentuju gubitke. Ima i jedan domaći pomognut Wikimedia fondacijom ali je zatvoren za doprinose a trenutno i za preuzimanje podataka, Doduše ja imam nalog na njemu ostalo od pokojnog oca koji se interesovao za taj projekat.

Na ovom domaćem ima nešto i domaće pameti i analitike, načelno gazduje njime bivši oficir JRM dobar analitičar i ne baš veliki pristalica javnih pohvala, čoveka znam preko 30 godina i zaista je to što treba da bude, strog ali pravedan, objektivan, analitičan i precizan. Trenutno traje rasprava kada će i da li će domaći podaci da budu dostupni javnosti, obzirom da u Wikimediji vlada meritokratija moj glas nije preterano jak niti presudan ali sam glasao da se otvore podaci za opštu populaciju, čak sam ponudio i server i hosting pa ako odluka bude kako se nadam onda dajem link i ovde.

Od ovih stranih OSINT projekata može svako da pogleda i da vidi i sam za sebe proceni relevantnost podataka, ali mislim da su dosta dobri uz razumne i očekivane greške.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

 

Videa Ruskih pilota postoje. Taj dan kada je taj bucko oboren oborena su još dva aviona i prikazana su sva četvorica članova posade plus bucko, buckov kopilot nije preživeo. Dakle u tom danu imaš 6.

Pa da, ako ovako računaš, Rusima je ostalo još 5-6 aviona, koje čuvaju za nedajBože....:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Pa da, ako ovako računaš, Rusima je ostalo još 5-6 aviona, koje čuvaju za nedajBože....:classic_biggrin:

Realno očekujem da malo povedu računa o napuštanju tehnike narednih dana, ipak je Peskov najavio da će biti parada za 9. maj kao svake godine, bilo bi glupo da paradiraju samo pješke i sa onih nekoliko vintage T34... 😛

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Realno očekujem da malo povedu računa o napuštanju tehnike narednih dana, ipak je Peskov najavio da će biti parada za 9. maj kao svake godine, bilo bi glupo da paradiraju samo pješke i sa onih nekoliko vintage T34... 😛

Hm...zato oni čuvaju avijaciju....sad je sve jasno.

4 minutes ago, DJORDJE said:

Denacifikuju Ukrajinu, a na uniformama totenkopf i valknot. Mozda su ipak krenuki na Ukrajinu zbog glagoljice?

 

http://oddr.info/denis-pushilin-vruchil-zolotuju-zvezdu-geroja-dnr-komandiru-batalona-somali-timuru-kurilkinu/

 

Video na 0:30.

Vidiš koliko je to zarazno, proširilo se i na njih....:whistling:

Jel ovaj Wagnerovac ili neki drugi.....?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Ukrajinci napadaju Kherson sa vise strana i u okolini su teske borbe,da li ce Rusi izgubiti jedini dragulj u ovom ratu?

Čuo sam da je pao dogovor...Ruje se povlače iz Hersona, a Ukri iz Donbasa....win-win. ? Šta kažu na brifingu ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Čuo sam da je pao dogovor...Ruje se povlače iz Hersona, a Ukri iz Donbasa....win-win. ? Šta kažu na brifingu ?

Povlace se Rusi i iz Sumi oblasti. Nejasno je onda sta su i zapoceli onda Rusi.Ocigledno bi pre resili pitanje Donbasa..ratbi vec bio gotov.

 

Na povlacenju iz Kijeva su ih UA masakrirali u par dana bas dosta izgubljene opreme i ljudstva pa mi to ne lici na neki dogovor ili jednostavno vlast u Kijevu ne moze da kontrolise vojsku na terenu. Meni je taj dogovor nekako bio jedini realan u ovoj trenutnoj situaciji jer  je jasno da RF fizicki nemoze drzati ni pola Ukrajne kamoli celu sa ovim snadbevanjem oruzje UA od NATO drzava.

 

Problem je sto nijedan Ukrajinac to  ne sme potpisati u takvoj situaciji ovi sto su se borili u Donbasu bi pre pucali Zelesnkom u glavu nego Putina.

 

To win-win je samo na papiru i zaprekid rata u realnosti obe strane su izgubile mnogo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Meni deluje kao da ga bije  zbog senke koje se vidi 🙂 ali svakako nece to jos dugo tamo,do dana pobede.

Pročitao sam negde da su im ponudli da izadju prema luci i da su oni helikopteri, koji su oboreni, dolazili zbog evakuacije stranaca-instruktora, da ih izvuku. Nego da ih ne namame Čečenima u zasedu ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Ti nešto razaznaješ na ovom snimku?

Ja pola ovih snimaka sto se svakodnevno vrte ne kontam.

Uz bombasticnu popratnu pricu tipa jos jedan UA ili RUS pa onda neki naziv AWD 4x4 odmilja babuska ili tako nesto i onda ide snimak fiksnim telfonom i onda oblacic dima i to je to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja pola ovih snimaka sto se svakodnevno vrte ne kontam.

Uz bombasticnu popratnu pricu tipa jos jedan UA ili RUS pa onda neki naziv AWD 4x4 odmilja babuska ili tako nesto i onda ide snimak fiksnim telfonom i onda oblacic dima i to je to.

A extra što istu sliku pokazuju (video) i jedni i drugi i hvale se svojim uspehom. Natrčao sam na nekoliko slučajeva, a najviše kod oborenih aviona na početku.....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Pročitao sam negde da su im ponudli da izadju prema luci i da su oni helikopteri, koji su oboreni, dolazili zbog evakuacije stranaca-instruktora, da ih izvuku. Nego da ih ne namame Čečenima u zasedu ?

Rusi lazu kao psi, pobice ih sve do jednog, mozda ostave njih 100tinak reda radi. On ne ceni zivot svojih vojnika, a ne tudjih.  Nadam se onom tvom resenju pa neki dijalog,ali to bi u putinovoj glavi bio poraz. Jedino ako ga drugari iz sluzbe nisu stisnuli da se ova zajebancija zavrsi sto pre. Politika moze da ode na istok, ali Rusi vise vole zapad. Ako se odrze sankcije za 1-2g bice zestokih unutrasnjih problema, migracije su vec pocele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Rusi lazu kao psi, pobice ih sve do jednog, mozda ostave njih 100tinak reda radi. On ne ceni zivot svojih vojnika, a ne tudjih.  Nadam se onom tvom resenju pa neki dijalog,ali to bi u putinovoj glavi bio poraz. Jedino ako ga drugari iz sluzbe nisu stisnuli da se ova zajebancija zavrsi sto pre. Politika moze da ode na istok, ali Rusi vise vole zapad. Ako se odrze sankcije za 1-2g bice zestokih unutrasnjih problema, migracije su vec pocele.

Ja ih ovde videh desetak....?  A da Rusi lažu kao psi, lažu, ali im i Ukri ne popustaju ič.....mrtva trka. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Ja ih ovde videh desetak....?  A da Rusi lažu kao psi, lažu, ali im i Ukri ne popustaju ič.....mrtva trka. 

Pa nije to sva vojska u Mariopolju. Verovatnosu probali neki mali napad koji nije uspeo ili jeste. Totalno je nebitno,sad se bore da zive sto duze, predati se nece..

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...