Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

7 hours ago, urosg3 said:

Na Flight radaru svašta može da se nađe to ranije nije bilo. Od Air tankera, do Black hawk-a. I Iznad Poljske stalno leti neka Duke ekipa sa Crnim sokolima. Natrčao kolega i na jedan F-16

Ranije nisi mogao vojni avion svećom da nađeš.

Ne bih rekao da nisi mogao svećom da nađeš... Veruj mi da znam, nezaviisno od flajt radara, i upućen sam koliko ih je bilo u poslednjih nekoliko godina u pomenutom području... Doduše, do pre par meseci to su bili mahom izviđački avioni i strategijske bespilotne... Od početka rata u pitanju je svakodnevno borbeno dežurstvo raznih tipova lovačkih aviona (f/a-18 sa NA Hari Truman, francuslih Rafala sa NA Šarl de Gol, italijanskih tajfuma, od kojih je osam u bazi Mihail Kogalničeanu u Rumuniji, neizbežnih f-16, britanskih tajfuna sa Akrotirija...), preko desetak a/c, gomile aviona za izviđanje, bpl do komandnog mesta u vazduhu i nekoliko awacsa... Nimalo naivna situacija... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Valensija said:

Jos da mi kazes da je Knezevic vodja jedinica u CG.... Izvini, malo mi je ovo smijesno.

To je OK - to je tvoj dozivljaj situacije koji ocito ne odgovara mom. Meni su skupstine SFRJ i BIH bile jako smijesne krajem osamdesetih - sa mnogo Vulin tipova...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Azazelkg said:

Ne bih rekao da nisi mogao svećom da nađeš... Veruj mi da znam, nezaviisno od flajt radara, i upućen sam koliko ih je bilo u poslednjih nekoliko godina u pomenutom području... Doduše, do pre par meseci to su bili mahom izviđački avioni i strategijske bespilotne... Od početka rata u pitanju je svakodnevno borbeno dežurstvo raznih tipova lovačkih aviona (f/a-18 sa NA Hari Truman, francuslih Rafala sa NA Šarl de Gol, italijanskih tajfuma, od kojih je osam u bazi Mihail Kogalničeanu u Rumuniji, neizbežnih f-16, britanskih tajfuna sa Akrotirija...), preko desetak a/c, gomile aviona za izviđanje, bpl do komandnog mesta u vazduhu i nekoliko awacsa... Nimalo naivna situacija... 

Samo dokaz da je mrski "zapad" sve vreme bio u pravu, svih tih decenija, i da je najveca opasnost za "svecki mir" (bliski istok se ne racuna, tamo nikad nije bio mir niti ce biti) Rusija i veliki i mali Rusi. Ili bar za Evropu. Znaci, ostrakuj to, pa da zapevamo. Kina neka se njima bavi, bliže im je.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Valensija said:

Jos da mi kazes da je Knezevic vodja jedinica u CG.... Izvini, malo mi je ovo smijesno.

Vidi, ovo sto @terskaze i nije toliko smesno.

U ovim pobrojanim drzavama se najvise oseca  i tu se i najvise primio, ,kao sto na zapadu vole da kazu  maligni ruski uticaj.

Nema vise Varsavskog pakta i Rusi( kao i Kina ili npr Turska) pokusavaju da na razne nacine pariraju Zapadu. Tkz meka moc. 
Medjutim to ipak nije zvanicna organizacija, kao sto je Nato pakt, tako da ovo ne pije vodu u nekoj ratnoj opciji, u mirnodopskim uslovima djene-djene. Dovoljno je da zajebavaju EU i US pa neka korist za Rusiju. Vojni  i ekonomski kapaciteti su neozbiljni za bilo sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Clash said:

Vidi, ovo sto @terskaze i nije toliko smesno.

U ovim pobrojanim drzavama se najvise oseca  i tu se i najvise primio, ,kao sto na zapadu vole da kazu  maligni ruski uticaj.

Nema vise Varsavskog pakta i Rusi( kao i Kina ili npr Turska) pokusavaju da na razne nacine pariraju Zapadu. Tkz meka moc. 
Medjutim to ipak nije zvanicna organizacija, kao sto je Nato pakt, tako da ovo ne pije vodu u nekoj ratnoj opciji, u mirnodopskim uslovima djene-djene. Dovoljno je da zajebavaju EU i US pa neka korist za Rusiju. Vojni  i ekonomski kapaciteti su neozbiljni za bilo sta.

"Naoruzane i opremljene jedinice na terenu".... naravno da mi je ovo smijesno.

Ovo oko uticaja ne sporim. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Danas su bili inače protesti i u Rimu i Pizi zbog dostavljanja oruzja Ukrajini....

Ma ovo je balavurdija koja tripuje neku huligansko nacionalnu pricu a ne znaju gde su suplji.

Oni ne mogu ni do toga da dobace da osmisle takav protest zbog dostavljanja oruzja Ukrajini nego napadaju zastavu i razbijaju prozore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Ma ovo je balavurdija koja tripuje neku huligansko nacionalnu pricu a ne znaju gde su suplji.

Oni ne mogu ni do toga da dobace da osmisle takav protest zbog dostavljanja oruzja Ukrajini nego napadaju zastavu i razbijaju prozore.

Jbg....tako to počne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sad ne znam da li se kolega forumas ters zeza ili sta.

 

Pocinje nikako, tu se cela prica i zavrsava, ruski agenti vrv sirom Evrope pokusavaju da prebace sve na Ukrajince.

 

Samo ovoliko komada budala ima samo u Srbiji. Citam Blic i komentare ispod svake vesti o ratu..ono je smesno 😄 ne znam iskreno ni da li Rusi onako pisu.Svakako su ovde jaki i dobro organizovani. Malo Bugarska, Jermenija i po zapadu saka jada..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Radi covek na tome. Sta bi trebao da radi on?

Lik (ja ga zovem od milja Kermit) je savršen za PR nastupe kao glumac. Neko pametniji mu napiše tekst, on ga verodostojno sa dosta patosa prenese i pritisne na svako potrebno dugme kod auditorijuma. I to uspešno kod raznih auditorijumima sa raznim dugmićima. Pogodi ih tačno u žicu, možda eventualno uspe i Amere da navuče na malo više nego što bi hteli aktivirajući dugmiće njihovih birača.

 

Lično su mi simpatičniji Kličko i ovaj Sjenkijevič, valjda gradonačelnik Mikolaeva. Što na umu to na drumu, bez marketinških/PR elemenata i nepotrebnog patosa. Ali oni ne bi uspeli da obave posao, koji Kermit radi. Pokazao se kao majstor zanata i baš takav je u ovoj situaciji potreban. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam, čitam i slušam razne reakcije ovih dana, pa se pitam jel ovom narodu vrana potpuno popila mozak i svaki makar minimalni osećaj za moral. Odnosi se na Srbijukse en generale ali nije da toga u malo uvijenijoj formi nema i na forumu. 

 

Čak i ne mislim na potpune manijake koji otvoreno podržavaju Putinovu agresiju na nezavisnu Ukrajinu, već na one kao načelno uvijene u demokratsku oblandu, kojima je rusko-srpsko nacionalni patriJotski praziluk prikriven a ne viri otvoreno iz ******. 

 

Kakve veze sa time da je Putler realno kandidat za Hag i da je ruska invazija zverska agresija ima to što se nama desilo, odnosno kako neki misle a koji je to NATO zvaničnik završio u Hagu ili a šta je nama NATO radio, o teorijama zavere protiv belosvetskog pravoslavlja tek da ne pričam. Ako pođemo od pretpostavke da to što smo (po meni zasluženo) dobili po njonji predstavlja ipak kršenje nekih međunarodnih konvencija, upravo to predstavlja razlog da podržimo u potpunosti Ukrajinu a ne Rujkane. Pod tom pretpostavkom i mi i Ukrajinci smo žrtve agresije. To po svakom normalnom moralnom načelu podrazumeva da ne drvimo kojekakve relativizacije već jasno podržimo Ukrajinu jer smo i mi i oni žrtve. A to što mi kao žrtve podržavamo ili makar relativizujemo dela agresora je ne samo dvostruki moral već i za ozbiljno posmatranje. U svakom slučaju gubimo pravo da pričamo o nekim dvostrukim aršinima Amera i NATO pošto i mi iste pokazujemo.

 

Još jedna stvar mi je pala u oko. O pravima na imovinu ruskih oligarha, rekao bih subjektivno, u dobroj meri brinu oni, koji bi zdušno podržali otimanje i pljačku imovine nevinim pekarima, lekarima, advokatima, bogatijim seljacima 1945. a moguće da su čak i unuci takvih, koji su se okoristili "narodnom pravdom" i sarmoupravljanjem. Pa, gospodo, ne budite drugovi već budite dosledni. Opet dvostruki moral i dvostruki aršini.

 

Ovom narodu nema pomoći. Možda svuda ima po neki takav šizofren glas bez razuma i morala, ali ovaj obim direktne i indirektne podrške (kroz bilo koji vid relativizacije) mislim da ni Kadirovci, pa ni Kuba i Severna Koreja ne pružaju Putleru. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

I ovi koji se sa takvima identifikuju bi trebalo da se zapitaju da li je i sa njima sve u redu. Ovo čak i nije prvi put da ta većina tu isto radi, nego to traje od kad je ta anticivilizacijska rulja puštena iz rupa. Što ih ne pita neko ko sa takvima kontaktira, namerno, da bi ih nervirao "Je li bre, da li ti imaš oči? Pa ako imaš, da li vidiš kako izgleda pravo bombardovanje? Pa šta se dereš onda 25 godina? U ludnice more."

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

 

 

Ovom narodu nema pomoći. Možda svuda ima po neki takav šizofren glas bez razuma i morala, ali ovaj obim direktne i indirektne podrške (kroz bilo koji vid relativizacije) mislim da ni Kadirovci, pa ni Kuba i Severna Koreja ne pružaju Putleru. 

 

Srpsko nacionalno pitanje vise se ne bavi pitanjem kao sto je moral.

Ustvari i gore je, iskljucuju jedno drugo.

 

Verovatno ne postoji drugo mesto u Evropi gde se sa ovakvim otupljenjem i

odvojenoscu od empatije posmatra ovaj rat.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Gledam, čitam i slušam razne reakcije ovih dana, pa se pitam jel ovom narodu vrana potpuno popila mozak i svaki makar minimalni osećaj za moral.

Jeste.

 

1 hour ago, Akiro said:

Kakve veze sa time da je Putler realno kandidat za Hag i da je ruska invazija zverska agresija ima to što se nama desilo, odnosno kako neki misle a koji je to NATO zvaničnik završio u Hagu ili a šta je nama NATO radio, o teorijama zavere protiv belosvetskog pravoslavlja tek da ne pričam. Ako pođemo od pretpostavke da to što smo (po meni zasluženo) dobili po njonji predstavlja ipak kršenje nekih međunarodnih konvencija, upravo to predstavlja razlog da podržimo u potpunosti Ukrajinu a ne Rujkane. Pod tom pretpostavkom i mi i Ukrajinci smo žrtve agresije. To po svakom normalnom moralnom načelu podrazumeva da ne drvimo kojekakve relativizacije već jasno podržimo Ukrajinu jer smo i mi i oni žrtve. A to što mi kao žrtve podržavamo ili makar relativizujemo dela agresora je ne samo dvostruki moral već i za ozbiljno posmatranje. U svakom slučaju gubimo pravo da pričamo o nekim dvostrukim aršinima Amera i NATO pošto i mi iste pokazujemo.

 

Ima veze za šizofrenom i simplifikovanom percepcijom geopolitike - Rusi su braća, pravoslavci i stariji brat koji je uvek u pravu, a Ukrajinci su tamo neki Rusi koji smatraju da nisu Rusi. Prema tome, sve ono što rade Rusi je OK.

 

Što se tiče ovog drugog, percepcija je sledeća - mi smo najbolji, najlepši, najpametniji i uvek u pravu, uvek smo bili nevinašca, eno mlatili nas Turci 500 godina, pa onda Nemci u dva svetska rata, mogu da u paketu budu još i zli katolici, protestanti, muslimani, totemisti, budisti, nudisti, palamudisti i svi ostali jer svi mrze nas koji smo najbolji i tako to.

 

Ako se spoje pomenute dve percepcije, dobija se ovaj sumanuti pogled na svet.

 

1 hour ago, Akiro said:

Još jedna stvar mi je pala u oko. O pravima na imovinu ruskih oligarha, rekao bih subjektivno, u dobroj meri brinu oni, koji bi zdušno podržali otimanje i pljačku imovine nevinim pekarima, lekarima, advokatima, bogatijim seljacima 1945. a moguće da su čak i unuci takvih, koji su se okoristili "narodnom pravdom" i sarmoupravljanjem. Pa, gospodo, ne budite drugovi već budite dosledni. Opet dvostruki moral i dvostruki aršini.

Mislim da ne treba ići toliko daleko u prošlost jer je nedavno bio popularan i leg(ij)alizam, koji se sada probudio, iako ista (mentalna) gologuzija i danas smatra da je lopov onaj ko ima auto mlađi od 15 godina, a o plati većoj od 500 evra i da ne pričamo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

NATO ima preča posla, eto...

 

I nisam ja nedorečena, nego dobar deo forumaša piše isuviše žučne i preduge postove u kojima ne kažu ništa, a naročito na temi koja se zove rat u Ukrajini, a oni pišu kao taj Puzigaća, što mer uvek asocira na ove...i tako na svakoj temispacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

NATO ima preča posla, eto...

 

I nisam ja nedorečena, nego dobar deo forumaša piše isuviše žučne i preduge postove u kojima ne kažu ništa, a naročito na temi koja se zove rat u Ukrajini, a oni pišu kao taj Puzigaća, što mer uvek asocira na ove...i tako na svakoj temispacer.png

Takav je nacin pisanja ovde. Cilj je da se kroz samokritiku naseg drustva isto dozove pameti. 

Eto ova podrska Rusiji: zvanicno jesmo osudili agresiju, Ali malo-malo pa po televizijama gostuju razni opskurni likovi koji tumace nesto podrzavajuci Rusiju. Kao da su oni neki mudraci. Ponavlja se ista prica kao 90-tih: cela Evropa na jednu stranu a mi na drugu??!!?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Valensija said:

"Naoruzane i opremljene jedinice na terenu".... naravno da mi je ovo smijesno.

Ovo oko uticaja ne sporim. 

 

Danasnja vijest - ceta mala ali odabrana na putu od Beograda to Novog Sada:

 

Pored Vučiča i Orbana, putovali su i premijerka Ana Brnabić, ministri Aleksandar Vulin, Tomislav Momirović, Maja Gojković, Siniša Mali, predsednik pokrajinske vlade Igor Mirović, gradonačelnik Beograda, Zoran Radoičić, zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, kao i ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko.

 

Ne postoji brojnija i bolje opremljena vojna sila u regiji (rijeci predsjednika Srbije) od ove koju postrojava i obliazi taj isti ruski ambasador: 

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/4526751/stefanovic-mojsilovic-vojska-srbije-borbena-gotovost.html

 

O vojnim paradama 9. Maja, 20. Oktobra, 9. Januara na kojima je ruski amabsador uvijek centralna licnost, ne treba ni pricati....  Za krst, za krst, Nemanjica, za slavu, za slavu Obilica...

 

NAPOMENA: jos uvijek niti jedan general vojske Srbije ili Republike Srpske, bivsi ili sadasnji nije osudio rusku agresiju na Ukrajinu. Pa cak nisam naisao ni na one koji su u toj situaciji neutralni. 

 

Vulin I Dacic su vec 35 godina ruski ljudi, ne bi toliko trajali da nisu od povjerenja.

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...