Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne, Constantine 🙂 Opravdaj ti rusenje decijeg vrtica...

 

Evo jos jednog u kokosinjcu pa je morala da reaguje ruska avijacija Constantine neutralni

 

  Hide contents

 

 

 

Ne ulazeci u problematiku sukoba, ali ako pogledamo neutralno i objektivno izolovani slucaj u kojem napadacka vojska opkoljava grad, nudi civilima zeleni koridor za evakuaciju, a odbrambena vojska aktivno radi na sprecavanju evakuacije civila, krije svoje naoruzanje i vojnike u civilnim objektima, ko je kriv za civilne zrtve? 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Putin kao zacudjen i naredjuje istragu kako to regurti poslati u specijalnu operaciju

 

 

Sta je sledece istraga ko je prodao naftu? Ko nije kupio nove gume? Ko je kupio jahtu umesto preciznih bombi. Mnogo se on meni iscudjava ko da je presednik Danske a ne korumpirane Rusije.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Ne ulazeci u problematiku sukoba, ali ako pogledamo neutralno i objektivno izolovani slucaj u kojem napadacka vojska opkoljava grad, nudi civilima zeleni koridor za evakuaciju, a odbrambena vojska aktivno radi na sprecavanju evakuacije civila, krije svoje naoruzanje i vojnike u civilnim objektima, ko je kriv za civilne zrtve? 

Postavljanjem odbrane u i na civinim objektima isti postaju legtimne borbene mete, tako da je odgovornost do onoga ko se odluci na taj korak.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Putin kao zacudjen i naredjuje istragu kako to regurti poslati u specijalnu operaciju
 
 
Sta je sledece istraga ko je prodao naftu? Ko nije kupio nove gume? Ko je kupio jahtu umesto preciznih bombi. Mnogo se on meni iscudjava ko da je presednik Danske a ne korumpirane Rusije.
Pa ni Drug Tito nije znao za Goli otok...krili su to od njega [emoji848]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

 

Ne ulazeci u problematiku sukoba, ali ako pogledamo neutralno i objektivno izolovani slucaj u kojem napadacka vojska opkoljava grad, nudi civilima zeleni koridor za evakuaciju, a odbrambena vojska aktivno radi na sprecavanju evakuacije civila, krije svoje naoruzanje i vojnike u civilnim objektima, ko je kriv za civilne zrtve? 


Z je od zeleni koridor za evakuaciju, pravo u Moskvu. 
kad garantuju ljudi da je beZbedan, 

ko je lud da im ne veruje

 

Link to comment
Share on other sites

To je problem sa paravojnim formacijama plaćenika , koljača, silovatelja i pljačkaša. Nema centralne komande, brinu se samo za svoje dupe, a bole ih ona stvar za civilno stanovništvo.

Ove iz Azova je i ukrajinska vojska granatirala par puta jer su odbili poslušnost vezano za ove zelene koridore.

Dobrovoljac je lik koji ide u redovnu vojsku u random jedinicu i to je ok. Ova druga bagra nevezano za koju stranu ratuje bi bilo najbolje da ne preživi sve ovo.

Lično sam prisustvovao kada su neke slične paravojske pljačkale hrvatske kuće ili kad su nas izvodili sa školskog časa da gledamo kako poleće raketa ( rušili su minaret). O bahaćenju po gradu dok dobrovoljci ginu sa redovnom vojskom da ne pričam.

Takvi ti posle ubiju premijera i želim im sve najgore u kom god ratu da učestvuje ta gamad.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Postavljanjem odbrane u i na civinim objektima isti postaju legtimne borbene mete, tako da je odgovornost do onoga ko se odluci na taj korak.


Legitimne mete koliko je legitimna i speciAlna operazija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo što su rusi objavili nije porodilište koje su uništili. Spinovanje da se izbegne odgovornost za terorisanje civila.

 

Što se tiče primirja neka ga za početak ispoštuju i ne koriste za zauzimanje teritorije i bombardovanje pa će i druga strana ispoštovati svoj deo dogovora.

 

Za žrtve je uvek kriv agresor.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Ovo što su rusi objavili nije porodilište koje su uništili. Spinovanje da se izbegne odgovornost za terorisanje civila.

 

Što se tiče primirja neka ga za početak ispoštuju i ne koriste za zauzimanje teritorije i bombardovanje pa će i druga strana ispoštovati svoj deo dogovora.

 

Za žrtve je uvek kriv agresor.

 

Dakle u mom kraju je vojska bila smestena u naselju u skoli cini mi se i sad da je NATO zveknuo skolu i pobio civile nama bi bio kriv NATO? E vidis i te 1999 smo pizdeli sto neko u sred naselja smesta vojsku ali za razliku od Ukrajinaca ovi su barem gledali da se ne vide. Nije bilo nikakve vojne tehnike tu samo spavali jer su gadjali im kasarnu.

 

Inace ono sto je Kornos napisao je tacno, po pravu ako koristis civile ko stit ti si kriv nije bitno sto se branis od agresora. Npr Ameri su to 2003 itekako potencirali iako njih za pravo zabole dupe oni valjda nisu cak ni clan medjunarodnog suda ili su izglasali da njihovima ne moze da sudi. Ali eto potezali su pravo kad bi bombardovali civilne mete gde su bili iracki vojnici ili gde se sumljalo da su. Npr kao hotel Palestina gde su bili iskljucivo novinari.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

Dakle u mom kraju je vojska bila smestena u naselju u skoli cini mi se i sad da je NATO zveknuo skolu i pobio civile nama bi bio kriv NATO? E vidis i te 1999 smo pizdeli sto neko u sred naselja smesta vojsku ali za razliku od Ukrajinaca ovi su barem gledali da se ne vide. Nije bilo nikakve vojne tehnike tu samo spavali jer su gadjali im kasarnu.

 

Inace ono sto je Kornos napisao je tacno, po pravu ako koristis civile ko stit ti si kriv nije bitno sto se branis od agresora. Npr Ameri su to 2003 itekako potencirali iako njih za pravo zabole dupe oni valjda nisu cak ni clan medjunarodnog suda ili su izglasali da njihovima ne moze da sudi. Ali eto potezali su pravo kad bi bombardovali civilne mete gde su bili iracki vojnici ili gde se sumljalo da su. Npr kao hotel Palestina gde su bili iskljucivo novinari.

 

Naravno da bi bili krivi i zato to i nisu uradili. Bili su odgovorni sa svoje strane iako Srbija to nije bila. Nedogovornost jedne strane nije opravdanje druge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Agresija Rusije na Ukrajinu ce biti kao pocetkom 90ih kad je srbija bila jaca od hrvatske pa unistila vukovar i bosnu kasnije. Desice se zlocini ko srebrnica za koje ce rusi morati da odgovaraju i zapad ce da ucenjuje rusiju da se pokaje za zlocine . promenice se rusija zbog tog pritiska . kao sto se srbija promenila posle 2000 i odlaska milosevica u hag, pa vise nikome ne pada na pamet ratno stanje ni zbog cega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

Naravno da bi bili krivi i zato to i nisu uradili. Bili su odgovorni sa svoje strane iako Srbija to nije bila. Nedogovornost jedne strane nije opravdanje druge.

 

Nisu jer nisu ih videli posto nisu uopste izlazili napolje plus taj deo verovatno i nije mnogo sniman za razliku npr od bolnice na dedinju koja je jeste gadjana a cini mi se da je bila neka prica da tu jeste bilo nekih vojnika ili barem u krugu bolnice, posto je Dedinje krcato vojnim i drugim bitnim objektima snimali su dosta bolje i primetili te vojnike i doneli odluku da gadjaju iako znaju da je tu krug bolnice, pravo je u to slucaju na njihovoj strani jer cim je tu vojska to je vojni cilj.

Link to comment
Share on other sites

 
Juče sam, na slična pitanja, svojim ušima čuo otprilike ovakav odgovor: Ukrajinci ugnjetavaju Ruse na istoku zemlje, isto kao što su Albanci Srbe na Kosovu. Samo što Rusi imaju Putina koji neće da dozvoli ono što smo mi dozvolili na Kosovu.
 
Nemam pojma, muka mi je da pišem o tome i nije u redu da se ova tema pretvara u "Srbija i rat u Ukrajini", ali me pored samog rata i užasa koji se tamo dešava ozbiljno pogađa i užas koji povodom tog rata doživljavam ovde.
Pa odgovor je da smo dobro prošli 1999. jer da je Albanija bila na mestu Nato, sravnila bi svaku zgradu i svaku građevinu u Srbiji. Ili što bi Ahtisari rekao, Srbija će biti ravna kao ovaj sto.
E sad, Rusija smatra da treba da sravni Ukrajinu. Srbi idioti navijaju za to.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MeanMachine said:

 

Dakle u mom kraju je vojska bila smestena u naselju u skoli cini mi se i sad da je NATO zveknuo skolu i pobio civile nama bi bio kriv NATO? E vidis i te 1999 smo pizdeli sto neko u sred naselja smesta vojsku ali za razliku od Ukrajinaca ovi su barem gledali da se ne vide. Nije bilo nikakve vojne tehnike tu samo spavali jer su gadjali im kasarnu.

 

Inace ono sto je Kornos napisao je tacno, po pravu ako koristis civile ko stit ti si kriv nije bitno sto se branis od agresora. Npr Ameri su to 2003 itekako potencirali iako njih za pravo zabole dupe oni valjda nisu cak ni clan medjunarodnog suda ili su izglasali da njihovima ne moze da sudi. Ali eto potezali su pravo kad bi bombardovali civilne mete gde su bili iracki vojnici ili gde se sumljalo da su. Npr kao hotel Palestina gde su bili iskljucivo novinari.

 

Ili kineska ambasada. Mislim da se sada ne bi usudili.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko je sve od vas koji ovde pišete bio aktivan i na starom forumu ali tamo je uglavnom bilo pravilo da su u toku rata 1999 NATO piloti bili izazvani da gađaju po školama, bolnicima i civilnim objektima zato što je u blizini tih objekata bila vojska SRJ. Vidim da su se pogledi na to izmenili i priznajem prijatno sam iznenađen.

Edited by Perkos2
  • Like 9
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, VladimirB said:

 

Da nije bilo tog istog Zapada i NATO, Srbija bi opet formirala Drački okrug, pre toga očistivši Kosovo. Drački okrug - jedna od epizoda osvajačkih ratova koje Srbija nikada nije vodila. Mnogo toga je cenzurisano iz udžbenika istorije.

 

Tako da većinski narod ne voli Zapad i NATO jer je Srbija sprečena da se teritorijalno raširi. I ne, NATO nije oteo ništa, već je zaštitio jednu manjinsku populaciju od većinske.

 

 

Imas neki dokaz? I ovde moze ona milion puta ponovljena laz nece postati istina.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

po školama, bolnicima i civilnim objektima zato što je u blizini tih objekata bila vojska SRJ. 

nije bilo bas toliko odavno da se ne secamo kako su skole (i po neke bolnice) evakuisane i u njima je bila vojska, ne pored.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MeanMachine said:

 

Nisu jer nisu ih videli posto nisu uopste izlazili napolje plus taj deo verovatno i nije mnogo sniman za razliku npr od bolnice na dedinju koja je jeste gadjana a cini mi se da je bila neka prica da tu jeste bilo nekih vojnika ili barem u krugu bolnice, posto je Dedinje krcato vojnim i drugim bitnim objektima snimali su dosta bolje i primetili te vojnike i doneli odluku da gadjaju iako znaju da je tu krug bolnice, pravo je u to slucaju na njihovoj strani jer cim je tu vojska to je vojni cilj.

 

Ja živim pored Osn. Šk. u čijem dvorištu su bili parkirani kamioni koji izgledaju kao i oni što koriste PVO baterije, posle par dana smo upoznali neke vojnike u radnji pored i saznali da nije bio PVO nego vezisti. Prve dve nedelje odma uz školu a posle su ih parkirali u školskom dvorištu nekih 30-40m od zgrade škole i isto toliko od stambenih zgrada. Od nekih 10 drugara koji su bili u rezervi 8 ih je bilo smešteno u školama. Ako sam to ja znao, znao je i NATO. Ali nema logike gađati takve ciljeve niti to može ičim da se opravda.

 

Jedini slučaj kada je to opravdano je kada se radi o liniji fronta, onda je svaka zgrada koja služi za odbranu vojni cilj.

 

Što se tiče PVO i Artiljerije njih možeš uništiti i malim bombama kao što su to radili Azeri u ratu protiv Jermena pa smo viđali čak i slučajeve da posada preživi ali ono što je najvažnije nema kolateralne štete u većem obimu. Ovaj napad na porodilište danas je napad na objekat koji je daleko od linije fronta gde se vode borbe i tu nema sumnje da se radi o terorisanju civila da bi se izazvala opšta panika i otežala odbrana. To je jasno iz aviona i zato su se rusi i oglasili da probaju da kontrolišu štetu. Inače sa Marijupolj od subote bombarduje žestoko jer njega će najverovatnije prvog pokušati da osvoje.

 

Edit :

 

Upravo su i sami Rusi promenili priču. Sada tvrde da nisu oni gađali. Izgleda da je onaj "duh kijeva" 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:

 


Ah, taj čuveni referendum kao vrhunski izraz narodne volje manipulacije narodom.

 

Izborima, prijatelju, izborima. Narod izabere one koji (bi trebalo da) znaju bolje da ih povedu u bolje sutra. Jel izašao narod u HR na ulice da se buni protiv ulaska u NATO/EU? Jesu na sledećim izborima izabrali opciju koja je protiv toga? Ne. Znači, dobro su birali.

 

Čuj, referendum, jbt. Eno ti ga Slobin o NATO trupama na Kosovu pa se teši njim.

 


Ti kao da živiš u carstvu u kojem caruje drugarstvo. 

Da li si ti cuo za Svajcarsku? Tamo se sve na referendumu odlucuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kaže Peskov da Putin nije znao da se regruti šalju u rat i da će kazniti odgovorne:

 

Quote

Citing Putin's spokesman Dmitry Peskov, the RIA news agency said Putin had ordered military prosecutors to investigate and punish the officials responsible for disobeying his instructions to exclude conscripts from the operation.

https://www.reuters.com/world/europe/russia-acknowledges-conscripts-were-part-ukraine-operation-some-taken-prisoner-2022-03-09/

 

Doduše, malo ga kolje to što je Komitet majki vojnika to tvrdio još 26.2.

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Cekaj, pa gde da stave onda oruzje u gradu? Na fudbalski teren ili da ostave u kasarni da ih zapale za dan? Kronos kao ''iskusan'' u vojnim operacijama bio je u kasarni i cekao napad..

 

Eto ja ne znam pa mi objasnite gde vi stavili oruzje...sa tim da imaju dokaz za jednog lik n zgradi. Postavio sam vam snimak gde bukvalno raznose domacinske kuce i vi tu sipak, cutite...Racun se vidi cijiji je Constantine i nemam nist protiv toga. Samo  onda da budemo direktni u komunikaciji.

 

Kako se zove kad neka zemlja napadne susednu...vojna akcija, aha..

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jurgen said:

 

Koji interes imaju Rusi da sprece evakuaciju civila?

 

Razmatrati trenutno Putinove poteze u realnom svetlu je jako tesko.

Razlozi su visestruki. 

Pumpaju pricu kako je u Mariupolju stacionirana zloglasna Azov brigada,

to su oni nacisti iz drugog svetskog rata, verovatno transportovani u danasnjost.

Sada i te laboratorije za bio oruzja, ko zna sta sve rade ti Ukrajinci.

 

 

Mozda zato nude samo koridore do Rusije, direktno na denacifikaciju, ako se zalome medju civilima.

Da li ce dozvoliti da humanitarni koridor krene prema zapadnoj Ukrajini mozda, imas li informacije?

 

Prenesi ustvari, ako imas, neki kredibilan ili bilo kakav ruski izvor da je 'Zeleni koridor ' 

bezbedan za ukrajinske civile.

Ko je to saopstio, da li neki zvanicnik, Putin licno ili neko drugi? Portparol, mozda ? Ko?

Da li je objavljeno na nekim ruskim medijima?

Jednostavno, da vidim na osnovu cega se moze zakljuciti da je bilo kakav koridor bezbedan i ko to garantuje.

 

Ako treba da verujemo samo Putinu licno, pogedaj njegove govore na pocetku ovog rata, pardon specijalne operacije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

 

Sa ovim se potpuno slazem - vidimo na primjerima iz ratova 90'tih i sljamu iz drugih zemalja koji je pohrlio u ratove u Hrvatsku i Bosnu - strani drzavljani iz islamskih drzava, Rusije, Holandije, Grcke... Ali i Srbije, Hrvatske, Crne Gore...

Ali si ti i jos neki ste veliki moralisti. Cuj kojekakav sljam. Ovo vam je tako bezveze razmisljanje da se ne mogu nacuditi. Sta bi ti lebati uradio kad si u nevidjenom skripcu, treba ti svaka puska, dobijas krseve od aviona kao pomoc i ti bi odbio 15000 dobrovoljaca koji imaju i iskustva i muda i spremne  da ginu? Odbio? Ma nemoj. Boze svasta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...