Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, mmajstor said:

 

Ne razumem te, sta znace ovakvi upisi i oni silni emotikoni...bolduj ako mislis da krsim neko pravilo. 

 

 

 

Pa nije boldovano, obraćam ti se kao forumaš. A emotikone ti delim jer jedino to je smisleno kao odgovor na gluposti koje pišeš. Dokazivati da su gluposti bi bilo u rangu dokazivanja da 5g nema veze sa vakcinacijom. Ali nema veze, bar si mi zabavan. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Pa nije boldovano, obraćam ti se kao forumaš. A emotikone ti delim jer jedino to je smisleno kao odgovor na gluposti koje pišeš. Dokazivati da su gluposti bi bilo u rangu dokazivanja da 5g nema veze sa vakcinacijom. Ali nema veze, bar si mi zabavan. 

 

Ako si pisao kao forumas onda mislim da ti je visak onaj drugi deo...da se za protumaciti kao 'evo jel vidite kako on stalno krsi pravila ali ja sam milostiv da bih dokazao kako forum nije isti kao pre'. 

Ja izbegavam da kvalifikujem bilo kog forumasa da pise gluposti koliko god da se ne slazemo. Ali dobro nismo svi na isti nacin vaspitavani pa je za ocekivati da postoje razliciti senzibiliteti. 

 

Ocekujem emotikon. 🙂

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ono što će se možda desiti ako ovo potraje je da će na poziv Zelenskog NATO ući i staviti pod svoju kontrolu neki deo zapadne Ukrajine i na taj način obezbediti opstanak Ukrajine. Za sada su poslali 40k vojnika na granice ako bi skupili još toliko mislim da bi mogli da razmišljaju o toj opciji.

 

Na taj način se sprečava ideja o marionetskoj Ukrjini jer u takvoj situaciji niko ne bi priznao tu državu i Rusija bi morala da izdržava sav taj narod. Zelenski bi mogao da se povuče vamo i da odatle poziva ljude na otpor prema okupatoru i slično. Praktično bi bio kao Dalaj Lama ali sa nešto teritorije.

 

Koliko je realno da Rusi stvarno krenu na zapad Ukrajine? Meni je to bas neverovatno, tu bi otpor stanovnistva bio mnogo jaci a verovatno bi i komsije slale "dobrovoljce" da ratuju protiv Rusa. Plus je dosta brdovitije od istoka zemlje:

 

ukraine-relief-map-vector-id905234572

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

1.....No fly zona je pozivnica za poslednji ples.

...................

2.....Nato je odbramebeni savez, nema direktnog napada na clanice, teska gimnastika, maltene nemoguca, treba da se napravi da se bilo kako pravno pokrije to.

 

1. Pa baš i ne nužno....

2. Da, do sada je uvek bilo pravnog osnova...:whistling:

 

Kako misliš da će se ovo završiti...?

 

Putin odustaje od svega, i kaže "šalili smo se" vraćamo se nazad...ili Ukrajina kreće u kontra-napad i potiskuje ruske snage preko granice ?

 

Rusi su počeli sa razmeštanjem raketnih sistema "Tačka U"...preko 30 lansera oko granice sa Ukrajinom. Analitičari kažu da je to zbog nedostatka Iskandera...kako god. Inače domet raketa je 120 km + - 95 metara preciznosti...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MeanMachine said:

 

Koliko je realno da Rusi stvarno krenu na zapad Ukrajine? Meni je to bas neverovatno, tu bi otpor stanovnistva bio mnogo jaci a verovatno bi i komsije slale "dobrovoljce" da ratuju protiv Rusa. Plus je dosta brdovitije od istoka zemlje:

 

ukraine-relief-map-vector-id905234572

 

Apsolutno nerealno. Preko Dnjepra nemaju sta da traze, eventualno dole do Odese i Budzaka.

 

@Darth Bane treci je Mariupolj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MeanMachine said:

 

Koliko je realno da Rusi stvarno krenu na zapad Ukrajine? Meni je to bas neverovatno, tu bi otpor stanovnistva bio mnogo jaci.. 

 

ukraine-relief-map-vector-id905234572

 

Ja mislim i da nije nerealno... ali ne da bi ulazili u gradove i zauzimali teritoriju nego da bi presekli lanac snabdevanja oruzjem sa zapada. Za to bi im najbolje posluzile Beloruske snage ali Lukasenko se za sad ne da. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, van Donjecke i Luganske oblasti, koliko i u kojim delovima Ukrajine zapravo postoji ljudski potencijal (bilo u vidu samog stanovništva, bilo u vidu nekakvih političkih/paravojnih struktura) koji bi mogao da se iskoristi da dočeka Rusiju kao "oslobodioce" i posluži za instaliranje nekakve marionetske vlade? 

 

Bez toga, ne vidim kako će Putin izvršiti tzv. denacifikaciju i šta je već sve nadrobio, odnosno najprostije rečeno da promeni trenutni režim i spoljnopolitički kurs Ukrajine. Čini se da se Ukrajinci sve više ujedinjuju oko toga da ne žele ništa sa Putinom da imaju, bez obzira na to kakve različite poglede imaju po drugim pitanjima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djole said:

Ok, van Donjecke i Luganske oblasti, koliko i u kojim delovima Ukrajine zapravo postoji ljudski potencijal (bilo u vidu samog stanovništva, bilo u vidu nekakvih političkih/paravojnih struktura) koji bi mogao da se iskoristi da dočeka Rusiju kao "oslobodioce" i posluži za instaliranje nekakve marionetske vlade? 

 

Bez toga, ne vidim kako će Putin izvršiti tzv. denacifikaciju i šta je već sve nadrobio, odnosno najprostije rečeno da promeni trenutni režim i spoljnopolitički kurs Ukrajine. Čini se da se Ukrajinci sve više ujedinjuju oko toga da ne žele ništa sa Putinom da imaju, bez obzira na to kakve različite poglede imaju po drugim pitanjima.

 

Nadam se da to nece biti cilj jer moze da potraje i godinama da bi se totalitarno slomio otpor koji si naveo.

Nadam se da je finalno resenje slicno onom koje je potpisano u Minsku a to je federalizacija drzave, gde ce oni direktno kontrolisati istocne regione, zapad zapadne a da ce na nivou federacije donositi odluke na bazi konsenzusa, izmedju ostalih i ona o ulasku u Nato i EU. Ako se napravi takav sporazum bez Krima to bi i defacto i de jure bilo priznavanje da je on deo Rusije. 

Pitanje je i koje istocne regione bi oni kontrolisali jer ne verujem da u Harkovu mogu imati podrsku stanovnistva nakon svega. Mnogo otvorenih pitanja. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Ja sam uvek za demokratiju ali prizeljkujem da se svi sa parade Rusi-Srbi-BRACA ZAUVEK, lepo pohapse i deportuju direkt na prve linije fronta. Ako su vec tolika braca zauvek, sta ih sprecava da se dobrovoljjno prijave i odu lepo da pomognu braci u odbrani pravoslavlja ili sta vec tripuju. 

Pa onda neće moći da napadnu ove žene i decu što su izašli sa zastavom Ukrajine, nego će morati da se suoče sa stvarnim ratom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...