Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

...vama koji ste u evropi (netflix ima razlicitu ponudu po kontinentima a nerjetko i po drzavama), predlozio bih da pogledate "Polar"....nekonvencionalan akcioni film, veoma, veoma interesantan...usudio bih se reci moderna verzija "Pulp Fiction"...malo ga je teze naci, treba koristiti search...iz istih "rukava" je ispao i "Arctic" ali njega nema na netflix-u...ima Popcorn Time ko ga zna koristiti...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bljax said:

...vama koji ste u evropi (netflix ima razlicitu ponudu po kontinentima a nerjetko i po drzavama), predlozio bih da pogledate "Polar"....nekonvencionalan akcioni film, veoma, veoma interesantan...usudio bih se reci moderna verzija "Pulp Fiction"...malo ga je teze naci, treba koristiti search...iz istih "rukava" je ispao i "Arctic" ali njega nema na netflix-u...ima Popcorn Time ko ga zna koristiti...

 

jedan od najglupljlh filmova na svetu, ako niste skolovani da prepoznate pravi filmski gnoj jako edukativan film, ima Kajzera al nigde Principa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja se uspavljujem uz BBC serijale o zivotinjama 

 

Cini mi se da sam sve pogledao, tj nisam nekad zaspim nakon 5min i onda dok zenka udje u sobu i ugasi prodju 2-3 epizode koje sam kao pogledao...

Our planet epizoda Shume i deo o cernobilju mi bio fascinantan

33godine nema coveka i SVE je jebeno prodisalo uprkos radijaciji. Prava pravcata (pra)shuma, vratishe se neki ugrozeni konji, jeleni, vukovi...


 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Squabbit said:


33godine nema coveka i SVE je jebeno prodisalo uprkos radijaciji. Prava pravcata (pra)shuma, vratishe se neki ugrozeni konji, jeleni, vukovi...
 

 

 

možda sad lupetam ali kao da sam svojevremeno negde čitao kako radijacija može imati takav efekat na floru - > da raste izvan uobičajenih proporcija

možda sam i izmislio ili pomešao sa spajdrmenom :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

 

 

možda sad lupetam ali kao da sam svojevremeno negde čitao kako radijacija može imati takav efekat na floru - > da raste izvan uobičajenih proporcija

možda sam i izmislio ili pomešao sa spajdrmenom :lol_2:

pa to je i ona fora sa somovima. Narasli su tamo do 200+kg, poceli da pricaju da je zbog radijacije, da bi se ispostavilo da je zato sto nemaju prirodnih neprijatelja pa tamane sve i rastu..

Mislim tako kazu, ja nemam pojma samo prenosim.. nije bas da sam tu nesto potkovan  🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pre nekoliko dana mi je hakovan nalog na Netflixu. Preko noći su mi stigla tri mejla, gde me je Netflix obaveštavao, redom, da sam imao novi sign in iz Kine, da mi sam promenio password i da sam promenio e-mail adresu za logovanje. Tako da toga jutra, kada sam sve to video, mogao sam samo da ga...:classic_biggrin:

 

Probao nešto preko onog njihovog helpa, četa, video da nema 'leba i kao pravi srpski domaćin pozvao telefonom, doduše ne fiksnim :classic_biggrin: Mislim, nije ni da sam imao neku drugu opciju.

 

Elem, fina teta senzacionalno dobrog glasa i ja se brzo dogovorismo i problem je odmah bio rešen, siši ga kineski hakeru. 

 

Eto, da podelim iskustvo, pojačajte passworde zlu ne trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Do registracionog emaila je često veoma lako doći, ljudi to ostavljaju po društvenim mrežama bez ikakvog ustručavanja. Što se passworda tiče, tu se najčešće prave tri greške. Pass je preslab ("1234567" ili neki sličan). Ne koristi se password manager poput LastPass-a. Treći problem je što ljudi koriste jedan isti pass za sve važne stvari, da bi im bilo lakše. Onda se desi da neko provali u bazu jednog od tih sajtova (kao što je, recimo, to bio slučaj sa LinkedInom) i time su potencijalno ugroženi svi drugi sajtovi na kojima je ista lozinka.

 

Neki generalni savet bi bio da emailove koje koristite za registrovanje ne pokazujete u javnosti. Za svaki važan online servis koji koristite imajte jedinstven password. Vrlo bitna stvar je i da lozinka bude dovoljno komplikovana da bi se što teže kompromitovala. 

 

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, lekoviti said:

Do registracionog emaila je često veoma lako doći, ljudi to ostavljaju po društvenim mrežama bez ikakvog ustručavanja. Što se passworda tiče, tu se najčešće prave tri greške. Pass je preslab ("1234567" ili neki sličan). Ne koristi se password manager poput LastPass-a. Treći problem je što ljudi koriste jedan isti pass za sve važne stvari, da bi im bilo lakše. Onda se desi da neko provali u bazu jednog od tih sajtova (kao što je, recimo, to bio slučaj sa LinkedInom) i time su potencijalno ugroženi svi drugi sajtovi na kojima je ista lozinka.

 

Neki generalni savet bi bio da emailove koje koristite za registrovanje ne pokazujete u javnosti. Za svaki važan online servis koji koristite imajte jedinstven password. Vrlo bitna stvar je i da lozinka bude dovoljno komplikovana da bi se što teže kompromitovala. 

 

 

Sve je meni to jasno, ali ko će da popamti sve te credentials i da se bakće sa tim

Link to comment
Share on other sites

Ako smijem da se uključim u diskusiju, koja je pomalo offtopic, usudio bih se reći da je pominjanje LastPass reklamiranje, jer je to ipak u suštini komercijalni proizvod. Opšte je poznato u IT krugovima da postoji open-source rješenje KeePass, potpuno besplatan u svim varijantama i preporučen lično od Edwarda Snowdena. I bez dileme vrhunski proizvod namijenjen za čuvanje lozinki. Android, Windows, Linux, Apple verzija je dostupna.

Zapamtiš jednu jako komplikovanu lozinku (na mobilnim je dovoljan posle i otisak prsta), i sve ostale pustiš da ti izgeneriše KeePass alatka sa složenošću po tvojoj želji i tu čuvaš.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, lekoviti said:

Do registracionog emaila je često veoma lako doći, ljudi to ostavljaju po društvenim mrežama bez ikakvog ustručavanja. Što se passworda tiče, tu se najčešće prave tri greške. Pass je preslab ("1234567" ili neki sličan). Ne koristi se password manager poput LastPass-a. Treći problem je što ljudi koriste jedan isti pass za sve važne stvari, da bi im bilo lakše. Onda se desi da neko provali u bazu jednog od tih sajtova (kao što je, recimo, to bio slučaj sa LinkedInom) i time su potencijalno ugroženi svi drugi sajtovi na kojima je ista lozinka.

 

Neki generalni savet bi bio da emailove koje koristite za registrovanje ne pokazujete u javnosti. Za svaki važan online servis koji koristite imajte jedinstven password. Vrlo bitna stvar je i da lozinka bude dovoljno komplikovana da bi se što teže kompromitovala. 

 

 

Ja obično pravim neke, po njihovim kriterijumima, srednje jake šifre, kombinaciju slova i brojeva koje uvek mogu da se setim. I stvarno sam bio ubeđen da je to sasvim dovoljno, nikada nisam imao ovakvo iskustvo. I uz male permutacije, slične šifre koristim za sve. Znači nije bio u pitanju password 'password' ili '123456' :classic_biggrin:. E-mail adresu ne ostavljam okolo, bar ne svesno.

 

Sad sam se malo zabrinuo, a i ja sam paranoični stvor koji nema poverenja o online kreiranje i čuvanje lozinki, moraću da sam da smišljam komplikovane i čuvam ih na pergamentu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Squabbit said:

^
Streljajte me ali nekako nisam u fazonu da cuvam lozinke online.. paranoa, sta li je

a opet, malo malo pa resetujem pass jer zaboravljam...

KeePass svoju enkriptovanu bazu čuva gdje god ti hoćeš, na USB stiku, u memoriji telefona, na tvom kompu, na Dropboxu, ne mora online.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mitar Miric said:

Ako smijem da se uključim u diskusiju, koja je pomalo offtopic, usudio bih se reći da je pominjanje LastPass reklamiranje, jer je to ipak u suštini komercijalni proizvod.

 

Paradoksalno, sledeći tvoju besprekornu logiku onda je i pominjanje Netflixa na ovoj temi reklamiranje jer je takođe u pitanju komercijalni proizvod, usudio bih se reći.

 

Inače, LastPass je tzv. freemium program,  završava posao i u besplatnoj verziji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...