Jump to content

Miami 2021.


Boxy

Recommended Posts

1 hour ago, We lose every week said:

Preteruješ, kvota hiljadu je otprilike da će vanzemaljci u toku godine sleteti na travnjak pored Bele Kuće i oteti američkog predsednika.  

 

 

Ne preterujem uopšte, ja sam u singlu u više navrata pogađao trocifrene kvote, tako da znam o čemu pričam. Ovde imamo finale gde je jedan igrač totalno neočikavan (Hurkač) i kvota za njegovo  finale je bila negde 50-100 (nisam gledao kvote pre tutrnira pa ne znam tačnu vrednost), a s druge strane kvota Sinerovo finale trebalo bi da je oko 10, kad pomnožiš te dve eto ti rezultata.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Boxy said:

A ja uvek navijam za klince dok su klinci, pitanje je da li cu da navijam za njega za par godina jer mu je stil pomalo i dosadan, standardno peglanje sa osnovne

Pa kad standardna S&V igra vise ne prolazi kao nekad. Danas moras da znas i sa osnovne da peglas ako hoces da pobedjujes, a za to je potrebna veoma dobra fizicka sprema, balans i savrseno kretanje inace odose kolena...

Quote

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to je pitanje ukusa, ko kakav stil više voli da gleda, nevezano za to šta bolje prolazi. Meni se sviđa i taj "industrijski", naravno pod uslovom da je efikasan. Ubedljivo su najdosadniji oni koji se samo na servis oslanjaju.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne igra Sinner samo s osnovne linije, momak i izlazi na mrezu, agresivno se krece napred. Doduse, nije novi Mau i Ljodra, ali nije ni David Ferer.

 

Cula sam da neki porede Hurkaca s Berdihom, a Kordu s Rodikom :classic_blink:  Mene licno oni ne podsecaju na ove penzionisane igrace.

Koliko ja vidim mladji igraci pokusavaju da kombinuju i dobru igru s osnovne, i agresivnu igru, i dobru defanzivu, i izlazak na mrezu kad zatreba. Rade i na FH i na BH (bas su i Korda i Hurkas odlicno igrali na BH, bar na ovom turniru).

Od mladjih, ja recimo kod Corica ne vidim nikakav pomak, on se razvija u naslednika Endija Mareja. A ni kod Kecmanovica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, wwww said:

Pa ne igra Sinner samo s osnovne linije, momak i izlazi na mrezu, agresivno se krece napred. Doduse, nije novi Mau i Ljodra, ali nije ni David Ferer.

 

Cula sam da neki porede Hurkaca s Berdihom, a Kordu s Rodikom :classic_blink:  Mene licno oni ne podsecaju na ove penzionisane igrace.

Koliko ja vidim mladji igraci pokusavaju da kombinuju i dobru igru s osnovne, i agresivnu igru, i dobru defanzivu, i izlazak na mrezu kad zatreba. Rade i na FH i na BH (bas su i Korda i Hurkas odlicno igrali na BH, bar na ovom turniru).

Od mladjih, ja recimo kod Corica ne vidim nikakav pomak, on se razvija u naslednika Endija Mareja. A ni kod Kecmanovica.

 

Ali neka mnogo mnogo losija verzija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Borna se dosta ranije probio od svojih vrsnjaka, jer je ranije i sazreo. Igra mu se bazira iskljucivo na fizickoj igri, pa je pogresno najavljivan kao jedan od najvecih talenata, cak je i govorio kako je najbolji u svojoj generaciji, a evo ispade danas Medvedev koji je doosta bolji. Mislim da on nece osvojiti nikad slem, mozda okrzne koji masters.

Link to comment
Share on other sites

previse se istrosila u prethodnim mecevima, slabo ostalo goriva za finale, a jos i povreda. Nadam se da nije nista ozbiljno i da je na vreme prekinula mec.

Barti je bila dobra, zasluzeno osvojila (verovatno bi i da se Bianca niej povredila).

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wwww said:

Pa ne igra Sinner samo s osnovne linije, momak i izlazi na mrezu, agresivno se krece napred. Doduse, nije novi Mau i Ljodra, ali nije ni David Ferer.

 

Cula sam da neki porede Hurkaca s Berdihom, a Kordu s Rodikom :classic_blink:  Mene licno oni ne podsecaju na ove penzionisane igrace.

Koliko ja vidim mladji igraci pokusavaju da kombinuju i dobru igru s osnovne, i agresivnu igru, i dobru defanzivu, i izlazak na mrezu kad zatreba. Rade i na FH i na BH (bas su i Korda i Hurkas odlicno igrali na BH, bar na ovom turniru).

Od mladjih, ja recimo kod Corica ne vidim nikakav pomak, on se razvija u naslednika Endija Mareja. A ni kod Kecmanovica.

 

Kordu valjda sa Berdihom. Mene iskreno i podseca kako igra na njega, forhend mu slicno "puca" kao Berdihov (mislim da je Boxy to pisala takodje), mada verovatno ima i do fizickog izgleda, podseca.

 

Hurkac je klasicna poljska skola tenisa. Jak forhend, krakat, solidan server, vecina igraca koji su napravili ista (pa makar i instant, kao Janovic) imaju takve karakteristike.

Link to comment
Share on other sites

Steta za Andresku, valjda nije nista ozbiljno. Njen mec sa Sakari je bio odlican, ali mirisalo mi je vec tada da nece biti goriva za finale (mec se zavrsio u pola 2 ujutru). Barti opravdala poziciju na WTA listi, mi kriticari sad treba da ucutimo :classic_biggrin:

 

Sto se muskog finala tice, bilo bi za tenis bolje da dobije Siner, on je buduca zvezda, dok s druge strane mogao bih se kladiti da ako Hurkac trijumfuje, da ce mu to biti najveci pehar u karijeri.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bianka je na mecu sa Sakari ostavila zadnji atom snage. Igrati onoliko agresivno tokom celog meca (skoro 3 sata) je pogubno za organizam. Ona igra interesantan tenis, miksuje udarce, ali preteruje sa silom koju koristi pri svakom udarcu. Ona i Tim imaju slican pristup igri i odnos prema telu. Svaki udarac kao da je zadnji i kao da ih bas briga koliko ce trajati. S tim sto je Tim od "cvrsceg materijala" napravljen pa se i naigrao, ali Bianku na zalost mislim da necemo jos puno puta gledati.. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milutinov Tata said:

Sto se muskog finala tice, bilo bi za tenis bolje da dobije Siner, on je buduca zvezda, dok s druge strane mogao bih se kladiti da ako Hurkac trijumfuje, da ce mu to biti najveci pehar u karijeri.

Eto razloga da se navija za Hurkača danas. Mada će biti teško.

Kako god, može Siner da se vrati, tek su počeli.

Ili je bolje da ništa ne pišem uopšte da bi imao neke šanse :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...