Jump to content

Juventus FC


Alek The Great

Recommended Posts

U klubu se radi punom parom. Dolaskom novog trenera usledice velike promene. Neki igraci za koje je smatrano da su sigurni vise nisu. Videcemo da li ce Mota forsirati istu taktiku kao u Bolonji, ali definitivno ce to biti zaokret u odnosu na Alegrija za 180 stepeni.

Sto se tice ostanka za sada deluje da su sigurni Rugani (mada ima ponuda) i Cambiasso koji su nedavno produzili ugovore. Takodje, verovatno ce ostati Bremer i Vlahovic, kao i Danilo, Locatelli i Yildiz. U klub su stigli golman Di Gregorio na pozajmicu za 4m sa pravom otkupa za 14+2m i platom od 2m po sezoni i veznjak Douglas Luiz za 25m + Barrenechea+Iling i platom od 5m po sezoni. Sto se tice odlazaka, evidentno je da ce otici Alex Sandro (istek ugovora) i Bonucci (istek ugovora). Traze se klubovi za Chiesa koji nije u planovima trenera (otkupna cena 25m), McKennie, Kean, Szczesny, Kostic, Milik i Arthur. Rabiot je ponudjen novi ugovor. Za Gatti ima ponuda Newcastle. U slucaju da ovi igraci napuste klub budzet ce biti rasterecen za preko 50m bruto.

Mnogo igraca je u opticaju za dolazak. 

Na poziciji centralnog defanzivca pominju se Calafiori, Jean-Clair Todibo, Jakub Kiwior i Murillo. 

U veznom redu se prate mladi Papadopoulos i Khéphren Thuram.

Na krilnim pozicijama Greenwood, Saelemaekers i Jadon Sancho.

Od napadaca: Morata, Retegui, Armando Broja, Joshua Zirkzee i Arnaud Kalimuendo.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa cilj je da se oslobode velikih ugovora, da se smanji budzet. Szczesny ima najvecu platu posle Vlahovica, 5 puta vecu od novog golmana. Mislim da ce cilj biti slican kao prethodne sezone, a to je grupna faza LS i da se radi na rastu tima.

Nov trener ima svoju viziju i listu kandidata koji mu trebaju da je ispuni. Videcemo sta ce biti.

Link to comment
Share on other sites

Daglas Luiz je odlično pojačanje. Samo što je transfer veći od 25 miliona. 

 

Kalafjoria će juriti sigurno svi italijanski velikani, biće zanimljivo đe će na kraju završiti. Meni se sviđa i ovaj Todibo iz Nice. 

 

Od ovih napadača Zirkzi je zanimljiv. Mota ga je trenirao u Bolonji, i imao je tamo dobru sezonu. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Daglas Luiz je odlično pojačanje. Samo što je transfer veći od 25 miliona. 

Pa mediji pisu 53m. U sustini, s obzirom da mu ugovor istice sledece godine nije realno da se plati toliko. A mislim da je AV u problemu sa finansijskim fer plejom. Mi smo nudili pare i dva igraca (McKennie + Illing), ali ovaj prvi nije hteo. Pa je umesto njega ubacen mladi Barrenechea. Njihova trzisna vrednost je veca od 20m, plus sto su mladi igraci. Negde sam nasao podatak 25m plus bonus 1,5m i njih dvojica. Jedino ako su cifre bile u funtima.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Daglas Luiz je odlično pojačanje.

Po meni,još bolje je njegova devojka - Alisha Lehmann koja je juče potpisala za Staru damu kao uslov samog Liuza da se on preseli u Torino

d25ourpt6iwwe9xe94j1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odigrali smo 3 prijateljske. Odgledah samo prvu, poraz od Ninberga. Blago receno je bilo katastrofa. Onda igrali nereseno sa Brestom i pobedili nas NextGen. Poslednja provera pred start Calca sutra protiv Atletiko Madrida. Ekipa se jos uigrava, jure se pojacanja, trazi se udomljenje za one na koje se ne racuna. Sve to sporo ide. Nismo spremni za start. Ali imamo solidan raspored.

U medjuvremenu izduvali smo ga za Todiba. Alternative su Josip Sutalo, Jakub Kiwior, Maxence Lacroix i Clement Lenglet.

Navodno smo veoma blizu potpisa Gonzalez-a i Koopmeiners-a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lep nacin da se pocne sezone. Mozda igra nije bila toliko sjajna kako se provlaci u medijima, ali za pocetak dobro je. I dalje se pokusava da se rese pojedini ugovori. Suska se da se Scesnim dogovorilo o sporazumnom raskidu - platicemo mu oko 6-7m i tako ustediti 5m. Trazi se resenje za Kijezu, Kostica i Milika. Mozda i Mireti ode. U medjuvremenu dosao je Kalulu na pozajmicu iz Milana, a jos uvek nije zavrsen posao oko Koopmeiners-a koji i dalje odbija da trenira. Pregovori oko Gonzalez-a sa Violom su nesto zatajili s obzirom da su podigli cenu sa 30 na 40m, a hoce ga i Atalanta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...