Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

On 7/29/2019 at 1:20 AM, Kido from Junkovac said:

Mozda moderacija u nekim slucajevim moze da izda novu kaznenu meru:

ogranicenje broja postova na dan. 

 

Mogucnosti su neogranicene: 7 dana pet postova dnevno, 

30 dana 10 postova dnevno 

Take your pick. Nekako je blaze nego MOP i humanije. 

 

edit:

 

Ustvari poenta je da moderaciji fali alata da konkretno sankcionise

svaki tip prekrsaja, i da ne grupise flejmovanje, trolovanje, stalkovanje

u istu kaznenu grupu, nego da za svaki tip prekrsaja ima najefikasniju

politiku, koja ce teziti istom cilju: izvuci najbolje iz svakoga i povecavati kvalitet

diskusije (broj cinjenica, informacija i fora per 100 words)

 

 

 

 

Poteglo se to pitanje danas, evo izvestaja:

 

Quote

Zakonodavni odbor Skupštine foruma Vox92 ocenio je danas kao pravno moguć amandman poslanika @Kido from Junkovac o izmenama i dopunama kaznenih mera u smislu ograničavanja broja postova na dan - član 235, stav 1, tačka 2034, alineja 542 kaznenog pravilnika foruma Vox92.

 

Nalaže se odboru za tehnička pitanja i lelemuđenje, da ispitaju tehničke mogućnosti da se amandman sprovede u delo kao i da manje lelemude... 

 

Sad cekamo da zaseda odbor za tehnicka pitanja, kad zavrse lelemudjenje. Znate kako, letnje vreme, odmori... 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

'vako, metnuo sam "my activity stream" da mi pokuzuje sve teme na kojima sam ucestvovao. E sada, posto se npr dosta pise na nekim temama na kojima ja ne pisem tako cesto, pitah da li postoji opcija za "mark as read" kako ne bih morao da ulazim sveki put u temu

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Squabbit said:

Postoji li opcija mark as read sa Activity stranice?

Da ne moram da kliknem na temu pashchad ako necu da gledam kerove

 

Ako mislimo na isto, samo na početku celog tog pdf-a klikneš na Mark as read i to je to...probaj..

 

Posle nećeš da gledaš naše kerove i mace:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Da ne radim edit, mada sam ga bez potrebe već uradila...imam jedno pitanje- molbu: 

 

Kome mogu da se obratim za promenu nika- nekom od moderatora, global modu ili nekom od admina?

 

Hvala unapred na odgovoru! :classic_smile:

Meni se bas svidja dzudi. Koliko se secam, svakih 6 meseci mozes da menjas nick, a za cesce se obratis adminu. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mrd said:

Meni se bas svidja dzudi. Koliko se secam, svakih 6 meseci mozes da menjas nick, a za cesce se obratis adminu. :)

 

Znam, ali forum postoji od kraja aprila. Obratila se adminu, ali izgleda da neće da usliši molbu...

 

A taj budući nik ima veze sa mojim omiljenim piscem- prijateljem i sa mojim omiljenim, najdražim junakom iz svih knjiga tog pisca.

 

Ništa, napisaću na blogu tekst o tom i još jednom junaku druge knjige:classic_smile:

 

Nik Džudi je bio nik na b92 forumu i na b92 blogu ( blog u potpalublju )...i iskreno, dosadio mi je..

Link to comment
Share on other sites

Tema: ”Psi, kerovi, paščad...”
[emoji192]?

Gde da se smeste oni čije su vlasnice gospodarice i razlog postojanja Interneta? [emoji44]

Možda neki prilagođeniji, kompromisni, naziv teme... kao: Mačke, ribice i ptičice...[emoji56]


Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fancy said:

Tema: ”Psi, kerovi, paščad...”
emoji192.png?

Gde da se smeste oni čije su vlasnice gospodarice i razlog postojanja Interneta? emoji44.png

Možda neki prilagođeniji, kompromisni, naziv teme... kao: Mačke, ribice i ptičice...emoji56.png


Sent from my SM-N950F using...
 

NE!

Ako se menja mora da zahvati sve kucne ljubimce:

"Kerovi, Macke, Ribice, Pticice, Gusteri, Zmije, Misevi i Meduze"

Na ovaj nacin svako moze svakog da pojede i Darvin je zastupljen. emoji56.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li postoje neka pravila foruma u vezi sa editovanje postova (koliko puta sme i u kom roku od postovanja)? Primećujem da više ne mogu da editujem moje postove kao pre. 

Evo primera:
Ranije je ispod posta pored Quote i Options stajalo i edit, a sada posle samo 22 sata toga više nema.

Hvala i pozdrav
Nikola

image.png.19d27220460c3b94dc47852bf48a7c32.png

Link to comment
Share on other sites

Da, da...i ja sam tu pukao prošle nedelje...sad je limit 3 sata od postovanja.

 

Edit: nema više kačenja dan dva ranije da se ne zaboravi, pa onda fine tuning posle 3. treninga [emoji848]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Yoyogi said:

Yossarian je bio Mod a sada ga nema na listi. Pa nije valjda da "rogue Forum members" banuju Moderatore?

 

 

Možda je promenio nik. 

 

Barakuda je i dalje moderator. 

 

***

 

A što se teme psi, paščad...tiče- zašto se jednostavno ne zove " Naši kućni ljubimci"?

 

Dajem taj predlog..ru onda mogu da se stavljaju i fotke akvarijuma,  i da se piše o papagajima...etc..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U kom smislu navodis svetu instituciju Kafane na kosarci ovde?

 

 

A jebiga, tek sam sad provalio :ajme: da ne radi opcija linkovanja posta ni iz Tapatalka ni iz browsera - inače iz URLa u spoileru se vidi da se odnosi na post #entry92188 u kafani, ali kako je link na post ubačen iz Tapatalka (Share url), ignoriše se...evo šta je trebalo da bude u Spoileru, sada je postavljen link preko browsera kompa:

 

Dakle, ljubimci, živina, prasad, ima nas raznih...

 

Click here... Ovo bi trebalo da bude link na post 92188

 

Edit: I iz browsera na telefonu radi, Tapatalk i dalje odbija da sarađuje...

 

 

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

Nije baš bug nego više kao neimplementirani feature… 😄 

 

Naime, kad delim link na post iz neke teme preko Tapatalkove opcije Copy URL za određeni post, browser ne reaguje već odlazi direktno na početak te teme...

 

Konkretno, npr.    https://vox92.net/forum/index.php?/topic/85-Kafana-pod-obručima#entry92188

 

Preko browsera kompjutera radi... ali postavlja onaj rogobatni preview, ali ne željenog posta nego početka teme... tako da, najzgodnije rešenje je da se link dobijen preko Share this post iz browsera ručno obradi sa BBC url kodovima pa pejstuje u novi post... 

 

Ima li neke varijante da se u budućnosti ovo malo pojednostavi?  Tipa da share url posta iz Tapatalka proradi, npr... :lol_2:

 

Na žalost, u samom Tapatalku ne radi pozivanje na post.. za sad.  Sad mi pade na pamet... možda su naši karakteri u URLu problem.

Link to comment
Share on other sites

@5_Webber - tako je od pocetka rada foruma, default je nekih 3 sata ili tako nesto. Sto se F1 Fantasy-a tice, uvek mozes da kvotujes svoj post i stavis novi tip pre roka. Ako se @Borko slaze sa tim...

 

@fancy to je do Tapatalk-a. Shareovanje bez TT radi kako treba do samog posta kao sto mozes da vidis (nije pocetak teme nego tvoj post, sa preview-om):

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...