Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

1 minute ago, McLeod said:

Djokovic je apsolutno sam kriv za "hajku". Inace, to sto se ovde percipira kao hajka su normalna pitanja koja i Nadal dobija - obojicu pitaju za povredu na svakoj KZS. Djokovic se vise zaglibio sa svojim objasnjavanjem povrede pa je i logicno da ima vise pitanja o tome.

 

Nedovoljno, ako mene pitate, ovo zasluzuje da se istera na cistac sta je za njega "tear" i da li je pogresio kada je o tome pricao protiv Frica.

 

Kad na to dodamo da je njegovo znanje engleskog neuporedivo sa Nadalovim vrlo je jasno zasto su novinari zainteresovaniji za njegov slucaj.

Nedovoljno razapinjanje, aha.

Sto za Nadalovu povredu ne pitaju svakog igraca na kzn?

Sto se bar neko ne zacudi kako je moguce igrati ovako?

Tuzno mece s tvoje strane.

3 minutes ago, zoe Bg said:

Meni je ovo daleko od ciscenja, jesu prilicno glatke pobede ali igra je daleko od impresivne, bar ovo sto sam videla, na umetnicki dojam. Ako izuzmemo Fonjinija, sve ostale protivnike je trebalo da dobije cak i da mu ispadaju creva.

Uostalom ti si najglasniji u tvrdnjama koliko on srece ima kroz karijeru :classic_biggrin:

 

Oko ovoga se ne slazemo jer znam da samo na ovom forumu ima dovoljno ljudi koji su dokaz suprotnog.

 

Pa tvrdnja da jedan od najtrofejnih tenisera sa milionskom fan bazom nema nikog ko mu veruje je jedno ogromno preterivanje.

Nisam mislio da mu niko ne veruje, vec da ima takvih.

Ko veruje u njegovu pricu je klasican idolpoklonik.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Losmi17 said:

Nedovoljno razapinjanje, aha.

Sto za Nadalovu povredu ne pitaju svakog igraca na kzn?

Sto se bar neko ne zacudi kako je moguce igrati ovako?

Tuzno mece s tvoje strane.

 

Nadalova povreda ili "povreda" ako zelis postoji u vidu neke price o nekom dalekom mestu za koje su svi culi ali nisu bili tamo. Prica je da nije dovoljno spreman, da ga muce ledja i to je otprilike to. Bez ikakvih detalja.

 

Djokovic je, sa druge strane, rekao da mu je misic pukao ni manje ni vise i vrlo je jasno zasto ljude zanima kako je uspeo da igra neka bude i na 10%, mada je jasno da je ovo njegovih trenutnih bar 80-90%, nista bolje ne igra ovde poslednje 2-3 godine u ovom delu turnira, sa sve pucanjem misica.

 

Kako se oporavio, da li je supermen, da li ipak nije u pitanju pucanje nego blago istegnuce, ako je blago istegnuce zasto je rekao da je pucanje, ko mu je rekao da je pucanje, kako se sad oseca, to su sve savrseno normalna pitanja koja svakoga treba da zanimaju, kad je vec on sam bio toliko slobodan da prica vrlo konkretno o tome kako bi sigurno predao da nije slem, kako ne zna da li ce dalje da igra, pa onda pobedi Raonica bez vecih problema i bez ikakvih znakova da ga muci neka povreda.

 

Apsolutno je sam kriv sto se sad neki vracaju i 10 godina unazad i pricaju o njegovim predajama, tome da preuvelicava i slicno.

 

Jer nadam se da je svakome jasno, sa pokidanim misicem ne mozes da igras tenis koji on igra. Ne postoji painkiller koji ce to omoguciti.

 

A i da postoji steta koja nastaje posle ti zavrsava karijeru u najboljem slucaju.

 

Sto se Nadala tice, ne znam sta znaci "igrati ovako". Imao je takve protivnike koji sigurno i ako povreda postoji ne mogu to da pokazu, jer su bukvalno celindzer igraci.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto ja sam idolopoklonik, valjda moram da živim sa tim, niko nije savršen :classic_cool:

Ne pada mi na pamet da preispitujem povrede igrača. Oni neće sebi naravno moći da postave dijagnozu, ali otkud ja mogu da znam ispred TV-a šta i koliko nekoga boli, ako može da igra ne znači da je sve skroz potaman. Gomila njih igra s nekim povredama uz bolove ili analgetike, ako mogu da igraju povređeni samo je razlika u tome koliko to pokazuju i koliko su otvoreni u tome.

To što neko povredu može da koristi u taktičke svrhe ne znači da ama baš nikakve povrede nema. Valjda treba Rafi i Novaku da zavaraju protivnike, a ovi su veverice pa će da se zbog toga manje trude protiv najboljih na svetu :classic_rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, berti said:

Stvarno su preterali, ponasaju se kao horda. A ološu treba uzvratiti istom merom, pa i ios gore.

Svaka cast Berti :23:

Olos se okomio na coveka koji im nista nije uradio. Ustvari jeste, razocarao ih je jer se nije dovoljno povredio pa da ne moze da nastavi turnir i sto ce mozda osvojiti jos jedan GS.

Trebao bi na Medu da se ugleda i olosu odgovori istom merom

6FABnbh.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

Kako se oporavio, da li je supermen, da li ipak nije u pitanju pucanje nego blago istegnuce, ako je blago istegnuce zasto je rekao da je pucanje, ko mu je rekao da je pucanje, kako se sad oseca, to su sve savrseno normalna pitanja koja svakoga treba da zanimaju, kad je vec on sam bio toliko slobodan da prica vrlo konkretno o tome kako bi sigurno predao da nije slem, kako ne zna da li ce dalje da igra, pa onda pobedi Raonica bez vecih problema i bez ikakvih znakova da ga muci neka povreda.

 

jasno, trebalo bi letke sa kompletnom anamnezom deliti gledaocima pre ulaska na stadion a protivniku treba i original da se da na uvid :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram šta sada ima da se isteruje na čistac, razjašnjava i objašnjava sve ovo oko Novakove povrede (ili "povrede", kako već ko vidi stvari). Čovek je dokazani hipohondar, sigurno je osetio neki bol u toku igre a dobio je informaciju od turnirskog lekara da je možda u pitanju tear ili šta već...vodio sa 2:0 u setovima, nije uradio ništa protiv pravila igre. Jedina greška je što je posle meča, vruće glave, preneo info od turnirskog lekara;  ne vidim u čemu je problem, kome i zašto treba sada da secira svaki njegov pokret i izjavu? Ovo kažem kao neko ko navija za Novaka, iako ne volim baš uvek njegovo ponašanje - a posebno ne ponašanje i razne "biznise" njegove porodice, mada on za to nije odgovaran.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aloviti said:

 

jasno, trebalo bi letke sa kompletnom anamnezom deliti gledaocima pre ulaska na stadion a protivniku treba i original da se da na uvid :classic_biggrin:

 

Ma ne treba. Ali je jasno zasto neke zanima, jer je sam zakuvao situaciju.

 

Evo mozes se vratiti i na samom ovom topiku. Ja sam jedini koji je izrazio sumnju i rekao da verovatno nije iskoristio dobar termin, dok su svi drugi rekli kako je ponovio sta mu je ATP lekar rekao.

 

I onda price kako verovatno nece da igra, pa strah da ce da preda na 1-1 uz konstatacije da je ocigledno da ga nesto muci, a pritom je mec pljunut pa preslikan protiv Raonica Iznera i inih servera na slemu kada se ponekad muci i ima problema, nervozan je, pa nam povreda ni na kraj pameti nije, na kraju rutinski priveden mec kraju bez ikakvih znakova povrede i zbog svega toga savrseno je normalno da novinari postavljaju pitanja.

 

Nije Raonic neko ko ce ga gurnuti do maksimuma, Zverev bi mogao da eksploatise tu povredu bolje, ali svakako nije ni neki dunster poput ovih sa kojima je Nadal igrao pa da niko ne podigne obrvu i kaze cekaj covek sa pokidanim misicem pa nek bude i najbolji teniser svih vremena, rutinski pobedjuje bivseg broja tri i slem finalistu, nisu tu bas cista posla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna zanimljiva stvar. Novakovi fanovi, cak i oni ostrasceni kakvim sebe smatram, ce nekada imati zamerke na njegovo ponasanje. Eto, meni smeta da zelja da se svima dopadne, da ga vole. Narocito ono davanje srca jer na.mnogo terena ta publika zasluzuje da Novak samo spusti ruke malo na dole i da im ono sto zaaluzuju.

Mislim da ponekad i od Rafinih navijaca moze neka.kritika da se procita na Nadalovo ponasanje.

Ali, Federer...Njega njegovi ne kritikuju. Bozanstvo. Ukazes im na nekorektnost zbog onog reterna Novaka, na prstić... Jok, nije on to tako mislio, nije tako. Slepo, sektasko slepilo. Beszgresan. Tacka. 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, implant said:

Jedina greška je što je posle meča, vruće glave, preneo info od turnirskog lekara;  ne vidim u čemu je problem, kome i zašto treba sada da secira svaki njegov pokret i izjavu?

 

Sve si lepo rekao.

 

Ukljucujuci i ovaj deo.

 

Kome i zasto treba - novinarima. Dok mi ostali nema sta da komentarisemo zasto ih zanima, jer je potpuno jasno i prirodno zasto ih zanima.

 

I tu nema nikakve hajke niti mrznje, svaki novinar koji radi svoj posao treba da insistira na odgovoru na ta pitanja.

 

Ovo me najiskrenije podseca malo na to kako matorci brane Vucica i njegovo ophodjenje prema novinarima - pa sta ako je rekao, ziv covek, i on moze da pogresi, a ovi placenici i mrzitelji kao krvopije kad osete priliku, kao lesinari se stuste.

 

Molim vas.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Ima jedna zanimljiva stvar. Novakovi fanovi, cak i oni ostrasceni kakvim sebe smatram, ce nekada imati zamerke na njegovo ponasanje. Eto, meni smeta da zelja da se svima dopadne, da ga vole. Narocito ono davanje srca jer na.mnogo terena ta publika zasluzuje da Novak samo spusti ruke malo na dole i da im ono sto zaaluzuju.

Mislim da ponekad i od Rafinih navijaca moze neka.kritika da se procita na Nadalovo ponasanje.

Ali, Federer...Njega njegovi ne kritikuju. Bozanstvo. Ukazes im na nekorektnost zbog onog reterna Novaka, na prstić... Jok, nije on to tako mislio, nije tako. Slepo, sektasko slepilo. Beszgresan. Tacka. 

 

 

OVaj post je od onih: a ti kad ne znas sta, a ti opljuni po Fed fanovima, to je uvek dobro :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

 

Ali, Federer...Njega njegovi ne kritikuju. Bozanstvo. Ukazes im na nekorektnost zbog onog reterna Novaka, na prstić... Jok, nije on to tako mislio, nije tako. Slepo, sektasko slepilo. Beszgresan. Tacka. 

 

 

Evo fan Federera da ti odgovori za to, iako ti je vec odgovarao...


Ritern Novaka je trebalo da precuti, ali je jedino kako moze da se okarakterise to kad je pitan, lucky shot. Lik zviznuo lopticu pa gde ode i usralo ga da udje. Svakome neostrascenom jasno. Dobio mec posle toga, svaka cast, jedan od najboljih povrataka u istoriji tenisa, stvarno svaka cast.

 

Prstic? Izvini, kako Djokovic proslavlja meceve? Jedan clan foruma je ovde fotosopirao prstice svakom dunsteru koji je pobedjivao Federera narednih skoro pa 10 godina koliko ga je to zabolelo.

 

Ako je ta proslava nekorektna, Djokovic nema korektnu proslavu pobede protiv bilo kog jaceg tenisera. Takav tip njegovih proslava se broji desetinama lagano. Recimo proslava protiv Frica je nekorektnija, nije ni ista liga, neuporediva, ako je prstic nesto nekorektno. Sto je bilo pre neki dan.

 

nadam se da si zadovoljan objasnjenjem.

 

P.S. Sama cinjenica da za Federera moraju da se vade ovakve presmesne stvari koje su se desile pre desetak godina, dok Djokovic daje materijal na svakom bogovetnom turniru koji igra bi trebalo da govori samo za sebe.

 

Ali za to treba biti neostrascen, jebiga.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ovo me najiskrenije podseca malo na to kako matorci brane Vucica i njegovo ophodjenje prema novinarima - pa sta ako je rekao, ziv covek, i on moze da pogresi, a ovi placenici i mrzitelji kao krvopije kad osete priliku, kao lesinari se stuste.

Ajde bez Vucica molim te, nema potrebe za takvim poredjenjem, kakva god da je situacija, moze bez njega na ovom delu foruma, dovoljno iskace svuda. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 12Laki said:

Pa ti se nekad tako ponasas.Ne moze nijedna kritika da prodje da se ti ne javis da ga branis i objasnis kako nije tako.

 

 

Boksi nikada ne brani Federera, niti to ja radim. Niti Steva brani Nadala. Niti Miki brani Nadala. Niti Lavrnja brani Nadala.

 

Svako ko nije navijac Djokovica ovde reaguje iskljucivo na gluposti i pokvarenost koja se siri kao korona.

 

Licno apsolutno nikad ne bih ni slovom reagovao ni na sta u tom smislu, vec bih samo pisao o tenisu, da pojedini navijaci Djokovica ne rade isto ono sto drugima prebacuju.

 

A onda cu, izvini, uvek to da primetim, jer je jedna od najgorih ljudskih osobina ta vrsta nepostenja. I pokazivanje na trn u tudjem oku, dok se balvan u svom ne vidi.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...