Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Poznajući i družeći se sa dosta zvezdaša, pretpostavljam da je procentualno isti (veliki) broj navijača sa obe strane protiv Vučića. Uvek sam se pitao kako to da se nikada ni sa jednog dela tribine Marakane ili Pionira nije čulo skandiranje protiv ludaka. Jedina dva logična objašnjenja su da su ljudi više zadovoljni rezultatima Zvezde nego što su nezadovoljni stanjem u društvu i (ili) se vi više bojite vaše stoke sa severa nego mi naše sa juga.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ChrisJudd said:

Poznajući i družeći se sa dosta zvezdaša, pretpostavljam da je procentualno isti (veliki) broj navijača sa obe strane protiv Vučića. Uvek sam se pitao kako to da se nikada ni sa jednog dela tribine Marakane ili Pionira nije čulo skandiranje protiv ludaka. Jedina dva logična objašnjenja su da su ljudi više zadovoljni rezultatima Zvezde nego što su nezadovoljni stanjem u društvu i (ili) se vi više bojite vaše stoke sa severa nego mi naše sa juga.

Hocemo da kopiramo opet sta kaze dulence i sta je uzrok skandiranja?

 

Hint- nije nikakva zabrinutost za stanje u drustvu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ChrisJudd said:

Poznajući i družeći se sa dosta zvezdaša, pretpostavljam da je procentualno isti (veliki) broj navijača sa obe strane protiv Vučića. Uvek sam se pitao kako to da se nikada ni sa jednog dela tribine Marakane ili Pionira nije čulo skandiranje protiv ludaka. Jedina dva logična objašnjenja su da su ljudi više zadovoljni rezultatima Zvezde nego što su nezadovoljni stanjem u društvu i (ili) se vi više bojite vaše stoke sa severa nego mi naše sa juga.

Ja još niti jednom na Partizanovim utakmicama nisam čuo skandiranje izazvano nezadovoljstvom stanjem u državi i Vučićevim autokratskim vladanjem. Niti jednom za više od 10 godina.

Edited by pavijan2
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ChrisJudd said:

Jedina dva logična objašnjenja su da su ljudi više zadovoljni rezultatima Zvezde nego što su nezadovoljni stanjem u društvu i (ili) se vi više bojite vaše stoke sa severa nego mi naše sa juga.

Odlicna dijagnoza stanja....ali je pitanje da li je to normalno?

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam ni za slučaj da su Grobari iz BiH/RS, a ima ih, skandirali Dodiče ubij se ili šta već treba dok je bilo bratimljenje i titula počasnog predsjednika KKP takvom govedu. Dok su navijači KKCZ uvijek dočekivani na nož od strane njega i njegovog brata. A da zlo bude veće siguran sam da se sad ubijaju od pjene na Vučića koji nema nikakve veze sa njihovom državom.

Nekako se izgleda zažmiri na jedno ili oba oka kad ima uspjeha.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ChrisJudd said:

Poznajući i družeći se sa dosta zvezdaša, pretpostavljam da je procentualno isti (veliki) broj navijača sa obe strane protiv Vučića. Uvek sam se pitao kako to da se nikada ni sa jednog dela tribine Marakane ili Pionira nije čulo skandiranje protiv ludaka. Jedina dva logična objašnjenja su da su ljudi više zadovoljni rezultatima Zvezde nego što su nezadovoljni stanjem u društvu i (ili) se vi više bojite vaše stoke sa severa nego mi naše sa juga.

Nije baš za tata temu, ali hajde da probam

Na fudbalu vlada severna tribina koja je potpuno iskontrolisana kroz biznis i dilove, a svi na severu koji nisu deo kombinacija ćute iz njima znanih razloga. Neko je možda za Vučića, neko se plaši, nekoga zanimaju samo rezultati pa je kao zadovoljan titulama i Evropom. Ostale tribine su uglavnom prazne, osim na evropskim utakmicama, a tada je rezultat u prvom planu, a i inače sva skandiranja su uvek počinjala sa severa i to je tako. Sada sever ćuti, pa samim tim i ostale tribine na evropskim utakmicama ćute. Naravno ima još razloga za ćutanje i vrlo su slični kao za severnu tribinu koje sam naveo gore.

Na košarci je tek totalno specifična situacija. Nema organizovanog navijanja osim ponekad u EL, a tada dolaze oni gore sa severa pa je ista priča, nema zvanično SNS-a u klubu, kažem zvanično, a znamo da je Čović blizak sa njima, da ne skače odmah ovde neko na mene i jezgro košarkaških navijača 2-3 hiljade normalnih ljudi koji prate KKCZ poslednjih 30-ak godina, koji su prošli kroz razne agonije sa klubom i negde su bili spremni i na pakt sa đavolom samo da dođu rezultati, ali to je druga tema. Tako da je stvar vrlo prosta. Da bi se čulo spasi Srbiju i ubi se ko god, ka severu mora da se prekine dotok para ili da krene ne znam kakvo sranje u zemlji(rat, nešto oko Kosova i slično). Do tada nećete čuti to što priželjkujete.

 

Ali sada si mi dao šlagvort za par pitanja:

 

Šta bi bilo da je Vučić grobar i da su rezultati kontra od ovih odnosno u korist FKP i KKP? Da li bi se čuo glas sa juga ili iz Arene?

 

Šta bi bilo da je Čović u Partizanu? Da li bi bio pička ćorava, ukrao pare sa Kosova i slično?

 

Šta bi bilo da je Đilas, Dinkić, nebitno ko u Zvezdi umesto Čovića, da li bi ijedan grobar ikad pomenuo Čovića?

 

Zašto grobari skandiraju protiv Vučića, zbog toga što je ciganin pa je iz perspektive grobara sve dao nama, a ne vama ili zato što se u Srbiji loše živi? Ovo je negde vezano i za prvo pitanje...

 

I za kraj, kako bre to niko ne glasa za Vučića, svi ga mrze, a on svake izbore dobije između 1.8 i 2 miliona glasova?

 

Tema je ozbiljna, nije za tatu, ali jbg tu si je započeo.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

@Trigger hvala na objašnjenju. U principu se svodi da je mnogo veći udeo i uticaj severa u odnosu na ostatak zvezdinih navijača nego kod nas juga. Odgovor na tvoja pitanja je verovatno uglavnom negativan, ali je teško reći tako hipotetički, ostaje činjenica da je cela hala skandirala protiv Makabiju u trenutku kada je sezona izgledala bajkovito, pogotovo u odnosu na vašu.

Poslednje pitanje je baš za dublju analizu, nije za ovu temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ChrisJudd said:

@Trigger hvala na objašnjenju. U principu se svodi da je mnogo veći udeo i uticaj severa u odnosu na ostatak zvezdinih navijača nego kod nas juga. Odgovor na tvoja pitanja je verovatno uglavnom negativan, ali je teško reći tako hipotetički, ostaje činjenica da je cela hala skandirala protiv Makabiju u trenutku kada je sezona izgledala bajkovito, pogotovo u odnosu na vašu.

Poslednje pitanje je baš za dublju analizu, nije za ovu temu.

Pa nije baš tako ovo boldovano. Navijači Zvezde i Partizana van navijačkog miljea su manje viši slični, ako ne i isti ljudi, samo ih je neki deda svojevremeno naučio za koga da navijaju. Razlika je u tome što je sever jedna ozbiljno organizovana firma za sve što treba, a jug je razbijen u 100 frakcija i totalno neorganizovan i samim tim malo teže podoban za kontrolu, ali ipak u velikoj meri totalno iskontrolisan od AV. Ne znam za to skandiranje protiv Makabija, ali u globalu to je potpuno nebitno zato što je AV skoro potpuno zatvorio stadion i skoro potpuno zatvorio ulicu, tako da sporadična skandiranja ništa ne znače. AV je diplomirao vlast kako ja to kažem, ozbiljno skenirao sve greške svojih prethodnika i iste maksimalno koliko je moguće sveo na minimum. Moje mišljenje da njega neće skinuti ni stadion ni ulica, nego neka odluka van naših spoznaja, mada ne nazire se i dalje zato što ne postoji ozbiljna opoziciona stranka koja bi to mogla da odradi posle na lokalnom nivou. Očekujem u roku od 2 - 3 godine formiranje neke takve stranke i sličan scenario kao i sa DS-om kada je formiran SNS.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trigger vam je sve lepo objasnio kako stoje stvari na severu, i mislim da to nema ko ne zna u ovoj zemlji a prati sport.

 

Ja bih dodao samo jednu stvar, pa vi ste do pre godinu dana na tom jugu imali Belivuka, zar treba dalje da pricamo o bilo kakvoj sprezi tribine i Vucica(vlasti)

 

Takodje,da budemo do kraja jasni, skandiranja protiv Vucica na fudbalu nisu pocela sa juga, niti je smeo ko to da pomisli i eri vladavine ovih sto su sada zatvoreni.Pocelo je za istoka/zapada, i vise kao neki inat, jer je Vucic nas, pa je kao nama sve dao,a nad Partizanom se odvija drsetogodisnji aperhejd.I sve bi to bilo ok,da se pre neki dan nije Dule pojavio.

 

Da nastavimo dalje, na kosarci morate da se odlucite da li se avangarda i disidenti ovog drustva pa hocete da terate SNS Ostoju, Vucica, da se borite za bolji zivot u Srbiji, ili hocete 15 miliona budzet, najtrofejnijeg trenera u evropi, i tim za F4

 

Odlucite se, jare i pare nece da moze.

 

E tek onda kada se odlucite koju stranu ploce hocete da svirate, pisite na date teme i prozivajte nas preko puta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Cooper said:

Zvezda ima još tačno 25h da omogući Kampaciu da izađe iz mulj ugovora i lepo pronađe klub u EL gde može da igra.

 

Frikompacio...

 

06_34_41_2022120906335171890_original_am-l.jpeg

 

 

Salim se Kupice, nemoj tako preosetljiv ponovo da bezis.

Edited by Troteri
Link to comment
Share on other sites

Ubise se ovde da objasne da smo isto.....isto je kada vec 9 godina istok i zapad jna skandiraju protiv diktatora(zbog kradja,lopovluka,naplatne rampe,prebijanja cekicima na protestima....itd)....i tog istog istoka i zapada na Rajku koji lazu sebe da je blagostanje,da je Cvijan ziv,da se sa 40.000 mesecno zivi par meseci....ja kapiram da je vas sramota i da zarad rezultata cutite na kriminal,zivotni standard i ostalo,ali makar se onda ne oglasavajte na ovu temu....

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tango said:

Da ti Luka Kebara pozavidi....o tome i pisem....

 

Pazi, ako si ti na intelektualnom i "opšta kultura" nivou jednog Kebare,  ne moras to kroz svaki jbeni post da spocitavas svim navijacima KKCz i da ih poistovećujes sa SnS glasnogovornicima/botovima ...

 

Sledeci put necu biti ovako fin:wink2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Zvezda ima još tačno 25h da omogući Kampaciu da izađe iz mulj ugovora i lepo pronađe klub u EL gde može da igra.

 

Frikompacio...

Imate šanse da večeras obučete pre utakmice one majice #FreeFacu. Daće vam ih Čoki dzabe.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Trigger said:

Da bi se čulo spasi Srbiju i ubi se ko god, ka severu mora da se prekine dotok para ili da krene ne znam kakvo sranje u zemlji(rat, nešto oko Kosova i slično). Do tada nećete čuti to što priželjkujete.

Nema ili. Samo prekid dotoka para.

Link to comment
Share on other sites




Ubise se ovde da objasne da smo isto.....isto je kada vec 9 godina istok i zapad jna skandiraju protiv diktatora(zbog kradja,lopovluka,naplatne rampe,prebijanja cekicima na protestima....itd)....i tog istog istoka i zapada na Rajku koji lazu sebe da je blagostanje,da je Cvijan ziv,da se sa 40.000 mesecno zivi par meseci....ja kapiram da je vas sramota i da zarad rezultata cutite na kriminal,zivotni standard i ostalo,ali makar se onda ne oglasavajte na ovu temu....


Daj molim te taj razmak nakon zareza, pre i posle zagrade i prebroj tu fejk trotačku valjano, šta ti teško? Ako mi ne veruješ izguglaj ta pravila. Nisu juče uvedena.

Spominješ sramotu a ne možeš skockati dve pismene rečenice.

Tanko ti je to za rokenrol...ipak mora neki solfedjo da se poznaje.
  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...