Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

 Btw ja sam mislio da Covic govori nesto sto je jos gnusnije, sto bi cak i za njegove ljigave standarde bilo previse 😶

 

Spoiler

mislio sam da alaudira na saobracajku zbog koje Obradovica zovu Robija

 

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kooineeperk said:

Sve si lepo napisano osim ovog dela:

 

Hvala

 

13 hours ago, Kooineeperk said:

Kako to mislis da ja priznam to? Nemam ja sta da priznam - nisam ja institucija koja to odredjuje. Ako je njima to neko odobrio onda neka bude tako, ja to mogu da prihvatim (a ne da priznam ovo ili ono).

 

Da priznas da si pogresio kad si tvrdio da je COL samo naslednik OL i da je trebalo da stave i sve sezone oba kluba.

 

13 hours ago, Kooineeperk said:

Eto, ja mogu da prihvatim da je KK Cedevita Olimpija pravni naslednik oba kluba, i KK Olimpija i KK Cedevita, ako to institucije tako kazu, i da zbirno gledaju trofeje. To sto takav dokument nisam video ne znaci da on ne postoji i da je to regulisano, pa hajde onda da verujemo ovome sto si stavio sa njihovog sajta. Nemam problem s tim. 

 

Isto kao i za FMP i njegove reinkarnacije, isto kao i za Parmu i mnoge druge slucajeve u sportu.

 

Problem je samo u tebi - sto ces ti selektivno prihvatiti nesto a nesto neces.

 

Naravno da cu selektivno da gledam od slucaja do slucaja - u slucaju COL je u pitanju Tedeschi i novi klub koji nasledjuje stari, u slucaju FMP je u pitanju postojeci klub kojem se odjednom ne racuna sopstvena istorija nego se kalemi istorija nekog drugog kluba i to postepenim menjanjem imena.

 

Dakle, Tedeschi + novi klub (za sta sam vec napisao da mi je sasvim u redu da nasledjuje stari) na jednoj i Covic + postojeci klub na drugoj strani.

 

Pri cemu kod Emila imas sve transparentno i on je to sve objasnio, a Covic nijednom nije dao nijednu izjavu da Radnicki basket i FMP ulaze u neku vrstu aranzmana - samo je podmuklo menjao ime da se ljudi ne dosete. To je za mene isti slucaj kao i Lajonsi i Radnicki Kragujevac.

 

13 hours ago, Kooineeperk said:

A sto se ovog dela tice, nije EC nikakve pogresne podatke u tom slucaju stavio - vec je stavio nekompletne - nisu obuhvatili sezone KK Cedevita u Evropi. Za to mozda postoji tehnicko objasnjenje, da nisu u mogucnosti da to uvezu, jer je EC sajt duboko povezan i sa EL sajtom, postoje i varijacije stranica po sezonama, pa im je sada ovo spajanje klubova napravilo kompleksnost koju prosto ne mogu da uvezu sa ostatkom, da ne mogu da stave 2 linka po sezoni, pa su se odlucili da (o)stave samo rezultate KK Olimpija.

 

OK, naravno da je moguce i to objasnjenje, ali Okamova ostrica kaze da, ako su se vec koristili imenom Olimpija u vise navrata i izostavili rezultate KK Cedevita da je rec ili o prepisivanju sa nekog mesta ili je to pisao neko kome je cilj da predstavi klub kao Olimpija.

 

Sto znaci da se na sajtovima EC, EL, ABA nalazi sta god zelis, a ne cinjenice.

 

13 hours ago, Kooineeperk said:

 

I eto, sada, kada znas da je KK Cedevita Olimpija zapravo = KK Cedevita + KK Olimpija, i da je to jos jedan slucaj koji je pravno-formalno ispracen, kako to da ti i dalje nije ok prica oko FMP-a? Da, ima nekih razlika, ali u sustini, uz ovaj primer i primer iz NBA, pa i drugih sportova, tebi je samo FMP problematican? 😄

 

Objasnio sam vec - bilo koji klub moze da upadne u finansijske probleme, nemogucnost da se takmici i osnuje novi klub sa sufiksom 2014 ili 2017 ili nekom trecom godinom - to je potpuno legitimno i vec radjeno u gomilu slucajeva.

 

Da klub A promeni ime u klub B i sad odjednom vise nema svoju istoriju nego je dodao istoriju kluba B - to je nasilje nad logikom, razumom i pravom. Najbolji primer ti je KK Cedevita Junior - oni takodje insistiraju da su stara Cedevita, ali cim nisu mogli da pocnu od PL znaci da to nije isti klub.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Da priznas da si pogresio kad si tvrdio da je COL samo naslednik OL i da je trebalo da stave i sve sezone oba kluba.

 

Stvano ne mogu da raspravljam sa nekim ko nastavlja da laze i podmece. 

 

3x sam pocinjao da ti pisem odgovor i onda shvarim koliko je to uzaludno, pa napisem krace, pa onda jos kraze. Na kraju sam ostavio samo recenicu iznad. 

 

Uzdravlje!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cooper said:

Ali Choki koji uvek posle 4 skakaonice gostovanja dobije novih pola miliona za igraca...

 

Ovo je sad vec ubedljivo najskuplji i najiskusniji tim u istoriji ABA.

Prosek 29 godina, ukupna vrednost 13 miliona...

 

drugi najskuplji, nakon armanija sa novog beograda

  • Like 4
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

..kad malo bolje razmislim @Cooper, ovo sa pefijem je bukvalno preslikano ono kada ste doveli mačvana i pavlovića da pomognu. mačvanu i da revitalizujete karijeru, kao mi sada pefiju. sećam se da je mačvan igrao za partizan za džabe, sve dok vas nije tužio za neisplaćene pare.

 

poučeni tim iskustvom, mi odmah plaćamo 130k eur

  • Like 4
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Realno, nista tu nema pogresnog. Ako moze 13 miliona, zasto ne 13. Svako zeli sto skuplji, bolji i iskusniji tim.

Kad ne postoji obaveza ulaganja u mlade igrace i pravljenja ekipe na duze staze, vec se svake godine istovari 10 do 13 miliona za 30godisnjake, niko ne razmislja 2 puta.

 

12 skupih seniora izmedju 26 i 35 godina nemaju ni Lejkersi.

 

Samo me je malo razocarao Radonja, mislio sam da ce smeti sa Zeljkom ravnopravno, ali izgleda da se neko malo uplasio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...