Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

5 minutes ago, Troteri said:

 

Školski primer posta iz nemoći.

 

"Na mesto gde vladaju mahinacije, prevare, lagarije, pritisci, divljastvo i otimacina." pominje brat u skoro svakom postu. Uz uzrečicu "jezivo".

 

Pa opusti se malo dobri moj, nije život toliko ružan.

 

Srećno u nastavku sezone, sve je to samo sport. 🍻

 

 

Samo on zna kakav je pakao prošao u Nišu, lakše bi mu pao prelazak Albanije 😂😂😂

 

Frustracija u njemu izmiče kontroli 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wingwalker said:

Još jednom da te zamolim da ime najvećeg rivala i aktuelnog šampiona pišeš pravilno.

Samo ti ovo radiš.
Jadno je i neobjašnjivo infantilno čak i da si zaista srednješkolac.
 

 

 

Ispostovao sam svoj deo bargain-a, ti nisi... dogovorili smo se da budes objektivan u jednoj od buducih bitaka.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, propolis said:

 

Samo on zna kakav je pakao prošao u Nišu, lakše bi mu pao prelazak Albanije 😂😂😂

 

Frustracija u njemu izmiče kontroli 😂😂😂

 

Zar za ove psihoanalize ne sledi neki ban? Koliko znam, dzentlmenski (doduse precutni) dogovor nalaze da se patka usmeri ka klubovima, a ne forumasima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Koliko znam, dzentlmenski (doduse precutni) dogovor nalaze da se patka usmeri ka klubovima, a ne forumasima.


Veliki su to dzentlmeni, cela zabava su im Kupi, Keni, Tango, Instinkt i ko jos od individualaca, odavno se to odomacilo.

Ponosan na svoje grobare koji svu zajebanciju usmeravaju ka klubovima, precednicima, trenerima, igracima... oduvek smo bili gospoda 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Mozzarte, zar i ti...

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/niko-ne-oseca-tezinu-dresa-i-vaznost-pehara-kao-domaci-igrac/443844

 

"Reći će mnogi da ništa ne može da se meri sa osećajem kada ispratiš odličnu utakmicu ili seriju u kojoj dominira neko tvoj. Isti mentalitet, isti jezik. Teško da bilo ko može da razume težinu i oseti dres kao domaći igrač, niti da razume navijače uvek gladne novih pobeda, titula i uspeha. Oni izrastaju u idole, sa njima rastu nove generacije i rađaju se novi asovi.

To najbolje znaju u Crvenoj zvezdi."

Edited by Troteri
  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Valensija said:

Molim drage zvezdase da malo iskuliraju. Dajte komsiji fore da se povrati, dodje k sebi…

 

Ja mogu pripomoći nekom brljom od loze, ako treba da se prebrodi ova tranzicija...

 

23 minutes ago, Troteri said:

Mozzarte, zar i ti...

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/niko-ne-oseca-tezinu-dresa-i-vaznost-pehara-kao-domaci-igrac/443844

 

"Reći će mnogi da ništa ne može da se meri sa osećajem kada ispratiš odličnu utakmicu ili seriju u kojoj dominira neko tvoj. Isti mentalitet, isti jezik. Teško da bilo ko može da razume težinu i oseti dres kao domaći igrač, niti da razume navijače uvek gladne novih pobeda, titula i uspeha. Oni izrastaju u idole, sa njima rastu nove generacije i rađaju se novi asovi.

To najbolje znaju u Crvenoj zvezdi."

 

et-tu.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, propolis said:

 

 

Inače Lazić u karijeri ima isti broj dosuđenih faulova u EL i Aba, a u Euroligi je ulazio u konkurenciju za najboljeg defanzivca Eurolige. 

 

Razumem da su frustracije velike pogotovo što je Branko osvojio 20 trofeja sa Crvenom Zvezdom 💪💪💪💪

 

 

 

 

 

Dzabe ti pises sve ovo burazeru. Ako Panter ne stvori sebi poziciju za otvoren sut,to je po njima automatski odbrana uz faul. Gledao sam snimak,pazljivo. Naisao sam na 1 (JEDAN) detalj koji su mozda propustili da sviraju Branku. Takodje se pozivaju na 'nepostojeci' treci faul Exuma. Ja sam spreman i to da 'priznam' samo da mi pokazu ugao iz kog su oni dosli do zakljucka. Takodje,mnogo kukaju i na nesvirani faul nad Lesorom na kraju 3/4. Takodje,i to bih voleo da vidim ugao iz kog dolaze do zakljucka da je dobio po ruci,a ne po lopti. Na kraju krajeva,njima ovaj derbi i nije nesto bitan. Prvi ABA derbi su izgubili zato sto je to najmanje bitan derbi u sezoni. Prvi EL derbi su izgubili jer nije sviran faul u napadu Mattina nad Lesorom kada su oni imali +5 ili 7,nisam siguran. Drugi EL derbi su dobili jer su sudile EL  sudije ( po cijim pravilima,ako si na svojoj polovini,a na satu za merenje napada stoji 15, ti nisi zakasnio sa prevodjenjem...kada krenes da zakucas,imas pravo i laktom da zviznes defanzivca gde hoces) izuzetno kvalitetno i korektno....

To be continued....

Edited by Kiflice
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kiflice said:

Dzabe ti pises sve ovo burazeru. Ako Panter ne stvori sebi poziciju za otvoren sut,to je po njima automatski odbrana uz faul. Gledao sam snimak,pazljivo. Naisao sam na 1 (JEDAN) detalj koji su mozda propustili da sviraju Branku. Takodje se pozivaju na 'nepostojeci' treci faul Exuma. Ja sam spreman i to da 'priznam' samo da mi pokazu ugao iz kog su oni dosli do zakljucka. Takodje,mnogo kukaju i na nesvirani faul nad Lesorom na kraju 3/4. Takodje,i to bih voleo da vidim ugao iz kog dolaze do zakljucka da je dobio po ruci,a ne po lopti. Na kraju krajeva,njima ovaj derbi i nije nesto bitan. Prvi ABA derbi su izgubili zato sto je to najmanje bitan derbi u sezoni. Prvi EL derbi su izgubili jer nije sviran faul u napadu Mattina nad Lesorom kada su oni imali +5 ili 7,nisam siguran. Drugi EL derbi su dobili jer su sudile EL  sudije ( po cijim pravilima,ako si na svojoj polovini,a na satu za merenje napada stoji 15, ti nisi zakasnio sa prevodjenjem...kada krenes da zakucas,imas pravo i laktom da zviznes defanzivca gde hoces) izuzetno kvalitetno i korektno....

To be continued....

 

 

Ko gubi ima pravo da se ljuti,a ko se ljuti uleti mu.....nadam se da sam usmerio patku na pravo mesto 😂😂😂

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kendrick said:

Radonja dobio pedalu u PAO... kome si ti Zelimire dao zeleno svetlo... 🤦‍♂️ 

Zeljku definitivno treba jos neko vreme da se navikne gde je dosao. Na mesto gde vladaju mahinacije, prevare, lagarije, pritisci, divljastvo i otimacina. To je nadam se konacno shvatio nakon ove rukometaske utakmice u kupu.

Sto se tice Radonjica, nadam se i da je sada shvatio da u dzvedzdasrbiji nije bitno ko je trener dzvedzde, pobede se podrazumevaju, na ovaj ili onaj nacin. Jedino ako si bas lazni Grof pa ispustis resenu titulu. Ostalo ti je laganica.

Tako da... Zeljko, molim te vise da ne garantujes za njihove trenere. Mozda ako Metaloplastika resi da se posiba ponovo.

 

Pa da, nije on dosao iz tamo neke Amerike da mu tamo neka komisija određuje koje igrace sme da "preotme" iz suparničkih ekipa

 

Ili u državu/ligu gde trener "čuva stražu" dok predsednik u sudijskoj svlačionici  objašnjava sudijama pravila igre. Ili ih zove kasno noću i preti.  Plaća eXluzivna letovanja... itd itd itd

 

2 hours ago, kendrick said:

Zamislite da ovaj potez izvodi Gospodin Zach LeDay 😄 To bi bilo od 5. kolena, staro je to djubre, još ga dodatno učili...

 

 

 

 

1. Na kojoj ovo utakmici smo nosili plavi komplet opreme, zaboravio?

 

2. Jasno se, na drugom snimku, vidi da nije bilo kontakta i namernog pokušaja saplitanja od strane Lesora :wink2:

 

 

 

P.S: da dodam, za dušebrižnike,  nadam se da ce nekada, bilo kada, u Sr doci " normalna" vlast i da ova dvojica nasih ( fk/kk  i ostali iz SD) odgovaraju za sva nameštanja,  pretnje ( sudijama,  igracima, navijacima), "lopovluke" ... itd 

Edited by Fat Zadd
Link to comment
Share on other sites

Na komsijskoj temi mogli smo ovih dana citati sledece komentare:

 

"Podrska da se opet ne igra KLS. Sta su sve svirali..."

 

"Numemo u ovom blatu"

 

"Ajmo nazad u civilizaciju"

 

"Jedva cekam da ponovo "pobegnemo" iz KLS, ovo je stvarno uzasno za gledati, mada ni u ABA nece biti bolje. "

 

"Prvo, za to u meso udariti je potrebno da ti ne sviraju 14 faulova za 1 četvrtinu i da ti 4 nosioca ne uđu u problem sa ličnim greškama posle 23 minuta. Pantera, Ledeja i Lesora su olešili od batina, dok sa druge strane svaki prodor flop pa šta sviraju, neki put faul od odbrane, neki put od napada."

 

"Lako je reći da je Željko izgubio opet bitnu utakmicu ali simtpomatično je da se dešavaju slične situacije i u 5. tekmi finala prošle godine i prvoj ABA tekmi ove sezone i sada sa nekom predstavom sa sudijama gde se oni potpuno pogube / promene način suđenja i dozvole tuču i igru na sve ili ništa u kojoj se naša ekipa koja u principu forsira nekakvu čistu odbranu potpuno pogubi. U sve tri situacije je izgledalo kao da su druge ekipe izašle na teren nakon tih “incidenata” što nije slučajno i nije sigurno samo do nas i naših gluposti."

 

"Zeljko nije dorastao ovome.. 

 

Predugo je van ovogo mulja.. Igraci koje ima nisu dovedeni da igraju rukomet nego da napadnu EL.."

 

"Ovo je sramota. Napunise nas licnim do prvog poluvremena da dalje ne mozes ni da igras."

 

"Kako doci do trenutka gde bi pojedinci prestali da placu na sudjenje? Ispade da je Zvezda apsolutno i svaki put ostecena u svakoj utakmici ikada, pobedili ili izgubili."

 

"Niko nam nije javio da će se u drugom poluvremenu igrati rukomet, a i da jeste, Zvezda ima bolje rukometaše. "

 

"Poenta moje priče da mi (navijači KKP) uvek ovde većinski (pričam o ovom forumu) nešto analiziramo naše greške, tražimo uzroke pada u igri, Željku, igračima ali realno je da utiču i ovi drugi faktori i da se to ponavlja. Pripisivati dešavanja u drugom poluvremenu samo nekakvom "pobedničkom karakteru" druge ekipe  i "ničim izazvanom raspadu" nas u utakmici gde Branko Lazić za 26 minuta završi sa 0 (NULA) ličnih grešaka je previše pojednostavljeno iako ja jesam uvek za "gledanje u svoje dvorište". No svakako od mene nisi mogao nikad da vidiš (znam da se nisi meni obraćao) bilo kakve gnusne uvrede na račun sudija, niti sam ih uopšte nešto posebno pominjao svih ovih godina ali ti se smuči kad od komšija, pobedili ili izgubili, slušaš 20 godina iste tirade o planskoj krađi protiv njih, pa eto dao sam sebi oduška da i ja nekad bacim komentar o suđenju iako svakako to nije jedini razlog našeg posrnuća.

 

Kad si već spomenuo tog trećeg sudiju, eto imaš i ovog mučenog Nikolića čija golgota je krenula onog trenutka kada ga je Dule Vujošević pomenuo kao perspektivnog i talentovanog. Od tada on ima valjda potrebu neku da se dokazuje da nije "naš" (pomenuti nije dosudio očigledan Beronov trokorak) i ulazi verovatno konfrontaciju sa svima jer mogu misliti kakvim pritiscima je izložen u ovom regionu, a on psihički možda nije dovoljno jak da to istrpi."

 

Mislim da ne moram da kopiram i ono sa tate jer to je tek hard core... Ovo iznad je od 10ak forumasa razlicitih da ne ispadne da sam se uvatio za 1-2 ekstrema. Dakle polovina njih koji su pisali tamo prethodnih dana. Dok redovno izokrecu da kad nakon neke rendom Zvezdine utakmice od 50 komentara bude 5 o sudjenju (iskljucujuci ovu i Barselonu) to se predstavlja tako da UVEK i SVI na kkcz temi pisu o sudijama nakon svake Zvezdine utakmice, cesto tim recima samo manjim slovima i te komentare lajkovima dobar deo podrzava tamo da ne bude opet da prenosim nesto od 1-2 esktrema.

 

Nit igde klipova gresaka na stetu Partizana tek po negde na internetu po tviterima 2-3 i to ne bas najjasnijih situacija. Nijedan klip osim onog Lazicevog na Panteru gde se ne vidi nista jasno dal je zasluzio vise od 0 faulova tokom utakmice eto tu je MOZDA 1 ali se mantra svuda ponavlja Lazic 0 faulova sto bi cini mi se trebalo da znaci da su sudili na stetu Partizana tokom citavog meca. Cak i da je bilo gresaka na stetu Partizana nije ih bilo vise od 2-3 a ni za te 2-3 nemamo jasne klipove.

 

Na Zvezdinu stetu:

 

 

Od ovih 17 situacija mogu da se slozim da se u 2-3 situacije ne vidi najjasnije kao i da u jos par situacija se moze svirati ili ili, kao sto je na primer Sharp objasnio za faul Andjusica i dao svoje misljenje. Ali imamo jedno 12 cistih situacija.

 

Znam da mozda ne mogu dobaciti do toga da je mozda casnije i pametnije zacutati ako je bilo 2-3 greske (ne videh klipove ni za 2-3) na svoju stetu i dodas broj 1 ispred, dakle 12-13 ociglednih situacija na komsijsku stetu i ja se na njih ne ljutim jer oni jednostavno vide samo sebe i kako je jedan napisao pre 10ak dana na toj temi da realnost nije briga na koju se obaziru i ja ih sa te strane potpuno razumem.

 

Ali ta kolicina ne znam kako da se izrazim blaze osim spinovanja za komentare kojih ima dosta a nisam ih kopirao a koje pominju na svim temama osim kkcz da pokusaju da naprave nekakvim ludacima Zvezdine navijace da nemaju oci i ne vidi da je Zvezda debelo vise ostecena (kao i prosle sezone u 2. Aba derbiju za koji je Laki pravio klip gde je bilo i vise gresaka a i jos 2 plej of meca) e to je vec vredjanje zdravog razuma. "Dobro vi ste uvek pokradeni" "Sta vam rade" "Dokle vise sa pricama o sudijama"  To su posebni nivoi bahatosti kada je za svako "kukanje" ove sezone sve dokumentovano klipovima ili gifovima i niko nista ne izmislja i ne prica na pamet. Ponudih na temi zalbe da probamo da dodjemo do objektivnosti da objektivni sudija da sud al oni jednostavno ne zele da se nesto obelodani a razloge oni sami najbolje znaju iako ne ocekujem da ih kazu al ko je i malo posten nadam se da kad je bar sam sa sobom ne laze sebe kad se vec ovde mora po svaku cenu braniti "cast" Partizana. Ili da nam posalju 12-13 situacija gde se sudilo na stetu Partizana pa da kazes da je bio egal u greskama i da zajednicki kazemo da je bilo podjednako lose sudjenje. Naravno da nece jer ih nema i uopste se ne radi o samo ovom derbiju.

 

A tek da "ne mogu u ovom mulju" kupa Danilovica na kom Zeljko najociglednije moguce 3x vise psuje sudije 3x glasnije i unosi se u facu i ne dobije iskljucenje prosle sezone ili da "Nikolic mora da se dokaze da nije Grobar" tako sto je Zvezda debelo ostecena najociglednijim primerom faula nad Petrusevim koji se i na tv-u uzivo video bez usporenog snimka a kamoli uzivo sa par metara a zatim i iskljucenja Duska gde je zasluzio maksimum jednu tehnicku, to je tek poseban nivo ludila jer ne bi mogao nazvati bahatim da ne mogu da igraju rukomet kosarku u mulju Zvezde koju rezira u kupu Danilovica preko Nikolica koji je vec ranije debelo ostecivao Zvezdu nego to je jednostavno mozda cak i za zaljenje ukoliko zaista nemaju opciju u sebi da pokusaju da percepiraju realnost, ukoliko pak ne zele onda taj subjektivizam prelazi u bahatost ako mogu a ne zele da vide realnost.

 

"...ne zato sto se nicega ne boje nego zato sto se nicega ne stide."

 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Hadjialagic (citati sa bosanskim naglaskom). 
Salu na stranu, ovo je toliko podlo da nije normalno. Da li je dobio namernu? 
Upravo ovaj potez Lideja i to infantilno batrganje po parketu nakon dosudjenog faula su rezultat Žocovog ulaganja u temperament koji je spreman sve da uradi za pobedu pa makar to bio i prljav pokušaj da se povredi protivnik.
Zaku je ovo N-ti takav eksces. Igrači su ga provalili i sa razlogom ga se plaše.
Zato nikada neće biti sjajan igrač. Može biti isporučilac i game changer ali u tom beskrupuloznom ponašanju nema ničeg sjajnog.
Nema sjaja ali ni slučajnosti u onom mučkom udaranju protivnika sa ledja u jednoj prijateljskoj utakmici.
Tu čak nema ni racionalne koristi od tog poteza. Čista malicioznost i buli displej bez trunke sramote ili bar nelagodnosti čak ni kada mu prilazi Egzum zgranut potezom, pitajući ga ,,zašto"?

Lidej će verovatno i dobiti što traži jer je sve gori i nikada se nije izvinio nakon ovakvih ispada.
Prazna je to glava i ne bira ni trenutak ni igrača.
Desiće mu se neki Nikola Jestratijević da mu objasni zašto je to nedopustivo, pošto isti leba jedu.

Ako ništa drugo, eto Davidovca već naredne sezone da mu uzima meru gde god ga sretne.



  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:

Upravo ovaj potez Lideja i to infantilno batrganje po parketu nakon dosudjenog faula su rezultat Žocovog ulaganja u temperament koji je spreman sve da uradi za pobedu pa makar to bio i ovakav prljav pokušaj da se povredi protivnik.

Da li je Branko Lazić pičkica koja udara protivnike s ledja? I da li je to što je Branko Lazić pičkica koja udara s ledja rezultat Radonjićevog ulaganja u temperament koji je spreman da uradi sve za pobedu, pa makar to bio i prljav pokušaj da se povredi protivnik?

Edited by zorex
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zorex said:

Da li je Branko Lazić pičkica koja udara protivnike s ledja? I da li je to što je Branko Lazić pičkica koja udara s ledja rezultat Radonjićevog ulaganja u temperament koji je spreman da uradi sve za pobedu, pa makar to bio i prljav pokušaj da se povredi protivnik?

Nije. To je Edo Muric. Sasa Pavlovic (udara u prolazu). Od kada je dosao Zeljko, Lesor se hvata za medjunozje, pravi nesportske faulove, Panter pokazuje srednji prst publici, Aleksa se krevelji klupi, Trifa isto. Ledej je apsolviran. Na ovom videu koji je Kornet postavio, komentator kaze da su barem igraci OK. Po cemu su to igraci OK? Po tome sto se jedno pokazivanje misica prosle godine od strane Kaline, nakon meca, a kao odgovor Trifi, izjednacuje sa ovim sto sam naveo onako iz glave. 

21 minutes ago, fillam said:

Ej Zorex, ne iskači iz koloseka. Partizan indoktrinira igrače, a Željko je zao, teraj dalje.

Voleo bih da svima nama objasnis, sta je to tuzno u postu od Korneta, jer si takav emotikon stavio. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...