Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Zeljko sa 9 Evroliga koji je stekao autoritet znanjem a ne urlanjem i zastrasivanjem treba da preispita svoje metode rada jer su se beton-ligasi pobunili sto im treneri iz Resnika ili Sopota nanose dusevne bolove, zbog cega i napustaju kosarku. 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

„To što je Džordan bio za Bulse, to je Željko Obradović za nas”, rekao je Datome za italijanski AS.

„Lepo je kad te on trenira. Teško je, ali donosi nagrade i osećaj je sjajan. Željko ima beskrajnu strast i uvek je iskren sa nama. On je naš Majkl Džordan. Znam da ove reči mogu da imaju težinu, ali on je naš lider. Kao igrač od njega prihvataš neke stvari, koje nikada ne bi od nekog drugog trenera.”

 

Edited by Brimstone
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ovaj što je izgubio pleme izgleda misli da je jedini ovde na forumu treniruckao povremeno košarkicu,

a takođe izgleda da je uneredio gaće čim mu se trener brecnuo malo glasnije i odma' batalio...

Edited by goofy
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goofy said:

Ovaj što je izgubio pleme izgleda misli da je jedini ovde na forumu treniruckao povremeno košarkicu,

a takođe izgleda da je uneredio gaće čim mu se trener brecnuo malo glasnije i odma' batalio...

Prosečan nastup radikalskog poslanika u skupštini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Jakob Aman said:

I resio sam da ne slusam vise Serifa Konjevica, iz protesta.

Bar toliko mogu.

Partizan se osramotio!

Katastrofa, blamaža, bruka, poniženje, samo su neke od reči kojima se može opisati neočekivana eliminacija Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Trener Samroka nismo hteli produzetke moj golman i bek ujutru rade prvu smenu .

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kronostime said:

Dok kod vas meditiraju i dostizu nirvanu u ocekivanju pleja i Skupstine za izbor Presjednika? :classic_biggrin:

Kod nas pripreme vec pocele, a kod vas?

Cekate last cut?

ZOC krece da radi sa onim sto ima sada - treba to brusiti da shvate gde su dosli i za kakvu instituciju se bore.

Gomila njh imaju ludu sansu da ih je pozvao na ptipreme najbolji trener EL ikada, umesto trenera za ucesce u istoj do plivanja za Bogojavljenski kst, eventualno do Sv.Save - ako su isli u skolu.  :default_coffee:

 

Gospode 😄

 

Nek mi dete maltretira, vredja i ponizava, samo nek uspe, parents goals 😍

 

Kakve su stvari i dalje normalne u nasem drustvu, nije ni cudo sto malo malo osvane snimak brutalno pretucene devojke na nekoj od drustvenih mrezi, gde ista uredno izjavljuje kako nismo dobro videli.

 

  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Green mi je mislim okacio dokimentarac o kosarkasicama, gde Marina na pocetku pita devojcice da li treneri pricaju sa njima i kako je to mnogo bitno.

 

Te medote zastrasivanja moraju da se iskorene u nasem drustvu, svako nasilje pocinje prvo verbalno.

 

Mozda poredjenje nije skroz na mestu, ali je bar pokazalo da svako dete koje je agresivno u vrticu, vuce neke traume iz porodice.

 

Ja moje dete vec ucim da ako jednom krene da je vredja, vredjace je ceo zivot i da bezi od takvih pacenika.

 

A na nasilje nikada nisam mogla da budem imuna. 

 

Bilo da je verbalno ili fizicko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MIslim da ste malo otišli u krajnost. Nije svako glasnije obraćanje zlostavljanje ili nasilje, posebno kada je reč o odnosu između odraslih ljudi. Važno je i ko se obraća, iz kojih razloga reaguje, da li je brižan, da li mu je stalo do tvog napretka, da li je pravedan u postupcima... ili je jednostavno psiho. Neko može da bude uglancan i ispeglan u obraćanju a da mu postupci budu čist ali prefinjen sadizam. Mnogo je stvar složenija od uprošćenog ocenjivanja ''jeste/nije''. Posebno kada su u pitanju treneri tolikog iskustva i znanja kao Žoc i sa takvom istorijom unapređivanja igračkih sposobnosti i ostvarivanja rezultata. 

 

Kako je krenulo, sad će i Savić zbog onog ''Nemojte da me nervirate'' da ispadne zlo. Zamisli, vikao je na njih, trebaće im tim psihologa da ih vrati u normalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U biti se slazem sa tobom.

 

Savica sam htela da dam kao primer, da nije ni vikao. Ja sam ga jedva cula.

 

Al Zelimir deluje da jeste agresivan trener, al kazem, ko trpi neka trpi, samo ja necu da aplaudiram tome.

 

Verujem isto da Titu mozda i ne bi toliko smetalo da je nas 😄

 

Nema veze, idemo dalje 🤗

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Željko jeste stara škola i jeste agresivan verbalno ali ne mislim da je prelazio granice DV style. Rezultati uostalom jasno kazuju da njegovi igrači nisu igrali u grču već obrnuto. Pa i ona situacija "fuck you Gigi Datome" mi ne spada u neko naročito preterivanje, nisam nikad čuo da se neko žalio da ga Željko ponižava i maltertira. Ovo je profesionalni sport i ti ljudi primaju desetine i stotine hiljada evra/dolara, ponekad je potrebno da se na taj način izađe iz zone komfora. Nisu svi isti, neki su osetljiviji ali takvi onda nemaju adekvatne psihološke predispozicije za vrhunski sport, jbga. Nije pravi vaspitač uvek onaj koji ti samo titra jaja, već onaj koji ti daje i ono što ne želiš a kasnije shvatiš da ti je bilo potrebno da bi te gurnulo ka limitima. Uostalom, nije Željko lud niti bi bio to što jeste da ne poznaje te finese i šta je najproduktivnije za koji tip ličnosti i karaktera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Željko jeste stara škola i jeste agresivan verbalno ali ne mislim da je prelazio granice DV style. Rezultati uostalom jasno kazuju da njegovi igrači nisu igrali u grču već obrnuto. Pa i ona situacija "fuck you Gigi Datome" mi ne spada u neko naročito preterivanje, nisam nikad čuo da se neko žalio da ga Željko ponižava i maltertira. Ovo je profesionalni sport i ti ljudi primaju desetine i stotine hiljada evra/dolara, ponekad je potrebno da se na taj način izađe iz zone komfora. Nisu svi isti, neki su osetljiviji ali takvi onda nemaju adekvatne psihološke predispozicije za vrhunski sport, jbga. Nije pravi vaspitač uvek onaj koji ti samo titra jaja, već onaj koji ti daje i ono što ne želiš a kasnije shvatiš da ti je bilo potrebno da bi te gurnulo ka limitima. Uostalom, nije Željko lud niti bi bio to što jeste da ne poznaje te finese i šta je najproduktivnije za koji tip ličnosti i karaktera.

Na stranu prica o Zeljku Obradovicu.

"Nisu svi isti, neki su osetljivi ali takvi onda nemaju adekvatne psiholoske predispozicije za vrhunski sport, jbga"

Zacudio bi se ali preko 40% sportista se u Srbiji bori sa depresijom i anksioznoscu.

A u svetu taj procenat ide i preko.

Ovo nema nikakve veze sa adekvatnim psiholoskim predispozicijma. Ko odredjuje sta su adekvatne predispozicije?

Zacudili bi se koliko uspesnih sportista koji su igrali i pred 100k ljudi i to veoma uspesno imaju ogromne posledice. I na to veoma cesto uticu i treneri sa svojim agresivnim stavom. 

Recimo Zeljko po meni ima preteran agresivni stav ali isto tako deluje kao neko ko je prijatelj sa igracima i onda koliko god nama zvucalo to agresivno oni znaju da to dolazi iz prijateljske konotacije i pruzaju jos vise. Zato je on najtrofejniji trener jer zna sa igracima. Normalno je da nekome ta agresija nece odgovarati ali zato postoje i treneri sa drugim nacinom rada i tako je u svakom aspektu drustva.

Da se samo vratim na gornji deo mog upisa, ne upiri prste ka ljudima sa tim da nemaju adekvatne psiholoske predispozicije jer je to kompleksna tema.

Meni se ortak jedva izvukao iz pakla profesionalnog sporta a ja sam sam batalio ali nije bilo zbog pada psihe vec vise nisam osetio zadovoljstvo bavljenjem istog i to je pocelo bukvalno odjednom a mnogi imaju slican problem ali su vezani ugovorima pa moraju da ih ispostuju pa onda dodju krupniji problemi jer jednostavno vise ne zele tim da se bave a moraju.

Zato neko zavrsava karijeru sa 28 a neko dogura i do 40. Sve je to kompleksno. Pozdrav.

 

EDIT: I za kraj ja sam neko ko me se vise svidja nacin rada Duska Vujosevica od Zeljka Obradovica po onome sto je nama obicnim smrtnicima dostupno.

Edited by Johnny Štulić
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Johnny Štulić said:

Zacudio bi se ali preko 40% sportista se u Srbiji bori sa depresijom i anksioznoscu.

A u svetu taj procenat ide i preko.

 

Može neki relevantan izvor za ovo?

 

Nisam ja ni rekao da psihički "nežniji" ne mogu da budu vrhunski sportisti već da oni koji su psihički rezilijentniji imaju u tom smislu bolju takmičarsku predispoziciju. 

 

A naročito nisam nipodaštavao taj segment sporta. Samo nisam video Željka Obradovića kao nekog tiranina u tom smislu, mislim da su kod njega spoljne manifestacije mnogo izraženije nego što je iznutra stvarno neki psiho. Uostalom, čovekova karijera traje toliko traje na vrhunskom nivou, javio bi se bar neko za sve to vreme da ga kompromituje u tom smislu. Kad se setim, bio je Radman samo, pričao je Željko na onoj čuvenoj konferenciji 2005-e da Radman ne voli kad trener viče na njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...