Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Portland moze da igra bolju odbranu samo od Indiane i Sarlota i u rangu sa Washingotonom od svih ekipa koje su bile u prici za PO.

 

Pitanje i od ovih tankera koliko bi bili bolji da sami sebe ne buse. Neka Oklahoma je all D ekipa za njih samo da se skupe za utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drperce said:

 

- pa prosle sezone u bablu su skoro svi njihovi protivnici imali povredjene igrace, pa samo Majami nije mogao da racuna na Dragica i Adebaja (3 utakmice). Nesto se tad nije pricalo kako ih je kenjalo sa protivnickim povredama u Miki Maus kupu.

 

- jeste uradio posao, snimio je film - videcemo za mesec dana da li valja

 

- jasta bolja i to za minimalac makar jos 2-3 allstara, nije imao sa kim da igra mukica

 

Jak ol star je Dramond, sutnut u Klivlend za Hensona i pika druge runde, na dedlajnu niko nije zeleo da ga angažuje. Gasol je bivši igrač za NBA, ostaje mu još da ode u Evropu pred kraj karijere i trpa zvezdu u Evroligi.

 

Film će sigurno biti bolji od prvog dela.

 

Sem Majamija, ja se nešto i ne sećam da su neki igrači vukli povrede. Dejm nije igrao poslednji meč kada je serija bila 3:1 i bilo praktično gotovo, za Hjuston se iskreno i ne sećam, znam samo da je Haus izbačen iz Babla zato što su nagoni popustili i za Denver nije igrao Barton, što će ti reći svaki Naget da je to veći plus, no što je minus, a i tada su imali Gerija, šta će im on na beku.

 

A i ne vidim zašto je to sada važno ili povezano, niko tada nije zamerao Batleru, jer nije osvojio titulu. Bronu se sada zamera što ispao od Finiksa, a Finiks bukvalno je najkvalitetnija preostala ekipa sa zapada.

Pobeda Finiksa se ne umanjuje, kao što se ne umanjuje i pobeda Lejkersa nad Majamijem. Mi imamo ovde pljuvanje po Bronu, jer nije prošao dalje. Ovde nije tema da se umanji pobeda Finiksa, nego da se odbrane Lejkersi od pljuvanja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Naravno. Najveći kvalitet Jokića pored superiornog košarkaškog seta veština je što je daleko najinteligentniji visoki u ligi (tu mu može prići samo Marc Gasol ali on je već penzioner) i što ima rešenje za svakoga. Lakše čuvare izradi na bullyball, teže izvlači spolja, još se giba poput jegulje čim mu priđeš, zna da se postavlja, a sigurno dobro zna da Sunsi zamenu za Aytona nemaju i da će uništiti svakog drugog u direktnom match upu. Ono što je problem je da je Ayton odličan pnr centar i tu se Jokić može naći na streljani kad ga uvuku Paul ili Booker u pnr. Ayton je mnogo lakši na nogama od teretnog Nurka. 

 

Takođe mi deluje kao problem za Nuggetse što ni konstantne 40+ partije Jokića njima ne garantuju prolaz ovde ako Sunsi odseku Portera i Gordona a itekako imaju naoružanja za taj plan.

stoji to

 

ali i moris igra vrhunski, posebno poslednje dve

grin kroz celu seriju takodje radi fenomenalan posao

 

zapravo denver odlicno izgleda i ima dubinu  gde 8 ili 9 igraca ima svoju ulogu, makar od po nekoliko minuta

sve to je delovalo bas daleko kad se znalo da u PO ulaze bez 3 bitna igraca

 

a ne znam tek koja je bila kvota u momentu kad se marej skrsio da ce denver biti jedini proslogodisnji finalista konferencija koji je prosao prvi krug

 

finik jeste lagani favorit, kompletni su i imaju prednost domaceg terena, ali nece biti nikakvo narocito iznenadjenje ako denver prodje

i prilicno sam siguran da ovo ide u minimum 6, a najverovatnije i svih 7 utakmica

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

 

A i ne vidim zašto je to sada važno ili povezano, niko tada nije zamerao Batleru, jer nije osvojio titulu. Bronu se sada zamera što ispao od Finiksa, a Finiks bukvalno je najkvalitetnija preostala ekipa sa zapada.

Pobeda Finiksa se ne umanjuje, kao što se ne umanjuje i pobeda Lejkersa nad Majamijem. Mi imamo ovde pljuvanje po Bronu, jer nije prošao dalje. Ovde nije tema da se umanji pobeda Finiksa, nego da se odbrane Lejkersi od pljuvanja.

 

 

 Pa Batler je bio underdog u tom finalu i da su ova dvojica bili zdravi, a bez njih je svaka pobeda bila pravi podvig.

Lejkersi su usli u PO kao prvi favorit sa Zapada, ekipe namerno gubile da ih izbegnu u drugom kolu a oni su igrali kao jedna velika djoka na celu sa samoproklamovanim kraljem. 

Povreda je bila pre dva ipo meseca, do sada je makar 90% fit, ali to nije izgovor da nema nijednu 30+ partiju, sutira bacanja 60%, igra totalno nezainteresovano u odbrani, vuce se kao prebijena macka kad se gubi dok utakmica jos taje, bezi pre kraja, flopuje, kuka kao cava...

Jbt nisu igrali protiv Netsa, nego Finiksa koji jesu jedna odlicna, ratnicka ekipa ali kojima je CP3 zestoko sjeban povredom.

Ovo je posle Dalasa i neulasaka u PO najveci udarac za njegov legacy. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, drperce said:

 Pa Batler je bio underdog u tom finalu i da su ova dvojica bili zdravi, a bez njih je svaka pobeda bila pravi podvig.

Lejkersi su usli u PO kao prvi favorit sa Zapada, ekipe namerno gubile da ih izbegnu u drugom kolu a oni su igrali kao jedna velika djoka na celu sa samoproklamovanim kraljem. 

Povreda je bila pre dva ipo meseca, do sada je makar 90% fit, ali to nije izgovor da nema nijednu 30+ partiju, sutira bacanja 60%, igra totalno nezainteresovano u odbrani, vuce se kao prebijena macka kad se gubi dok utakmica jos taje, bezi pre kraja, flopuje, kuka kao cava...

Jbt nisu igrali protiv Netsa, nego Finiksa koji jesu jedna odlicna, ratnicka ekipa ali kojima je CP3 zestoko sjeban povredom.

Ovo je posle Dalasa i neulasaka u PO najveci udarac za njegov legacy. 

Majstore, prvo, legacy se meri po dostignućima. Bitno je šta se postigne u karijeri. 

 

Recimo Kavaj opet izgubi veoma rano u plej ofu i onda sledeće 3 godine zaređa 3 titule, da li bi ove dve sezone u Klipersima uticale na legacy? MJ isto u prvih 7-8 godina je bio đoka po timskim priznanjima, pa je kasnije uradio šta je uradio.

 

Sramota je što relativizuješ nečije povrede i nespremnost zbog istih.

 

CP3 je bio žestoko povređen, ali i kao takav je igrao i sinoć podelio 12 asistencija. AD nije bio povređen, pa je odigrao 5 minuta, lol

 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Ovo ispadanje Lakersa i Majamija u prvoj rundi samo pokazuje kakva je kita bio balon.

 

Totalno neregularno takmicenje bez putovanja, navijaca, uz izostanke igraca koji nisu imali ugovor itd...

 

Sustinski mirna glava i neka logistika van terena je bila mnogo bitnija od samog kosarkaskog talenta, ako nista su osvojili Lakersi koji su do prekida bili medju boljima...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Dies at the End said:

Niko ne osporava Bronove rezultate, titule , zelju za konstantnim naprrtkom,  pobedamsla .. vec njegovo peeckasto ponasanje na terenu i odsustvo postovanja prema protivnicima od kojih si izgubio u PO ...itd.

Ako se misli na to što nije ostao kasnije na terenu da udeli čestitke, evo ja lično smatram da čestitanje nije odraz poštovanja, već isključivo stvar dobre volje. Nepisano je pravilo da igrači čestitaju i posle borbe budu u dobrim odnosima, ali nije nigde Bron obavezan da im i čestita. Valjda čovek ima slobodu pre svega da li će nekome čestitati, ne vidim problem ja tu uopšte. 

 

Ljudi vole u startu da traže mane, pa se uhvate za neke banalne stvari.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Ako se misli na to što nije ostao kasnije na terenu da udeli čestitke, evo ja lično smatram da čestitanje nije odraz poštovanja, već isključivo stvar dobre volje. Nepisano je pravilo da igrači čestitaju i posle borbe budu u dobrim odnosima, ali nije nigde Bron obavezan da im i čestita. Valjda čovek ima slobodu pre svega da li će nekome čestitati, ne vidim problem ja tu uopšte. 

 

Ljudi vole u startu da traže mane, pa se uhvate za neke banalne stvari.

 

Legitimno je biti govno od coveka.

 

Kad je osvajao obicno je grlio i smeskao se sa protvnicima u fazonu i vi cete osvojiti ali sutra.

 

Toliko puta je hvalio Cp3-a i isticao koliko je dobar prijatelj sa njim, mogao je ako nista u znak postovanja da ostane u cestita u njegovom fake stilu za televiziju i siroke narodne mase...

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Legitimno je biti govno od coveka.

 

Kad je osvajao obicno je grlio i smeskao se sa protvnicima u fazonu i vi cete osvojiti ali sutra.

 

Toliko puta je hvalio Cp3-a i isticao koliko je dobar prijatelj sa njim, mogao je ako nista u znak postovanja da ostane u cestita u njegovom fake stilu za televiziju i siroke narodne mase...

Ako je biti govno od čoveka tako što ne čestita, nemam ja tu ništa da dodam.

 

Nije tačno, Bron i kada je gubio je čestitao, evo primera koga se baš sećam kada je čestitao Kevinu Durentu nakon prve osvojene titule i to su bili zagrljeni 10-15 sekundi. Čestitanje je stvar dobre volje, ako nije voljan, ništa onda.

 

Link to comment
Share on other sites

Cestitao mu je zato sto je bilo veliko finale, stvarno bi bio presedan da je tu otisao.

 

Generalno sto se mene tice ne mora nuzno ni da se cestita ako si vec takav los gubitnik, odes, pozoves posle telefonom, izvinis se preko medija, sta god...

 

Ali on koji je zacetnik tog pederluka koji se preneo na celu ligu i preti da je unisti ( regularnoj sezoni je definitvno naneta nenadoknadiva steta) , gde su svi super cool, drugari, da nema rivaliteta ipak je to samo sport, da igraci sami biraju svoju srecu kako im dune i slicno, ovako nesto uradi svom odlicnom prijatelju je vrhunac licemerstva.

 

Jos izadje na konferenciju i reklarima usrani crtani film u kojem ce glumiti u fazonu kad mene nema koga zabole vise za PO...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Drakaris said:

Majstore, prvo, legacy se meri po dostignućima. Bitno je šta se postigne u karijeri. 

 

Recimo Kavaj opet izgubi veoma rano u plej ofu i onda sledeće 3 godine zaređa 3 titule, da li bi ove dve sezone u Klipersima uticale na legacy? MJ isto u prvih 7-8 godina je bio đoka po timskim priznanjima, pa je kasnije uradio šta je uradio.

 

Sramota je što relativizuješ nečije povrede i nespremnost zbog istih.

 

CP3 je bio žestoko povređen, ali i kao takav je igrao i sinoć podelio 12 asistencija. AD nije bio povređen, pa je odigrao 5 minuta, lol

 

 

"Majstore" naravno da utice ako vec se siri narativ od pojedinih da je goat.

Cak i najveci hejteri mu ne mogu osporiti da je u top5 svih vremena, meni licno na trecem mestu.

 

Ovo sto ti ovo njegovu bruku od igre u ovom po, a tek ponasanje koje vise nego bedno pokusavas da opravdas je do tebe.

Javljaj nam kakav je crtac cim izadje i da li je pobedio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, drperce said:

 

"Majstore" naravno da utice ako vec se siri narativ od pojedinih da je goat.

Cak i najveci hejteri mu ne mogu osporiti da je u top5 svih vremena, meni licno na trecem mestu.

 

Ovo sto ti ovo njegovu bruku od igre u ovom po, a tek ponasanje koje vise nego bedno pokusavas da opravdas je do tebe.

Javljaj nam kakav je crtac cim izadje i da li je pobedio.

Koliko ova sezona utice da li je Bron GOAT, isto toliko uticu i Majklove sezone u kojima nije bio sampion.

 

Ako cemo da sudimo ko je covek, a ko ne, tu je Majkl u debelom minusu, pa se to retko pominje.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Podbacili smo, bolja ekipa u ovom trenutku prosla i teraj dalje. Manite se opravdanja.

 

Sramno je sto je uradio, trebao je ostati i cestitati jer ako nista drugo tu mu je jako dobar prijatelj CP3 a takodje i partije Bookera su za respect bile i morao je i na parketu odati priznanje. Vjerujem da je razocaran, kao i svi sto budu ali ovo mu je greska bila.

 

Okej, summa summarum. 3 godine, bez plejofa, titula i ispadanje u prvoj rundi.

N E D O V O LJ N O, ocekivao sam vise kad je potpisan. Sad da FO odradi bolji posao i nadje kompatabilniju ekipu AD i njemu. Nadam se da Sroder nece biti potpisan na neki veci ugovor, uzasan je bio u plejofu. Drummond ipak promasaj i mislim da je on poremetio hemiju u ekipi uz povrede ( Gasol i Harrell su bili na marginama, nije se znalo ko ce igrati i koliko minuta ). Vogel je dobro gurao u reg sezoni imajuci u obzir povrede, raspored i generalno malo odmora izmedju sezona ali u plejofu je podbacio. Nema opravdanja za onakvu odbranu i zalaganje u game 5 i game 6.

 

Ajmo MVP do titule ali realno pobjednik Bucksi-Netsi serije su 99% sampioni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bezveze ovde opet podela za ili protiv Brona.

 

Izgubio je gde je bio favorit (nisu briljirali ni dok se AD nije povredio), a ako neko stavlja znak jednakosti između ovog ranjenog Chris Paula i onog iz regularne sezone, mislim stvarno. Paul je čak u toku regularke bio važniji od Bookera. Opšti konsenzus je bio da su Lakersi najjači i prvi favoriti. Jeste Lebron imao povredu i sve to, ali kad pucaš na status GOAT-a sve se računa i svi detalji su bitni a neuspesi se preuveličavaju. Dakle, definitivan udarac na goat kandidaturu (koja je i ovako više postojala u glavama njegovih fanova nego neki opšti konsenzus da je u istoj ravni sa Majklom). Naravno, status apsolutne legende i jednog od najboljih ne sme biti doveden u pitanje, čak ni najgori hejter njegov ga ne može izbaciti izvan top 5 ni u ludilu, a top 3 je manje više opšti konsenzus. 

 

Ovo propuštanje da se čestita posle tekme jeste pacerski potez, bolje reći drama queen potez jer Lebron se retko kada u karijeri ponašao nesportski već je više u fazonu da on mora biti u centru pažnje uvek. Na terenu nije delovao kao top 5 igrač lige u ovom trenutku. Valjda ne treba dodatno elaborirati što je i u ovim godinama u vrhu lige i monstrum od igrača (mada možda ipak malo manji nego što je do skoro bio).

 

Uostalom, ne treba dizati preveliku frku, koliko vidim zagrlio je Bookera u hodniku i čestitao, verovatno i ostalim Sunsima. 

 

Međutim, praviti narativ da nije imao s kim da igra i da ovo nije neuspeh za Lakerse i njega lično - jednostavno ne stoji. Znamo svi kako je izgledao Lebron koji je nosio na leđima prosečne NBA igrače do finala kad mu se ništa nije moglo zameriti na porazu, to je bila mnogo moćnija verzija od ove koju smo videli u seriji protiv Sunsa.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...