Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

da utah igra protiv lakersa, jos bih i rekao da su favoriti ali sunsi su mi tanki. odbrana im je popustila na kraju sezone, ayton je smehotres pored davisa, bookeru prva playoff serija, paul jos treba da se povredi....opet sve ce zavisiti od jamesa. ako je na nekih 60-70%, trebalo bi da prodju.

imam utisak da niko ne shvata utah ozbiljno. i ok, ima rezona zbog prethodnih sezona i sve sto se tamo izdesvalo, ali oni ove sezone igraju next level kosarku. da mitchell odmara prvu rundu i onda bi rutiski dobili i medjede i warriorse. samo da ostanu zdravi i realno mislim da imaju sanse za osvajanje zapada.

 

karma bi trebala da se pobrine za clipperse, na ovaj ili onaj nacin. ono sto su izveli na kraju sezone je stvarno odvratno i bezobrazno. a i kukavicki na kraju krajeva. 

 

denver i portland je bas izjednacen duel ali kao da nikoga ne interesuje sta ce se desiti jer nemaju ni jedni ni drugi mnogo sansi za nesto vise osim prolaska prve runde. pobednika ceka najverovatnije lakersi, tako da je to to. portland bas ima uzasnu odbranu, lillard je popustio na kraju sezone, mccollum isto nije u onoj zivotnoj formi kao na pocetku sezone ali opet bih dao njima prednost u odnosu na denver. jednostavno ne vidim dovoljno poena kod denverovih igraca. morace jokic da igra najbolje sto moze.

 

na istoku ocekujem dve metle vec na pocetku. brooklyn i philadelphia. samo da brooklyn ostane zdrav i ne vidim ko ih moze pobediti. jednostavno su predobri. phila, zna se, dok embiid igra dotle ce biti dobri. imaju lak raspored do finala.

milwaukee se bas upucao sebi u nogu onim porazom na kraju sezone od houstona. ovako moraju preko miamija, brooklyna i philadelphie ici do titule na istoku. jeste da bi trebali biti bolji nego prosle sezone i ocekujem da prodju miami ali sve ovo izdrzati zdravi, bice bas cupavo.

miami mi je najvaca nepoznanica. ne bi me cudilo da dobiju metlu a ni da dobiju 4-1. butler je valjda odigrao samo jednu utakmicu od 9 mogucih protiv phi, bkn i mil i taj mec su dobili 12 razlike protiv kompletne phile.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na cemu temeljite da Denver prolazi, to je suludo bez Dzamala.
Na tome što odbrana Portlanda ne bi imala šanse protiv trojca, uini, free throw, delgado, a kamoli ozbiljne nba ekipe.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Drakaris said:

Ne znam na cemu temeljite da Denver prolazi, to je suludo bez Dzamala.

Maloun je tu kljucna stavka. Ako bude gurao rovitog Bartona previse u igru to ce biti stresno a mozda i ispadanje. Ako ga bude ogranicio na 15 minuta mislim da je Denver u prednosti.

Temeljimo na cinjenici da Gordon jos nije igrao 35+ minuta. Pored naravno udarnog tandema. Gordon i Faku na 30-35 minuta jake odbrane su nesto sto nije vidjeno u regularnoj. Tacnije Jokic, Porter, Gordon i Faku na 35 minuta( Jokic verovatno i na 40) nije do sada igrano. Ali ako Maloun umesa puno tu Bartona automatski se raspada odbrana tako da ova serija najvise zavisi od Malounovih rotacija. Barton nece prvu igrati ali vec drugu verovatno. Sjebao nas je jednom 2019, valjda se Maloun opametio. Moze on da bude dobar ali samo kada se ne mesa previse u organizaciju, sto dalje od lopte, a kao spot up suter tu vec moze buti koristan. Maloun je lud ako mu rovitom da loptu u ruke pored Montea i Fakua. Sjebace onda i Portera tako jer kad Barton igra pleja Porter retko ide preko 20. 

Barton plejof karijera: 37% fg, 31% trojka, blagi uzas. Za 30 godina nema jednu jedinu dobru plejof utakmicu. Sto manje Bartona vece sanse za prolaz. 

Edited by Zarko Paspalj
Slovna greska
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, L0shMi said:

Na tome što odbrana Portlanda ne bi imala šanse protiv trojca, uini, free throw, delgado, a kamoli ozbiljne nba ekipe.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

Ne znam da li ste vi svesni da ce Lilard i CJ da uniste bekove Denvera. Evo sada javise i da je Barton sigurno aut za prvu utakmicu, grdno su se zajebali sto su trejdovali Gerija kao jednog od najboljih defanzivnih bekova lige, a zadrzali ovog sarlatana, sada ce to sve stici na naplatu. Jokic i da isporucuje 35 ppg, ne bi prosli. Portland je dosta jaca ekipa za razliku od prethodnih sezona, plus su sada uhvatili opasan zalet, imaju 10:2 skor. Dodali su Pauela i Kovingtona kao izuzetno jaka pojacanja. To za odbranu nisi u pravu, trojac Pauel-Kovington-Nurkic su solidni u odbrani, dok ce dvojac Lilard i CJ da terorisu bekove Denvera. Portland je jedna od ekipa koja je najvise pogodjena povredama ove sezone, Nurkic 2.5 meseca, CJ 2 meseca, plus sada imaju apgrejd u vidu Pauela umesto Trenta, trejdom koji su napravili krajem februara. Sada im je sezonski drtg jako slab zbog odsustva glavnih igraca, ali kada su svi na okupu, to je sigurno TOP20, a mozda i jace po mom misljenju, uz elitni napad koji samo Bruklin ima bolji, i za to im je trebalo 3 super stara u vidu Irvinga, Hardena i Durenta.

 

 Ono sto takodje nisu imali proslih sezona je i centarski duo Nurkic-Kanter. 2019 je igrao samo Kanter, zbog teske povrede Nurkica, a prosli plej of samo Nurkic, jer je Enes bio u Bostonu. Sada imaju obojicu na raspolaganju pod komandom Stotsa. Obojica ce se smenjivati na Jokicu, a Enes je poznat kao i prljaviji igrac i ne sumnjam da ce ici na sve da isprovocira Jokica sto vise moze u stilu Dvajtare proslog plej ofa.

 

Previse potcenjujete ovaj Portland koji je i pored ovih povreda zavrsio na 6. mestu i sada kada imaju citavu ekipu na okupu i dobru formu pre svega, nece biti bas tako laki, jer je ovo trenutno najjaci Portland koji imate priliku da gledate unazad godinama.

 

Za mene ovo Portland 4:2 Denver

I te dve dobijene ce biti na konto velikih partija Jokica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drakaris said:

Videcemo, cuvace ga Ejton koji nije lak za probiti, njihov najbolji defanzivac u ekipi. Ovde mora King da pokaze sta zna i lakse ce se nositi sa Bridzisom i Krauderom, nego AD sa Ejtonom. Ovde je kljuc da Karuzo i Sreder odrade dobar posao na CP3 i Bukeru.

 

Mikal i Jae su preslabi za Kinga. Nema ko u Finixu da ga cuva, a Dre moze ozbiljno da izmori/ponisti Ajtona i odmori Obrvu za napad. Caruso je bio odlican na Kariju, moze biti jos bolji na Krisu Polu ili Devinu... Imamo ozbiljan tim, Poup i Metjuz su takodje sjajni u svom poslu i Dennis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

i prosle godine su imali najgori defrtg u playoffu. a i ove. cuj top20. top 20 u playoffu od 16 ekipa.

Prosle sezone nisu imali nijednog od pomenutih igraca. Sto se tice plej ofa kada je tu bio samo Nurkic, to je samo 5 meceva, jako slab uzorak, a kasnije se povredio Dejm i serija bila gotova. Nurkic je propustio 2.5 meseca, Pauel je dosao krajem februara, a Kovington, pa ne moze jedan igrac da drzi odbranu sigurno. Ovaj sezonski drtg Portlanda nista ne govori, s obzirom ako znamo da sva trojica mogu imati ozbiljne defanzivne sekvence.

5 minutes ago, delgado said:

 

Mikal i Jae su preslabi za Kinga. Nema ko u Finixu da ga cuva, a Dre moze ozbiljno da izmori/ponisti Ajtona i odmori Obrvu za napad. Caruso je bio odlican na Kariju, moze biti jos bolji na Krisu Polu ili Devinu... Imamo ozbiljan tim, Poup i Metjuz su takodje sjajni u svom poslu i Dennis.

Ja kada god sam gledao Ejtona, covek je igrao ozbiljno odbranu i nije se nimalo stedeo. Mozda ga AD razbije, jer je to ipak AD, ali me ne bi uopste iznenadilo i da bude drugacije.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

I ja verujem i navijam za PTB, Nurkic-Enes kombina moze da malo prcka Jokica na obe strana u kombinaciji + bekovi Portlanda pa cak i krila suterski potentnija

Ali Jokic to moze sam da iznese...

 

  za LAL vs PHX je situacija jasna, kakvi god budu u tekmama i nekonstantni, umorni, James i Davis ce u toj seriji biti 2 najbolja igraca i imamo jaci supporting cast. DO povrede Jamesa bez davisa neko vreme smo bili #2 na zapadu i jurili smo #1 overall a James MVP-a.. tako da, Finix ce dobiti 2 utakmice , ali ono, nema ovde sad zezanja... 

 

Link to comment
Share on other sites

Portland je u toj seriji pobeda dobio Bruklin bez Duranta i Hardena, Jutu bez Micela i Konlija, Denver koji nije igrao da pobedi, Lejkerse bez Lebrona i par slabijih i osrednjih ekipa, a jedine 2 ozbiljne jace ekipe kompletne sa najboljim igracima Finiks i Atlanta su ih pobedili. Tj mislim da su i Boston dobili ali bez Kembe i jos nekog. 
Ta njihova serija je Potemkinovo Selo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zarko Paspalj said:

Maloun je tu kljucna stavka. Ako bude gurao rovitog Bartona previse u igru to ce biti stresno a mozda i ispadanje. Ako ga bude ogranicio na 15 minuta mislim da je Denver u prednosti.

Temeljimo na cinjenici da Gordon jos nije igrao 35+ minuta. Pored naravno udarnog tandema. Gordon i Faku na 30-35 minuta jake odbrane su nesto sto nije vidjeno u regularnoj. Tacnije Jokic, Porter, Gordon i Faku na 35 minuta( Jokic verovatno i na 40) nije do sada igrano. Ali ako Maloun umesa puno tu Bartona automatski se raspada odbrana tako da ova serija najvise zavisi od Malounovih rotacija. Barton nece prvu igrati ali vec drugu verovatno. Sjebao nas je jednom 2019, valjda se Maloun opametio. Moze on da bude dobar ali samo kada se ne mesa previse u organizaciju, sto dalje od lopte, a kao spot up suter tu vec moze buti koristan. Maloun je lud ako mu rovitom da loptu u ruke pored Montea i Fakua. Sjebace onda i Portera tako jer kad Barton igra pleja Porter retko ide preko 20. 

Barton plejof karijera: 37% fg, 31% trojka, blagi uzas. Za 30 godina nema jednu jedinu dobru plejof utakmicu. Sto manje Bartona vece sanse za prolaz. 

Više cveća, manje smeća 😁

 

Nego, na bekovskim pozicijama treba odraditi 96 minuta, Campazzo 35 minuta, Barton ograničen na 15, ko će odraditi ostalih 46 minuta da javimo Malounu prije nego postane Maloumni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

govori itekako puno. i to da ce anthony i kanter igrati puno minuta. najgori def duo u ligi.

nurkic nije onaj stari, ne znam odakle ideja da je powell neki odbrambeni bauk a covington moze biti bezveze. 

Nigde nisam ja ni pomenuo da je Pauel defanzivni bauk, ali cemo sloziti da je on licno DPOY za Trenta. Robert ce biti dobar ako ima jos pored sebe nekog dobrog igraca u odbrani i na kraju Nurkic koji je isto pojam odbrane za Enesa sa kojim su gurali maltene citavu sezonu. Enes nece dobiti vise od 17-20 minuta, Melo isto tako. Starteri Portlanda su i vise nego zabetonirani sa 30-40 minuta.

 

Samo hocu reci da ce im i odbrana biti dosta zategnutija za razliku od proslih sezona. To je ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ja cu se samobanovati do pocetka regularne sledece sezone a ako treba i duze ako Lejkersi izgube od Sunsa. To bi bila teska sramota.

 

Greota bi bilo izgubiti te zbog sitnice na duze staze.

 

Sa druge strane, cenim ljude koji se drze svojih principa. Ako se to kojim slucajem desi, pisi od oktobra slobodno. Mozes i ranije da se javis ako hoces.

 

Ja racunam hipoteticki da ne bi pisao do drafta/FA i to bi trebao da bude minimum.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Budha said:

Više cveća, manje smeća 😁

 

Nego, na bekovskim pozicijama treba odraditi 96 minuta, Campazzo 35 minuta, Barton ograničen na 15, ko će odraditi ostalih 46 minuta da javimo Malounu prije nego postane Maloumni.

 

 

 

Faku oko 35, Monte oko 30, Rivers i Sak ostatak. I ako Barton posle bude mada on vecu stetu pravi

Pored Jokica i picopevac Hauard izgleda kao NBA igrac. Rivers i Sak kidaju odbranu ako nista makar se mnogo trude nazad, a Porter i Jokic ce sipati napred 50-60 zajedno

Ma bice jebeno ipak su Marej i Dozier drugi i sesti-sedmi najbolji igrac, to bi svakoga pogodilo kad izuzmes 2 od 6-7 najboljih igraca

Link to comment
Share on other sites

Miki, ne zajebavaj sa tim potencijalnim tihovanjem. :wink2:

 

Mislim da je teško prognozirati seriju DEN-PTB, zbog mnogo nepoznanica, tako da može da ode u svim pravcima, ali moj osećaj, zasnovan ni na čemu, kaže da neće biti sedam utakmica. Krajnje navijački 4-2 za Nagitse.

 

Ovaj Denver je potpuno drugačiji od prošlogodišnjeg (a kamoli u odnosu na onaj od pre dve sezone), a pored toga, zbog rovitih i još uvek povređenih igrača niko nema pojma šta i kako može. Ne znam koliko je Monte spreman i u kakvoj će formi biti, što reče Budha iznad, treba popuniti te minute spolja, ne samo na 1 i 2, nego delom i na tri. Uz svu moju naklonost prema njima, nisu mi Monte (posebno ovako rovit) i Faku igrači za 60+ minuta u ozbiljnoj PO ekipi, ali možda grešim.

 

Ono što jeste vidljivo je da su namerno gomilali igrače unutra, Meloun ih je stalno rotirao i kombinovao, verovatno i spremio svašta. Sigurno će ići na jaku unutrašnju igru, zaštitu skoka i reketa, svu moguću pomoć Jokiću i držanje jakog nivoa dok je na klupi (a sve te stvari su bile veeeeliki problem protiv LAL prošle godine). Što je lepo primetio neko danas, krila Portlanda moraju da razvuku odbranu, a dodao bih i da Dejm i SiDŽej ne šutiraju baš 2/20, inače su nagrabusili kad nalete na zid.

Link to comment
Share on other sites

Onako ispod radara menadzment Denvera i taj strucni stab zaduzen za razvoj igraca je light-years ahead.

 

Kad se samo pogleda kako su draftovali poslednji 10 godina i koliko su igraca razvili prosto neverovatno.

 

Da kazemo da je Jokic anomalija na koju naletis manje-vise random ali likovi kao Morris, Beasley,Porter,Harris,Murray.

 

Oni ovako kad krenu da caprkaju po dnu nekog squada za trening imaju igraca kao Howarda za kojeg mislim da mozda moze da iznese 20+ minuta PO kosarke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

Lorde, oce izbaciti LAL Finiksovce ? 

 

Iskreno nisam vise siguran nakon sto sam video ono preksinoc.

 

Nekako sam izmedju toga koliko su Lakersi smece i kolika su Cp3 i Bookera jaja ali ipak naginjem ka tome da ce se iskobeljati na silu.

 

Realno dovoljno je da svaki mec Aytonu sviraju 2 brza faula i pola serije je zavrseno.

 

Mada uopste mi nije nerealan scenario da Finiks istrci naspovan i da Carter, Crowder,Payne i slicni indijanci krenu da sipaju iz svih pozicija a Lekersi nemaju tu brzinu vise i ako se krene sa 1-0 mislim da ce se zagovnjati do kraja i da ide u 7 utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...