Jump to content

Pogodi ko je?


Milutinov Tata

Recommended Posts

8 hours ago, Abudžaba Dabila said:

To je bila posebna godina (**) za jednog od gore spomenutih (u prethodnom pitanju). Napokon je osvojio ono što mu je nedostajalo. U finalu je igrao protiv svog imenjaka (**njega tražimo) koji dolazi iz zemlje gdje je u to vrijeme nogometnim terenima žario i palio njihov imenjak (edit: i njegov sunarodnjak), kasniji osvajač Zlatne lopte (*b1). Za one koji ne prate nogomet, riječ je o jednom od najboljih napadača zadnih 20-30 godina, legenda kluba koji nosi i Zvezdinu i Partizanovu boju (***), taj klub je iz zemlje gdje živi @Milica a taj igrač je inače i ljubitelj tenisa i prijatelj sa nekim vrhunskim igračima, mislim da i sam dobro igra tenis, više puta viđan u publici na teniskim terenima, pogotovo dok je kasnije igrao na Otoku (Ostrvu). Da se vratim na igrača koga tražimo, prezimenjak je jednog odličnog tenisača (*b2) kojeg možemo gledati na terenima ovih dana (nisu u rodbinskoj vezi). Dodatno pitanje (ovo je već teže): u polufinalu tog turnira navedeni igrač je dobio senzaciju turnira (**) igrača koji je tada u kasnim 20-ima odigrao turnir života i obrisao patos u QF sa igračem koji je godinu dana ranije izgubio finale tog istog turnira (*b3) od sadašnjeg trenera jednog od GOAT-ova (*b4 i GOAT je *b5). Ranije na turniru je izbacio i 3. nositelja i bivšeg No1 i dvostrukog osvajača US Opena (osvojio ih uzastopno prethodne dvije godine, *b6) koji je u prvom kolu tog turnira izbacio drugog od GOAT-ova (*b7) koji je na turnir upao s wild cardom. Taj Gugin sunarodnjak je imao publiku u potpunosti na svojoj strani u tom meču, izuzetnu borbenost je pokazao ali je na kraju ipak izgubio meč. Tko je igrao to polufinale i koja je godina u pitanju? Bonus pitanja - tko su preostali igrači koji se spominju u pitanju (pa i nogometaš)?

 

Edit: tražimo ukupno (uključujući bonus pitanja) 9 tenisača i jednog nogometaša, stavio sam zvjezdice kod onih koje tražimo, koja je godina u pitanju i koji nogometni klub

 

Federer :87:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

 

Pa kad si se već njega dotakla...tko je bio jedini igrač u Open eri koji nije osvojio GS finale u kojem je imao barem jednu meč loptu...

 

  Reveal hidden contents

kažem bio, više nije (jedini) :classic_biggrin::classic_tongue:

 

 

Možda niste shvatili, ovo je zaista pitanje...riječ je o igraču koji je dominirao na toj podlozi te sezone, u finalu je izgubio od sunarodnjaka kojem je to jedina GS titula. Ime je dobio po svom slavnom zemljaku, jednom od najboljih na toj podlozi ikada, vjerojatno i najboljem do pojave (barem-te-podloge) GOAT-a. Rano otišao u penziju, čak i mlađi od ovog drugoga kome je ovo quoteano pošlo za rukom, od tog drugog je te godine kad je izgubio to GS finale zaustavljen na brojci od 31 uzastopne pobjede na toj podlozi u finalu Mastersa koji danas to više nije (danas je ATP500) koji se igrao uoči tog GS-a, gdje je taj-koga-tražimo btw branio titulu osvojenu godinu dana ranije.

@Boxy To GOAT je boldano sasvim slučajno, i ne, nije onaj na kog misliš u pitanju :classic_biggrin::classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Bravo @Boxy, a sad na glavni zadatak, možeš ti to, siguran sam :classic_smile: 

 

Hint za *b3 - u pitanju je sunarodnjak *b4 i *b5, ex No2 koji je ipak možda i najviše ostao upamćen po svom meču u QF US Opena par godina ranije sa tadašnjim No1 koji je, da bi ga pobijedio, morao doslovno izbaciti sve iz sebe. Vidim da na to još nitko nije odgovorio.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

Hint za *b3 - u pitanju je sunarodnjak *b4 i *b5, ex No2 koji je ipak možda i najviše ostao upamćen po svom meču u QF US Opena par godina ranije sa tadašnjim No1 koji je, da bi ga pobijedio, morao doslovno izbaciti sve iz sebe. Vidim da na to još nitko nije odgovorio.

Spoiler

Koreca

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Boxy said:

Ja sam se sad skroz pogubila i nemam pojma ko mi jos nedostaje :classic_wacko:

 

Polufinalist tog GS-a, prvi dio prezimena mu sačinjavaju slova imena francuske tenisačice, bivše No1 koja je umalo bila i nijhov Davis cup selektor prije par godina (izbaciti prvo slovo njenog imena) a za ostalo vidi post na vrhu ove strane, zanemari sliku košarkaša (znam da ne pratiš košarku pa sam dao ovaj hint sa imenom tenisačice).

 

Edit: @Boxy možda ti ovo što ću napisati u spoileru predstavlja problem (pišem u spoileru da ne "smeta" nekome drugome tko eventualno želi sam doći do rješenja)

 

Spoiler

Cijelo vrijeme smo tražili Medvedeva (ne Agassija, njega smo tražili u prethodnom pitanju) i njegovog protivnika u polufinalu koji je na putu do tog polufinala dobio neke od ovih koje si pogodila. On je, kao što sam napisao, Gugin sunarodnjak

 

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Osim Nadala, koja DVA (edit) igrača su jedini dobili i Federera i Đokovića na Wimbledonu? Obojica su bivši Top 10 igrači koji nikad nisu osvojili GS. Onaj kojega ćete se teže sjetiti je zadnji koji je dobio Federera na Wimbledonu prije onog klasika s Rafom. Rano je prekinuo karijeru zbog bolesti, u toku karijere diplomirao pravo u rodnom gradu a kasnije i na Columbia Law School, danas radi kao investicijski bankar u New Yorku. Dolazi iz "najsportskijeg grada na svi(je)tu", a ime tog grada ćemo dobiti ako se sjetimo operacije koju je napravila @zoe Bg da bismo dobili ovu temu. Hintove za drugoga neću, osim ako baš budem morao, trebali bi se toga sjetiti i oni koji prate tenis tek zadnjih 10-ak godina :classic_biggrin::classic_tongue:. Tko su ta DVOJICA (i koji grad je u pitanju)?

 

EDIT: auuu kakav fail :ajme: :ajme: :ajme:. Tako mi i treba kad pišem napamet. Mislio sam da je Tsonga treći ali on nije dobio Novaka na W nego na AO, ccc. Sorry :classic_blush:

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...