Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

1 minute ago, đubrivo. said:

 

kao sto rekoh, voleo bih da mi neko da link ka tom istrazivanju pa da zakljucimo nekako

- da li je prosto veca izlaznost donela trampu i vise glasaca drugih, non-caucasian rasa (tipa: 2016e izašlo 10 hispano-amerikanaca, glasalo za trumpa 3, 2020e izašlo 15 hispano-amerikanaca, glasalo za trumpa 5) ili je nešto drugo po sredi.

Nemam više vremena ali to je trenutno hot topic, latinosima preti izbacvanje iz statusa obojenih i prebacivanje u belce. Ne vidim kako procenat crnaca glasača Trampa ima veze sa izlaznošću, argument je da je Tramp rasista što znači da bi posle 4 godine trebalo da još manje glasaju za njega.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyrus Smith said:

Nemam više vremena ali to je trenutno hot topic, latinosima preti izbacvanje iz statusa obojenih i prebacivanje u belce. Ne vidim kako procenat crnaca glasača Trampa ima veze sa izlaznošću, argument je da je Tramp rasista što znači da bi posle 4 godine trebalo da još manje glasaju za njega.

 

kad nađeš vremena, šibni to istraživanje ovde da ne pričamo napamet

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nemanjaol said:

Ali ti ljudi jesu sigurni oko svog pola, u tome je fora, nisu zbunjeni. 

 

Ok, čak i da su potpuno sigurni da li to automatski znači da su u pravu? Postoji i mnogo slučajeva gde su recimo ljudi ubeđeni da su zapravo divlje životinje, vukodlaci i slično. Meni je to jako slična pojava...

 

Iskreno, do sad nisam čuo dovoljno jak argument koji bi mi promenio mišljenje da se radi o nekoj vrsti poremećaja, ali ako su ta tranzicija i prihvatanje da su stvarno drugog pola jedini način da takve osobe žive koliko-toliko normalan život, onda u redu, ne ugrožavaju nikoga. Naravno, ako ne spadaju u toksičnu grupu koju @Cyrus Smith pominje (a ovde je baš o toj grupi bilo reči kad smo pominjali negativne aspekte političke korektnosti).

 

 

1 hour ago, Sprivel said:

Biti zatucan je isto poremecaj, treba to leciti.

 

Najlakše je reći da je neko čije mišljenje ne deliš "zatucan". Nemanja je lepo probao arumentima, pa iako se ne slažem sa njim moram da ga uvažim kao sagovornika.

Edited by extremesportist
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cyrus Smith said:

Nemam više vremena ali to je trenutno hot topic, latinosima preti izbacvanje iz statusa obojenih i prebacivanje u belce. Ne vidim kako procenat crnaca glasača Trampa ima veze sa izlaznošću, argument je da je Tramp rasista što znači da bi posle 4 godine trebalo da još manje glasaju za njega.

 

Malo vise od polovine Hispanic populacije (census ih vidi kao Hispanics, ne kao Latinose) tvrdi da su belci. Skoro polovina tvrdi da to nisu, u smislu da su braon, multirasni, isl. 

 

Genetika sa druge strane kaze da preko 95% belih Amerikanaca ima evropsko poreklo. Nesto oko 75%* Hispanicsa ima evropsko poreklo. 

 

Bice interesantno videti na koji nacin i da li ce Hispano populacija uci u kategoriju belaca. To bi sa jedne strane umirilo anksiozne belce i ekstremne desnicare, koji demografsku promenu vide kao kraj Amerike, a sa druge strane bi pogresno napravilo paralelu sa tridesetim godinama proslog veka, kada su beli protestanti izdvajali Italijane i Irce iz grupe belih (koji su unatoc stigmatiziranju bili gotovo 100% evropskog porekla, za razliku od Hispanic populacije). 

 

Sve u svemu, vrlo interesantne godine su pred nama. 

 

*od onih Hispanicsa koji se deklarisu kao belci. 

Edited by JohnsonJ
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, extremesportist said:

 

Ok, čak i da su potpuno sigurni da li to automatski znači da su u pravu? Postoji i mnogo slučajeva gde su recimo ljudi ubeđeni da su zapravo divlje životinje, vukodlaci i slično. Meni je to jako slična pojava...

 

Iskreno, do sad nisam čuo dovoljno jak argument koji bi mi promenio mišljenje da se radi o nekoj vrsti poremećaja, ali ako su ta tranzicija i prihvatanje da su stvarno drugog pola jedini način da takve osobe žive koliko-toliko normalan život, onda u redu, ne ugrožavaju nikoga. Naravno, ako ne spadaju u toksičnu grupu koju @Cyrus Smith pominje (a ovde je baš o toj grupi bilo reči kad smo pominjali negativnu političku korektnost).

 

 

 

Najlakše je reći da je neko čije mišljenje ne deliš "zatucan". Nemanja je lepo probao arumentima, pa iako se ne slažem sa njim moram da ga uvažim kao sagovornika.

 

Ne shvatam sta oni treba da budu u pravu u tome kako se osecaju i sta rade sa svojim telom? 

 

A time što imas potrebu da im lepis etiketu i da ih oznazavas kao bolesne ili sa poremecajem, radis isto ono što I ekstremne woke osobe za koje kazes da te nerviraju. Nameces svoj pogled na svet drugima i etiketiras one koji se ne slazu za tobom

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nemanjaol said:

 

Ne shvatam sta oni treba da budu u pravu u tome kako se osecaju i sta rade sa svojim telom? 

 

 

Ne trebaju. Kao što sam već napisao, mogu da rade sa svojim životom šta god hoće.

 

4 minutes ago, nemanjaol said:

A time što imas potrebu da im lepis etiketu i da ih oznazavas kao bolesne ili sa poremecajem, radis isto ono što I ekstremne woke osobe za koje kazes da te nerviraju. Nameces svoj pogled na svet drugima i etiketiras one koji se ne slazu za tobom

 

 

Veruj mi, da nema tih ekstremnih woke osoba koje određuju drugima šta da misle i kako da se izražavaju, ni ja ne bih uopšte komentarisao.

 

Ova cela rasprava je počela mojim komentarom da je odluka o brisanju sa liste bolesti doneta iz političkih razloga t.j da ne bi slučajno uvredili nekoga. Svoj stav da li je to bolest ili ne nisam ni izrazio niti nametao nikome (ako je tako delovalo, nije mi bila namera), već si me ti pitao za mišljenje, a u tom slučaju ću naravno da odgovorim...

 

 

3 minutes ago, Sprivel said:


Ne znam zasto si se osetio prozvanim.

 

Zato što si odmah nakon mog posta o poremećajima napisao to što si napisao. Ponovo, ako sam nešto pogrešno protumačio, izvinjavam se, ali ne bih rekao u ovom slučaju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Skyglider said:

Some facts za ljubitelje Trumpa na forumu, da se razbiju njihove iluzije. 

 

 

123590654_2524547674512762_2204368104184

Cuj, odgovoran za najmanje 200 000 mrtvih zbog kovida, sto bi znacilo - za svaku smrt. Da je bio neko drugi, ko bi ozbiljnije shvatio i sproveo bolje mere, verovatno ne bi niko umro. 

 

Samim tim, svi predsednici/premijeri/kraljevi u svakoj drugoj drzavi su odgovorni za svaku smrt svog drzavljanina.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Skyglider said:

 

 

Čovek napravio lapsus i odmah se ispravio, ali zato je on izlapeo a Trump je oličenje normalnosti.  LOL

 

 

 

Lapsusi koji mu se stalno desavaju:lol_2: Kao da primer da je rekao da ce da pobedi Dzo Bajdena na izborima, itd...

 

 

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skyglider said:

 

 

Čovek napravio lapsus i odmah se ispravio, ali zato je on izlapeo a Trump je oličenje normalnosti.  LOL

 

 

Politicar to ne sme da radi! Srecan je da je masa bila kuvana i da je mogao u tom momentu da im prica kako se prave palacinke. Trump je nesto drugo, Trump govori ono sto  masa zeli da cuje i ne zamuckuje. 

7 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Lapsusi koji mu se stalno desavaju:lol_2: Kao da primer da je rekao da ce da pobedi Dzo Bajdena na izborima, itd...

 

 

To se desava inteligentnim ljudima dok su mladi i nemaju dovoljno iskustva. Kad odrastu, onda vremenom nauce da pricaju sporije dok razmisle koja rec ide prva. Imajuci ovo u vidu Biden je jako mlad. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Lapsusi koji mu se stalno desavaju:lol_2: Kao da primer da je rekao da ce da pobedi Dzo Bajdena na izborima, itd...

 

 

 

 

Haha, kako smešan pokušaj da se predstavi da je rekao nešto što nije. VIše je nego očigledno da je rekao "I'm going to be Joe Biden"  , a  ne beat .  

 

 

 

Quote

That clip was a short excerpt taken from an interview Biden gave with CNBC’s “Squawk Box” on May 22, 2020, and according to the transcript of that interview, Biden actually said he was “going to be Joe Biden.” Given the obvious similarity in pronunciation between “be” and “beat,” it’s not possible to definitively determine exactly which word Biden uttered during that interview, but in the full context of the conversation at that point, Biden’s use of “be” made perfect sense, while his saying “beat” would have been a rather bizarre non sequitur.

 

Biden was responding to a question in which host Joe Kernen questioned how, given his status as a “moderate,” Biden might appeal to Democrats who initially supported more progressive Democratic rivals Elizabeth Warren and Bernie Sanders. Biden’s response was to assert that he had built up a record over 40 years in public service, and he was going to stick with that record — that is, he was going to “be Joe Biden” and not try to mirror the positions of Elizabeth Warren or Bernie Sanders:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

Bilo tacno ili ne, covek ocigledno ima problema sa demencijom. A to je vrlo opasno za svet, tako da bi bilo bolje odmah da Kamilu postave odmah za predsednicu,jer ovaj nije sposoban za obavljanje tako vazne funkcije.

 

 

 

Na koji način si utvrdio da ima problema sa demencijom i da nije sposoban za obavljanje tako važne funkcije ?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Cuj, odgovoran za najmanje 200 000 mrtvih zbog kovida, sto bi znacilo - za svaku smrt. Da je bio neko drugi, ko bi ozbiljnije shvatio i sproveo bolje mere, verovatno ne bi niko umro. 

 

Samim tim, svi predsednici/premijeri/kraljevi u svakoj drugoj drzavi su odgovorni za svaku smrt svog drzavljanina.

 

kada je pričao o izbeljivacu kao leku, postao je ODGOVORAN. pre toga je kao vučić pričao o najsmesnijem virusu a nakon toga o nenosenju maski 

 

skupi sve njegove izjave na temu i imaš za haški tribunal. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Bilo tacno ili ne, covek ocigledno ima problema sa demencijom. A to je vrlo opasno za svet, tako da bi bilo bolje odmah da Kamilu postave odmah za predsednicu,jer ovaj nije sposoban za obavljanje tako vazne funkcije.

 

 

 

šta je opasnije za svet, da sam ja dementan ili da si ti lud i white supremacist?? 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Cuj, odgovoran za najmanje 200 000 mrtvih zbog kovida, sto bi znacilo - za svaku smrt. Da je bio neko drugi, ko bi ozbiljnije shvatio i sproveo bolje mere, verovatno ne bi niko umro. 

 

Samim tim, svi predsednici/premijeri/kraljevi u svakoj drugoj drzavi su odgovorni za svaku smrt svog drzavljanina.

 

Umro bi neko svakako, ali ne toliki broj ljudi. On je odgovoran jer njegova vlada nije sporvela bolje mere, a takođe je dodatno doprineo pogoršavanju situacije svojim nebuloznim izjavama, ka ona o izbeljivaču , što je pomenuto već u jednom od postova iznad. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, đubrivo. said:

 

šta je opasnije za svet, da sam ja dementan ili da si ti lud i white supremacist?? 

 

Opasno je i jedno i drugo, ali vise je opasan dementan covek koji je stalno za neki rat u svetu, nego lud covek koji nije sklon vojnim intervencijama u svetu.

 

Sad kad je vec Bajden pobedio, a nije bas bistar u vugla bolje da daju zeni da vodi zemlju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...