Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

39 minutes ago, Duh sa sekirom said:

Buš ml. vs Gor, leta gospodnjeg 2000.

 

Above all, USA Today highlighted that its review revealed, "The American system of elections routinely fails to count hundreds of thousands of ballots because of errors by voters, confusing ballot instructions, poorly designed ballots, flawed voting and counting machines and the failure of election workers to adequately help voters."

 

Quote

 

Lenient Standard: Bush +1,665 ("This standard, which was advocated by Gore, would count any alteration in a chad -- the small perforated box that is punched to cast a vote -- as evidence of a voter's intent. The alteration can range from a mere dimple, or indentation, in a chad to its removal. Contrary to Gore's hopes, the USA TODAY study reveals that this standard favors Bush and gives the Republican his biggest margin: 1,665 votes.")

 

Palm Beach Standard: Bush +884 ("Palm Beach County election officials considered dimples as votes only if dimples were found in other races on the same ballot. They reasoned that a voter would demonstrate similar voting patterns on the ballot. This standard -- attacked by Republicans as arbitrary -- also gives Bush a win, by 884 votes, according to the USA TODAY review.")

 

Two corner standard: Bush +363 ("Most states with well-defined rules say that a chad with two or more corners removed is a legal vote. Under this standard, Bush wins by 363.")

 

Strict standard: Gore +3 ("This "clean punch" standard would only count fully removed chads as legal votes. The USA TODAY study shows that Gore would have won Florida by 3 votes if this standard were applied to undervotes.")

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Od 47k-48k preostalih glasova u "Gruziji" 5k je iz predgrađa Atlante gde Tramp vodi sa 60% a ostalo je sve iz gradova gde Bajden ima od 60%-80%. Dakle još uvek je u igri.

 

evo tipujem - Bijden dobija sa 400 glasova +/- 25

Link to comment
Share on other sites

To bi u stvari bio najgori scenario. Naime po njihovom zakonu pravo da glasaju imaju i ljudi koji žive u insostranstvu (kao i vojnici) a njih otprilike ima oko 1000 i u tom slučaju bismo čekali i njihove glasove. A i crveni i plavi bi se rastrčali po svetu da ih podmićuju 🙂Nisam uhvatio koji je rok za njihovo glasanje jedino. 

 

Naravno pod uslovom da bude bitno, ako "Đedo" bude imao 270 bez njih onda "Gruzija" pada u zapećak.

 

Inače pohvale ovom starijem novinaru na CNN koji radi analize rezultata, čovek prosto briljira kako objašnjava. Kao neki profesor, dovoljno i za početnike a nije preterano mrcvarenje ni za one kojima su ovo X-ti izbori.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Duh sa sekirom said:

 

Meni ovo zvuči kao nešto što navijači beogradskih blizanaca redovno ponaljvljaju kada im sudija dosudi nepostojeći penal u 91. minutu, protiv bilo kog trećeg tima u ligi...

 

Došlo 4 miliona glasova poštom. Čak da su svih 100% za Bajdena, ovaj je pomoću njih bar u 10 država stizao i dobrano prestizao Trampovu prednost od prosečno 400 hiljada glasova. I da u ostalih 40 država nije stigao ni jedan glas poštom, opet da se upitaš odakle mu bar milionče poštanskih glasova viška na spisku...

 

Koja plavuša iz Vilmingtona?

 Bilo neko ukljucenje tipa reporterka sa lica mesta, zivote lutico sta ono bi

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

To bi u stvari bio najgori scenario. Naime po njihovom zakonu pravo da glasaju imaju i ljudi koji žive u insostranstvu (kao i vojnici) a njih otprilike ima oko 1000 i u tom slučaju bismo čekali i njihove glasove. A i crveni i plavi bi se rastrčali po svetu da ih podmićuju 🙂Nisam uhvatio koji je rok za njihovo glasanje jedino. 

 

Naravno pod uslovom da bude bitno, ako "Đedo" bude imao 270 bez njih onda "Gruzija" pada u zapećak.

 

Inače pohvale ovom starijem novinaru na CNN koji radi analize rezultata, čovek prosto briljira kako objašnjava. Kao neki profesor, dovoljno i za početnike a nije preterano mrcvarenje ni za one kojima su ovo X-ti izbori.

 

 

da, ali vise od toga ne verujem da je moguce, cak mislim da sam se prebrojao, nesto izostavio. Ovako na drugi put Biden gubi sa 2000 do 3000 glasova najmanje u GA. Mada sve je moguce.

PA ima mnogo vise sanse da uzme ali i tamo treba najmanje 75% novih glasova.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nonick said:

 

da, ali vise od toga ne verujem da je moguce, cak mislim da sam se prebrojao, nesto izostavio. Ovako na drugi put Biden gubi sa 2000 do 3000 glasova najmanje u GA. Mada sve je moguce.

PA ima mnogo vise sanse da uzme ali i tamo treba najmanje 75% novih glasova.

 

PA - Biden treba 56% od neprebrojanih glasova (sracunato na osnovi AP podataka - 90566 razilka na 88% glasova sto znaci da ima jos  874000 glasova neprebrojanih)...

 

Georgia - opet na osnovu AP - Bidenu treba 59% od 49000 neprebrojanih glasova (1%) da bi nadoknadio 9525 glasova razlike... 

 

I jedno i drugo izgleda dostizno, mada nije neophodno ukoliko dobije Nevadu...

 

 

BTW - ne vidim da je iko ko glasa za Trampa "radi ekonomije"  i radi sprecavanja uvodjenja "destruktivnih mjera" kao sto je povecanje minimalne plate na $12 ili $15 dolara rekao bilo sta o Foridi i izglasavanju minimalne plate od $15!!!  To pokazuje da im je u stvari bitno da Tramp  pobijedi iz nekih drugih razloga... 

 

 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

PA - Biden treba 56% od neprebrojanih glasova (sracunato na osnovi AP podataka - 90566 razilka na 88% glasova sto znaci da ima jos  874000 glasova neprebrojanih)...

 

Georgia - opet na osnovu AP - Bidenu treba 59% od 49000 neprebrojanih glasova (1%) da bi nadoknadio 9525 glasova razlike... 

 

I jedno i drugo izgleda dostizno, mada nije neophodno ukoliko dobije Nevadu...

 

 

 

 

88% ne verujem da je tacno, zato sto tako stoji vec dugo na nekim tabelama a brojevi glasoiva idu gore. CNN je na 93% sa istim brojem glasova (90K razlike).

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nonick said:

 

88% ne verujem da je tacno, zato sto tako stoji vec dugo na nekim tabelama a brojevi glasoiva idu gore. CNN je na 93% sa istim brojem glasova (90K razlike).

 

Moguce da si u pravu - mada je onda jednako upitan i broj glasova za jednog ili drugog jer dolazi iz istog izvora....

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo na CNN su rekli da ima još nešto manje od 500k glasova u PA.  A računica kaže da mu treba između 63-65% od toga. Ako su to sve iz pošte tu je do sada dobijao 75% onda će to verovatno biti pobeda sa 100k prednosti, ali ako ima i običnih glasova od pre izbora onda će taj procenat ići dole i verovatno će biti drama kao u GA.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

Moguce da si u pravu - mada je onda jednako upitan i broj glasova za jednog ili drugog jer dolazi iz istog izvora....

 

 

pa i Fox ima iste te brojeve, % i glasove, kao AP sad za PA. Juce na primer je bilo i ovako i onako kad sam gleado , CNN, Fox i NYT - sve mesano - pa posle pola dana su isti da bi opet za neki sat razilsli malo.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Nicklord said:

Ja sam mislio da ljudi mimuju "Demokrate kradu" ali ljudi su izgleda ozbiljni 🤔

 

Ne znam za ostale, ali ja sam neko ko bira da veruje svojim očima, ušima... a pre svega razumu, koji kaže da nema dileme da se nešto really fishy dešava.

 

No, evo za sve, pa i one koji misle da je sve bilo fair & square, da pogledaju kako nije Srbija jedina država gde mrtvi glasaju.

 

 

 

Nadam se da se vidi link, pošto sam samo prekopirao onaj sa Twitter aplikacije, jer koristim fon.

 

Ako se ne vidi, samo potražite u Twitter pretrazi lika pod imenom Essential Fleccas ( ili @fleccas ), pa proverite sami.

Postavio je nekoliko primera i kako ljudi mogu sami da provere i da se uvere.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...