Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

1 minute ago, orchid said:

 

Da li je ovo najređa vrsta na planeti? Kvalitetan i normalan moderator. Wtf... Ne verujem svojim očima... Svaka čast! :23:

Polako..tako su se klanjali i Deni pa pogledaj u sta se pretvorila. Tj.u sta su je pretvorili.
Da ne postanem i ja neki mad moderator :wicked:

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se Deni tek sad sviđa. Volim osvete... :59::classic_biggrin: A volim i ludake ahahha...

A za leakove koje sam spomenula (pošto vidim da je to smetalo), uopšte nisam napisala šta kažu da će se desiti, već samo za zmaja sam spomenula neka svoja očekivanja na osnovu leakova koje sam videla (jer me iskreno samo to zanima)... Nisam uopšte napisala ništa za Tiriona i Sansu, nego svoje utiske.

Edited by orchid
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, djole said:

 

u redu onda, svaka čast ako si zaista oduševljen ovom epizodom

 

Ovo je prva epizoda koja ce se skoro u potpunosti preklapati sa knjigom sto ce da vazi naravno i za sledecu. Sada sam vec siguran da su ovo uglavnom sve Martinove zamisli i da se tako zavrsavaju knjige i da nije ovo improvizacija ove dvojice.  Sve mane koje su do sada navedene su vezane za nekonistesnost sa drugim epizodama. tu je najvise do traljave egzekucije D&D. Ako docekamo sedmu knjigu, moci cemo da prepoznamo koje smernice im je dao Martin i svavako oni koji citaju knjige lako ce prepoznati koje stvari je Martin uradio bolje. Nece sigurno da zbrza kao sto je uradjeno ovde. Razlog zasto ce obe da prodju lose kod publike su epizode koje su prethodile i sto je to veoma los build-up. Martin ce vrlo verovatno bolje to da ispegla i poveze likove i dogadjaje u preostalim knjigama, nije sklon holivudskim budalastinama kao ova dvojica. I nije sklon stvaranju nekih laznih tenzija i napetosti, ovde sve deluje isforsirano i ubrzano. Prelomna tacka u ovoj sezoni je ubijanje NK, da su to malo bolje odradili ne bi uopste bilo ovolike pljuvacine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo ubedljivo najgora epizoda (do sada, jbg moram da naglasim).

Gluma je generalno odlicna ove sezone, rezija Sapocnika takodje, muzika.. ali scenario. Neverovatno mi je koliko su usrali sve besmislenim stvarima. Da li ikoga stvarno zabole za fajt Dzejmija i Jurona? Ocigledno prosecnog americkog gledaoca.

Sedam sezona gradjenja lika da bi onda pola sata ubijala 100ak hiljada civila. Pretpostavljam da ce u poslednjoj epizodi da odrzi neki govor kako ih je oslobodila.

Bas me briga za visuals, ova serija nije o tome, niti mi se svidjala zbog sjajnih scena, nego zbog sjajne price, likova, dijaloga. To su sve unistili ovom sezonom. Zaista umetnost kako sjebati sve do sada.

Dodatno, ova epizoda cini jos gorim prethodne epizode (posebno cetvrtu). Ne znam, meni su potpuno ubili zelju da gledam poslednju, zabole me sta ce se desiti. Ne pada mi na pamet da u buducnosti gledam ista sto su radila ova 2 klovna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nicklord said:

Guglanje "nicklord faceless forum.b92.net" mi kaže da sam ja ovo napisao na tu temu nakon što si ti kukao da ti je serija loša jer nisi dobio objašnjenje kako tačno Arja to radi:

"Koje supermoći poseduju? Treniraju po ceo dan kao ubice, čuvaju mrtva tela i na neki način prave maske od lica (da uprostim maksimalno). Da li bi ti neko pseudonaučno objašnjenje o tome kako oni zaista stave tu masku popravilo seriju?"

 

Kravice, mnogo si slan i nikad svoja razmišljanja ne umeš argumentima da odbraniš. Ni kad se slažem, ni kad se ne slažem sa tobom nikad ne umeš da obraniš svoje mišljenje. Jedino umeš da se postaviš iznad svih 😄 

 

Ocigledno postoji magijski aspekt koji im omogucava da postanu ta osoba u fizickom smislu, dakle glas i stas...ne radi o vestom maskiranju

Da li bi serija bila bolja da su malo usli u to kako se stize do toga da mozes postati bilo ko, naravno da bi.Videli smo kako to izgleda kada stvari ostavljaju ambiguous poput ove price sa NK.

 

Deneris going Staljin nije nista do jeftinog zaokreta jer nekreativni dvojac bez kormilara nije sposoban da ponudi nesto bolje.Nisu sposobni da stave likove pred teske izbore, da ih testiraju i ostave gledaocima da odluce da li su njihovi izbori bili dobri ili losi.Sposobni su samo da naprave ultimate villain-e, da pokazu prstom na nekog i kazu publici eto ovog/ovu cete od sada da mrzite, vidite sta su uradili.

 

Po meni, teski izbori koji vecina ne bi razumela bi bili bolji put za taj lik.Nesto poput Dzejmija.

Ako su vec hteli nekakav 180 da urade, to je moralo da bude nesto mnogo jace i potentnije od nedobijanja ljubavi od masa. Deneris su sedam sezona gradili kao nekog ko ima jasan osecaj za dobro i zlo, njen lik ne bi bacao atomske bombe zbog toga.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

 

 

Naravno da mi ne smeta komentarisanje epizode, tome topik i služi.

 

Smeta mi prenošenje leak-ova, bez bilo kakvog upozorenja ili spoiler-a. I to još, ne "bilo kakvo" nagađanje, već se podvlači da je od nekog xy zaluđenika koja je do sada pogodio sve.

 

Tako da, zaista ne želim da saznajem nedelju dana pred finalnu epizodu ko preživljava, a ko gine, na osnovu informacija nekih zaluđenika / ukradenih skripti, i ne znam ti ja čega.

 

Ne b92 forumu je bila otvorena i posebna tema za one koji su želeli to da čitaju i o tome da pišu.

 

I još jednom, zaista ne razumem zašto bi to neko radio. Nemogućnost pronalaženja spoilera svakako nije opravdanje. Onda se prvo pita kako se stavlja spoiler ili se na neki način upozore drugi forumaši.

 

 

 

49 minutes ago, orchid said:

Iskreno, ne opterećujem se time, jer ni ja ne čitam dok ne odgledam. Ne razumem ljude koji čitaju a nisu odgledali. Pa šta misliš o čemu ćemo da pišemo. To je kao da se ujedamo za jezik ili ćutimo jer neko tamo nije odgledao. Tema je GOT, izašla je nova epizoda, oni koji prate naravno da će o njoj da pišu, neće o koječemu drugom. Ko nije gledao nije neko zbog koga ostali treba da se suzdržavaju i opterećuju. Dakle sami ste odgovorni za ono što pročitate. Ne razumem ni šta očekujete da se piše na ovoj temi nego ono što je aktuelno. Sve sami centri univerzuma.

 

 

 

Žao mi je, ali onakav odgovor na moju primedbu - obrazloženu u kvotovanom postu, mogu samo da smatram funkcionalnom nepismenosću.

 

Stoga, da te još jednom jednostavnije zamolim. Ako odlučiš da prenosiš procurele informacije iz narednih epizoda (ne iz one koju si gledala sinoć, već koja će se tek emitovati), molim te to stavi u spoiler ili jasno napomeni da ćeš to činiti u ostatku posta.

 

Edit: sad vidim gornji post. Doslovce si ovo napisala, sa sve - tako kažu leakovi:

 

Žao mi je što će se Sansa i Tirion izvući, i najviše mi je žao Regala... Drhtala sam dok sam gledala samo da i Drogona ne ubiju, ali dobro je preživeće izgleda (bar tako kažu neki leak-ovi)...

Edited by medobrundo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orchid said:

Ne razumem ni šta očekujete da se piše na ovoj temi nego ono što je aktuelno

 

Očekujemo da se NE napišu spojleri za epizode koje još nisu izašle na TV-u. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, medobrundo said:

 


Edit: sad vidim gornji post. Doslovce si ovo napisala, sa sve - tako kažu leakovi:

 

Žao mi je što će se Sansa i Tirion izvući, i najviše mi je žao Regala... Drhtala sam dok sam gledala samo da i Drogona ne ubiju, ali dobro je preživeće izgleda (bar tako kažu neki leak-ovi)...

Ali pogledaj, nisam napisala da je to leak, samo moje špekulacije, kao što su i ti leakovi špekulacije... Samo za poslednju rečenicu sam napisala da je na osnovu leakova. Ok, da, kapiram, ali toga imaš na tone svugde, ne samo ovde, svi pričaju o nekakvim leakocvima i teorijama. I ja sam ih gomilu videla pa pola od toga nije bilo tačno.

Ovo sam napisala u klimaksu reakcija i same serije, jer vidim da su generalno ljudi poludeli i pišu sve i svašta. Ok, ubuduće neću pisati leakove osim u spojlerima. Sorry.

Edited by orchid
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, wrach said:

Sve osim slatka i lepa Emilija Clark koja igra Deneris je bila jebeni smarac do ovog trenutka. Koliko god D&D mentoli lose to napisali, najzad da uradi nesto smisleno.

Upravo.

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, nakon svega sto se desilo, pobedila je, dobila je ono sto je toliko dugo cekala i za sta se borila, ljudi se predaju, zvona zvone, Sersi place, sve je gotovo, i onda zena koja jeste temperamentna ali je celi serijal provela stiteci one najjadnije, odjednom odluci da pocini genocid i satima przi neduzan narod i decu??? Mrsupickumaterinu...

Da se razumemo, nemam nikakav problem sa cinjenicom da je postala Mad Queen, ali ovako? Komedija, stvarno. Smejao sam se u neverici umesto da budem zainteresovan za desavanja na TV-u.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dobar Los Milos said:

Cekaj, nakon svega sto se desilo, pobedila je, dobila je ono sto je toliko dugo cekala i za sta se borila, ljudi se predaju, zvona zvone, Sersi place, sve je gotovo, i onda zena koja jeste temperamentna ali je celi serijal provela stiteci one najjadnije, odjednom odluci da pocini genocid i satima przi neduzan narod i decu??? Mrsupickumaterinu...

Da se razumemo, nemam nikakav problem sa cinjenicom da je postala Mad Queen, ali ovako? Komedija, stvarno. Smejao sam se u neverici umesto da budem zainteresovan za desavanja na TV-u.

 

Tako je, mnogo je logicnije da se doslo do toga da je za nju win or go home ako ne pobije civile i tu da prelomi, da joj vlast bude vaznija od civila. 

 

Pa bi onda mogao wildfire da se nadoveze na to i raznese grad kad se stvar otme kontroli. 

 

Jebi ga, seriju pisu debili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo za one koji ne shvataju zasto je Deneris dosla do tacke kljucanja
 
 
 
 
Jeste to traljavije odradjeno ovde, ali ne treba postavljati pitanje zasto

Cista glupost. Kakve crne veze imaju borbe i ubistva robovlasnika, vojnika i armija sa uncalled genocidom milion neduznih ljudi, zena i dece...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni razvoj Denerisinog karaktera i nije toliko nelogičan.

 

Od prve epizode, ona pokušava da spoji dva puta: put ka tronu, za koji smatra joj pripada, i put ka slobodi za građane i seljake, za koji smatra da svi ljudi ovog sveta zaslužuju.

 

Da ne prolazimo kroz sve što se na tom putu desilo, već samo kroz poslednjih par epizoda.

 

Od kad je došla na Westeros, ona je na tuđoj teritoriji. Izgubila je sebi najbliže (Jorah, Misandei, dva zmaja -- 4/5 apsolutno odanih), a istovremeno se našla otuđena, shvativši da ne uživa nikakvu podršku u narodu. Odnosno, da tu podršku ne može ni da stekne, jer su familije koje vladaju Westerosom snažno prepoznate i utemeljene. Sve to je dodatno poljuljano kad je shvatila da je Džon ustvari zakonski naslednik trona -- a da je ona prešla put bez povratka. Ne ide da imaš zmaja i toliku želju za tronom, a da budeš tetka kralju, koji to ni ne želi da bude. Na celokupan osećaj usamljenosti i otuđenosti, zasigurno je uticalo i to što se uverila da ne može da se pouzda ni u svoje savetnike, koji joj već sad rade iza leđa. Uvidela je da ljudi u Westerosu nisu nalik onima u Esosu (to komentariše i u prethodnoj epizodi) i verovatno je bila frapirana nezahvalnošću severa, pre svega. Žrtvovala je pola vojske, zmaja, i Džoru, da joj niko maltene ne bi ni zahvalio -- dok su joj u Esosu klicali.

 

Bila je besna na sve -- i na sebi bliske (Džon, Varis, Tirion), i na svoje protivnike (Sersei), pa na kraju krajeva i na obične ljude, koji nikakav signal nisu dali da je podržavaju, niti da žele da joj pomognu. Osećala se da što je ona prijatnija i bolja, to su drugi nezahvaliniji.

 

Stoga, njena odluka da na Westerosu mora da se ustoliči strahom, i da stavi do znanja i svojima, i protivnicima, i građanima -- da sa njom nema zajebavanja, da je na Westeros došla isključivo da bi bila vladar, i da ako neko pokuša da to dovede u pitanje -- spaliće do temelja šta god da treba.

 

Meni je iskreno ta njena priča o oslobađanju robova, uvek nekako bila "fake". Kao da je ubeđivala sebe da -- iako imaš zmajeve -- ne moraš da budeš tiranin, da je moguće da te ljudi zavole i drugim putem.. A na Westerosu je shvatila da će joj -- ma šta god radila -- uvek neko petljati iza leđa, te da joj se dobrota neće baš toliko isplatiti.

 

Spaljivanje živih ljudi možda jeste too much -- možda je moglo samo da bude spaljivanje "ravne linije" ispod, u letu između nje i Red Keepa -- gde bi ubila dosta (ali ni blizu većinu) građana, krunisala to sa Sersei, i poslala jasnu poruku.

 

Ovako su napravili jači slučaj da se Starkovi okrenu protiv nje, ali je tačno da su možda morali još malo da grade njen "poludeli" karakter.

 

Postavlja se pitanje -- ukoliko je već toliko poludela, ukoliko je svesna Sansinih spletki i Džonovog porekla, zašto ih ne bi samo ubila na početku naredne epizode. Možda jednostavno i nije poludela, već je odabrala jedinu taktiku za koju smatra da donosi pobedu, i držala se iste.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kako neko već napisa, D&D su se dobro držali dok su imali materijal iz knjiga. Poslednje dve epizode su takođe Martinov materijal, ono što je ostavio u sefu kao smernice, da znaju kako da završe seriju ako se njemu nešto dogodi. Ono što su Beniof i Vajs usrali do balčaka je taj put između, kog još nema u knjigama, za koji će Martin tek objaviti hiljade strana u dve knjige u kojima će se sve to natenane i logično razvijati (iskreno se nadam).

 

Bolelo ih je uvo da smišljaju nešto pametno, samo su otvorili Reddit, Twitter, Facebook i videli šta prosečna američka raja želi da vidi i to su sručili na ekran. A i to su uradili na takav način da bi Radoš Bajić to učinio pametnije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Tako je, mnogo je logicnije da se doslo do toga da je za nju win or go home ako ne pobije civile i tu da prelomi, da joj vlast bude vaznija od civila. 
 
Pa bi onda mogao wildfire da se nadoveze na to i raznese grad kad se stvar otme kontroli. 
 
Jebi ga, seriju pisu debili. 

Neko je vec napisao i dobru ideju o muckom ubistvu drugog zmaja dok zvone zvona, sto bi uz koju dodatnu epizodu price predstavilo dobru kapislu za final stage ludilo.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Masterpiece ma ass... Ja sam razočaran, kako ovom epizodom tako i celom sezonom. Imam neki osećaj praznine i nedovršenosti. Volim da se saživim sa likovima i serijom kada gledam, da nekako ostavi utisak na mene, utisak koji me prati par dana posle odgledane epizode a ovde mi bukvalno izbledi dok sam se okrenuo. Samo sivilo. Vauu zmaj spalio grad, pa u malo boljim akcionim-sf filmovima su efekti bolje odrađeni. Imam onaj utisak kao kad kupiš preko neta nešto što prelepo izgleda na slici a kada otvoriš kutiju vidiš da je slika bila našminkana i da boje nemaju veze sa onim što si preko slike zamislio u glavi. Skoro pa kineska kopija.

 

@LayupFromTheMidget

Bio si potpuno u pravu što se tiče bitnosti likova u seriji. Golden company ispade smehoteka, ni slonovi im ne bi pomogli da su dovedeni. Samo bi bilo pečenja za gozbu nakon bitke.

 

Lepo reče Stefan za neokaljane, uvek ih ostane pola. Meni samo nije jasno odakle se stvoriše Dotraci nakon treće epizode. Vaskrsli? Dobro je pa je ostala samo još jedna epizoda jer bih se dodatno smorio da ih ima više a sigurno bih gledao do kraja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dobar Los Milos said:

Cekaj, nakon svega sto se desilo, pobedila je, dobila je ono sto je toliko dugo cekala i za sta se borila, ljudi se predaju, zvona zvone, Sersi place, sve je gotovo, i onda zena koja jeste temperamentna ali je celi serijal provela stiteci one najjadnije, odjednom odluci da pocini genocid i satima przi neduzan narod i decu??? Mrsupickumaterinu...
 

 

Ona je štitila sve te "najjadnije" samo iz jednog razloga, da bi bila voljena kraljica. Ona je u svojoj glavi kao i njen brat, ona je zakoniti vladar i narod joj to priznaje, samo velikaši ne. Zato ona nema problema da spali velikaše Vesterosa ako joj se ne poklone. Ili robovlasnike.

 

Ona očekuje da bude dočekana kao oslobodilac, da joj kliče običan narod na Vesterosu kao što je na Esosu. Kada je čula zvona za predaju, kada je shvatila da taj običan narod, ti "najjadniji" ne dižu pobunu protiv Sersei, ne izlaze pred zidine da je proglase Kraljicom, već se predaju, praktično ostaju na strani Sersei, kad je uklavirila da nikada neće biti "voljena Kraljica" na Vesterosu za narodne mase, već samo silnik i osvajač, tad je pukla.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A i spaljivanje Kraljeve luke gledate iz današnje perspektive. Kada je u Drugom svetskom ratu poravnat Berlin, kada su spaljeni Drezden i Tokio niko za civile nije pitao. Tako je moralo.

 

Da, znam, Nemačka i Japan se tada još nisu bili predali. Ali  da zvona Kraljeve luke nisu zvonila, a da je Deneris spalila grad na isti način, da li bi to tada bilo opravdano?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dobar Los Milos said:

Cekaj, nakon svega sto se desilo, pobedila je, dobila je ono sto je toliko dugo cekala i za sta se borila, ljudi se predaju, zvona zvone, Sersi place, sve je gotovo, i onda zena koja jeste temperamentna ali je celi serijal provela stiteci one najjadnije, odjednom odluci da pocini genocid i satima przi neduzan narod i decu??? Mrsupickumaterinu...

Da se razumemo, nemam nikakav problem sa cinjenicom da je postala Mad Queen, ali ovako? Komedija, stvarno. Smejao sam se u neverici umesto da budem zainteresovan za desavanja na TV-u.


Pa, nije dobila sve što je želela. Želela je da je vole jer ih je oslobodila. U Vinterfelu je dobila izdaju, nepoštovanje. Onda se to nastavilo, da bi joj ubili zmaja i prijatelja. Kako je dobila sve što je želela? Dobila je totalnu izdaju, a to je suprotno od onoga što je želela... U suštini je poražena umesto da je slavljena kao oslobodilac.
A ovi likovi što su joj ubili zmaja, i ja bih ih spržila sve redom. Lako je nama da ostanemo pribrani, ali nju su izdali svi kojima je verovala, skoro svi, i ubili joj "dete"... Njen bes se neko vreme taložio... Nije tek tako lako da je sve to prođe...

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dobar Los Milos said:

Neko je vec napisao i dobru ideju o muckom ubistvu drugog zmaja dok zvone zvona, sto bi uz koju dodatnu epizodu price predstavilo dobru kapislu za final stage ludilo.

 

Da, ovo ne zvuči loše. Ali jbg.

 

Deneris je podeljena ličnost tokom cele serije, jesu je poremetile smrti Džore, kovrdžave i zmaja... ali je baš smešan taj prelaz... koji je morao da traje mnogo duže i da se razvuče kroz par epizoda.  Ovako je ispalo neuverljivo, ludilo bez dubljeg pokrića. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni je stretch ovo sto je @Darby O'Gill napisao, upaliti ceo grad jer nisu izasli da pozdrave oslobodioce i to posle koliko, 5 sekundi?

nah, to je zvanicna prica ali jednostavno ne pije vodu

 

njen wrath je uvek imao jasnu metu, ako su vec isli tim putem dovoljno je bilo da spali Lanister pesadiju posle predaja da bi se pokazala poenta

da posle pobede pokazuje okrutnost nad onima za koje smatra da su did her wrong, posto je njen wrath uvek bio konkretan i usmeren ka takvima

 

common folk ne postoji u toj jednacini, nisu na referendumu izabrai Cersei pa da ova bude bitter iz nekog razloga i pali redom sve

 

sta ocekivati kada su u jednoj epizodi zmajevi glineni golubi, a u drugoj neunistivi, konzistentnost ne svakako

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...