Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

10 hours ago, realno *w said:

 

Uzimajući u obzir poreze i ostalo, igraće za otprilike 3 puta manje pare nego u Evropi. Uveren sam da bi mu CSKA lagano dao Džejmsovu platu, ako se reši istog. 

Baš čudno razmišljanje.

vise je imao i u zenitu prosle godine, a daleko vise bi imao u partizanu/cska da je ostao ovu sezonu u evropi..

no, za razliku od vecine, ne vidim sta je cudno sto kadjanin/amer u zenitu svoje igre bira da se iztestira(tm) za manje para u nba, pogotovo sto je fakticki u pitanju ugovor na jednu sezonu..

ako dobije sansu i dobri se pokaze, potpisace visegodisnji ugovor, zaraditi pare, i sto je najbitnije biti blize kuci(tm)..

ako ne dobije, opet ce se vratiti za godinu dana u evropu i imati minimalno 2m po sezoni..

win win situacija.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, n4l1m said:

vise je imao i u zenitu prosle godine, a daleko vise bi imao u partizanu/cska da je ostao ovu sezonu u evropi..

no, za razliku od vecine, ne vidim sta je cudno sto kadjanin/amer u zenitu svoje igre bira da se iztestira(tm) za manje para u nba, pogotovo sto je fakticki u pitanju ugovor na jednu sezonu..

ako dobije sansu i dobri se pokaze, potpisace visegodisnji ugovor, zaraditi pare, i sto je najbitnije biti blize kuci(tm)..

ako ne dobije, opet ce se vratiti za godinu dana u evropu i imati minimalno 2m po sezoni..

win win situacija.

 

 

"Win-win", osim ako bude "lose". Naravno, osim ako po tvojim merilima ostajanje bez nekih recimo 2/ 2,5 miliona u roku od godinu dana, nije isto "win" opcija.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, realno *w said:

 

 

"Win-win", osim ako bude "lose". Naravno, osim ako po tvojim merilima ostajanje bez nekih recimo 2/ 2,5 miliona u roku od godinu dana, nije isto "win" opcija.

missim ne vredi ulaziti u diskas sa tobom, posto si ocigledno iz subjektivnih razloga, debelo zaslepljen u sagledavanju situacije kako oko pangosa, tako i petruseva..

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 8:44 PM, Sector said:

 

Danas 23 protiv Lokosa.

sace realni da mu objasni, kako bi mu bolje bilo u partizanu..

 

lm, kao monaco zainteresovan za jamesa, mada sumljam da ce tamo sve i da imaju novaca.. aj ti znaj..

edit: izgleda su upravo doveli will thomasa..

 

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, n4l1m said:

sace realni da mu objasni, kako bi mu bolje bilo u partizanu..

 

lm, kao monaco zainteresovan za jamesa, mada sumljam da ce tamo sve i da imaju novaca.. aj ti znaj..

edit: izgleda su upravo doveli will thomasa..

 

Zasto ne?Lik je najklasicniji "placenik",isplatio ga CSKA,Monako se valjda ne bi ni raspitivao da nema da ga plati,ispucavao bi se to mile volje,to je njemu sve sto treba.Pare i lopta.Ako ne nadje neki NBA angazman eto njega ovde.

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 4:34 PM, n4l1m said:

missim ne vredi ulaziti u diskas sa tobom, posto si ocigledno iz subjektivnih razloga, debelo zaslepljen u sagledavanju situacije kako oko pangosa, tako i petruseva..

 

 

Da, subjektivnih razloga posebno. Ne znam kako da ti kažem, ali meni nikad nisu bili zanimljive idiotske priče o njemu i KKPu.

 

Sa druge strane, o tom "NBA po svaku cenu" scenariju, imam isto mišljenje, još od Raula Lopeza koji je zaradu od pola karijere bacio na takav jedan pokušaj. 

 

Pengos može da prođe dobro, neki Kampaco scenario. Sa druge strane, ide u ekipu koja u ovom trenutku ima 5 plejmejkera ili komboa. Već u startu je dobio bar 1,5 mil manje nego što bi uzeo u CSKA. 

Takođe, ako ne bude igrao nimalo, sigurno neće dobiti baš recimo ta 2 ili 2,5 mil sledeće sezone, bez pogovora. Ukupna šteta u tom ua njega lošijem scenariju, recimo 2 miliona evra. To nikako nije winwin.

 

Za Petruševa priznajem da sam pogrešio, nisam mislio da će toliko da kida. Čak i ako bude slabiji u defanzivi, a verujem da bar u početku hoće, igraće svejedno dosta. Bukvalno je uskočio u Šanlijeve čizme, plus svi dodatni elementi koje on ima.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Da, subjektivnih razloga posebno. Ne znam kako da ti kažem, ali meni nikad nisu bili zanimljive idiotske priče o njemu i KKPu.

 

Sa druge strane, o tom "NBA po svaku cenu" scenariju, imam isto mišljenje, još od Raula Lopeza koji je zaradu od pola karijere bacio na takav jedan pokušaj. 

 

Pengos može da prođe dobro, neki Kampaco scenario. Sa druge strane, ide u ekipu koja u ovom trenutku ima 5 plejmejkera ili komboa. Već u startu je dobio bar 1,5 mil manje nego što bi uzeo u CSKA. 

Takođe, ako ne bude igrao nimalo, sigurno neće dobiti baš recimo ta 2 ili 2,5 mil sledeće sezone, bez pogovora. Ukupna šteta u tom ua njega lošijem scenariju, recimo 2 miliona evra. To nikako nije winwin.

 

Za Petruševa priznajem da sam pogrešio, nisam mislio da će toliko da kida. Čak i ako bude slabiji u defanzivi, a verujem da bar u početku hoće, igraće svejedno dosta. Bukvalno je uskočio u Šanlijeve čizme, plus svi dodatni elementi koje on ima.

pa vidi, i do pre bezmalo mesec i po dana si pricao i da su idiotske price apropo petruseva i partizana, pa kao sto sada vidis i znas, nisu bile idiotske, a da ne govorim da na igrace poput pantera i lideja niste mogli ni u masti da pomislite a kamoli dovedete(i to garantovane dve ugovore, i to dok igrate drugo takmicenja po kvalitetu )..

za pangosa ste bili spremni i duplo veci ugovor od pantera da ponudite, samo sto je on od starta imao ideju u nba.. tek posle se ukljucio cska, a da su mu pare bile motiv, ne bi se ni stiglo do ovog kasnog(tm) interesa cska..

plasiraju se price kako igraci dolaze za dz da igraju zbog robije, al realnost je da su i pored robije i para, vas vise igraca odbilo nego sto ste doveli..

od domacih koji su igrali u zvezdi svi su odbili(imas apropo toga i savicevu izjavu), doduse jesu dosla dvojica koji su po opredeljenju navijaci zvezde, al su debelo preplaceni(ni to ne moras da verujes, videces posle odredjenog vremena), pangos nije odbio zbog toga sto ste nudili malo para, vec sto mu je zelja od starta bio nba,  a dovedeni su oni kojima su pare bile na prvom mestu(panter, lidej)..

 

lm, ta druga godina ugovora pangosa nije garantovana, tako da on gubi nekih milion dolara za jednu sezonu, al nije to da ovu godinu igra za dz, vec je opet dobar 1m..

 

opet kazem, ne kontam sta vam nije jasno u tome sto kanadjanin koji je imao odlicnu sezonu u evropi, hoce da se oproba na najvisem nivou i to jos kuci..

 

tako da da, klasican win win

1. imas 1m, i sansu da se izboris i za pare i da igras kuci

2. ako ne prodje, opet mu ostaje da pokupi jos nekih 6m u evropi u naredne 3-4 godine..

  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta sa pricama kao USA salary= 50% neto. U nemackoj ili u sad vazi sto si bogatiji, imas firme, investiras to placas< % poreza. U nemackoj se zove Abschreibung, u sad deduction. Znaci smanjis oporezavujuci iznos plate, sve do nule. Pa LeBron sa svojim investicijama sigurno ne placa licni porez, njegove firme tu i tamo.
 

Posle 3 sezone u NBA ulazis u penzionerski fond lige, jedan od najbolje otpremljenih. Te penzije su wow u relaciji uplate. Igraci ulaze i ostaju u zdravstvenom fondu lige. Osim toga mogu da ulazu u NBA vodjene investment fond gde se svako ulaganje dodatno subvencira od strane lige. 
 

Sledecih 6,7 godina NBA ce duplirate prihode na nekih 18 milijarde € na godisnjem nivou. Tako ce skociti sva primanja iz tih fondova. U evropi ce skociti tvoja hipertenzija ako pokusas dobiti jedan deo tvog novca.

Edited by zastotako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

pa vidi, i do pre bezmalo mesec i po dana si pricao i da su idiotske price apropo petruseva i partizana, pa kao sto sada vidis i znas, nisu bile idiotske, a da ne govorim da na igrace poput pantera i lideja niste mogli ni u masti da pomislite a kamoli dovedete(i to garantovane dve ugovore, i to dok igrate drugo takmicenja po kvalitetu )..

za pangosa ste bili spremni i duplo veci ugovor od pantera da ponudite, samo sto je on od starta imao ideju u nba.. tek posle se ukljucio cska, a da su mu pare bile motiv, ne bi se ni stiglo do ovog kasnog(tm) interesa cska..

plasiraju se price kako igraci dolaze za dz da igraju zbog robije, al realnost je da su i pored robije i para, vas vise igraca odbilo nego sto ste doveli..

 

 

 

Da ti nacrtam, ne kontaš:

 

1. Petrušev - plata tipa 300k-350k ili nešto tako, plus Srbin, plus Grobar, to nikako ne može da bude idiotska priča, jasno da smo ga želeli, dečko ima druge prioritete i to je to. Niko nikada nije tvrdio da su to idiotske priče, to si sada slagao i izmislio da ti post lepše izgleda.

2. Pengos - Igrač od 2 ili 2,5 miliona evra, koji bi verovatno mogao da bira vrhusnki EL tim, ali mu je NBA prioritet - je priča za debile. I nije se CKSA javio posle, nego čim ih je odbio Micov, što je bilo u junu.

Samo tebi može da bude logično da neko želi Pengosa da plati 2 miliona, a onda ako ne uspe, onda uzme pleje za 5 ili 6 puta manje para. Jeste, tako to ide, ali ako isključiš sive ćelije.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2021 at 11:04 AM, Chaos Is Me said:

Ma nebitna stvar, samo mi malo bode oči. Dosta klubova prešlo je na neke nepoznate proizvođače opreme u poslednje vreme - Efes, Fener, Oly, Žalgiris. Zanimljiv potez Makabija sa Pumom, jesu uvek bili avangarda u Evropi.

Problem je sto su ti poznatiji brendovi krajnje neodgovorni sto je meni bilo cudno. U fazonu da ne dostave dresove i opremu na vrijeme, da je kvalitet los i da to sto urade i sto im platis otaljaju nekako jer ih prakticno ne interesujes, a cijena pogotovo za evropske prilike velika koja slabije prolazi no po Aziji ili Americi.

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2021 at 10:40 AM, Chaos Is Me said:

Zanimljivo da je samo Barsa u evroligi ostala sa nike opremom, CSKA prešao na air jordan (doduše ono deluje kao neka kineska varijanta, kao Zenit prošle sezone), Makabi prešao na pumu, a Fener na neku no name marku.

Fener se samo vratio na svoju robnu marku Fenerium, nosili su njihove dresove pre ugovora sa Nike. Ranije je bilo ispisano Fenerium a sada je stilizovan logo, btw Fenerium je i naziv zvanične prodavnice kluba.

 

Žalgiris je do ugovora sa GSA iz Grčke bio bez logoa proizvođača opreme na dresu jer su ih šili sami u Kaunasu, kako bi cena bila pristupačnija navijačima. GSA je tehnički sponzor i Olimpijakosu, jedno kratko vreme bili su i Grčkoj reprezentaciji.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...