Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

On 6/8/2020 at 11:02 AM, uini said:

 

možda takav utisak odaje na isečcima. mislim, nema potrebe za tim drogiranje opaskama.

 

problem sa sergejevim političkim (?) nastupima je pored neotesanosti i prostakluka, to što niti ima argumente, niti poznaje materiju. čak i za najniže kriterijume kakav je politički svinjac srbije, on je nekvalifikovan.

 

Iz emisije se videlo bas ovo.

 

Covek sa njegove leve strane ga optuzuje da je imao 5002 potpisa na NBG i pita se zasto ne izlazi na lokalne izbore tamo, a ovaj urla, dere se, vristi, ne da mu da dodje do reci, optuzuje ga da laze. Nakon toga mu Radulovic spominje njegov tvit u kojem se hvali da je skupio 700 postova - Trifunovic se beci, ne zna o cemu ovaj prica, kao da nikada nije napisao taj tvit, a ispostavilo se da jeste.

 

Vukadinovic mu kaze da je cuo za njegovu izjavu o priznavanju Kosova, on ne zna ni sta je rekao kada.

 

Mogao je da smisli 1000 opravdanja kao i svaki politicar, ali je problem ono sto si ti lepo primetio - muceni Sergej ni ne zna o cemu Radulovic prica.

 

23 hours ago, kkp4ever said:

Sergej je seljacina levela Marjana Risticevica, samo N1 verzija...

 

Pa ne bih rekao da je N1 verzija.

 

Trifunovic je prilicno konzervativan. Imao je tvitove da je danasnja omladina razmazena i da treba vratiti vojni rok, ateiste je nazivao "hendikepiranima", evo sad je u UN aplaudirao jednom desnicarskom populisti i potpisao sve sto je on rekao.

 

Upravo u biranju izmedju Sergeja i Olenika se vidi besmisao srpske opozicije - biras iskrenog i vatrenog protivnika Vucica kome je to realno jedini kvalitet i politicara koji mozda ima neke stavove koji su na mestu, ali je i spreman da ih proda cim dobije odgovarajucu ponudu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kada kazem jedan od boljih Utisaka na ovom topiku znaci da se obracam fanovima Utiska (ja nisam fan) i smatram da je ovo jedan od boljih, iako sama precka prosecnosti nije visoko postavljena za tu emisiju.

 

Cuo sam i ja. Ali verujem da mnogi nisu.

Link to comment
Share on other sites

Samo nesto da dodam, kao da me je Sloba citao.

 

Crta je bila prisutna na 500 mesta, imali su skoro 2000 kontrolora. Organizacija nevladina, gradjani, oni sami obucavali po uzoru na neke evropske/svetske standarde i to online za vreme korone i eto.

 

Geogrijev je to apostrofirao - gde su ti kontrolori i provereni ljudi, obuceni, u politickim strankama, koji ce braniti volju biraca na izborima? Gde je umrezavanje i fer plej medju politickim partijama koje su protiv ovog rezima, da dele rezultate, da ih zajedno kontrolisu?

 

Umesto toga skupljaju ljude po ulici za crvenu i u velikim gradovima, "obucavaju" ih jedno popodne i tako im i kontrolisu.

 

Opet cu da pitam, o cemu mi pricamo?

Link to comment
Share on other sites

Da,ali je isto tako rekao da mi imamo situaciju u kojoj predsednik vladajuce partije (koja inace nije ni ucestvovala na izborima,za razliku od njega) u 22.00 izlazi da se obrati javnosti i (izmedju ostalog) saopstava izlaznost..a onda ovi u RIK-u tri dana moraju da steluju i broje tako da potvrde njegovu projekciju. 
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Da,ali je isto tako rekao da mi imamo situaciju u kojoj predsednik vladajuce partije (koja inace nije ni ucestvovala na izborima,za razliku od njega) u 22.00 izlazi da se obrati javnosti i (izmedju ostalog) saopstava izlaznost..a onda ovi u RIK-u tri dana moraju da steluju i broje tako da potvrde njegovu projekciju. 
 

Covek imao dojavu...

Da ga cimnemo pa da bacimo neki tiket u kladzi....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da,ali je isto tako rekao da mi imamo situaciju u kojoj predsednik vladajuce partije (koja inace nije ni ucestvovala na izborima,za razliku od njega) u 22.00 izlazi da se obrati javnosti i (izmedju ostalog) saopstava izlaznost..a onda ovi u RIK-u tri dana moraju da steluju i broje tako da potvrde njegovu projekciju. 
 

 

To je povezano, predsednik ne bi mogao to da radi da postoje nezavisni ljudi koji kontrolisu proces. Kao sto je rekao Rasa Nedeljkov - prijavite. Masovno. Morace da urade svoj posao.

 

Ovako dvoje troje kukaju u medijima mi kazemo strasno sta nam rade i promenimo kanal.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

To je povezano, predsednik ne bi mogao to da radi da postoje nezavisni ljudi koji kontrolisu proces. Kao sto je rekao Rasa Nedeljkov - prijavite. Masovno. Morace da urade svoj posao.

Ne bi mogao da kaze da imamo nezavisno telo kakvo bi RIK trebalo da bude. No,posto u RIK-u sede slugeraji i u osnovi beskicmenjaci,onda se hvatamo za svakojake CRTE i druge slamke spasa..

Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne očekujem neku ekstra zanimljivu emisiju. U pitanju su ekstra obrazovani ljudi tako da to sigurno neće biti kao kad se na pinku podžapaju čedica, ceca i mitrović. S druge strane već sada znamo da će "PR SNS-a za vreme epidemije" ići na "Koštunica stil" i da će se praviti da oni nemaju pojma ništa o tome. Jedino što će mi biti interesantno je da li će Kon i dalje insinuirati da to što je Birn objavio nije tačno što je u početku radio u stilu pravog političara. Radovanović će ih poklapati ali i to u granicama pristojnosti. Mnogi nisu ni primetili kako ih je prošli put poklopio jednom elegantnom rečenicom. Na pitanje "Šta biste vi uradili na njihovom mestu ?" odgovorio je "Ja se nikad ne bih našao na njihovom mestu:", mnogi pomisliše da je izbegao odgovor ali je u stvari rekao sve. U ovoj emisiji verovatno neće morati da bude toliko uzdržan ali neće tu biti makar šta osim što ćemo možda čuti još pikanterija koje je još nisu izašle u javnost ako Olja i Radovanović uspeju da ih isprovociraju da "lanu što ne bi smeli".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sat vremena torokanja o formiranju baza, tabela....i onda dr Jankovic napomene kako je za efikasno statisticko pracenje pojave neophodan sistem sa Bog zna kakvim filterima i alatima za obradu tabela. To nije tacno. Odgovorno tvrdima da moj Excel 2016 moze da napravi ogromnu bazu podataka a sa njegovim alatima mogu da se igram kako god hocu i pre svega da  brzo i veoma, veoma precizno dobijam rezultate po razlicitim parametrima i kriterijumima. To cak i nije posao za nekakve IT strucnjake, toliko je jednostavno i banalno ili da kazem, toliko je Excel fenomenalan izum. . Tako da prica o nekoj visoko sofisticiranoj tehologiji ne pije vodu. Da su hteli, mogli su da imaju precizne podatke. Ne dopadaju mi se ni Kon a ni Jankovic i necu vise da ih pratim. Ne verujem da nisu znali gde zive i sa kakvom vlascu imaju posla tako da taj stav "nasla se vila u cem nije bila" kod mene ne pije vodu.

Odgovornost ministarstva zdravlja za osumnjicene zvanicne podatke je tolika da se cak ni Olja nije usudila da na toj prici insistira, ne bih ni ja, iz postovanja prema akademskom statusu i reputaciji prisutnih. Toliko smo razvaljeni po svim pitanjima da bar ova 2 nesrecnika iz strucnog staba ne treba razapinjati insistiranjem da kazu sta misle po tom pitanju. Bila je milostiva  prema njima i tako treba. Pravi krivac je na drugoj strani i svi to znamo. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olja, nažalost, više nema taj mojo koji je imala ranije, da iz gosta izvuče ono potrebno. I to nije toliki problem, juče je to bilo još i ok. Problem je u tome što je legla na rudu priče oko brojeva i potpuno propustila priliku da postavi neka mnogo mnooogo važnija pitanja. Da sam paranoik, čak bih rekao da nam je ova priča oko brojeva umrlih/zaraženih jako lepo servirana, kao da svako to nije znao i bez Birna, kako bi to bila tema br.1. I u tome je Šizoje mag. Bacanje koski koje se glođu, sa jako malo mesa, dok krtinu niko ne dira. I sad, umesto da juče tri dobra doktora pričaju o tome kako zaustaviti ovaj novi talas, šta raditi, kako se štititi a da se opet ne zatvaramo po kućama, sat vremena priče sa doktorima oko jebene eksel tabele. Šizoje negde sedi i uživa gledajući. Jer niko ne priča o tome kako nam se desila ponovo epidemija (tj. kako se ponovo razbuktala) nego se priča o brojevima. I to na televiziji koju ne gleda niko ko glasa za njega. I savršeno ga boli patka. 

 

Imaš Radovanovića u koga se danas kune cela zemlja, činjenica legendu epidemiologije i ti ga nijednog trenutka ne pitaš čoveče šta da radimo sada, kako da ovaj talas (koji je svuda po Evropi opet, tj. u siromašnim zemljama istočne Evrope) zaustavimo? Šta vi preporučujete... Ne bato, udri kao da su ti u gostima 3 političara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Emisiju nisam gledao, ali da bi imalo smisla diskutovati o tome šta treba da se radi da se spreči drugi talas, prvo treba imati goste koji su posvećeni tom cilju, a ne goste koji se plaše da slučajno ne naljute vrhovnog vođu.

 

Dakle, Radovanovića je mogla da pita za mišljenje, ali on nema nikakav stvarni uticaj što se toga tiče, dok ova druga dvojica ne ispunjavaju ovaj prvi kriterijum.

 

 

Stoga, ako je poenta emisije bila da se razvlače Kon i Janković, tim bolje. Sada je mnogo je korisnije da se strukaTM ogoli, a ljudi shvate da ne treba ništa da im veruju.

 

 

Edited by djole
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa u tome i jeste cela stvar. Ako oni nisu imali uvid u tu famoznu tabelu i stvarni broj zaraženih (ko ozbiljan može u ovo da poveruje), onda nisu ni mogli da preporuče prave mere. Nije isto 95 ili 295 dnevno. Na osnovu čega oni donose (preporučuju) bilo kakve mere ako ne na osnovu uvida u stvarno stanje? Malo sutra nisu znali... 

Link to comment
Share on other sites

Olja je po meni odradila posao odlično. Da je više insistirala na odgovorima to bi već bilo proganjanje gostiju ovako im je postavila krucijalna pitanja, insistirala na njima par puta ali nismo dobili ni jedan od važnih odgovora je ova dvojica ili lažu u korist vlasti ili se boje nečega. Radovanović je definitivno dobio bar tri puta manje vremena što je jedini propust Olje jer više je šansi bilo da njegova pitanja isprovociraju goste da kažu nešto konkretno (Janković doduše jeste par puta bio konkretan) a njena pitanja su jednostavno "no no" za ljude koji ne smeju da pisnu protiv vlasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...